A A A

Valmierā atklās Rituma Ivanova izstādi “Kadri 4” 

Drukāt
03.04.2017

7.aprīlī plkst.16.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā atklās gleznotāja Rituma Ivanova izstādi “Kadri 4”.

 

Tā būs īpaši Valmierai atlasīta darbu kolekcija, aicinot “tikties” ar izteiksmīgākajiem kadriem, kā arī piedāvājot fokusu uz lielākajiem gleznotāja audekliem. 

Mākslinieks darbos apvieno hiperreālismam raksturīgo realitātes precīzu attēlojumu ar atsevišķu kadrējumu palielinājuma efektu un popārta paņēmieniem. Pašizgudrotajā svītru tehnikā veidotie portreti, sejas, akti gleznoti lielos formātos. Strādājot pie darba idejas, R.Ivanovs izmanto fotoaparātu, savukārt galarezultāts ir gleznojums. 

Māksliniekam izpētes galvenā tēma ir cilvēka emocijas, dažādi emocionālie stāvokļi. Tēli ir gan reāli viņa dzīves dalībnieki, gan prototipi no jau eksistējošiem iespieddarbiem – mākslas vēstures grāmatām, reklāmām, pat erotiskajiem žurnāliem. 

Kopš 1999.gada māksliniekam bijušas 25 personālizstādes dažādās pasaules vietās. R.Ivanovs regulāri piedalās starptautiskās mākslas mesēs, un viņa darbi ir atrodami 19 publiskās un privātās mākslas kolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

R.Ivanovs tiek uzskatīts par vienu no Latvijas pamanāmākajiem māksliniekiem, kuram ir izdevies iegūt starptautisku atzinību. 2009.gadā pirmo reizi Latvijas mākslas vēsturē R.Ivanova glezna Frame 05 tika pārdota prestižajā “Sotheby’s” izsolē Londonā, bruģējot ceļu uz starptautisku atzinību un apliecinot viņa daiļrades vērtību.

Izstāde būs apskatāma līdz 6.maijam.