A A A

TDA „Gauja” 70! 

Drukāt
21.04.2015

Tautas deju ansamblis (TDA) „Gauja” ielūdz uz kolektīva 70 gadu jubilejas koncertu „Gauja mīlestību nes” 2.maijā plkst.13.00 un 17.00 Valmieras Kultūras centrā. No plkst.15.45 pie Valmieras Kultūras centra TDA "Gauja" jubilejas koncertu ieskandinās Valmieras Kultūras centra mazie dejotāji. Jubilejas koncertā "Gauja mīlestību nes" uzstāsies trīs dažādu paaudžu esošie un bijušie TDA „Gauja” dejotāji.

 

Jau 70 gadus Valmierā – pilsētā, kurai cauri plūst mūžam mainīgā, skaistā un reizēm arī niķīgā upe Gauja, savā plūdumā un mūžīgā kustībā dejo, mīl un dzīvo tās „vārda māsa” – TDA „Gauja”.

„Jubilejas koncertā „Gauja mīlestību nes” mēs ieskatīsimies, kur un kā sācies TDA „Gauja” plūdums, kādus līkločus tas metis. Ieraudzīsim, kā tas savijies ar vēsturiskiem notikumiem mūsu zemē. Ieklausoties pašu „gaujēniešu” atmiņās, uzzināsim, kā kuģītis, atmiņu un mīlestības pilns, ceļos cauri laikiem. Tas savienos laikus, sastāvus un pašu galveno – mīlestību uz deju un TDA „Gauja”. Katram jau ir sava „Gauja”, jo tā nav pieradināma vai savaldāma. „Gauja” ir visu dejotāju stāstu veidota. Gan bijušo, gan arī topošo. Tieši viņi visi ir izveidojuši brašu tecējumu, kas lepni uz priekšu plūdīs vēl daudz gadus,” stāsta TDA „Gauja” dejotāji.

TDA „Gauja” dibināts 1945.gadā Valmierā. Kolektīva pirmā vadītāja bija Alīda Timmermane-Kreijere. Desmit gadus vēlāk kolektīva vadību uzņēmās Mārtiņš Ulmanis. Taču 1965.gadā Ritas Liepiņas vadībā „Gaujai” tika piešķirts tautas deju ansambļa tituls. No 1967.gada TDA „Gauja” mākslinieciskā vadītāja bija Ieva Adāviča, bet no 1975. līdz 2006.gadam – Vaira Dundure, daudzus gadus tandēmā ar repetitoriem Pēteri Dunduru, Ričardu Ķirpi un Arti Mellupu. Šobrīd TDA „Gauja” vadītāja ir Evita Kaķīte-Brasa, bet TDA „Gauja” vidējās paaudzes deju kolektīva vadītājs – Artis Mellups. Kolektīva studijas grupā, pamatsastāvā un vidējās paaudzes deju kolektīvā dejo aptuveni 140 dejotāju.

Ieejas maksa: 4-6 EUR. Biļetes iepriekšpārdošanā Valmieras Kultūras centra kasē.

AFIŠA