A A A

Valmieras teātra komandai pievienojas režisore Indra Roga 

Drukāt
08.06.2017

Valmieras teātris ar pēdējām “Meistars un Margarita” izrādēm vēl jūnijā dodas viesizrādēs uz Dailes teātri, bet, gatavojoties jaunajai sezonai, savā komandā aicinājis vairākus jaunos aktierus, kuri šogad beigs Latvijas Kultūras akadēmiju, un režisori Indru Rogu, kura kļuvusi par teātra māksliniecisko vadītāju. 

 

Aktrisei un režisorei Indrai Rogai, kuras kontā Daugavpils un Nacionālajā teātrī daudz lomu, kā arī brīnišķīgi režijas darbi, Valmieras teātris ir īpašs, jo te viņa piedzīvoja savu “otro elpu”, kad 2012.gadā te tapa viņas versija par M.Bulgakova lugu “Zojkina kvartira”. Izrāde, kas ar milzīgiem panākumiem un iedvesmu tika nospēlēta lielajā zālē vairāk nekā sešdesmit reizes. Pēc tam te dažādās sezonās tapuši citi slaveni pasaules klasikas darbi – B.Pasternaka “Doktors Živago”, M.Bulgakova “Meistars un Margarita” un A.Ostrovska “Muiža kaņepēs”. Šīs izrādes jau vairākas sezonas veidojušas Valmieras teātra lielās zāles pamatrepertuāru un piesaistījušas teātrim daudzus tūkstošus skatītāju.

“Indras nokļūšana Valmierā uz ilgāku laiku, man šķiet, ir likumsakarīga. Gan tāpēc, ka viņas rokās ir atdzīvojusies Valmieras teātra lielā skatuve un sagādāti reizēm neizpildāmi uzdevumi visai tehniskai un aktieru trupai, gan tāpēc, ka viņa, būdama ideāliste un mācīdama jaunos aktierus, parūpēsies par aktieru trupu, tās atjaunotni, aktieru individuālo izaugsmi un lomu uzdevumiem. Mums ir paveicies ar Indru un viņai arī ar mums, tāpēc ceru, ka, blakus sadzīvojot daudzajiem viesrežisoriem un Valmieras teātra vecmeistariem, teātris un tā iemītnieki iegūs vēl lielāku pārliecību saviem spēkiem un iedvesmu”, pārliecināta Valmieras teātra direktore Evita Sniedze, kas stāsta, ka ilgi domājusi, ko un kad uzrunāt nākt komandā, meklējot teātrim jaunus attīstības ceļus.

Jau jūlijā būs iestājeksāmeni aktieru nodaļā Latvijas Kultūras akadēmijā, kur tiks uzņemti studenti, kuri tiks gatavoti īpaši Valmieras teātrim. Kursa vadītāja būs Indra Roga.

Pārējie jaunās sezonas jaunumi un aktualitātes preses konferencē augustā.  

Informāciju sagatavoja:
Zane Ceriņa,
Valmieras Drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja