A A A

2017./2018. mācību gads

Karjeras dienas vasarā

Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolēniem jūnijā un jūlijā norisinājās  karjeras dienas vasarā.

Lasīt vairāk

***

Bērni turpina iepazīt profesijas - mācies darot

Kamēr citi bauda pēdējās brīvlaika dienas augusta beigās uz skolu tika aicināti paši mazākie skolēni, lai aktīvi un izglītojoši pavadītu dienu, kopā ar radošo darbnīcu Multenkulten, bērnu grāmatu autori Eviju Gulbi un Dikļu pils šefpavāru Jāni Siliņu.

Lasīt vairāk

***

Atšķirīga pieeja pārdomu veicināšanai par karjeras izvēli

25.maijā Valmieras Valsts ģimnāzijā viesojās personības izaugsmes trenere, karjeras konsultante Dace Siliņa. Ikdienā D.Siliņa strādā Latvijas Universitātes karjeras centrā.

Lasīt vairāk

***

Jaunieši iepazīstas ar darba vidi un profesiju daudzveidību

Ar Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu mācību gada 2.semestrī vairākām skolēnu grupām  no Valmieras Valsts ģimnāzijas ir bijusi iespēja ciemoties dažādos uzņēmumos. Tas devis iespēju sajust profesijas ikdienu, apjaust profesiju pasaules daudzveidību, saprast, vai nākotnē gribētu darboties šajā jomā.

Lasīt vairāk

***

Iepazīst kinologa un dravnieka profesijas

Aprīlī un maijā Burtnieku novada 1.-4. klašu skolēni piedalījās pasākumā „Cilvēks dzīvnieka pasaulē”, kurā tikās ar cilvēkiem, kas dzīvnieka dzīvē ieņem svarīgu lomu.

Lasīt vairāk

***

Skolēni mācās programmēt robotus

Mūsdienīga vide vairs nav iedomājama bez robotizētiem „palīgspēkiem” – pašgājēji zāles pļāvēji, putekļu sūcēji un citas ierīces ir ienākušas mūsu ikdienā. Bet kā tas strādā?

Lasīt vairāk

***

Uzņēmējs uz paklāja

Atzīmējot “Vidzemes Uzņēmēju dienas 2018”, Valmieras sākumskolas 3. un 4.klašu skolēni 22.maijā devās mācību ekskursijā pie Valmieras uzņēmējiem, kas darbojas paklāju tirdzniecības jomā.

Lasīt vairāk

***

Skolēni iepazīst florista profesiju

10. maija rīts Valmieras 5. vidusskolā sākās ar ziedu smaržu un lielu rosību. Skolā viesojās bijušais skolas audzēknis, tagad Valmierā labi zināms florists un uzņēmējs Aivis Megris.

Lasīt vairāk

***

Skolēni iepazīst lauku tūrismu

18. maijā Valmieras 5. vidusskolas otrklasnieki devās izglītojošā ekskursijā uz Ķoņiem, kur ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros varēja iepazīties ar Ķoņu dzirnavām, kurās veiksmīgi tiek attīstīts lauku tūrisms.

Lasīt vairāk

***

Valmieras jaunieši viesojas Draugiem Group birojā

15. maijā Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11.kl. skolēni devās uz Rīgu, DRAUGIEM GROUP biroju, lai smeltos idejas, iedvesmu veiksmīgākai savas karjeras izvēlei.

Lasīt vairāk

***

Jaunieši iepazīst uzņēmējdarbību

Kas ir individuālais uzņēmējs? Uz šo jautājumu atbildi maija pirmajā nedēļā centās rast Valmieras Viestura vidusskolas, Valmieras 2.vidusskolas, Valmieras Pārgaujas sākumskolas un Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra jaunāko klašu skolēni. Viņi karjeras izglītības pasākumu ietvaros tikās ar individuālo uzņēmēju Ingu Ērgli. Jaunā uzņēmēja ražo veselīgus musli batoniņus, kuru sastāvā ir Latvijā ražoti produkti. Tikšanās laikā skolēni uzzināja par to, ko nozīmē uzsākt savu biznesu, kā rodas biznesa idejas, kā arī, piedaloties meistarklasē, gatavoja veselīgus spēka našķus.

Lasīt vairāk

***

Naktsputnu skrējienā jaunieši iepazīst dažādas profesijas

9.maija vakarā Valmieras ielās varēja redzēt skrienošu jauniešu bariņus. Tie bija pirmā Naktsputnu skrējiena dalībnieki, kas iepazina visdažādākās profesijas, kuru darba stundas ir ārpus visiem ierastā darba laika. Orientēšanās spēlei atvēlētajā laikā komandām bija jāapmeklē kontrolpunkti, kuros viņiem bija jāveic kādai konkrētai profesijai raksturīgi uzdevumi un jāatbild uz jautājumiem par to.

