A A A

Skolēni piedalās diskusijā par NATO un izmēģina jaunākās tehnoloģijas 

Drukāt
18.10.2019

Otrdien, 15.oktobrī, Vidzemes Augstskolā (ViA) Karjeras nedēļas pasākumā vidusskolēniem un citiem interesentiem bija iespēja iesaistīties diskusijā “NATO un nākotne”, izmēģināt ViA izstrādātu acu izsekošanas spēli, 3D brilles un citas jaunākās tehnoloģijas.

 

Diskusijā “NATO un nākotne” piedalījās ViA Informācijas tehnoloģiju studiju virziena vadītāja vietnieks studiju programmā "Kiberdrošības inženierija" Ivars Majors un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra vecākais eksperts, pulkvežleitnants Māris Tūtins, kuri pastāstīja par savu darba ikdienu, galvenajiem izaicinājumiem un aktualitātēm savā jomā, kā arī sniedza atbildes uz dalībnieku interesējošiem jautājumiem, piemēram, kāda ir Latvijas loma NATO, kā izvairīties no kiberuzbrukumiem un kas īsti ir “interneta troļļi”. Diskusijā piedalījās arī ViA studenti un Latvijas Reģionu televīzijas “ReTV” raidījuma "aNATOmy: stāsts par NATO vēsturi, lomu un nākotni" vadītāji Keita Loreta Kronberga un Niks Samauskis, kuri dalījās ar savu pieredzi, filmējoties raidījumā, tiekoties ar Eiropas spēcīgākās militārās alianses pārstāvjiem Latvijā un ielūkojoties karavīru ikdienas un darba gaitās. Pasākuma noslēgumā vidusskolēniem un studentiem bija iespēja izmēģināt ViA izstrādātu acu izsekošanas spēli, 3D brilles un citas jaunākās nākotnes tehnoloģijas.

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kurš šogad visā Latvijā norisinās no 14. līdz 18. oktobrim. Tās laikā jauniešiem ir iespēja izzināt un atrast sev piemērotāko nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Skolēni aicināti piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. Šī gada galvenā Karjeras nedēļas pasākumu tēma ir nākotnes profesijas.

ViA kopā ar Latvijas Reģionu Televīziju “ReTV” īsteno NATO Publiskās diplomātijas divīzijas atbalstītu projektu, kura mērķis ir īstenot virkni aktivitāšu, lai paaugstinātu izpratni un zināšanas par NATO vēsturi, nākotnes attīstību, kā arī Alianses militāro spēku klātbūtnes nozīmi Latvijā. Projekta ietvaros tapis četru raidījumu cikls "aNATOmy: stāsts par NATO vēsturi, lomu un nākotni" un četru diskusiju cikls, katru reizi aplūkojot citu, ar NATO saistītu tematiku: sievietes, nākotne, vēsture un stratēģiskā komunikācija. Aizvadītas divas pirmās diskusijas, taču nākošā -“NATO un vēsture” - gaidāma 1. novembrī, plkst. 14:00, Cēsu ielā 4, Valmierā.

Informāciju sagatavoja:

Dārta Rasa Ozola,

Vidzemes Augstskola sabiedrisko attiecību speciāliste