A A A

Iepazīst kinologa un dravnieka profesijas 

Drukāt
12.06.2018

Aprīlī un maijā Burtnieku novada 1.-4. klašu skolēni piedalījās pasākumā „Cilvēks dzīvnieka pasaulē”, kurā tikās ar cilvēkiem, kas dzīvnieka dzīvē ieņem svarīgu lomu. Par suņu ikdienu, to trenēšanu,  veselību un frizēšanu stāstīja kinoloģe un suņu friziere Irita Ramata- Lāce. Irita ne tikai stāstīja un rādīja bildes un video, bet arī rādīja paraugdemonstrējumus ar savu draugu suni Aiko.

 

Skolēni tika arī iepazīstināti par drošību sastopot svešus suņus, tāpat tika saņemti arī ieteikumi, kā rūpēties un trenēt savus mājas mīluļus. Skolēni uzzināja arī par suņu friziera profesiju, tai nepieciešamajām prasmēm.

Bišu pazinēju Viesturu Karlivāns skolēnus iepazīstināja ar bites attīstību un to nozīmi stropā. Skolēniem bija iespēja darboties radošajā darbnīcā un izveidot savu vaska sveci, aplūkot un izmēģināt dažādus biteniekam nepieciešamos darbarīkus, kā arī pielaikot cepuri ar sietu un cimdus.  Nodarbības beigās skolēniem tika sarīkota degustācija ar vairāku šķirņu medu, kā arī ziedputekšņiem un bišu maizi.  Arī Viesturs atgādināja skolēniem par dažādiem drošības pasākumiem tuvojoties un strādājot ar bitēm.

Skolēni pēc pasākuma atzina, ka esot uzzinājuši ļoti daudz jauna, atsvaidzināja jau esošās zināšanas, kā arī secināja, ka dzīvnieku pasaule un cilvēki tajā viņus ļoti interesē, to pierādīja arī daudzie jautājumi katrā tikšanās reizē.

Pasākums skolēniem norisinājās ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Goba
Pedagogs karjeras konsultants Burtnieku novada pamatskolās