Lasīt vairāk

***

Izaugsmes nodarbība jauniešiem „Es par Tevi, Tu par mani”

Mērķtiecīgs, pilns cīņasspara, aktīvs… tāds ir jaunietis, kurš mūsdienās ir spējīgs konkurēt  darba tirgū. Bet vai paši jaunieši izvirza sev mērķus, tiecas uz tiem vai sapņo par nākotni ilgtermiņā?

Lasīt vairāk

***

Skolēni iepazīst ainavu arhitekta profesiju

Valmieras sākumskolā 3.maijā Labo darbu nedēļas ietvaros, kad skolēni svinīgi ar dziesmām atzīmēja Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, norisinājās pasākums „Es savā skolā“, kura ietvaros skolas absolventiem – 6.klašu skolēniem – bija iespēja iepazīties ar ainavu arhitekta profesiju.

Lasīt vairāk

***

Jaunieši mācās par komandas veidošanu

13. un 20. aprīlī 4.un 5.klases skolēniem ar ESF projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” atbalstu norisinājās lielisks pasākums, kurā kopā ar biedrības “Āra dzīves apmācību centrs “Pelēkais Vilks”” lieliskajiem treneriem Vitu un Nilu jaunieši trenēja savas komunikācijas prasmes, mācījās saliedēt klases kolektīvu, būt vienam veselumam, uzņemties atbildību un turēt doto vārdu.

Lasīt vairāk

***

Jaunieši iepazīst viesmīlības jomu

23.aprīlī Valmieras Viestura vidusskolas 6.klašu skolēniem bija iespēja viesnīcā “Wolmar” iepazīt visdažādākās viesmīlības jomas profesijas.

Lasīt vairāk

***

Smilšu kino Valmieras sākumskolā

Kas ir Smilšu Kino? Kas kopīgs Smilšu kino un radošās profesijas pārstāvim? Lai to visu uzzinātu Valmieras sākumskolā 17. un 18. aprīlī viesojās Smilšu Kino aizsācējas Latvijā, mākslinieces Zane Pumpure –Prāmniece un Guna Miķelsone, kā arī Edgars Jēgers.

Lasīt vairāk

***

Izglītības izstāde “Lielceļš pēc pamatskolas”

17.aprīlī Valmieras Kultūras centrā ESF projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros notika izglītības izstāde “Lielceļš pēc pamatskolas”, kuras mērķauditorija bija vispārizglītojošo skolu 8.-9.klašu skolēni.

Lasīt vairāk

***

Skolēni iepazīst nākotnes profesijas

Aprīlī Valmieras Pārgaujas sākumskolā notika projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ( projekta nr. 8.3.5.0/16/I/001) ietvaros plānotais un finansētais pasākums “Nākotnes profesija”.

Lasīt vairāk

***

Valmierā norisinās otrais jauniešu “Iedvesmas forums”

4. aprīlī Valmierā pulcējās jaunieši un dažādu nozaru eksperti, lai iepazītu un atklātu dažādo profesiju stāstus, diskutētu un neformālā atmosfērā pavadītu vakaru.

Lasīt vairāk

***

Karjeras atbalsta pasākums “Veru durvis uz augstskolu”

27. martā Valmieras Pārgaujas ģimnāzija notika ikgadējais karjeras atbalsta pasākums “Veru durvis uz augstskolu”. Karjeras diena notika vairākos posmos: plkst.11.00 un 13.00 norisinājās dažāda veida nodarbības un lekcijas, tad skolas vestibilā pasākuma atklāšana, pēc tam skolas gaiteņos varēja iepazīties ar augstskolu informāciju un bukletiem, uzdot jautājumus pasniedzējiem un, studentiem.

Lasīt vairāk

***

Pasākums jauniešiem “Kā es varu būt veiksmīgs darba tirgū?”

22. martā Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā 10.klašu skolēniem notika karjeras izglītības atbalsta pasākums “Kā varu būt veiksmīgs darba tirgū?”.

Lasīt vairāk

***

Kā veiksmīgāk atrast savu - ES

21. martā Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā 10.klašu skolēniem notika karjeras izglītības pasākums “Kā veiksmīgāk atrast savu – ES”, kuru vadīja Biodanza skolotāja, trenere Saiva Brūdere - Ruska. Šāda veida metode dod iespēju skolēniem iepazīt darba pasauli, mācīties pieņemt pareizus lēmumus un veicot pašvērtējumu attiecībā uz profesijas izvēli.

