A A A

Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā atklās Luānas Loinertes jaunāko grāmatu “Dzimtenes stāsti” 

Drukāt
07.03.2017

16.martā plkst.14.00 Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā (11.novembra krastmalā 29) notiks Luānas Loinertes jaunākās grāmatas “Dzimtenes stāsti” prezentācija. Grāmatā aprakstīti deviņu radošu, spilgtu personību dzīvesstāsti, un viens no tiem ir par valmierieti Aināru Ašaku.

 

Ainārs Ašaks absolvējis Valmieras Mūzikas skolu un Rīgas Kultūras un izglītības darbinieku tehnikumu. Pēc to pabeigšanas bijis Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” kora mākslinieks, vēlāk – aktīvs dienas notikumu reportieris LTV ziņu raidījumā “Panorāma”. Tāpat arī dažādu radio ziņu redaktors, diktors, ētera balss, audio un TV reklāmu aizkadra balss. Šobrīd A.Ašaks aktīvi muzicē un vada dažādus pasākumus, kā arī Ziemassvētku laikā ir pazīstams kā Ziemassvētku vecīša tēla atveidotājs pasākumos visā Latvijā.

Grāmatā aprakstīti fragmentāri dzīvesstāsti par tādām personībām kā Laini Kainaizi (gleznotāja, pedagoģe), Hariju Ozolu (aktieris, mūziķis), Aināru Ašaku (muzikants, pasākumu vadītājs), Elitu Viliamu (māksliniece, grafiķe, pastmarku un grāmatu ilustrāciju veidotāja), Māri Balaško (akordeonists, skaņu režisors, producents), Jekaterinu Suvorovu (arfiste Latvijas Nacionālajā operā un baletā, pasniedzēja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā), Gaidu Pūliņu (dzejniece), Solvitu Kūnu (augu pazinēja, dabīgās kosmētikas un ēterisko eļļu izgatavotāja) un  Māru Spark.

Šobrīd grāmata pieejama tikai Latvijas Nacionālajā bibliotēkā lasīšanai uz vietas.

Luāna Loinerte 30 gadus strādājusi grāmatniecībā. No 1989.gada nodarbojas ar izdevējdarbību. Luāna Loinerte pati grāmatas raksta no 2000.gada un ir sarakstījusi tādus romānus kā “Reiz Čigānijā” par Sabiles čigāniem, “Cerība” par Ļeņingradas blokādi, “Latgales sāga” par Latgales un Kurzemes ļaudīm un biogrāfiju “Skrīveru skolotājs Leonīds Antons. Gandrīz viss par šefu”. Vēl L.Loinerte izdevusi grāmatas “Rūgtās vīnogas”, “Rīga raksta”, “Pagātnes spogulī”, “Zvaigznes ceļā”, “Dzimtenes stāsti”, “Mana vienīgā” u.c.

Rakstniece un grāmatu izdevēja darbojas ar pseidonīmu Luāna Loinerte, īstajā vārdā – Ināra Giriča.