A A A

Smart Lunch ar “Aleksandra pasakas” autori Karīnu Pētersoni 

Drukāt
30.10.2019

Vidzemes Augstskolas “Smart Lunch” vieslekciju ciklu turpinās projekta "Aleksandra pasakas" autore Karīna Pētersone, kura, tāpat kā projekta māksliniece Agnese Kurzemniece, saskata lielu potenciālu un vērtību "sistēmas bērnos”. Tikšanās ar Karīnu notiks 15.novembrī plkst. 13.00 Vidzemes Augstskolas ēkā Cēsu ielā 4.

 

Uz jautājumu, kas slēpjas zem projekta nosaukuma "Aleksandra pasakas, Karīna atbild: “Projekts ir par mazu, sešgadīgu puiku Aleksandru, kurš kopš dzimšanas atrodas bērnu namā. Viņš ir brīnišķīgs bērns, ar dziļu intelektu un arī ļoti talantīgs zīmētājs. Ar šo projektu mēs gribam parādīt, ka Aleksandrs ir vērtība un ir pelnījis būt pilntiesīgs mūsu sabiedrības loceklis. Ideja atnāca ļoti organiski -man bija ļoti grūti pieņemt faktu, ka Aleksandra vērtība un potenciāls līdz galam netiek ieraudzīts. Tā kā pati šuju, radās doma, ka Aleksandra zīmējumi lieliski iederētos uz apģērba un peļņu varētu novirzīt Aleksandra izaugsmei."

Par Karīnu plašāka sabiedrība uzzināja pēc viņas ieraksta blogā “Es esmu sistēmas bērns”, ar kuru interneta sociālo tīklu vietnēs īsā laikā dalījās tūkstošiem cilvēku. Viņa uzdrīkstējās atklāt savu pieredzi un pārdzīvojumus par bērnu namos un internātskolās pavadītajiem astoņiem bērnības gadiem, kā arī aicināja atbildīgās amatpersonas pieņemt rīkoties un risināt bērnu namos atklātās problēmas. Šis stāsts daudzus aizkustināja, kā arī atvēra acis, liekot apjēgt, cik viegli sistēma salauž bērnus. Lai palīdzētu citiem, Karīna ar saviem bērniem regulāri dodas uz Kapseļu ielas bērnu nama atvērtajiem pasākumiem, iespēju robežās iesaistās audžuvecāku meklēšanā bērniem, kas izņemti no ģimenēm, kā arī darbojas projektā "Aleksandra pasakas". Vieslekciju cikla “Smart Lunch” ietvaros Karīna interesentiem stāstīs gan par projektu, gan “sistēmas bērniem”, gan aktuālo viņas dzīvē.

"Smart Lunch” ir vieslekciju cikls, kas Vidzemes Augstskolas studentiem, pasniedzējiem, darbiniekiem, absolventiem un citiem interesentiem ļauj ne vien smelties iedvesmu un uzzināt jaunu informāciju, bet arī nesteidzīgi baudīt cienastu, ko sarūpē Vidzemes Augstskola  un ViA Studentu apvienība. Ieeja ir bez maksas ikvienam interesentam.

“Smart Lunch” Vieslekcijas atbalsta profesionālu tīmekļa pakalpojumu sniedzējs Wunder!

Informāciju sagatavoja:

Vera Grāvīte,

Vidzemes Augstskolas mārketinga projektu vadītāja