Lasīt vairāk

***

„Zemes stunda“ Valmieras sākumskolā

Valmieras sākumskolā vispasaules Zemes stundas ietvaros no 22. un 23. martā norisinājās karjeras izglītībai un vides aizsardzībai veltītas aktivitātes.

Lasīt vairāk

***

„Profesijas par un ap bitēm“ Valmieras sākumskolā

Valmieras sākumskolā Projektu nedēļas ietvaros norisinājās karjeras izglītībai veltītās aktivitātes „Profesijas par un ap bitēm“, kurās skolēniem bija iespēja iepazīt profesijas, kas saistītas ar čaklo bišu industriju.

Lasīt vairāk

***

Darbs un hobijs – patīkamais apvienojumā ar lietderīgo

21.februārī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10.d klases skolēni karjeras atbalsta pasākuma "Darbs un hobijs – patīkamais apvienojumā ar lietderīgo" ietvaros devās uz Rīgu, RTU Dizaina fabriku, lai iepazītos ar tās darbību, telpām un dažiem no īstenotajiem produktu un izstrādes projektiem.

Lasīt vairāk

***

Nākotni veidosim paši

22.februārī Valmieras Viestura vidusskolā notika karjeras izglītības atbalsta pasākumu cikla “Nākotni veidosim paši” meistarklase par radošās izklaides industrijas profesijām.

Lasīt vairāk

***

Bērni iepazīst bišu pasauli

21.februāra rīts Valmieras 5.viduskolas 1.-4.klašu skolēniem sākās ar vaska un medus smaržu skolas auditorijā, jo skolā viesojās bitenieks Armands Gumbris.

Lasīt vairāk

***

Lauris Jančevskis – no vaļasprieka līdz nākotnes profesijai

19.februārī Valmieras 5.vidusksolas vecāko klašu skolēniem bija iespēja tikties ar skolas absolventu Lauri Jančevski. Daļa no vidusskolēniem Lauri atceras vēl kā atraktīvu un aktīvu skolnieku. Lauris pastāstīja par to, kā skolā iegūtā pieredze tālāk noderējusi profesijas izvēlē.

Lasīt vairāk

***

Skolēni projektu dienā domā par savas karjeras ceļa veidošanu

20.februārī Valmieras 5.vidusskolā projekta dienu ietvaros viesojās karjeras konsultante Jolanta Priede. Dienas garumā risinājās sešas nodarbības dažāda vecuma skolēniem, taču visām bija kopīgā ievirze – domāt par sava karjeras ceļa veidošanu.

Lasīt vairāk

***

Karjeras izvēles ceļš krāsainajās smiltīs

Projektu nedēļa Valmieras 5.vidusskolas 10.klases skolēniem aizsākās ar karjeras atbalsta pasākuma “Karjeras izvēles ceļš krāsainajās smiltīs”  nodarbības īstenošanu ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros. Ar jauniešiem tikās Latvijas Universitātes karjeras konsultante un koučs Dace Siliņa.

Lasīt vairāk

***

Zinātkāres dienas “Vienkārši par sarežģīto”

Februāris Valmieras pilsētas vispārizglītojošajās skolās ir aizraujošu eksperimentu mēnesis, jo visu skolu 6.klašu skolēniem ir iespēja praktiski darboties dažādās eksperimentu darbnīcās.

Lasīt vairāk

***

Karjeras krustcelēs

5. februārī, ESF projekta SAM 8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās mācību iestādēs" ietvaros, Rencēnu pamatskolā norisinājās pasākums „ Karjeras krustcelēs”, kurā piedalījās Burtnieku novada skolu 8.-9.klašu skolēni.

Lasīt vairāk

***

Skolēni izzina friziera profesiju

5.februārī Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra 1.-4.klašu skolēniem notika karjeras atbalsta pasākumu cikla „Vai es varu?” kārtējā nodarbība, kurā bērni varēja tikties ar skaistumkopšanas salona „Tom Džī” trim frizierēm Evitu, Kristīni un Ramonu, lai tuvāk iepazītos ar friziera profesiju.

Lasīt vairāk

***

Skolēni izzina pētnieka profesiju

Kas ir pētnieks? Ko viņš dara? Šāds jautājums tika uzdots ikvienam Valmieras pilsētas un Burtnieku novada 1.-4.klašu skolēnam. Un atbildes bija visdažādākās, jo pētnieki darbojas ļoti daudzās jomās, viņu darba lauks ir bezgalīgs. Var pētīt jūras un kosmosa dzīles, paredzēt nākotni un izprast pagātni, izzināt augu un dzīvnieku pasauli, kā arī atklāt cilvēka ķermeņa noslēpumus.

