A A A

Valmieriete Elīna Grīnberga piedzīvo savu profesionālo debiju modes pasaulē 

Drukāt
04.11.2016

Uzvara Samsung iniciatīvā “Piepildi savus sapņus!” ļāvusi divdesmitgadīgajai Elīnai Grīnbergai prezentēt savu talantu apģērbu dizaina jomā. Sestdienas, 29.oktobra, vakarā īpašā notikumā klubā Coyote Fly meitene plašākai auditorijai atklāja savas jauniegūtās prasmes.

 

Elīna vairāk nekā simts dalībnieku konkurencē projektam tika izvēlēta augustā pēc tam, kad žūrijai bija pierādījusi savu mērķtiecību un uzdrošināšanos. Kopš tā brīža divu mēnešu garumā meitene mentoru uzraudzībā pildīja dažādus ar modes industriju saistītus izaicinājumus, kuru laikā iegūtās prasmes tika demonstrētas tieši nedēļas nogalē.

No sapņa par dizaineres karjeru līdz savas kolekcijas prezentācijai

”Piepildi savus sapņus!” fināliste – Latvijas Mākslas akadēmijas studente Elīna Grīnberga – šajā laikā pilnveidoja savas zināšanas tērpu radīšanā un dizainēšanā. Viņa kopā ar pašmāju zīmola “Ecattus” radītājām Eviju Kalvi un Ingu Radeiko izveidoja savu mini kolekciju “NOIR”, kas tika prezentēta uz Riga Fashion Week skatuves. Viens no Elīnas izaicinājumiem ceļā uz mērķi bija arī pašūt kleitu īpašai personībai – radio balsij Karmenai Stepanovai. Abu meiteņu sadarbība izvērtās veiksmīga – Karmena Elīnas skati apmeklēja tieši šajā kleitā.

“Par spīti tam, ka laika kolekcijai tapšanai bija ļoti maz, esmu priecīga par iznākumu. Tomēr nenoliegšu, ka vienmēr var vēl labāk,” uzreiz pēc skates prezentācijas iespaidos dalās valmieriete. Elīnai ir plāns, ka ar šiem radītajiem pieciem tērpiem viņa mēģinās piedalīties pavasarī gaidāmajā Vidzeme Fashion Show. Uz jautājumu par to, kā veidoti abstraktie zīmējumi uz tērpiem, Elīna ir lakoniska - tas lai paliek viņas profesionālais noslēpums.

“Ecattus” radītāja un Elīnas mentore Evija Kalve atzīst, ka ir gandarīta par paveikto darbu. “Tā kā Elīna vēl mācās pirmajā kursā, mēs ar Ingu no savas puses palīdzējām ar tehniskām detaļām, viss pārējais – ideja un izpildījums – ir Elīnas pašas darbs. Esmu pārliecināta, ka mēs par Elīnu kā jauno dizaineri noteikti vēl dzirdēsim,” saka Evija.

Samsung iniciatīvas “Piepildi savus sapņus!” mērķis ir palīdzēt īstenot jauniešu idejas, izglītojot, iemācot dažādas prasmes un pilnveidojot talantus. Gada sākumā, iniciatīvas pirmajā posmā, ar Samsung atbalstu piepildījās Pārslas Kokinas un Reiņa Berga sapņi – iedziedāt un filmēt videoklipa versiju Gacho dziesmai “Mūžam jauns”. “Piepildi savus sapņus!” norisinās visās trijās Baltijas valstīs.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja:

Samsung iniciatīva "Piepildi savus sapņus!"