A A A

2018.-2019. mācību gads

 

***

Skolēni tiekas ar kinologu

2019.gada 28. maijā Valmieras Viestura vidusskolā 4.a klasei  bija iespēja tikties ar kinologu. Skolēni dzirdēja interesantu stāstījumu par šo neparasto profesiju, kā arī redzēja paraugdemonstrējumus, kuros mācīts suns demonstrēja savas prasmes dažādu komandu izpildīšanā.

Lasīt vairāk

***

Skolēni apmeklē uzņēmumu "Mazā brīnumzeme"

Maijā Burtnieku novada pamatskolu 1.-3.klašu skolēni devās uz Siguldu, kur uzņēmumā „Mazā brīnumzeme” norisinājās karjeras atbalsta pasākums “Radi pats!”. Pasākuma laikā skolēniem bija iespēja  iepazīties ar profesijām, kuras saistītas ar iespēju mainīt apkārtējo vidi – arhitekts, būvnieks, mākslinieks, dārznieks, ainavu arhitekts u.c.  Skolēni atzina, ka profesijas ir dzirdētas un daļa zināma, tomēr ne par visām spēja izstāstīt, kādi tieši ir veicamie darbi un pienākumi.

Lasīt vairāk

***

Skolēni apmeklē keramikas darbnīcu

28.maijā Rencēnu pamatskolas 4.klases skolēni apmeklēja pasākumu „ Esi radošs!” -2 Siguldas keramikas darbnīcā. Skolēniem bija iespēja iepazīties ar keramiķa profesiju, uzzināt par darba specifiku, darba instrumentiem un nepieciešamajām prasmēm, tāpat bija iespēja nelielajā darbnīcas veikaliņā aplūkot dažādus meistaru veidotos mākslas darbus - traukus, rotas, interjera priekšmetus u.c.

Lasīt vairāk

Skolēni viesojas animācijas darbnīcā

14.maijā Burtnieku novada pamatskolu 4.-6.klašu skolēni devās uz Matīšu Tautas namu, kur norisinājās pasākums „Diena sapņu pasaulē”. Animācijas darbnīcā skolēni uzzināja, kādi profesiju pārstāvji strādā pie multfilmu veidošanas. Ikviens varēja iejusties mākslinieka , režisora, operatora, scenārista, filmētāja lomā, veidojot savu multfilmu. Skolēni  veidoja multfilmu strādājot stop-motion tehnikā, tāpat bija iespēja iepazīties un darboties ar gaismas galdiem, kur varēja precīzi pārzīmēt attēlus. Pēc pasākuma liela daļa skolēnu atzina, ka ir ieinteresējušies par šīs jomas profesijām, tomēr saprot, ka šim darbam ir nepieciešama milzīga pacietība, kura ne visiem piemīt.

Lasīt vairāk

***

Aizvadīts karjeras atbalsta pasākums “Plānojam nākotni”

2019.gada aprīlī Valmieras Pārgaujas sākumskolas 1.un 2.klases izglītojamie devās uz Siguldu, lai iepazītos ar vēl nedzirdētām, neiepazītām profesijām. Lasīt vairāk.

***

Skolēni iepazīst bankas darbinieku profesijas

Karjeras Attīstības atbalsta pasākuma ietvaros Valmieras Valsts ģimnāzijas 8.klase 7.maijā apmeklēja Rīgu, kur iepazinās ar Swedbank “Finanšu laboratoriju” –  interesantas spēles veidā bija sagatavoti radoši uzdevumi skolēniem finanšu pratības nostiprināšanai, iepazīstināšanai ar  profesijām, kas saistītas ar finanšu apgrozījumu un iespējamo uzņēmējdarbību nākotnē.

Lasīt vairāk

***

Skolēni apmeklē siera un makaronu ražotni

Valmieras Valsts ģimnāzijas 8. klases skolēni š.g.28.maijā karjeras atbalsta pasākuma “Latvija var!”-2 ietvaros apmeklēja Raunas siera un makaronu ražotni.

Lasīt vairāk

***

Profesiju karuselis šokolādes kārumu ražotnē “R Chocolate”

23. maijā 2. a klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Trikātas šokolādes ražotni.

