A A A

Seminārā diskutēs par remigrantu bērnu izglītības iespējām Latvijā  

Drukāt
25.08.2020

28.augustā no plkst.10.00 līdz 15.00 Vidzemes Olimpiskā centra Notikumu zālē Rīgas ielā 91 notiks mācību seminārs “Remigrantu bērni Latvijas izglītības sistēmā – izaicinājumi un risinājumi”. Mācību semināra mērķis pirms jaunā mācību gada  ir diskutēt par Latvijas izglītības sistēmas iespējām un izaicinājumiem, ja izglītības iestādē mācības uzsāk remigrantu bērns.

 

Mācību semināra atklāšanā dalībniekus uzrunās Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums. Par remigrācijas portretu Vidzemē stāstīs Vidzemes plānošanas reģiona remigrācijas koordinatore Vidzemē Ija Groza, par normatīvo ietvaru un tā piemērošanu dzīvē un par Latviešu valodas aģentūrā pieejamo atbalstu skolotājiem un reemigrantu ģimenēm informēs Ērika Pičukāne no Latviešu valodas aģentūras, Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece iepazīstinās ar topošā informatīvā materiāla “Jaunā valmierieša rokasgrāmata” saturu un citām Valmieras pilsētas pašvaldības īstenotajām aktivitātēm reemigrācijas veicināšanā, bet MAKE ROOM Eiropas pārstāvniecības direktors Miks Celmiņš atklās zināšanu un attieksmes nozīmi starpkultūru komunikācijā un vadīs gadījumu analīzes un risinājumu formulēšanas darbnīcu. Plašāka semināra programma piejama šeit.

 Mācību semināru vadīs starpkultūru komunikācijas eksperte, PROVIDUS vadošā pētniece migrācijas un integrācijas jomā Agnese Lāce.

Mācību semināram aicināti pieteikties izglītības iestāžu vadītāji, pedagogi, administrācijas darbinieki, remigranti - vecāki, kuru bērni uzsāks vai jau apmeklē kādu no izglītības iestādēm, un citi interesenti no Valmieras un apkārtējiem novadiem. Semināra apmeklējums ir bez ieejas maksas.  

Lai apmeklētu mācību semināru, lūgums aizpildīt pieteikumu.

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar Valmieras Attīstības aģentūras valdes locekli Līgu Veco, rakstot e-pastu liga.veca@valmiera.lv.

Semināru organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Attīstības aģentūru.

Seminārs notiek Vidzemes plānošanas reģiona un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas prioritārā pasākuma “Diasporas likuma normu īstenošana (Atbalsta pasākums reemigrācijas veicināšanai “Reģionālās reemigrācijas koordinators”)” administrētā konkursa “Remigrācijas sekmēšanas pakalpojumi pašvaldībās” ietvaros.

Foto: pexels.com