A A A

Dzejas diena 2016 

Drukāt
05.09.2016

Septembrī Latvijā notiks Dzejas dienas. Šogad tās skanēs ar moto “Dzeja pavedina”. Svētki, kurā satiekas autors, vārds un lasītājs, lai kopīgi mācītos un iedvesmotos, 15.septembrī norisināsies arī Valmierā.

 

Valmierā viesosies un ar dzejas lasījumiem uzstāsies Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Elīna Bākule - Veira, Valts Ernštreits, Rihards Raudonis, Juris Helds, Viks un Helēna Kozlova, latviešu neatkarīgās mūzikas dziedātāja un dziesmu autore.

Rīta pusē dzejnieks Valts Ernštreits viesosies Valmieras 5.vidusskolā, Elīna Bākule-Veira un Helēna Kozlova - Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā. Savukārt Rihards Raudonis Valmieras bibliotēkā tiksies ar Valmieras skolu rakstošajiem jauniešiem.

Dzejas lasījumi notiks 15.septembrī plkst.14 Valmieras pilsdrupās pie E.Patmalnieces apgleznotā soliņa “Nakts klusā daba”; plkst.15 pie S.Vanadziņas apgleznotā soliņa “Kiršu lietus”, kas novietots pretī ieejai Valmieras Kultūras centrā; plkst.15:45 Vecpuišu parkā pie koncertzāles “Valmiera”. Savukārt Dzejas dienas 2016 noslēgums gaidāms plkst.18:00 Valmieras Integrētajā bibliotēkā (Cēsu iela 4). Dzejas lasījumos piedalīsies Tamāra Skrīna, Daina Sirmā, Elīna Bākule - Veira, Valts Ernštreits, Rihards Raudonis, Juris Helds un Viks. Klausītājus priecēs arī Helēna Kozlova.   

Iepazīstinām ar Rīgas viesiem. Elīna Bākule - Veira (1981) literatūrā darbojas kopš 2002. gada, regulāri publicējusi darbus periodiskajos izdevumos Latvijā un ārzemēs. Spilgts dzejisks eksperiments ir krājums “Zilonis okeāns”. Par 13 gadu laikā tapušo dzejas krājumu E.Bākule - Veira ieguva balvu kategorijā “Spilgtākā debija literatūrā” Latvijas Literatūras gada balvas ceremonijā 2015.gadā.

Valts Ernštreits (1974) - dzejnieks, tulkotājs, mākslinieks, uzņēmējs, Tartu Universitātes doktors, viens no “Lībiešu-igauņu-latviešu vārdnīcas” autoriem. V.Ernštreita krājuma “Inter/rational” manuskripts ieguvis Klāva Elsberga prēmiju. Ieguldījums valodu pētniecībā un augstas kvalitātes tulkojumu veikšanā novērtēts, saņemot Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodas balvu.

Rihards Raudonis (1997) raksta dzeju, glezno, studē Latvijas Kultūras akadēmijā, strādā Rīgas Zooloģiskajā dārzā. R.Raudonis regulāri piedalās “slam” dzejas vakaros - demokrātisks un atraktīvs dzejas rakstīšanas un izpildīšanas veids, aktīva saziņa ar skatītājiem, klausītājiem.

Helēna Kozlova (1977) ir mūziķe, latviešu neatkarīgās mūzikas dziedātāja un dziesmu autore. Uzstājusies gan solokoncertos, gan kopā ar grupām "Skumju akmeņi" un "Levīti".

Ieeja bez maksas, gaidīti visi interesenti.

Informāciju sagatavoja:

Vita Ziediņa,

Valmieras bibliotēkas direktores vietniece