Lasīt vairāk

***

Iepazīst AS Madara Cosmetics uzņēmuma ikdienu un Dailes teātra aizkulises

21. februārī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 12.c un 12.d klases skolēni devās izzinošanā karjeras izglītības eksursijā uz AS Madara Cosmetics un Dailes teātri.

Lasīt vairāk

***

Iepazīst lidostas profesijas un aizkulises

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 9.b un 11.c klases jaunieši 5.martā devās karjeras izglītības ekskursijā uz  “Lidosta Rīga”.

Lasīt vairāk

***

Swedbank praktisko mācībstundu programma “Dzīvei gatavs”

22. martā Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā viesojās Swedbank pārstāve Dana Videmane, lai 11.c un 11.d klasei novadītu ekonomikas stundu.

Lasīt vairāk

***

Dalība ikgadējā izglītības izstādē “Skola 2019”

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 12.b klases jaunieši 1.martā devās uz Rīgu, izstāžu centru Ķīpsalā, lai piedalītos ikgadējā karjeras izglītības  pasākumā “Skola 2019”. Pasākums pulcē tūkstošiem jauniešu no visas Latvijas un piedāvā plašu, kvalitatīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs.

Lasīt vairāk

***

Es - nākotnes darba tirgū

Karjeras izglītības aktivitāte 11. un 12.klasēm Valmieras Viestura vidusskolā. Lai kādu profesiju mēs apgūtu 21.gadsimtā, viens no izšķirošiem veiksmes faktoriem ir spēja darboties komandā.

Lasīt vairāk

***

“Profesiju burgers” – 3

26. un 27.martā Valmieras Viestura vidusskolas 4.b un 4.c klases skolēni apmeklēja Maizes māju Priekuļu novada Liepas pagastā. Pasākumā skolēni klausījās interesanto saimnieces stāstījumu par maiznieka un lauksaimnieka profesijām no senatnes līdz mūsdienām.

Lasīt vairāk

***

Valmieras Viestura vidusskolā top maza brīnumzeme

8. marts Valmieras Viestura vidusskolas 2. un 3. klašu skolēniem atšķīrās no ierastā ritma, katra klase 2 mācību stundas darbojās Mazās Brīnumzemes centra tehniskajā laboratorijā - pētīja miniatūrus auto, mājiņas un arī cilvēciņus, izpētīja to darbināšanas noslēpumus, kā arī paši strādāja 3D maketu būves darbnīcā.

Lasīt vairāk

***

Uzsāk pasākumu ciklu “Profesiju burgers”

Ar š. g. 27. februāri Valmieras Viestura vidusskolā tiek uzsākts 1.-4.klašu karjeras atbalsta izglītības pasākumu cikls “Profesiju burgers”. Trešdien skolā viesojās “Smilšu kino”. Interesantajās nodarbībās mazie, zinātkārie pirmklasnieki uzzināja, kas ir radošā mākslinieka profesija, par tās ikdienu un par to, kā tiek radīts  neparasts priekšnesums uz skatuves. Saprata, ka māksliniekam uz skatuves palīdz gaismas un mūzikas operatori.

Lasīt vairāk

***

Jaunieši iepazīst vides stilista profesiju

7. februārī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā viesojās vides stiliste Baiba Prindule-Rence, lai iedvesmotu 9.-12. klašu skolēnus par veiksmīgu karjeras izvēli.

Lasīt vairāk

***

Skolēni iepazīst maiznieka un konditora profesijas

14.janvārī Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra 1.-4.klašu skolēni karjeras pasākuma „Vai es varu?” ietvaros devās mācību ekskursijā uz “Maizes māju” Liepas pagastā, kur iepazinās ar maiznieka un konditora profesijām.

Lasīt vairāk

***

Profesiju karuselis maizes mājā “Donas”

13., 14. un 20. decembrī Valmieras sākumskolas 1.a, 1.c un 2. b klases skolēni devās uz Smiltenes novada Blomes pagasta saimniecību “Donas”, lai iepazītu maiznieka un konditora profesiju. „Donās” maizes cepšana notiek pēc sentēvu tradīcijām – abrā plaucēta, ar rokām mīcīta un mīļota, uz kļavu lapām veidoti kukulīši, kas tiek cepti īstā ar malku kurināmā  krāsnī.

