A A A

Igaunijas energokompānijas “Eesti Energia” pārstāvju vizīte Valmieras tehnikumā  

Drukāt
12.10.2018

10.oktobrī Valmieras tehnikumā notika pirmā sanāksme ar Igaunijas energokompānijas “Eesti Energia” pārstāvjiem par darba vidē balstītu mācību un prakšu iespējām tehnikuma izglītojamajiem. Sanāksmes laikā “Eesti Energia” pārstāvji tika iepazīstināti ar Valmieras tehnikuma īstenotajām izglītības programmām, mācību laboratorijām un nākotnes attīstības perspektīvām. Savukārt energokompānijas pārstāvji prezentēja savu uzņēmumu un dalījās pieredzē par sadarbību ar profesionālās izglītības iestādēm un augstskolām Igaunijā.

 

Energokompānijas “Eesti Energia” meitas uzņēmuma “Enefit Green” valdes loceklis Innar Kaasik atzina, ka Valmieras tehnikums ir kā paraugs citām izglītības iestādēm materiāltehniskā nodrošinājuma jomā. Izglītības iestādes direktore Vineta Melngārša atzinīgi novērtēja uzņēmuma iniciatīvu par sadarbību ar Valmieras tehnikumu, uzsverot, ka tehnikuma jauniešiem tas būs jauns izaicinājums un nenovērtējama pieredze apgūstot praktiskās iemaņas uzņēmumā, kurā darba drošībā ir pirmajā vietā.

Sanāksmes laikā dalībnieki vienojās par darba grupas izveidi un turpmākiem rīcības soļiem, lai īstenotu ilgtermiņa sadarbību ne tikai darba vidē balstītu mācību un prakšu nodrošināšanā, bet arī energokompānijas “Eesti Energia” darbinieku kvalifikācijas celšanai. Par darba grupas kontaktpersonām no “Eesti Energia” puses nozīmēta jauniešu programmas vadītāja Natalja Horohordina, no Valmieras tehnikuma puses- direktores vietnieks Vasilijs Kasjaņenko.

Informācijai: Eesti Energia ir igauņu uzņēmums, kas nodarbojas ar degslānekļa ieguvi, elektroenerģijas un siltuma ražošanu, kā arī citiem ar elektroenerģiju saistītiem pakalpojumiem. Uzņēmums darbojas vairākās pasaules valstīs.

Mājaslapa: https://www.energia.ee/et/avaleht

Informāciju sagatavoja:
Sabīne Šmite
PIKC "Valmieras tehnikums"