A A A

Valmieras Valsts ģimnāzijā notiks konkurss “Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi”  

Drukāt
21.03.2017

22.martā plkst.13.00 Valmieras Valsts ģimnāzijas (VVĢ) Svinību zālē norisināsies Latvijas Okupācijas muzeja rīkotā konkursa “Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi” 2.kārta.

 

“Konkursa “Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi” mērķis ir atklāt un darīt zināmus plašākai sabiedrībai vietējos dārgumus un viņu dzīvesstāstus. Sagaidot Latvijas simtgadi, ir svarīgi izprast vēstures notikumus un to ietekmi mūsdienu sabiedrībā. Vēsturi veido cilvēki, un ir daudz nozīmīgu personību, par kurām sarakstītas grāmatas un veidotas filmas. Taču katrā novadā ir cilvēki, kuri plašākai sabiedrībai nav zināmi, bet kuri ir devuši nozīmīgu ieguldījumu,” stāsta konkursa koordinatore Vidzemē Ineta Amoliņa.

Konkursu izsludināja 2016.gada beigās, tā 1.kārtā piedalīties tika aicināti 7.-12.klašu skolēni, startējot gan individuāli, gan komandā līdz trīs cilvēkiem. Skolēni pētīja dažādus vēsturiskos avotus – dokumentus, fotogrāfijas, laikrakstus un citus materiālus, ko var iegūt personīgajos arhīvos, bibliotēkās vai muzejos. Lai uzzinātu papildu informāciju, skolēni veica arī intervijas. Izvērtējot iegūto, tika veikti secinājumi un izstrādāti radoši darbi – esejas, plakāti, infografikas, video, intervijas, prezentācijas u.c., ko skolēni varēja iesniegt konkursam līdz 2017.gada 13.februārim. Pēc tam novadu koordinatori izvēlējās 10 līdz 15 veiksmīgākos darbus, par kuriem tā autorus aicināja sagatavot prezentāciju.

No Vidzemes novada 2.kārtai izvirzīti 12 skolēnu darbi. Konkursā piedalīsies arī Niks Gruntmanis, Laura Bišofa, Emīls Ralfs Zagorskis un Roberts Birnis no VVĢ. Skolēni prezentēs darbus par VVĢ pedagogu, pūtēju orķestra “Si bemol” vadītāju Mārtiņu Birni, dzejnieci un literatūras skolotāju Dainu Sirmo. Savukārt Emīls Ralfs Zagorskis savu darbu veidoja par vectēvu Jāni Gustsonu, bet Laura Bišofa par savu vecvecvectēvu Jūliju Lūsi. 

Dalībnieku radošos darbus konkursa 2.kārtā vērtēs kolorīta žūrija – Latvijas Okupācijas muzeja pārstāvji Dāvis Pumpuriņš un Inguna Role, Valmieras muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Ingrīda Zīriņa un Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Artūrs Skrastiņš. Žūrija konkursa 3.kārtai virzīs trīs interesantāko darbu autorus.

Skolēnu radošajos darbos vērtēs oriģinalitāti, radošo pieeju un noformējumu, vēstures avotu izmantojumu, prasmi tos analizēt un interpretēt, tēmas atbilstību konkursa mērķiem un secinājumus, pielietojamību un nozīmīgumu.

Konkursa noslēgums jeb 3.kārta norisināsies 9.maijā Rīgā, kur uzaicinātie dalībnieki prezentēs savus darbus un konkursa organizatori paziņos rezultātus. Jāpiemin, ka uzvarētāji dosies ceļojumā uz Briseli, kā arī saņems citas vērtīgas balvas. Plašāka informācija par konkursu pieejama šeit.

Vēlam veiksmi visiem konkursa dalībniekiem!

AFIŠA