A A A

Skolēni apmeklē pasākumu "Esi radošs!” 

Drukāt
07.05.2019

28.maijā Rencēnu pamatskolas 4.klases skolēni apmeklēja pasākumu „ Esi radošs!” -2 Siguldas keramikas darbnīcā. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar keramiķa profesiju, uzzināt par darba specifiku, darba instrumentiem un nepieciešamajām prasmēm, tāpat bija iespēja nelielajā darbnīcas veikaliņā aplūkot dažādus meistaru veidotos mākslas darbus - traukus, rotas, interjera priekšmetus u.c.

 

Praktiskajā nodarbībā skolēni no māla veidoja paši savus traukus. Varēja izvēlēties veidot krūzi, šķīvīti, trauciņu, krājkasi u.c. Kopā ar keramiķiem skolēni mācījās pielietot parastus ikdienā lietojamus priekšmetus kā dekorējamos instrumentus.  Pēc nodarbības skolēniem bija iespēja aplūkot citu bērnus darbus, diskutēt ar meistariem par interesējošiem jautājumiem. Skolēni pēc pasākuma atzina, ka šāda veida nodarbības viņiem ļoti patīk, tas esot kaut kas atšķirīgāks no ikdienas, daži nemaz nebija iepriekš ticējuši, ka viņiem tas varētu izdoties un patikt.

Pasākums skolēniem norisinājās ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” finansiālo atbalstu un Burtnieku novada pašvaldības transporta pakalpojuma nodrošinājumu.

Informāciju sagatavoja Kristīne Goba, pedagogs karjeras konsultants Burtnieku novada pamatskolās.