A A A

Pasākums vidusskolēniem "Kā izvēlēties sirds profesiju" 

Drukāt
27.11.2017

21.novembrī ESF projekta 8.3.5.0 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās mācību iestādēs" ietvaros Valmieras Viestura vidusskolā 12.klašu skolēniem notika pasākums "Kā izvēlēties sirds profesiju?".

 

Lekciju - nodarbību vadīja karjeras un biznesa konsultante, koučinga spēļu trenere Jolanta Priede. Jauniešiem, ierodoties uz nodarbību, līdzi bija jāņem mājas darbs – iepriekš veikti savu interešu testi. Lektore dalījās savā pieredzē par profesijas izvēli, diskutēja ar jauniešiem, kā uzstādīt tuvākus un tālākus nākotnes mērķus, plānot to sasniegšanu. Ikvienam bija iespēja, balstoties uz testu rezultātiem, modelēt savu personīgo karjeru, salīdzināt savas, vecāku un pedagogu gaidas attiecībā uz profesijas izvēli, salīdzināt dažādus sabiedrībā valdošus profesiju stereotipus.

Jaunieši pēc nodarbības atzina, ka tā esot bijusi aizraujošāka nekā sākotnēji viņi domājuši. Viņi guvuši apstiprinājumu savas nākotnes profesijas piemērotībai, vai arī pilnīgi pretēji – iedomātā izvēle neatbilst paša personības tipam. Šādā gadījumā, kopīgi analizējot testu rezultātus, tika diskutēts, un atrasta jaunietim piemērota profesija, par ko viņš iepriekš pat nebija iedomājies. "Tas bija vērtīgi!" atzina divpadsmitie.