A A A

Vidzemes Augstskolā aizvadīta 6. Starptautiskā nedēļa 

Drukāt
14.11.2019

Vidzemes Augstskolā (ViA) aizvadīta 6. Starptautiskās nedēļa, kurā lekcijas un radošās darbnīcas vadīja viesdocētāji un pētnieki no Indijas, Albānijas, Ēģiptes, Ukrainas, Lietuvas un Igaunijas, tostarp notika projekta “Simulāciju spēles stratēģiskajā komunikācijā”  (SiMGames) aktivitātes.

 

6. Starptautiskā nedēļa Vidzemes Augstskolā bija veltīta tēmai “Simulation Based Learning”, un tās laikā ārvalstu docētāji, pētnieki docēja lekcijas, organizēja seminārus un radošās darbnīcas, daloties zināšanās par uzņēmējdarbības vadību, tūrismu, medijiem, politiku un informācijas tehnoloģijām. Starptautiskās nedēļas  ietvaros norisināsies arī projekta SimGames sociālās simulācijas scenārija testēšana, kas paredzēta studentu un docētāju caurviju prasmju attīstīšanai komunikācijas studijās. Lai sagatavotos projekta “Simulāciju spēles stratēģiskajā komunikācijā” sociālās simulācijas scenāriju testēšanai, vieslektori un studenti devās ekskursijā uz biškopības saimniecību un gūto informāciju izmantoja simulāciju realizācijai un izvērtēšanai.

Studente Marija Zirianova no Viļņas Augstskolas atzina, ka sākotnēji domāja, ka simulācijas testēšana dienas garumā būs pietiekams laiks, lai visu paveiktu, tomēr kļūdījās. “Cilvēkiem ir jābūt komunikācijas speciālistiem, lai gan patiesībā ne vienmēr izdodas sazināties ar citiem, paust viedokli, atrast attiecīgu argumentāciju un kompromisu kādā situācijā. No šī viedokļa simulācijas spēle bija lieliska iespēja iekāpt citu kurpēs un uz situāciju paskatīties no citu cilvēku skatupunkta.”

Tāpat viesiem bija iespēja iepazīties ar Vidzemes Augstskolu, Valmieras pilsētu, apmeklēt Valmieras integrēto bibliotēku, ViA Zināšanu un Tehnoloģiju Centru, kā arī viesoties Valmieras pilsētas pašvaldībā un tikties ar tās pārstāvjiem.Tā kā novembris ir valsts svētku mēnesis, pasākuma noslēguma dienā augstskolas viesi bija aicināti iepazīt Latvijas vēsturi un kultūru, apmeklējot ViA Inženierzinātņu fakultātē izvietotu izstādi "Es (arī) esmu latvietis”, kas tapusi sadarbībā ar muzeju un pētniecības centru "Latvieši pasaulē". 

Starptautiskā nedēļa norisinās divas reizes akadēmiskajā gadā - pavasarī un rudenī. Šoruden tā norisinājās no 4. līdz 8. novembrim. Starptautiskā nedēļa ir vērienīgs un nozīmīgs pasākums Vidzemes Augstskolā, kas ļauj veikt pieredzes un zināšano apmaiņu, tiekoties nodarbībās, lekcijās, prezentācijās, diskusijās un radošajās nodarbībās kā vieslektoriem no dažādām pasaules valstīm, tā studentiem, mācībspēkiem, valmieriešiem un pilsētas viesiem. Nedēļas garumā tiek dibināti jauni kontakti un stiprināti jau esošie, kā arī vērsta uzmanība uz katras dalībvalsts iespējām zinātnē, pētniecībā un studiju jomā.

“International Week 2019” tiek īstenota ES finansēto Erasmus+ projektu ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Dārta Rasa Ozola,

Vidzemes Augstskolas sabiedrisko attiecību speciāliste