A A A

Valmierā 1.-4.klašu skolēni klātienes mācības varētu atsākt pēc Lieldienām 

Drukāt
24.03.2021

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) 24.martā publicējis administratīvo teritoriju sarakstu, kurās epidemioloģiskie apstākļi pieļauj no 29.marta mācību procesa īstenošanu klātienē izglītības iestāžu 1.-4.klasēm. Tajā iekļauta arī Valmiera.

 

Mācību procesu klātienē var nodrošināt 1.-4.klašu skolēniem, ja 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem konkrētās pilsētas vai novada administratīvajā teritorijām nepārsniedz 200. 23.martā Valmierā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem bija 191. “Tā kā Valmierā 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem tikai vienu dienu līdz šim brīdim ir bijis zem 200, Valmieras pilsētas pašvaldībā lemts nogaidīt, kamēr epidemioloģiskā situācija stabilizēsies un klātienes mācības 1.-4.klasē vēl nākamajā nedēļā neatsākt. Par klātienes mācībām Valmieras izglītības iestāžu 1.-4.klašu skolēniem pēc Lieldienu brīvdienām tiks lemts nākamajā nedēļā,” norāda Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Iveta Pāže. Aicinām skolēnus un viņu vecākus sekot līdzi informācijai izglītības iestāžu mājaslapās, portālā “E-klase” vai jautājumu gadījumā vērsties pie klašu audzinātājām.

Ārtelpu nodarbības

17.martā SPKC publicēja epidemioloģiski drošo pašvaldību sarakstu, kur kumulatīvais saslimstības ar Covid-19 rādītājs nepārsniedz 250 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, šajās pašvaldībās no 22.marta iespējama formālā vai neformālā izglītības procesa īstenošana ārtelpā, ļaujot pulcēties grupās līdz 20 cilvēkiem, līdz piecām stundām nedēļā, vienas stundas ilgums – 40 minūtes. Šajā sarakstā tika iekļauta arī Valmiera, jo 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits tobrīd uz 100 000 iedzīvotāju bija 239.

Valmieras Izglītības pārvalde sadarbībā ar Valmieras izglītības iestāžu vadību pagaidām lēmusi neizmantot iespēju organizēt mācības ārtelpā,  jo Valmieras izglītības iestādēm ir svarīgi, lai vienlīdzīgs mācību process tiktu nodrošināts visiem Valmieras izglītības iestāžu skolēniem.

“Valmieras izglītības iestādēs pārsvarā ir lielas klašu grupas, kurās skolēnu skaits pārsniedz 20 bērnus. Šādu mācību modeli ir iespējams ērti īstenot mazākās pašvaldībās un to izglītības iestādēs, kurās bērnu skaits klašu grupās nav tiks liels. Turklāt 38% no Valmieras izglītības iestāžu skolēniem nedzīvo Valmierā, bet citās Latvijas pilsētās un novados. Klātienes mācību laikā, lai nokļūtu uz stundām, skolēni izmanto sabiedrisko transportu vai viņus līdz skolai atved vecāki, un dienas beigās pēc mācībām viņi šādā pašā veidā nokļūst atpakaļ uz mājām vai vecāko klašu skolēni izmanto dienesta viesnīcas pakalpojumu. Šobrīd šiem skolēniem un viņu vecākiem bērnu nogādāšana uz atsevišķām ārtelpu 40 minūšu ilgām nodarbībām un pēc tām atgriešanās dzīvesvietā, lai turpinātu attālināto mācību procesu, būtu sarežģīti īstenojama. Valmierā dzīvojošiem 1.-6.klašu un projektā “Pumpurs” iesaistītajiem skolēniem attālināto mācību laikā tiek nodrošināta siltu brīvpusdienu piegāde, kas tiek nogādāta pēc iepriekš izveidota grafika, skolēniem ierodoties pakaļ porcijai noteiktā laikā un vietā, ja skolēns pēc ārtelpu nodarbībām vēl nav paguvis atgriezties mājās, tad pastāv risks, ka viņš paliek bez pusdienām,” izvēli pagaidām neuzsākt nodarbības ārtelpā skaidro I. Pāže.

Plašākai informācijai aicinām sazināties ar Valmieras Izglītības pārvaldi, rakstot e-pastu vip@valmiera.lv.

 Valmieras pilsētas pašvaldība pateicas iedzīvotājiem par atbildīgo rīcību Covid-19 izplatības ierobežošanas noteikumu ievērošanā – biežu roku mazgāšanu un dezinfekciju, 2 m distances ievērošanu vienam no otra, sejas aizsargmasku nēsāšanu, regulāru telpu vēdināšanu un telpu mitro uzkopšanu, strādāšanu attālināti, neviesošanos un netikšanos ar radiem, draugiem ārpus savas mājsaimniecības u.c. !

Lai visiem laba veselība!

Foto: pexels.com