A A A

Studentu pulku papildina apmaiņas studenti no ārvalstīm 

Drukāt
30.08.2019

Sākoties rudens semestrim, studijas Vidzemes Augstskolā (ViA) uzsāk 14 ārvalstu studenti no sešām valstīm: Spānijas, Francijas, Portugāles, Nīderlandes, Indijas un Ukrainas.

 

Starptautiskā moduļa ietvaros jaunieši studēs dažādās ViA studiju programmās, tostarp iepazīs Latviju un Valmieru, izzinās latviešu valodu un kultūru. Ārvalstu studenti ViA ieradušies Erasmus+ programmas ietvaros.

Apmaiņas studente Anna no Nīderlandes atklāj, ka, ierodoties Valmierā, jūtas patīkami satraukta un ir apņēmības pilna apgūt latviešu valodu: “Nekad iepriekš nebiju bijusi Baltijas valstīs, un man šķita, ka šeit varētu būt interesanti. Ar nepacietību gaidu, kāds būs turpmākais pusgads.”

Vidzemes Augstskolas starptautisko projektu vadītāja secina: “ViA ievērojamākais ārvalstu apmaiņas studentu skaita pieaugums pēdējos gados ir no Francijas, Spānijas, Nīderlandes, Portugāles, kā arī Albānijas, Gruzijas, Kazahstānas u.c. valstīm.”

Laikā no 27. līdz 31. augustam ViA noris iepazīšanās nedēļa, kuras laikā apmaiņas studenti satiek savus mentorus - ViA studentus, kuri palīdz iejusties augstskolā un izzināt studiju procesu, studenti tiek iepazīstināti ar augstskolu, Valmieru un tās tuvāko apkārtni, piedalās lekcijās un studentu rīkotos pasākumos. Tāpat tiek organizētas orientēšanās, sporta un improvizācijas teātra "ViAGars” aktivitātes, kā arī studentiem ir iespējams rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem "Jautājumu - atbilžu” vakarā.

Kopumā  ViA sadarbojas ar vairāk nekā 110 augstskolām 46 dažādās valstīs, un sadarbības tīkls ik gadu kļūst arvien plašāks.

Informāciju sagatavoja:

Dārta Rasa Ozola,

Vidzemes Augstskolas

sabiedrisko attiecību speciāliste