A A A

Pasākums jauniešiem - iedvesmas stāstu pēcpusdiena “izSTĀSTI” 

Drukāt
07.10.2019

16.oktobrī plkst. 17.00 Valmierā, kafejnīcā “Jauna Saule”, norisināsies iedvesmas stāstu pēcpusdiena “izSTĀSTI”. Tajā piedalīsies četru dažādu profesiju pārstāvji, kuri neformālā gaisotnē dalīsies pieredzē ar jauniešiem par savas karjeras izvēli – ceļu, kas ir noiets līdz šodienai.

 

Iedvesmas stāstus stāstīs:

Lelde Vīnkalna

Lelde ir radošā uzņēmēja. Dzīves spēles līmenī ir sasniegusi 33. līmeni*.  Leldes dzīves moto ir “Ja Tu vari to izsapņot, tad Tu vari to arī izdarīt!”. Pēc profesijas ir grafiskā dizainere, bet pēc dzīves pieredzes – pasākumu aģentūras “DiDi” dibinātāja, savukārt pēc sirds aicinājuma – biedrības “Dreamers and Doers” valdes locekle. Šobrīd apgūst meditāciju, plāno nodzīvot līdz 150 gadiem un satraucas par to, ka pētījumi rāda, ka 50% cilvēkiem nepatīk savs darbs. Lelde ir piemērs tam, ka radošums un sievišķība iet roku rokā ar veiksmīga biznesa radīšanu, jo kļūdas uztver kā iespējas. Lelde uzskata, ka diplomā ierakstītais profesijas kods nav galvenais veiksmīgas karjeras izveidē, svarīgas ir zināšanas un prasmes un to savstarpējā mijiedarbība tieši sava sapņa realizēšanai.  

* Leldei ir 33 gadi. 

Gints Mālkalnietis

Gints ir eksperts no CERT.LV un stāstīs par darbu kiberdrošības profesijā un ar to saistītajām iespējām. Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija CERT.LV ir “Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta” struktūrvienība, kas darbojas Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas pakļautībā IT drošības likuma ietvaros. CERT.LV novēro un analizē kibertelpā notiekošo, reaģē uz informācijas tehnoloģiju drošības incidentiem un koordinē to novēršanu, veic pētniecisko darbu, kā arī organizē izglītojošus pasākumus un apmācības.

Rihards Novickis

Rihards ir Elektronikas un datorzinātņu institūta pētnieks. Viņš stāstīs par savu darba ikdienu, mēģinās apgāzt stereotipus par zinātniekiem un pētniekiem. Pastāstīs, pie kādiem pētījumiem strādā, kādos projektos iesaistās utt.

Kaspars Urbāns

Kaspars uzņēmuma “Echo Tech” tehniskais vadītājs. Pēc profesijas ir programmēšanas inženieris, taču faktiski pārstāv arī sistēmu arhitekta, serveru un tīklu administratora arodus. “EchoTech” galvenais projekts ir sportistu veiktspējas uzraudzības un video analīzes risinājuma “EchoSports” attīstīšana. Paralēli tiek būvēti dažādi mašīnredzes un mobilo lietotņu projekti.

Iedvesmas stāstu pēcpusdiena ir viens no karjeras nedēļas “Ielogojies nākotnē” pasākumiem.