A A A

Karjeras krustcelēs 

Drukāt
12.02.2018

5. februārī, ESF projekta SAM 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās mācību iestādēs" ietvaros, Rencēnu pamatskolā norisinājās pasākums „ Karjeras krustcelēs”, kurā piedalījās Burtnieku novada skolu 8.-9.klašu skolēni.

 

Pasākumā savas profesijas prezentēja un meistarklases vadīja septiņi dažādu jomu speciālisti. Madara Cēsniece prezentēja pavāra profesiju un kopā ar skolēniem gatavoja dažādus ēdienus, Egita Podniece vadīja fotografēšanas meistarklasi, Ģirts Melnbārdis iepazīstināja ar galdnieka profesiju un kopā ar skolēniem veidoja konfekšu kastes no koka, medicīnas māsa Lāsma Ješkina jauniešiem mācīja izmērīt asinsspiedienu un rādīja, kā izveidot dažādus apsējus, pie frizieres Leldes Porukas meitenes ieguva skaistas frizūras un mācījās veidot lokas ar matu taisnotāju, mūziķis Jānis Rolmanis ģitārspēles meistarklasē skolēniem ļāva izvilināt ģitāras pirmos akordus, bet pie Valtera Roma, kurš darbojas ar datorvadāmu darbagaldu (CNC), puiši veidoja puzles spēli. 

Darbojoties  kopā ar profesionāļiem, skolēni ieguva nelielu priekšstatu par darba pasauli un profesijas ikdienas darbu. Pēc pasākuma skolēni atzina, ka bijusi lieliska iespēja iepazīties ar dažādiem cilvēkiem, uzdot jautājumus, darboties grupās mazliet citādāk, kā ierasts.

Gatavojoties  „Ēnu dienām” daži skolēni jau sarunāja sev „ēnu devējus”.