A A A

Aicina uz stāstnieku vakaru “Sildāmies stāstos” 

Drukāt
08.02.2017

Pērnā gada nogalē Valmieras integrētā bibliotēka aizsāka jaunu pasākumu ciklu “Sildāmies stāstos”. Reizi mēnesī, saistīti ar izvēlēto tematu, ikviens interesents aicināts klausīties un stāstīt par notikumiem, dzīves pieredzi un cilvēkiem. Nākamā “Sildāmies stāstos” tikšanās bibliotēkā 2.stāvā notiks 14.februārī plkst.15.00. Tēma – “No dzimtas saknēm”. Tajā iederēsies stāsti par dzimtas vēsturi, notikumiem, paaudžu saikni, dzimtas mājvietām, izcelsmi, vecākiem, mantojumu utt. Ieeja – bez maksas.

 

Stāstu stāstīšana un klausīšanās ir viena no senākajām cilvēku pamatvajadzībām. Tā palīdz izzināt pasauli un kopt sociālās prasmes, kā arī radoši izpausties visa mūža garumā. Stāstniecība ir arī nozīmīga nemateriālā kultūras mantojuma daļa, apkopojot vēstures liecinieka glabātās zināšanas, prasmes un nedokumentētās liecības. Tā ļauj uzturēt saikni starp paaudzēm un nodrošina zināšanu pārmantojamību.

Valmieras integrētā bibliotēka kultūras mantojuma vērtību apzināšanai, saglabāšanai, kultūrtelpas bagātināšanai un vietējās kopienas saliedēšanai daudzveidīgas stāstniecības norises organizē kopš 2009.gada.

Pulcēsimies pie tējas un savstarpējā labvēlībā kopīgi radīsim sirsnīgu notikumu!

Informāciju sagatavoja:

Agita Lapsa,

Valmieras integrētā bibliotēka