A A A

Valmieras tehnikuma audzēkņi iedvesmojas projekta “Teaming UP” iepazīšanās pasākumā  

Drukāt
27.10.2020

Valmieras tehnikumā 22.okrobrī aizvadīts projekta “Teaming UP” iedvesmošanās pasākums jauniešiem, kuri projekta ietvaros gūs zināšanas un prasmes starptautisku mācību uzņēmumu veidošanā. Pasākumā piedalījās 29 jaunieši no mehatronikas, loģistikas, viesmīlības, grāmatvedības un IT nozarēm. Visus jauniešus vieno vēlme spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā, dibināt savus mācību uzņēmumus un gūt starptautisku pieredzi.

 

Pasākumu atklāja Valmieras tehnikuma direktore Vineta Melngārša, savā uzrunā uzsverot jauniešu – nākotnes uzņēmēju – lomu valsts ekonomiskajā attīstībā. Direktore aicināja izmantot visas iespējas, ko piedāvā projekts, lai iemācītos ne vien uzņēmējdarbības veidošanai nepieciešamās zināšanas un prasmes, bet paņemtu to labo pieredzi, ko var iegūt, darbojoties ar saviem vienaudžiem citās valstīs, – prasmi komunicēt, pieņemt atšķirīgo un pielāgoties dažādām vidēm un apstākļiem.

Pasākuma laikā ar iedvesmas un karjeras pieredzes stāstiem uzstājās Toms Grēviņš – Latvijas Radio 5 radošais direktors, mūzikas kolekcionārs, dažādu pasākumu vadītājs un moderators, kā arī viens no labdarības maratona “Dod pieci” dīdžejiem. Toms dalījās pieredzē par savu aizrautību, mīlestību pret radio un radiotehniku, savu domu vadīšanu, ideju mērķtiecīgu īstenošanu un ģimenes biznesa veidošanu. Pasākuma laikā Toms stāsta un atzīst: “Mans dzīves moto ir šis sauklis – The creative adult is the child who survived. (tulk. Radošs pieaugušais ir bērns, kurš izdzīvojis). Svarīgi saprast, ka bērna neatlaidība vēsta par viņa mērķtiecību un rakstura stiprumu. Šie bērni, ja vien viņus nesalauž, var sasniegt ļoti augstus rezultātus. Mums, pieaugušajiem, ir svarīgi apzināties un saprast, kā uz dzīvi raudzīties bērna acīm”.

Dziedātāja, influencere Elīna Gluzunova stāstīja par savu pieredzi skolas un studiju laikā, kā arī šovā “X faktors”, par dziedāšanas atstāšanu novārtā dažādos dzīves posmos, atgriešanos mūzikā pēc bērnu piedzimšanas un mērķu sasniegšanu, izdodot debijas albumu ar simbolisku nosaukumu “Sapņa piepildījums”. Pēc pasākuma Elīna norāda: “Pateicos par iespēju piedalīties šajā pasākumā, man bija prieks dalīties savā pieredzes stāstā ar šiem zinātkārajiem jauniešiem. Novēlu viņiem visiem noticēt savām spējām un nekad neaizmirst, ka visi sapņi reiz piepildās!”

“Pasākums ritēja pozitīvā gaisotnē. Ļoti uzrunāja tik iedvesmojošu un pozitīvu cilvēku sacītais. Dalīšanās ar savu pieredzi bija viens ļoti vērtīgs klausāmais. Tas man lika aizdomāties par to, kas ir manas prioritātes un ko es gribu sasniegt, uz kādiem mērķiem virzīties. Papildus tam ļoti, ļoti patika mini koncertiņš”, – iedvesmoti atzīst Valmieras tehnikuma audzēkne, 3. kursa Grāmatvedības specialitātes studente Elīza Sekste.

Teaming UP ir Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmas projekts, kura ietvaros jauniešiem tiek sniegta iespēja izmēģināt spēkus starptautiskās uzņēmējdarbības jomā. Projekta mērķis ir celt jauniešu potenciālu, pārliecību un uzlabot uzņēmējdarbībai nepieciešamās zināšanas, kā arī atbalstīt starptautisku jauniešu biznesa komandu veidošanos. Projektā iesaistīti 60 jaunieši no Latvijas, Igaunijas un Somijas.

Informāciju sagatavoja:
Ilze Kobiaka
Teaming UP projekta skolotāja
ilze.kobiaka@valmierastehnikums.lv