A A A

Valmierā novērtē velosipēdistiem draudzīgākos

Lai izceltu pozitīvos piemērus – darba devējus un uzņēmējus, kam rūp darbinieku un apmeklētāju veselīgs dzīvesveids, kā arī videi draudzīgu transportlīdzekļu izmantošana pilsētvidē – Valmieras pilsētas pašvaldība aicināja iedzīvotājus nobalsot par savu darba devēju vai komersantu, kas pelnījis novērtējumu kā velosipēdistiem draudzīgs uzņēmums.

19.septembrī, “Ar velo uz darbu” dienā tika uzteikti uzņēmumi, kuri saņēmuši visvairāk atzinīgu vārdu. Kopumā novērtēti tika 18 uzņēmumi un iestādes: Profesionālās izglītības un kompetences centrs “Valmieras tehnikums”, Vidzemes Augstskola, SIA “TECH AUTO”, AS Valmieras Stikla šķiedra, Vidzemes Olimpiskais centrs, Wunder Latvia, Veikals “Eži”, Burtnieku novada pašvaldība, pirmsskolas izglītības iestāde "Kārliena", Valmieras Valsts ģimnāzija, pirmsskolas izglītības iestāde "Vālodzīte", veikals “Maxima” Georga Apiņa ielā, “SWEDBANK”, SIA “Valmiermuižas alus”, Valmieras 2.vidusskola, Valmieras 1.pasta nodaļa un Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija. Visvairāk pozitīvu novērtējumu saņēma AS “Valmieras piens”.

Darbinieki galvenokārt bija novērtējuši īpaši izbūvētās, drošās, plašās un pieejamās velosipēdu novietnes, kā arī pašvaldību veidoto velobraucējiem draudzīgo infrastruktūru – piemēram, veloceliņu, kas savieno Valmieru un Burtnieku novadu. Tāpat atzīmēti tika uzņēmumu darbinieku kopīgie velobraucieni, velosipēda kā maiņas transportlīdzekļa nodrošināšana, kā arī dalība velo sacensībās.

Balsojums “Velosipēdistam draudzīgs darba devējs Valmierā” tiek organizēts Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros. Tā ir Eiropas iniciatīva, lai mudinātu pilsētas ieviest un veicināt ilgtspējīgus, klimatam draudzīgus transporta veidus un aicinātu iedzīvotājus izmēģināt alternatīvas automašīnām.