Lasīt vairāk

***

Jaunieši iepazīst stilista profesiju

22.janvārī ESF projekta 8.3.5 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra jauniešiem bija iespēja tikties ar stilisti un frizieri Evitu Ozoliņu – Brenci.

Lasīt vairāk

***

Tikšanās ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes spožākajiem parātiem

Nāc pie prāta! Šāds nedaudz izaicinošs sauklis šoreiz lietots nevis pārnestā nozīmē, aicinot kādu atjēgties un sākt dzīvot citādi, bet gan tiešā – nākt uz tikšanos ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes spožākajiem parātiem.

Lasīt vairāk

***

Skolēni iepazīst programmēšanu un nosaka nākotnes mērķus

10. janvārī Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā notika divi karjeras izglītības atbalsta pasākumi.

Lasīt vairāk

***

Ziemassvētku tirdziņš „Ražots Latvijā“

Gaidot  Ziemassvētkus, Valmieras sākumskolā nu jau 8. gadu tika organizēts Ziemassvētku tirdziņš “Ražots Latvijā”. Skolā tirdziņa organizēšana ir izveidojusies kā neatņemama svētku gaidīšanas tradīcija.

Lasīt vairāk

***

Praktiskā nodarbība jauniešiem “Es TE un tagad”

8.decembrī ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Valmieras 2.vidusskolā 5.- 12. klašu skolēniem notika karjeras atbalsta pasākums – praktiskās nodarbības „Es TE un tagad”.

Lasīt vairāk

***

Jaunieši dodas iepazīt profesiju uz saimniecību “Donas”

29.novembrī ESF projekta 8.3.5.0 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra skolēniem karjeras atbalsta pasākumā “Iepazīsti profesijas!” vecāko klašu jaunieši devās mācību ekskursijā uz Smiltenes novada Blomes pagasta saimniecību “Donas”, lai reālā darba vidē iepazītos ar individuālo uzņēmējdarbību laukos.

Lasīt vairāk

***

Vai es varu būt florists?

28.novembrī ESF projekta 8.3.5.0 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas – attīstības centra skolēniem karjeras atbalsta pasākumā “Vai es varu?” bija iespējams iepazīt florista profesiju.

Lasi vairāk

***

Inženierzinātnes apgūst īpašā laboratorijā "TehnoBuss"

No 21.-24.novembrim Valmieras pilsētas un Burtnieku novada vispārizglītojošo skolu 8.klašu skolēniem ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros tradicionālajā stundu sarakstā bija viena īpaša stunda inženierzinātnēs.

Latsīt vairāk

***

Pasākums vidusskolēniem "Kā izvēlēties sirds profesiju"

21.novembrī ESF projekta 8.3.5.0 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās mācību iestādēs" ietvaros Valmieras Viestura vidusskolā 12.klašu skolēniem notika pasākums "Kā izvēlēties sirds profesiju?".

Lasīt vairāk

***

Diena kopā ar bitenieku Valmieras sākumskolā

Valmieras sākumskolas 2018./2019.mācību gads ir īpašs ne tikai ar 20 gadu jubileju, bet arī ar to, ka skolā mājo bites čaklums, kas tematiski vijas cauri visam mācību gadam, aicinot skolēnus darba čaklumu mācīties no rosīgajām bitēm.

Lasīt vairāk

***

Skolēnu tikšanās ar TV personību Aivi Ceriņu

6.novembrī Eiropas sociālo fondu (ESF) projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" ietvaros sadarbībā ar Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) karjeras konsultanti Laumu Lāci VPĢ 10.klašu skolēni tikās ar skolas absolventu un Rīga TV24 raidījumu vadītāju Aivi Ceriņu.

Lasīt vairāk

***

Noslēgušās Karjeras dienas 2017

No 18. oktobra līdz 21. oktobrim Valmierā norisinājās “Karjeras dienas 2017”. Aktivitātēs piedalījās Valmieras skolu skolēni no 1. līdz 12. klasei.

Lasīt vairāk

***

Karjeras dienas 2017

No 18. oktobra līdz 21. oktobrim norisināsies “Karjeras dienas 2017”, šogad pasākuma programma ir plānota tā, lai skolēniem būtu iespēja ne tikai piedalīties, bet aktīvi diskutēt par viņiem aktuālajiem jautājumiem, domājot un plānojot savu nākotni.

Lasīt vairāk