A A A

Atklās Amatnieku namiņu 

Drukāt
20.05.2013

Līdz ar Muzeju nakti, kas norisināsies sestdien, 18.maijā, Valmierā darbību sāks arī Amatnieku namiņš. Tas atradīsies Valmieras muzeja teritorijā pie Vecās aptiekas ēkas (Rozā namā). Amatnieku namiņu ir izveidojusi biedrība "Beverīnas amatnieki" ar mērķi apvienot un parādīt tradicionālo kultūru, tautas vēstures vērtības, novada dzīves gudrības un paražas, kā arī dāvāt cilvēkiem iespēju radoši izpausties - veidot dažādus priekšmetus vai rotas.

 

Kā pastāstīja viena no biedrības loceklēm Inga Logina, ideja par Amatnieku namiņu ir pamatīgi izauklēta, iesaistoties vairākām radošām personībām: "Jau sen gribējām izveidot tādu iestādi, kas apvienotu talantīgos un prasmīgos Beverīnas novada amatniekus, bet līdz šim ideja tālāk par domas lidojumu netika īstenota. Šķiet, kopā ar marta bargajiem vējiem pie mums atlidoja arī drosme beidzot realizēt sen loloto sapni - radīt Amatnieku namiņu. Nav labākas vietas par muzeja teritoriju, kurā apkopota tautas lietišķā un garīgā vēsture, tāpēc nolēmām, ka namiņam jādzīvo tur. Jāsaka liels paldies arī Valmieras pilsētas pašvaldībai par atbalstu mūsu idejai."

Amatnieku namiņš būs tirgotava, kurā interesenti varēs iegādāties ļoti dažādu produkciju, piemēram, suvenīrus, pastalas, rotaslietas, priekšmetus mājai vai dārzam, aksesuārus un daudz ko citu. Vienojošais - tie visi būs rokdarbi, kas tapuši, ļaujoties fantāzijai, mīlestībai un radošam darba prieka garam. Autori - Beverīnas novada amatnieki, kā arī viņu draugi no apkārtējiem novadiem, jo Amatnieku namiņš būs atvērts ikvienam, kas vēlas izpausties un dāvāt pozitīvas emocijas citiem.

Beverīnas novada meistari visus aicina uz Amatnieka namiņa atvēršanas svētkiem sestdien, 18.maijā, pulksten 14.00. Jāpiebilst, ka biedrība "Beverīnas amatnieki" ir iesaistījusies arī Muzeju nakts pasākumos un no pulksten 18.00 gaidīs viesus uz dažādām jestrām izdarībām Amatnieku namiņa pagalmā.