A A A

Skolniece – komiksa par Daliņu autore 

Drukāt
02.03.2017

Piektdien, 3.martā, plkst.14.00 Valmieras integrētajā bibliotēkā notiks Valmieras Pārgaujas sākumskolas 6.klases skolnieces Undas Barisas veidotās grāmatas – komiksa par Jāni Daliņu atvēršanas svētki.

 

Kā stāsta autore, šī ir viņas pirmā grāmata. Unda ļoti cer, ka nākotnē viņa uzrakstīs darbu savā mīļākajā – fantāzijas – žanrā.

Kā Tev radās ideja par šādas grāmatas – komiksa veidošanu?

Piedalījos konkursā, kur dalībniekiem bija jāizdomā, kādā formātā darbu veidot. Galvenais nosacījums – tam bija jābūt par kādu cilvēku. Tā kā man ļoti labi padodas māksla, kopā ar skolotājiem izdomājām, ka es varētu veidot komiksu.

Cik ilgi aptuveni strādāji pie šī komiksa tapšanas?

Gatavojāmies aptuveni 3-4 mēnešus. Kad visi dokumenti un materiāli bija savākti, ķērāmies pie “tīrās” veidošanas, kas ilga apmēram 1-2 mēnešus. Sagatavošanās periods bija krietni ilgs.

Kāpēc izvēlējies veidot komiksu par Jāni Daliņu?

Konkursa nolikumā noteikts, ka jāizvēlas vēsturiskas personas. Tā kā, manuprāt, pēdējā laikā Jānis Daliņš ir aizmirsts un nepietiekami pieminēts, izvēlējos tieši viņu. Noteikti svarīgi ir arī tas, ka viņš dzimis Valmieras pusē un te trenējies.

Ko Tu esi iekļāvusi komiksa tekstos?

Galvenokārt rakstīju par dažādām epizodēm viņa dzīvē, piemēram, par Losandželosas Olimpiskajām spēlēm, kā arī komiksā ir zīmīgākie un interesantākie Jāņa Daliņa citāti.

Kas Tev palīdzēja grāmatas veidošanā?

Skolas direktors, skolotāji un tētis man palīdzēja ar informācijas un fotogrāfiju ieguvi. Mans radinieks ir trenējies kopā ar Jāni Daliņu, tāpēc mana ģimene par viņu daudz zina.

 

Undas darbu atzinīgi vērtē arī Valmieras Pārgaujas sākumskolas direktors Viktors Litaunieks: “Unda pirmā mūsu skolā ir izdevusi šādu grāmatu. Esmu ļoti lepns, jo viņa ir ne tikai grāmatas autore, bet arī izcila personība. Ar labiem panākumiem Unda ir startējusi ne tikai šajā konkursā, bet arī citos. Viņa ir mūsu olimpiete, jo gandrīz no visām olimpiādēm viņa atved apliecinājumu par iegūto 1., 2. vai 3.vietu. Unda ir stipra meitene un sagādā mums ļoti daudz prieka. Runājot par grāmatu, esmu lepns, ka Undai būs tāda piemiņa. Cepuri nost viņas priekšā! Tā kā esam iecerējuši šo grāmatu dāvināt visām skolām Latvijā, Unda noteikti būs gandarīta, ka viņas vārds izskanēs tik plaši.”

FOTO

Informāciju sagatavoja:

Annija Apine,

Latvijas Universitātes studente