A A A

Valmieras teātrī sveic labākos māksliniekus 2015./2016.gada sezonā 

Drukāt
31.12.2016

30.decembrī Valmieras drāmas teātrī pēc svētku koncertprogrammas “Versijas. Vecgada koncerts” notika teātra balvu pasniegšanas ceremonija, kurā godināja pagājušās sezonas labākos māksliniekus. Ar piena pārstrādes uzņēmuma Food Union atbalstu pasniegtas arī simpātiju balvas “Skatītāju balss”, kuru ieguvējus noteica skatītāju balsojumā.

 

Labākie 2015./2016.gada sezonā

Valmieras teātra iekšējā balsojumā, nenodalot pirmā un otrā plāna lomas, par pagājušās sezonas labākajām aktrisēm atzītas Inese Pudža un Elīna Vāne, bet labāko aktieru balvu saņēma Mārtiņš Liepa un Mārtiņš Meiers

Režisoru balvu šogad iedvesmoja aktieru iniciatīva un saliedētais komandas darbs, kas izlolotās idejas ļāva pārvērst divās iedvesmojošās izrādēs. Tās ir "Bērns vārdā Rainis" (rež. Reinis Suhanovs, lomās – Inese Ramute un Mārtiņš Meiers) un "Kāpēc es nogalināju sievu" (rež. Krišjānis Salmiņš, lomās – Mārtiņš Liepa).

Gada tehniskā darbinieka balvu saņēma friziere Sarmīte Beriņa. Laureātu apbalvošanu atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība.   

Pasniegtas skatītāju simpātiju balvas

Skatītāju balsojumā "Skatītāju balss" balvas 5 nominācijās pasniedza Food Union padomes priekšsēdētāja vietnieks Harijs Panke.

Nominācijā "Gada aktrise pirmā plāna lomā" labākās aktrises balvu ar pārliecinošu balsu vairākumu saņēma Elīna Vāne par Margaritas lomu izrādē "Meistars un Margarita" un Sofjas lomu izrādē "Zikovi", bet par labāko aktrisi otrā plāna lomā skatītāji atzina Ievu Puķi par Gellas lomu izrādē "Meistars un Margarita".

Nominācijā "Gada aktieris pirmā plāna lomā" laurus jau ceturto gadu pēc kārtas plūca Mārtiņš Meiers (par lomu izrādē "Bērns vārdā Rainis"). Viņš saņēma balvu arī kā "Gada aktieris otrā plāna lomā" par Korovjeva lomu izrādē "Meistars un Margarita".

Skatītāju balsojumā tika noteikta arī pagājušās sezonas Gada izrāde un par to pārliecinoši kļuva M.Bulgakova "Meistars un Margarita" Indras Rogas režijā. Visi laureāti no atbalstītāja Food Union saņēma mākslinieka Jāņa Roņa īpaši šim notikumam veidotu porcelāna piena kanniņu. Šogad balsojumā piedalījās vairāk nekā 1,5 tūkstotis skatītāju.

Gada balvu pasniegšanā savus pagājušās sezonas favorītus sumināja arī teātra draugi un atbalstītāji – Latvijas Mobilais Telefons balvu pasniedza režisorei Indrai Rogai par aizrautību un drosmi, iestudējot "Meistars un Margarita", kā arī aktierim Jānim Znotiņam par Volanda lomu. Ilggadējā teātra drauga Valmiermuižas alus balva nonāca pie "Meistars un Margarita" radošā ansambļa, tirdzniecības nams Kurši sveica Inesi Pudžu un Māru Menniku par lomām izrādē "Vaidelote". Ziedu salons Vētras sumināja Vara Braslas izrādi "Rudenīgais blūzs", īpašu salona sveicienu saņēma aktieris Mārtiņš Meiers. Aspazijas kaislību drāmas "Vaidelote" ansamblis saņēma dzirkstošu sveicienu no restorāna Rātes vārti, bet kafejnīca Bastions sveica teātra trupas vadītāju Ivaru Vanagu.

Teātra Vīna studijas un kafejnīcas Jaunā saule sveiciens nonāca pie izrādes "Eņģeļa kreisais spārns" ansambļa, bet Dzērienu fabrika īpaši sumināja iestudējumu "Smaržo sēnes". Salona Līga SPA balva nonāca pie režisora Reiņa Suhanova un viņa trīs Raiņa un Aspazijas iestudējumu ("Bērns vārdā Rainis", "Vētras sēja", "Sarkanās puķes") māksliniekiem.

Saimniecība Kunturi sveica izrādes "Medību pils" ansambli, apgāds Zvaigzne ABC – iestudējumu "Celtnieks Sūlness", bet īpašu apgāda sveicienu saņēma režisori Varis Brasla un Viesturs Meikšāns. Vidzemes Televīzija sveica aktieri Imantu Stradu, bet SIA Remedica pasniedza "Bioderma" kosmētiku visiem izrādes "Zikovi" aktieriem.

Valmieras teātris saka lielu paldies visiem skatītājiem, teātra draugiem un atbalstītājiem par kopā būšanu un atsaucību!

Meistarīgu 2017.gadu!

Foto: M.Markovskis

Informāciju sagatavoja:

Valmieras drāmas teātris, plašāka informācija www.vdt.lv