A A A

Notiks Latvijas filmu maratons 

Drukāt
20.04.2017

4. maijā kino “Gaisma”/3D Cinema sadarbībā ar Nacionālo Kino centru norisināsies Latvijas filmu maratons, kā laikā ikvienam būs iespēja bez maksas noskatīties vairākas jaunākās Latvijas filmas.

 

Kinoteātrī valmierieši un pilsētas viesi varēs apmeklēt trīs seansus. Viens no tiem – dokumentālā filma “Sešdesmitie. Sākums” - par Latvijas roka vēsturi, kas ir pirmā topošās triloģijas “Savējie sapratīs” daļa. Šis ir atraktīvs stāsts par laiku, kad par pirmo Latvijas rokgrupu koncertu apmeklēšanu cilvēkus varēja atlaist no darba un atskaitīt no skolas, bet elektriskās ģitāras darināja, skatoties uz grupas "Bītli" fotogrāfijām.

Mazos skatītājus iepriecinās jaunāko Latvijas animācijas filmu programma. Tajā būs iekļauta filma par lustīgās omes, māsiņas un brālīša neticamajiem piedzīvojumiem rotaļu laukumā, filma par kakao pupiņas un zefīriņa draudzību, kā arī citi stāsti.

Tāpat būs skatāms arī pavisam īpašs seanss – topošo Latvijas režisoru īsfilmas, kas ieguvušas atzinību profesionāļu vidū gan Latvijā, gan ārvalstīs, bet ne tik bieži nokļuvušas līdz skatītājiem.

Jāpiemin, ka 4.maijā Latvijā aizsākas valsts simtās dzimšanas dienas svinēšana, tāpēc pirms seansiem skatītāji varēs īsumā iepazīties arī ar topošajām simtgadei veltītajām filmām, kas uz ekrāniem nonāks šī gada otrajā pusē un 2018. gadā.

Plašāka informācija mājaslapā www.3dcinema.lv.


Informāciju sagatavoja:
Eva Eglīte,
Kino “Gaisma”/3D Cinema