VDMV piedalās "Garage48 Arts & Robots 2020" Igaunijā

13.02.2020

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pedagogi Karīna Vītiņa (Multimediju un Reklāmas nodaļas vadītāja un pedagoģe) un Lāsma Lopatko (profesionālās ievirzes izglītības pedagoģe), kā arī 4.kursa Interjera dizaina izglītojamā Elīna Žuravļeva piedalījās Garage48 Arts & Robots 2020, kas norisinājās Igaunijas pilsētā Tartu, iegūstot specbalvu par labāko dizainu.

 

 

Garage48 Hardware and Arts apvienota aparatūra (dzelži) ar programmatūru un dizainu – šo jomu speciālisti strādā komandā 48 stundas, lai izstrādātu prototipu idejai, kas saista tehnoloģijas un dizainu.

Piedalījās ap 100 dalībnieku, tika izveidotas 13 komandas.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas pārstāves bija komandā ar vēl vienu pārstāvi no Latvijas, trīs pārstāvjiem no Igaunijas, vienu programmētāju no Indonēzijas un mārketinga speciālisti no Indijas, izstrādājot prototipu spēlei, kas veicina komunikāciju jauniešu starpā. Spēles virsmērķis bija vairot izpratni par garīgo veselību. Komandas dalībnieki bija Lāsma (radošums un dizains), Karīna (produktu dizainere), Elīna (dizaina jomas izglītojamā), Siim (radošums un dizains), Rhea (mārketings), programmētāji un dzelžu pārzinātāji – Martin un Enlik, Aigi (UI/UX dizaineris) un idejas vizionāre Alise. 

Pasākuma laikā skolai izveidojās veiksmīga sadarbība ar Tartu Mākslas skolu, ko plānots uzturēt arī turpmāk.

Pasākumu organizēja Garage48 kopā ar Tartu Universitāti un Pallas University of Applied Sciences, un Igaunijas Mākslas akadēmiju. 

Informāciju sagatavoja:

Gita Dukure, direktores vientiece izglītības joma