A A A

ViA aicina pieteikties konferencei par kompetenču pieeju mācību saturā un pētniecisko darbu skolās 

Drukāt
16.09.2019

25.oktobrī Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies konference – praktisks seminārs pedagogiem “Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”, kas veltīts tēmai “Kompetenču pieeja mācību saturā un pētnieciskais darbs skolās”. Konferencei iespējams pieteikties līdz 13. oktobrim, reģistrējoties šeit.

 

Konferencē uzstāsies projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (Skola 2030) mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa, kura pedagogus iepazīstinās ar izglītības satura plānošanas principiem un akcentiem pilnveidotajā mācību saturā. Tāpat Z.Oliņa stāstīs par skolēnu patstāvīgā darba mērķiem no plānotā sasniedzamā rezultāta viedokļa, nepieciešamo atbalstu šo prasmju attīstībā, kā arī skolēnu snieguma vērtēšanas pamatprincipiem. Turpinājumā lekcija “Dezinformācijas apkarošana un labākas pasaules veidošana ar Vikipēdijas palīdzību” un vēlāk arī darbnīcu par Vikipēdijas pedagoģiju vadīs Ilionoisas Universitātes Čikāgā, ASV komunikācijas departamenta docents Dr. Zaharijs Makdovels (McDowell)*. Personības un profesionālās izaugsmes trenere Ilga Kušnere savukārt skaidros, kādēļ pedagogiem ir būtiski izglītoties un pašattīstīties, un kā to paveikt. Visbeidzot, par skolēnu Zinātniski pētniecisko darbu (ZPD) problēmām un aktualitātēm informēs ViA lektors Ilgvars Ābols.

Konferences otrajā daļā norisināsies semināri par pilnveidoto mācību saturu, skolēnu zinātniski pētniecisko darbu vadīšanu un darba vidē balstītu mācību procesu. Pedagogi būs aicināti darboties praktiski, piemēram, izmēģināt dažādas pedagoģijas metodes un iesaistīties diskusijās. Semināros uzstāsies un ar pieredzi dalīsies gan pedagogi, gan psihologi, gan augstskolu docētāji, gan izaugsmes treneri, gan arī citi ievērojami izglītības speciālisti.

Pasākums norisināsies ViA konferenču zālē (Cēsu ielā 4) no plkst. 10.00. Reģistrāties būs iespējams no plkst. 8.30. Praktiskie semināri notiks abās augstskolas ēkās – Cēsu ielā 4 un Tērbatas ielā 10. Dalības maksa konferencē un semināros ir 15 eiro. Ikvienam reģistrētajam dalībniekam tiks nodrošinātas pusdienas.

Konferenci rīko ViA Zināšanu un tehnoloģiju centrs ar mērķi ir sniegt iespēju pedagogiem papildināt savas zināšanas un gūt jaunu praktisku pieredzi turpmākajam darbam.

*Šis projekts ir iespējams ar Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Dārta Rasa Ozola,

Vidzemes Augstskola