Lasīt vairāk

***

Profesiju karuselis Liepas maizes mājā “Krūmiņi”

13.decembrī Valmieras sākumskolas 1.a klases skolēni viesojās Maizes mājā zemnieku saimniecībā “Krūmiņi”.

Lasīt vairāk

***

Skolēni iepazīst florista profesiju

27. novembrī Valmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā visu pēcpusdienu valdīja rosība. Karjeras izglītības pasākumu “Vai es varu?” un “Iepazīsti profesijas” ietvaros ar skolā viesojās floriste Ilze Dance.

Lasīt vairāk

***

Skolēni dodas profesiju pasaulē

Ceturtdien, 17.oktobrī, Valmieras 2.vidusskolas 7.klases skolēni devās mācību ekskursijā ar mērķi  iepazīties  ar profesiju daudzveidību un darba vidi uzņēmumos Latvijā.

Lasīt vairāk

***
Valmieras 2.vidduskolas skolēni iepazinuši profesiju pasauli

17.oktobrī Valmieras 2.vidusskolas 7.klases skolēni devās mācību ekskursijā ar mērķi  iepazīties  ar profesiju daudzveidību un darba vidi uzņēmumos Latvijā.

Lasīt vairāk

***

Dažādā profesiju pasaule

30.oktobrī Valmieras 5. vidusskolas 11.un 12. klašu skolēni karjeras atbalsta projekta ietvaros devās uz Latvijas Banku.

Lasīt vairāk

***

Profesiju virpulis Valmiermuižas stallī!

Karjeras nedēļas laikā, 10. oktobrī, projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros 1.d klase devās mācību ekskursijā uz Valmiermuižas stalli.

Lasīt vairāk

***

Karjeras nedēļa

No 8. līdz 12.oktobrim Latvijas novados un skolās norisinājās ikgadējā Karjeras nedēļa, kuras laikā Latvijas skolās notika pasākumi par karjeras vadības prasmēm. Arī Valmieras pilsētas un Burtnieku novada skolās norisinājās visdažādākie pasākumi un Karjeras nedēļa bija aktīva un aizpildīta, izvēršoties veselu trīs nedēļu garumā.

Lasīt vairāk

***

Valmieras sākumskolas 1.-4. klašu skolēni izzina dabaszinātņu jomas profesijas

17. oktobrī, Karjeras nedēļas ietvaros Valmieras sākumskolas 1.-4. klases skolēniem , sadarbībā ar Aspired Interactives, bija iespēja piedalīties dažādās tehniski radošajās darbnīcās, kas ir izglītojošs un atraktīvs pasākums bērniem, lai gudri izklaidētos, veidotu komandas garu, attīstītu sacensību prieku un kopumā veicinātu interesi par tehniskajām jomām, kas mūsdienās viennozīmīgi ir perspektīvākas.

Lasīt vairāk

***

Skolēni izzina maizes cepšanas noslēpumus

Jaunā mācību gada ieskaņā Valmieras 5. vidusskolas 9. klases skolēni projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros viesojās Blomes pagasta “Donās” pie Ilzes Briedes. Sākumā bija iespēja uzzināt par maizes cepšanas vēsturi, arī par to, kā un kāpēc juriste no Rīgas nolēmusi meklēt jaunus izaicinājumus tālu prom no galvaspilsētas. Ilze pastāstīja arī to , cik lietderīgas ir viņas juristes zināšanas uzņēmējdarbībā.

Lasīt vairāk

***

Vai hobijs var kļūt par peļņas avotu?

Uzsākot jauno mācību gadu, Valmieras 2.vidusskolas 5. un 10. klašu skolēni devās mācību ekskursijā uz Beverīnas novadu, lai Iepazītos ar lauku tūrisma nozari, tās iespējām un nodarbinātību, apmeklējot saimniecības „Vīnkalnieši” un “Arāji”, kā arī noskaidrot, kā hobijs var kļūt par profesiju un peļņas avotu.

Lasīt vairāk