A A A

Skolēni iepazīst programmēšanu un nosaka nākotnes mērķus 

Drukāt
11.01.2018

10. janvārī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā notika divi karjeras izglītības atbalsta pasākumi.

 

11. klašu skolēniem tika piedāvāta nodarbība par mērķu plānošanu, kā atrast savu profesiju un sasniegt savus mērķus. Nodarbību vadīja skolas absolvente, Jauniešu akadēmijas lektore Dace Briede – Zālīte. Viņa aicināja skolēnus ieklausīties sevī, apzināties savas vēlmes, spējas un iemaņas. Katram skolēnam bija iespēja izveidot savu mērķu karti, un lektore sniedza individuālus padomus. Nodarbības noslēgumā skolēni atzina, ka ir aizdomājušies par savu profesionālo nākotni, mērķiem un guvuši iedvesmu.

Otrs pasākums notika pamatskolas klašu skolēniem. Tā laikā jaunieši iepazina dažādas programmēšanas jomas profesijas. Lekciju un meistarklasi vadīja pārstāve no Learn IT Linda Sinka. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kādas prasmes, iemaņas nepieciešamas šīm profesijām, kā arī kur un kā var mācīties, lai kļūtu par kādu no plašās programmētāju saimes. Linda skolēniem stāstīja, kādas un cik plašas darba iespējas ir programmēšanas jomā. Meistarklasē ikvienam skolēnam bija iespēja iejusties programmētāja lomā.

 Pasākumi notika sadarbībā ar ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros.

Informāciju sagatavoja:
Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas
Pedagogs-karjeras konsultants Lauma Lāce