A A A

Valmieras teātri Muzeju naktī apmeklēja 3100 apmeklētāji 

Drukāt
21.05.2013

18.maijā Valmieras teātrī viesojās 3100 apmeklētāju. Vislielāko atzinību guva gaismas un skaņas izrāde - performance "Gaismas spēles mežā" (rež. Reinis Suhanovs), ko bez maksas noskatījās vairāk nekā 2000 skatītāju. Paralēli izrādei Lielajā zālē, kas tika rādīta katrā stundā, Apaļajā zālē tika demonstrēta aktieru veidota īsfilma "nothing special", ko novērtēja gandrīz 1700 skatītāju.

 

Kā iepriekš ziņots, ar teātra ģenerālsponsora "Food Union" atbalstu teātris šajā sezonā modernizēja daļu no Lielās zāles gaismu tehniskās bāzes. Lai akcentētu uzlaboto tehniku un pateiktos "Food Union", Muzeju nakts pasākumos Valmieras teātrī tika apspēlēta gaismas tēma. Izstādē "Gaismas evolūcija" tika parādīta teātra gaismu attīstība no teātra pirmsākumiem līdz mūsdienām, kur ikviens varēja aplūkot dažādu prožektoru paraugus. Valmieras teātri Muzeju naktī apmeklēja skatītāji ne tikai no Valmieras, bet arī Cēsīm, Valkas, Limbažiem, Siguldas un Rīgas.

"Muzeju nakts ir priecīgs pasākums, kas vieno gan teātra trupu, kas metas radošajos piedzīvojumos, gan skatītājus, kas nāk izpētīt teātra dabu. Visi gūst pozitīvas emocijas - tik daudz smaidošu cilvēku rampas abās pusēs nemaz tik bieži nav sastopami. Tā kā izrādes režisors bija scenogrāfs Reinis Suhanovs, mēs paši daudz vairāk uzzinājām par savas skatuves gaismu iespējām. 18.maija naktī mūsu ēkā valdīja teātra un meža gars, un mēs ceram, ka to sajuta visi tie tūkstoši cilvēku, kas te iegriezās un vēl šodien runā par Muzeju nakts emocijām," gandarījumu par pasākumu pauž teātra direktore Evita Sniedze.

Šogad īpaši bija domāts arī par mazākajiem skatītājiem, kuri Muzeju naktī varēja darboties bērnu stūrītī - piedalīties izzinošās spēlēs un saņemt garšīgas balvas. Lielu atsaucību guva Lāsēns, ar kuru nofotografēties varēja ikviens mazais skatītājs. Bērni ieguva balvās zvēriņu maskas, kas atgādinās mazajiem par teātra dabu.

Valmieras Drāmas teātris Muzeju nakts pasākumos piedalījās jau trešo gadu.

Uzņēmums "Food Union" ir apvienotais "Rīgas Piena kombināts" un "Valmieras piens" uzņēmums, Valmieras Drāmas teātra ģenerālsponsors 2012./2013.gada sezonā.

 

Informāciju sagatavoja:
Zane Peļņika
VSIA "Valmieras Drāmas teātris" sabiedrisko attiecību speciāliste