A A A

Valmieras Pārgaujas ģimnāzija cīnīsies par uzvaru konkursā "Latvijas kultūras kanons 21.gs. jaunietim" 

Drukāt
10.01.2013

Noslēgusies valsts skolēnu kulturoloģijas konkursa "Latvijas kultūras kanons 21.gs. jaunietim" pirmā kārta, kurā piedalījās 59 skolu komandas no visas Latvijas.  
Konkursa fināla kārtā iekļuva 16 komandas, tostarp arī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda skolotājas Mudītes Maculēvičas vadībā. Konkursa fināls paredzēts 25.janvārī Latvijas Kultūras akadēmijā, un Valmieras Pārgaujas ģimnāziju tajā pārstāvēs 12.d klases skolnieces Justīne Grantiņa, Guna Kajaka un Eva Vavžika.
Konkursantu darbu vērtēs LR11. Saeimas deputāts, Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, Latvijas kultūras kanona patronese un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, "Ir" žurnālists Pauls Raudseps, Kultūras ministrijas, Valsts izglītības satura centra, Latvijas Kultūras akadēmijas un konkursa sponsoru pārstāvji.

Konkurss tiek rīkots saskaņā ar Kultūras un radošās industrijas izglītības attīstības programmu 2009.- 2013. gadam un LR Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas iniciatīvu. Tā mērķis ir popularizēt kulturoloģijas mācību priekšmetu, veicinot skolēnu interesi par kultūras un radošajām industrijām, kā arī lai aktualizētu sabiedrībā diskusiju par kultūras kanonā iekļaujamajām vērtībām.

Konkursam varēja pieteikties Latvijas vispārizglītojošo skolu 10. - 12.klašu skolēni, kā arī mākslas un mūzikas skolu vecāko kursu skolēni.