A A A

Valmierā notikusi Džimbas viesskola 

Drukāt
15.11.2019

No 12. līdz 14.novembrim apmeklētājus no Valmieras bērnudārziem “Ezītis”, “Ābelīte”, “Sprīdītis”, “Buratino”, “Kārliena”, “Vālodzīte”, “Pienenīte”, privātās pamatskolas “Universum”, kā arī no Brenguļiem, Kauguriem un Burtniekiem uz nodarbībām pieņēma Valmieras Kultūras centra kamerzālē uzceltā Džimbas viesskola. Tā ir nodibinājuma “Centrs Dardedze” Džimbas drošības skolas izbraukuma programma, kuras mērķis ir Latvijas reģionos dzīvojošajiem bērniem dot iespēju satikt programmas tēlu Džimbu un padziļināti izprast personiskās drošības robežu jautājumus attiecībās.

 

Tiekoties ar bērniem, Džimba pārrunāja, kas ir attiecības un drošība attiecībās; kas un kā var pārkāpt drošības robežas (fiziski, emocionāli, seksuāli un interneta vidē); kā atpazīt, kad tiek pārkāptas ķermeņa drošības robežas; kā bērnam rīkoties nedrošās situācijās (spēja pateikt “nē”, doties prom un pastāstīt). Nodarbība ilga vienu stundu. Tās noslēgumā bērni tika iecelti par Džimbas drošības inspektoriem. Bērni saņēma arī ar vecākiem pārrunājamu izdales materiālu.

Džimbas viesskola kā pilotnodarbība notika Ventspilī, Daugavpilī, Bauskā un Valmierā. Skolas scenogrāfiju un režiju veidojuši Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš. Nodarbības finansēja Labklājības ministrija.