A A A

Vidzemes Augstskola rīko zinātnisko konferenci 

Drukāt
14.03.2021

Vidzemes Augstskola 26.martā rīko zinātnisko konferenci “Sabiedrība. Tehnoloģijas. Drošība.” Konferences mērķis ir veicināt diskusijas un nodrošināt pētniekiem ideju apmaiņu par jaunākajām tendencēm un sasniegumiem tādās disciplīnās kā droša sabiedrība un drošas tehnoloģijas.

 

 

Konferences laikā pētniekiem un akadēmiķiem no Latvijas, Marokas, Indijas, Igaunijas, Francijas, Itālijas un Čehijas būs iespēja izplatīt pētījumu rezultātus plašākai sabiedrībai tiešsaistes vidē, kas tiks pārraidīta Webex videokonferenču platformā un YouTube.

Konferenci atklās ViA rektors Gatis Krūmiņš un Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kam sekos LMT prezidenta Jura Bindes prezentācija “Digitalizācija un kiberdrošība – industrijas 4.0 iespējas un izaicinājumi”.

Konferences laikā tiks organizētas piecas paneļdiskusijas:

  • Koncentrēšanās uz publiskā sektora komunikāciju nemiera laikos: secinājumu izdarīšana no nesenās pieredzes un nākotnes soļu izstrāde
  • Cilvēku un jūras veselības un drošības novērošanas ierīces
  • Kvalitatīvas un uzticamas informācijas izmantošana drošības veicināšanai 21.gadsimtā
  • Ilgtspējīga attīstība drošai sabiedrībai
  • Latvijas mantojums un nākotnes uzdevumi valsts ilgtspējai: pētniecība COVID-19 laikā

Paralēli paneļdiskusijām norisināsies darbnīcas. Apmeklētāju skaita ierobežojumu dēļ, darbnīcām jāreģistrējas atsevišķi:

Rekonstruējot, kā Eiropā tiek veikti kiberdrošības pētījumi, inovācijas un apmācības
Attālā uzrāde un vides modelēšana

Konferences noslēgumā uzstāsies Tartu Universitātes profesore Andra Sībak (Siibak) ar prezentāciju “Darbinieku ar mikroshēmu implantiem pieredze un pārdomas, un ar šādu praksi saistītie potenciālie riski”.

Saite uz tiešsaistes konferenci ŠEIT.

Konferences valoda: angļu.

Dalībnieki: Gatis Krūmiņš, Ieva Bērziņa, Katrīna Sudakova, Inita Blačforda, Ieva Zaumane, Linda Lancere, Ieva Grīntāle, Madara Prata, Oskars Java, Sanita Meijere, Agnese Dāvidsone, Baiba Rivža, Daina Bleiere, Māris Andžans, Armands Meirāns, Ginta Majore, Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija cern.lv, Ilze Dimante, Ieva Kalniņa, Māra Bleidere (Latvija), Mohcine Boudhane, Hamza Azbeg (Maroka), Mahender Reddy Gavinolla (Indija), Tatjana Koor (Igaunija), Francijas Alternatīvo enerģiju un atomenerģijas komisija (Francija), Nacionālā pētniecības padome (Itālija), Michal Kepka (Čehija).

Zinātniskie raksti rodami tādos žurnālos kā Baltic Journal of Modern Computing (BJMC), Journal of Teacher Education for Sustainability (JTES). Ņemot vērā to, ka konference notiks tiešsaistē, tā būs bez maksas.

Konference tiek finansēta no projekta “Atbalsts Vidzemes Augstskolas efektīvai iesaistei starptautiskajā zinātniskajā apritē (ViA-int)” projekta Nr.1.1.1.5/18/I/005.

Darba kārtība ir šeit.

Informāciju sagatavoja:

Monika Sproģe,

Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste