A A A

“Ēnas” Vidzemes Augstskolā iepazīs zinātnes pasauli 

Drukāt
10.02.2020

Ikgadējās karjeras izglītības akcijas “Ēnu diena” laikā, 12. februārī, skolēniem būs iespēja ielūkoties zinātnes pasaulē, pavadot vienu dienu kopā ar kādu no četriem Vidzemes Augstskolas (ViA) darbiniekiem un iepazīstot viņu darba ikdienu.

 

Ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum, ikgadējās karjeras izglītības akcijas “Ēnu diena” laikā bērniem un jauniešiem no dažādām Latvijas skolām būs unikāla iespēja iepazīties ar Vidzemes Augstskolu un tās pētnieku ikdienu un darba pienākumiem.

Skolēni, kuriem interesē māksla un digitālās spēles, ēnos ViA HESPI institūta mākslas pētnieci Ievu Ginteri, kura strādā pie inovatīvas spēles par mūsdienu mākslu un mūziku. Tāpat interesenti kļūs par ViA zinātnisko projektu vadītāja un HESPI zinātniskā asistenta Oskara Javas ēnu, kurš atklās, kas zinātnē ir tik aizraujošs, ka tas liek pamest labi apmaksātu darbu ministrijā, lai nodotos ekosistēmu modelēšanai, tostarp purvu pētniecībai. Tie, kuri vēlas stāties kameras priekšā un, iespējams, savu nākotni saistīt ar mediju jomu, kā arī gūt praktiskas iemaņas intervēšanā un video veidošanā, pavadīs dienu kopā ar ViA Multimediju laboratorijas vadītāju Ivetu Auniņu. Tāpat skolēni kļūs par ēnām virtuālās realitātes pētniekam ViA Sociotehnisku sistēmu inženierijas institūtā (SSII) Arnim Cīrulim. Viņa vadībā interesenti uzzinās virtuālās un papildinātās realitātes izmantošanas iespējas un apmeklēs vienu no modernākajām VR/AR laboratorijām, lai uzzinātu, kā šīs tehnoloģijas ietekmēs mūsu ikdienu nākotnē.

Skolēni bija aicināti iepazīties ar visām vakancēm un nosūtīt pieteikumus portālā enudiena.lv no 24. janvāra. Jau pirmajās pieteikšanās dienās dalībai pasākumā tika apstiprināti skolēni, kuri pieteikuma vēstulē bija vislabāk pamatojuši savu motivāciju un vēlmi ēnot kādu no ViA darbiniekiem. Konkurss ir noslēdzies.

Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē. Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4–6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā Ēnu diena ir biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvia (JA Latvia) reģistrēta preču zīme.

Informāciju sagatavoja:

Dārta Rasa Ozola,

Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste