A A A

ViA rektors - redaktors informatīvajam materiālam par Latvijas vēsturi 

Drukāt
03.02.2017

Valsts kanceleja sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūtu ir publicējusi plašu informatīvu materiālu “Ieskats Latvijas vēstures svarīgākajos jautājumos”.

 

Latvijas vadošie vēsturnieki vienkāršā un saprotamā valodā ir skaidrojuši svarīgākos notikumus un procesus Latvijā dažādos laika posmos, sākot no dzelzs laikmeta (500. gads pirms mūsu ēras) līdz pat mūsdienām.

Izdevuma zinātniskais redaktors un viens no autoriem, Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš: “Mūsu izstrādātais materiāls ir domāts visplašākajai auditorijai, ieskaitot skolu jaunatni. To varētu nosaukt arī par “Latvijas vēstures zināšanu iztikas minimumu” visiem, kuriem ir jāpārstāv Latvijas valsts, tiekoties ar ārzemniekiem. Mēs informāciju par katru laika posmu esam papildinājuši ar galveno procesu uzskaitījumu un simboliem, kas raksturo konkrēto laika posmu. Kā absolūts jaunums jāmin arī daiļliteratūras un pat kinofilmu listes. Mēs nevaram ignorēt to, ka ļoti liela sabiedrības daļa savu izpratni par vēsturi veido, informāciju smeļoties no šiem avotiem, un šī pieeja mākslu interpretācijas nevis peļ un kritizē, bet izmanto, veidojot kopīgu platformu izpratnei par Latvijas vēsturi. Esam pievienojuši arī saites, lai lasītājs papildu informāciju var ērti iegūt arī dažādās digitālajās platformās."

Viens no pieciem informatīvā materiāla autoriem ir arī Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) pētnieks Jānis Šiliņš.

Informatīvo materiālu mērķis ir stiprināt valstiskuma apziņu, veicināt izpratni par Latvijas vēsturi un nacionālajām vērtībām, kā arī spilgtām personībām, kuras ietekmējušas vēstures procesus un devušas nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts dibināšanā un izaugsmē, īpaši valdības darbā.

Vēstures materiāls elektroniskā veidā ir pieejams šeit.

Iniciatīva ir īstenota Latvijas simtgades ietvaros.