A A A

VDMV viesosies dizainers Rihards Funts 

Drukāt
16.09.2019

25. septembrī plkst.14.00 Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā (VDMV) ar dizaina meistarklasi viesosies dizainers Rihards Funts.

 

Rihards Funts veidojis dizainu Latvijas Laikmetīgās mākslas centra organizētajām izstādēm “Kinētikas arheoloģija” (2016), “Tev ir pienākušas 1243 ziņas. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze” (2017), “Asja Lācis. Avangarda inženiere” (2019), kā arī dizainu Horvātijas paviljonam Venēcijas mākslas biennālē (2019), mēbeles un vizuālo stilu mākslas kafejnīcai “Kolekcionārs” Rīgā un vides labiekārtojuma sistēmu “Vingrotava”. Viņš ir dizaina studijas “Studio Rihards Funts” īpašnieks un Starptautiskās dizaina vasaras skolas MAD rīkotājs.

“Apzināti esmu sevi pozicionējis un visu laiku atkārtojis to, ka es strādāju praktiski visās dizaina sfērās. Varu strādāt gan ar produkta dizainu, gan grafisko dizainu. Uzskatu, ka šīs jomas ir saistītas. Dizainam ir vajadzīga starpdisciplinaritāte. Viss dizainera darbs sastāv no tā, ka tiek pētītas dažādas lietas un jomas, un tad ar tām tiek strādāts. Tur ir gan amatniecība, gan tehnoloģijas. Sstrādāju kā “cilvēks orķestris”, " stāsta Rihards Funts.

Dizainers savā meistarklasē iepazīstinās ar dažādām dizaina disciplīnām un dizainera profesiju, kopā ar tās dalībniekiem radot izstādes ekspozīcijas dizaina maketus. Meistarklasē tiks noskaidrots, kas kopīgs un kas atšķirīgs ir dizainera un mākslinieka profesijās un kāpēc laikmetīgās mākslas izstādēm ir vajadzīgs dizainers un kādi ir dizainera darāmie darbi, veidojot laikmetīgās mākslas izstādi. Nodarbības praktiskajā daļā audzēkņiem tiks piedāvāts izgatavot izstādes ekspozīcijas dizaina maketu mērogā 1:25, pielietojot meistarklases teorētiskajā daļā iegūtās zināšanas. Darbs notiks 5-6 skolēnu grupās, katra grupa izgatavos savu izstādes maketu. Meistarklase ir bezmaksas.

Meistarklases komanda: Dizainers Rihards Funts un Reinis Ducmanis

Meistarklasi organizē: Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība.

Meistarklases video kopā ar dizaineru Rihardu Funtu šeit.

 

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, starptautisku un nacionāla mēroga mākslas notikumu kurators un producents, ir lielākā Latvijas laikmetīgās mākslas institūcija. Kopš 1993.gada tas pēta un veido laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un starptautiski, lai provocētu kritisku refleksiju par mūsdienu sabiedrības jautājumiem. Starp LLMC pazīšanās zīmēm ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā SURVIVAL KIT, laikmetīgās mākslas izstādes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Hardija Lediņa gads un Latvijas pārstāvniecība tādos starptautiskos notikumos kā Kochi-Muziris biennāle, Venēcijas mākslas biennāle, Sanpaulu biennāle, Manifesta, Raumas laikmetīgās mākslas biennāle u.c. LLMC uztur vienīgo Latvijas laikmetīgās mākslas arhīvu. Kopš 2013. gada LLMC ir sistemātiski strādājis pie izglītības programmu producēšanas bērnu un jauniešu auditorijai, izveidojot LLMC arhīva izglītības programmu “Lielā lupa”, festivālu SURVIVAL KIT izglītības programmas, kā arī regulāras pavadošās izglītības programmas LLMC izstādēm.