A A A

Aicinām uz Muzeju nakti! 

Drukāt
20.05.2013

Sestdien, 18.maijā, no plkst.18.00 līdz 01.00 Valmieras muzeja teritorijā norisināsies tradicionālā Muzeju nakts, kas Valmierā notiek jau devīto gadu. Šī gada tēma ir "Karstā nakts", un tā veltīta daiļā dzimuma pārstāvēm, lai cildinātu sievietes tēlu, augumu, plastiku un daili. Pasākuma programma būs plaša un mākslinieciska, un sievietes tēls tiks attēlots gleznās, fotogrāfijās, mūzikā un dejā.

 

No plkst.18.00 līdz 22.00 notiks pasākums "Zaļā dzīve", kura laikā Beverīnas amatnieku biedrība ar plašu pasākumu programmu prezentēs savu darbību, tai skaitā, jaunizveidoto Amatnieku namiņu. Tiks rīkotas dažādas radošās darbnīcas: bērniem no plkst.18.00 līdz 20.00 "Sveču liešana" un "Māla podu gatavošana", savukārt pieaugušajiem no plkst.20.00 līdz 22.00 "Amatu demonstrējumi" un "Rotu gatavošana". Pasākuma laikā skanēs dzīvā mūzika, kuru izpildīs tautas mākslinieki no Beverīnas novada.

Plkst.19.00 Izstāžu namā notiks Muzeju nakts 2013 atklāšanas pasākums, kurā valdīs bohēmiska gaisotne. To nodrošinās deju kluba "JV Club" priekšnesumi, instrumentālās grupas "Džezā tikai meitenes" uzstāšanās un Valmieras Jaunatnes centra (VJC) "Vinda" studijas "Fantāzija" pašdarinātu tērpu modes skate.

No plkst.19.00 līdz 01.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā varēs aplūkot vairākas izstādes. Mākslinieces Vinetas Baikovas "Manas zīda meitenes" - gleznas, kas tapušas uz zīda, un fotogrāfa Aigara Lapiņa "Pieskāriena sajūta" - kailfoto ekspozīcija. Jāpiemin, ka tepat norisināsies aizraujoša darbnīca - radošā foto studija "Mirkļa ziedēšana", kuras laikā varēs redzēt procesu, kā modeles tiek sagatavotas fotografēšanai - veidots grims un piemeklēts apģērbs, kā arī vērot pašu fotosesiju. Tāpat interesentus iepazīstinās ar to, kā fotogrāfijas tiek apstrādātas - retušētas pirms izstādīšanas apskatei. Piedalīsies fotomākslinieki, stilisti un modeles no Pleskavas, Pēterburgas un Rūjienas. Izstāžu nama Velvju zālē paralēli būs aplūkojama arī trešā izstāde "Svētki. Dāvanas. Apbalvojumi". Tajā izstādītas gan mūsdienīgas, gan vēsturiskas balvas, medaļas, dāvanas, simboli, materiāli un citi priekšmeti, kas dāvināti cilvēkiem gan jubilejās, gan par īpašiem sasniegumiem, piemēram, varēs aplūkot abas Māra Štromberga zelta medaļas, Aigara Fadejeva sudraba medaļu un Vairas Fīķes-Freibergas apbalvojumus.

Tāpat no plkst.19.00 līdz 22.00 apskatei būs atvērtas abas muzeja vēstures ekspozīcijas, izstāde Pilskalna namā "Jauni objekti ceļotājiem Valmieras apkārtnē", kā arī notiks VJC "Vinda" radošā darbnīca, kurā apmeklētāji varēs izgatavot interesantas maskas.

Arī traktieris-picērija "Liepziedi un Rozmarīns" ir sagatavojis īpašu pārsteigumu - no plkst.19.00 līdz 01.00 radošās darbnīcas "Raibās sviestmaizes" ietvaros gardēži varēs lutināt savas garšas kārpiņas ar īpašiem ēdieniem. Galvenais - jāļauj vaļa fantāzijai, jo pavāri būsiet jūs paši!

Iestājoties romantiskai pievakarei, Pilsdrupu estrādē plkst.20.00 uzstāsies VJC "Vinda" deju kopa "Liesmiņa", savukārt plkst.22.00 notiks nakts koncerts, kurā savu talantu demonstrēs Valmieras jaunieši - grupas "The Capybaras" un "Age of Stones", kā arī deju klubs "JV Club".

Mākslas "Galerijā Laipa", Stacijas ielā 37 no plkst.19.00 līdz 01.00 varēs aplūkot gleznu izstādi "Open-air", baudīt kino vakara gaisotni un izklaidēties kopā ar improvizācijas teātri.

Arī šogad Valmieras Drāmas teātris (VDT) atbalsta Muzeju nakti un piedāvā plašu kultūras programmu. No plkst.19.00 līdz 01.00 foajē būs vērojama teātra gaismas ķermeņu izstāde "Gaismas evolūcija". Ikvienam būs iespēja iepazīties ar teātra gaismas ķermeņiem no senām, aizmirstām izrādēm līdz pat mūsdienu prožektoriem. Ik stundu Lielajā zālē tiks piedāvāta 20 minūšu gara izrāde - performance "Gaismas spēles mežā", ko iestudējis režisors un scenogrāfs Reinis Suhanovs. Tāpat tiek piedāvāta vienreizēja iespēja - no plkst.19.00 līdz 01.00 būs atvērta teātra nakts kase, kurā biļetes uz VDT izrādēm varēs iegādāties ar ievērojamām atlaidēm. Savukārt kafejnīca "Ceturtais cēliens" piedāvās teātra mūziku un garšīgus pārsteigumus.

Jāpiebilst, ka Muzeju naktī iesaistījusies arī Valmieras Mūzikas skola - no plkst.19.00 līdz 23.00 būs atvērts Jāzepa Vītola muzejs Beātes ielā 12. Tāpat visiem interesentiem līdz plkst.22.00 apskatei būs pieejams Sv.Sīmaņa baznīcas tornis.

Visi pasākumi apmeklētājiem ir bez maksas. Pasākuma afiša.

Foto autors: Eduards Jegorovs.