A A A

Valmieras Kultūras centrā demonstrēs dokumentālo filmu par politiski represēto vīru kori „Baltie bērzi” 

Drukāt
09.11.2015

Ceturtdien, 12. novembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks dokumentālās filmas par politiski represēto vīru kori „Baltie bērzi” pirmizrāde.

 

Koris „Baltie bērzi” darbojas kopš 1992. gada, un ir Latvijā vienīgais politiski represēto vīru koris. Kolektīvs galvenokārt koncertē pasākumos, kas saistīti ar patriotisku vērtību popularizēšanu un valstiskuma apziņas stiprināšanu. Lai iemūžinātu koristu atmiņu stāstus, kā arī kolektīva uzstāšanos koncertos un mēģinājumu procesu, tika veidota dokumentālā filma.

Filmā būs apkopoti gan kora dalībnieka Argoda Miglāva visu kolektīva pastāvēšanas laiku veiktie pieraksti un vāktā informācija par kolektīvu, diriģenti, kopīgajiem pasākumiem, gan videomateriāli no Vidzemes TV un privātajiem arhīviem. Tāpat filmā iemūžināts mēģinājumu process, kora tradīcijas, dalība koncertos, kā arī intervijas ar koristiem.

Kora „Baltie bērzi” diriģente Inga Zirne pastāstīja, ka filmā ar fotogrāfiju, videomateriālu un interviju palīdzību tiks izdzīvots laiks no kolektīva dibināšanas līdz pat šim brīdim. „Filmas pirmizrāde būs emocionāls un skaists notikums. Mēs visi ar nepacietību un patīkamu satraukumu gaidām šo brīdi, kad varēsim noskatīties Guntas Matisones veidoto dokumentālo filmu. Klātesošajiem gatavojam arī kādu muzikālu pārsteigumu – koris izpildīs sirsnīgākās un mīļākās dziesmas no sava repertuāra,” pastāstīja Inga Zirne.

Filmas tapšanu atbalsta Valmieras Kultūras centrs, piesaistot līdzekļus Vidzemes plānošanas reģiona izsludinātajā un administrētajā projektu konkursā „Latvijas Valsts mežu atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2015”. Filmas scenārija autore un režisore ir Gunta Matisone, montāžas režisors – Mareks Ēķis.

Dokumentālās filmas par politiski represēto vīru kori „Baltie bērzi” pirmizrādes apmeklējums - bez maksas.