A A A

Notikusi meistarklase ar Rihardu Funtu 

Drukāt
27.09.2019

25. septembrī Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (VDMV) norisinājās dizaina meistarklase, kuru vadīja dizainers Rihards Funts, asistēja Reinis Ducmanis. Tajā piedalījās 30 VDMV audzēkņi.

 

Rihards Funts ir dizainers, kas veidojis dizainu gan Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētajām izstādēm “Kinētikas arheoloģija” (2016), “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” (2017), “Asja Lācis. Avangarda inženiere” (2019), kā arī dizainu Horvātijas paviljonam Venēcijas mākslas biennālē (2019), mēbeles un vizuālo stilu mākslas kafejnīcai “Kolekcionārs” Rīgā un vides labiekārtojuma sistēmu “Vingrotava”. Dizaina studijas “Studio Rihards Funts” īpašnieks un Starptautiskās dizaina vasaras skolas MAD rīkotājs.

“Apzināti esmu sevi pozicionējis un visu laiku atkārtojis to, ka es strādāju praktiski visās dizaina sfērās. Varu strādāt gan ar produkta dizainu, gan grafisko dizainu. Abas jomas ir ļoti saistītas, un tās nevar vienu no otras atraut. Dizainam ir vajadzīga starpdisciplinaritāte. Tiek pētītas dažādas lietas un jomas, un tad ar tām tiek strādāts. Tur ir gan amatniecība, gan tehnoloģijas. Strādāju kā “cilvēks orķestris”," Stāsta Rihards Funts.

Dizainers savā meistarklasē iepazīstināja ar dažādām dizaina disciplīnām un dizainera profesiju, kopā ar tās dalībniekiem radīja izstādes ekspozīcijas dizaina maketus. Meistarklasē tika noskaidrots, kas kopīgs un kas atšķirīgs ir dizainera un mākslinieka profesijās, kāpēc laikmetīgās mākslas izstādēm ir vajadzīgs dizainers un kādi ir dizainera darāmie darbi, veidojot laikmetīgās mākslas izstādi. Nodarbības praktiskajā daļā audzēkņiem tika piedāvāts izgatavot izstādes ekspozīcijas dizaina maketu mērogā 1:25, pielietojot meistarklases teorētiskajā daļā iegūtās zināšanas. 

Meistarklases komanda: dizainers Rihards Funts un Reinis Ducmanis, Latvijas Laikmetīgās mākslas centra mākslas vēstnese Vita Blate.

Meistarklasi organizēja Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, atbalstīja Valmieras pilsētas pašvaldība.

Foto: Laine Uzulēna, VDMV mākslas projektu vadītāja

Informāciju sagatavoja: 

Māra Žeikare,

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra izglītības programmas vadītāja