A A A

Nāc mācīties Redzēt. Domāt. Radīt VDMV 

Drukāt
26.02.2021

No 8.marta līdz 9.aprīlim Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (VDMV) izsludina starpuzņemšanu četru gadu vidējās profesionālās izglītības programmās jauniešiem pēc 9.klases absolvēšanas. Pirms uzņemšanas, 3.martā, tiešsaistē būs INFO diena, kuras laikā gan jaunieši, gan vecāki uzzinās par skolas piedāvātajām profesionālās vidējās izglītības programmām, gan arī saņems atbildes uz individuāliem jautājumiem. Starpuzņemšana norisināsies līdz 9.aprīlim. Savukārt uzņemšana, kas iekļaus gan dokumentācijas iesniegšanu, gan sekmju izvērtējumu, notiks no 14. līdz 30.jūnijam. Pieteikšanās notiek elektroniski www.vdmv.lv sadaļā “Uzņemšana”, un rezultāti tiks paziņoti 16.aprīlī. Plašāk ar uzņemšanas noteikumiem var iepazīties mājaslapā šeit.

 

VDMV ir akreditēta pašvaldības mākslas un dizaina izglītības iestāde, kas īsteno licencētas un akreditētas izglītības programmas: Interjera dizains (kvalifikācija – interjera dizainera asistents), Reklāmas dizains (kvalifikācija – vizuālās reklāmas dizaina speciālists), Multimediju dizains (kvalifikācija – multimediju dizaina speciālists), Apģērbu dizains (kvalifikācija – apģērbu dizaina speciālists). Pēc kvalifikācijas iegūšanas mācībās var turpināt augstākās izglītības iestādē, kā arī strādāt kā savas jomas speciālists individuāli vai uzņēmumā.

Iestājoties Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, iegūsi bezmaksas izglītību, profesiju dizaina jomā, modernāko datorprogrammu un tehnoloģiju apguvi, prakses vietas dizaina uzņēmumos, kā arī ikmēneša stipendiju. Mācību procesā iespēja praktiski strādāt koprades darbnīcā DARE, kas atrodas skolas telpās, kur ir iespēja pielietot 3D drukas iespējas, lāzergriezēju, lodēšanas staciju un cnc iekārtu, lai realizētu savus projektus.

Apģērbu dizaina profesionālās vidējās izglītības programmā apgūst tērpu tapšanas procesu, zīmē, skicē, izmanto datorprogrammu iespējas, mācās konstruēt, modelēt, šūt, iepazīstas ar apģērbu šūšanas tehnoloģijām, apgūst prasmes stila veidošanā. Apģērbu dizaina jomā strādājošajam speciālistam ir jābūt radošam un jāprot strādāt komandā, jāpārzina viss process, sākot no skices līdz gatava izstrādājuma prezentācijai. Vai var iemācīties zīmēt un gleznot? Nodaļas vadītāja I. Berga-Bīriņa: “Un kā vēl var! Ikvienam var iemācīt izmantot glezniecības un zīmēšanas izteiksmes līdzekļus, lai parādīt savas stiprās puses. Zīmēšana ļauj izprast kustību, gleznošana – krāsu izjūtu. Izglītības procesā apgūst teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas apģērbu dizaina jomā. Šajā nodaļā strādā ar profesionālām iekārtām, piemēram, “Juki” rūpnieciskajām šujmašīnām, overloku un gludināšanas sistēmām." Apģērbu dizaina programmas moto “bezbailīgāk, košāk, drošāk un grandiozāk”.

Interjera dizaina profesionālās vidējās izglītības programma uzsver daudzpusīgu domāšanu, interesantas idejas, radošu rezultātu. Kas ir interjera dizains? Nodaļas vadītāja M.Bula skaidro: “Interjera dizains balstās uz arhitektūru un mākslu. Interjera dizainerim ir jābūt gan inženierim, gan māksliniekam, apvienojot tehnisko ar estētisko. Interjeru veido no idejas, formas un izpildījuma, kā arī labs interjera dizains telpu dara ne tikai vizuāli pievilcīgāku, bet arī vienkāršāku un patīkamāk lietojamu. Mācībās gūtās prasmes būs noderīgas radošai personībai un zinošam speciālistam. Mācību procesā apgūst interjera dizaina koncepta izstrādi, materiālu un iekārtu piemērošanu, realizācijas plānošanu un tehniskās zināšanas, kas nepieciešamas, projektējot interjeru. Izglītības iegūšanas procesā iemācās strādāt aktuālās un atbilstošās datorprogrammās, piemēram, rasēšanas programmā AutoCAD, 3D grafikas un animācijas veidošanas programmu Autodesk 3ds Max.”

Reklāmas dizaina programmas vērtības ir dizaina domāšana, saturs, kvalitāte, līdzsvars, praktizēšana un atbildība. Uz jautājumu, kas ir reklāmas dizains, atbild izglītības programmas vadītāja K.Zemļicka-Brālēna: “Reklāmas dizaina pamatvaloda ir vizuālā valoda un dizaina domāšana. Dizains ir reālas vajadzības. Mācību laikā apgūst grafisko, produktu, iepakojuma, digitālo, ilgtspējīgo, informācijas, interaktīvo, tipogrāfijas, ekspozīciju dizainu. Specialitātes priekšmeti, kurus apgūst mācību procesā: burtu mācība un lietišķā grafika, tehniskā grafika, kulturoloģija, dizaina vēsture, mākslas un stila vēsture, zīmēšana, gleznošana, kompozīcijas pamati, specialitātes kompozīcija, interjera pamati, fotomācība un video, datorgrafika, maketēšana, grafikas pamati, materiālmācība. Mācību laikā apgūst Adobe Creative Cloud un Autodesk 3ds Max. datorprogrammas."

Multimediju dizaina programma ir jaunākā no profesionālajām vidējās izglītības programmām. Nodaļas vadītāja K.Vītiņa iepazīstina ar šo nozari: “Multimediju dizains ir māksla integrēt vairākas multivides formas, tās atspoguļot, pielietojot dizainu, kompozīciju, vizuālās mākslas un valodas pamatelementus. Zīmēt un gleznot ir jāmācās, lai atspoguļotu savas idejas, kā arī kompozīcijas pamatelementus izmantot tādās prasmēs kā aplikācijās, burtveidolu dizainā  un vidē. Praktiski apgūsi Adobe Creative Cloud programmas, ar kuru palīdzību iespējams izveidot interaktīvus dizaina elementus, animācijas, kā arī pamatelementus vizuālās identitātes izstrādei u.c. Apgūsi arī tādas programmas kā Twinery, Unity u.c, lai veidotu spēles, spēļu dizainu, iepazītos ar video spēļu pasauli, kā arī iepazīsies ar  augmentēto  un virtuālo realitāti. Vēlāko kursu posmā iespēja apgūt interfeisa dizainu (mobilo lietotņu, mājaslapu dizainu) un interaktīvu objektu veidošanu, 3D datorgrafikas programmu Blender. Saturs ir karalis, visa pamatā ir stāsts!”

Informāciju sagatavoja:

Laine Uzulēna,

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas kultūras projektu vadītāja