A A A

COVID-19 aktualitātes

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus atbildīgi izturēties pret informācijas saturu, ko saistībā ar Covid - 19 publicējat un izplatāt sociālajos tīklos un mutiski, lai nevajadzīgi nesatrauktu līdzcilvēkus un neradītu paniku.

!!!Aicinām sekot līdzi oficiālajai aktuālajai informācijai SLIMĪBU PROFILAKSES UN KONTROLES CENTRA mājaslapā !!!

SPKC informē, ka Valmierā Covid-19 kopējā infekcijas izplatība laika periodā  29.01.2020.-21.04.2021. ir 988 gadījumi. Interaktīvā karte pieejama šeit.

14 dienu kumulatīvā saslimstība Valmierā (SPKC): 53 (uz 21.04.)

 

Covid-19 saslimšanas gadījumi Latvijā un Valmierā
Infogram

Datu avots: Slimību profilakses un kontroles centrs


12.04.2021.

Tiek uzsākta izglītības iestāžu darbinieku pakāpeniska vakcinācija

Turpinot vakcinācijas pret Covid-19 gaitu, no šodienas vakcinācijai tiek vērta vaļā vēl viena prioritāro iedzīvotāju grupa – izglītības iestāžu darbinieki. Vakcinācija šajā grupā notiks pakāpeniski, ņemot vērā Latvijā pieejamo vakcīnu apjomu.

Lasīt vairāk

11.04.2021.

Atbalsta pasākumi turpinās arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

Lai arī Ministru kabinets 1.aprīlī pieņēma lēmumu ārkārtējo situāciju pēc 6.aprīļa neturpināt, valstī joprojām ir saglabāti drošības pasākumi Covid-19 izplatības ierobežošanai, un līdz ar to tiek turpināti arī atbalsta pasākumi uzņēmējiem un iedzīvotājiem.

Lasīt vairāk

06.04.2021.

Vakcinācija pret Covid-19 uzsākta iedzīvotājiem vecumā no 60 līdz 70 gadiem

Turpinot vakcinācijas gaitu Latvijā, 4. aprīlī vakcinācija pret Covid-19 tika uzsākta arī iedzīvotāju grupā no 60 līdz 70 gadiem. Tas ļauj vēl lielākam iedzīvotāju skaitam saņemt vakcīnu pret Covid-19. Šajā iedzīvotāju grupā kopumā Latvijā ir vairāk nekā 241 000 iedzīvotāju.

Lasīt vairāk

01.04.2021.

Valdība nostiprina drošības pasākumus ilgstošai sadzīvošanai ar Covid-19

Ministru kabinets ceturtdien, 1. aprīlī, precizēja Covid-19 saslimstības ierobežošanai nepieciešamos noteikumus, kādi būs spēkā no 7. aprīļa pēc ārkārtējās situācijas beigām. Ņemot vērā, ka pēdējās nedēļās vairs nav vērojams saslimstības kritums, valdība nostiprināja stingrus drošības pasākumus, kurus kopīgi ievērojot ir iespējams piesardzīgi paplašināt izglītības procesu un mazumtirdzniecību klātienē, kā arī privātu pulcēšanos.

Lasīt vairāk

22.03.2021.

Iedzīvotājiem ir iespēja pieteikties izbraukuma vakcinācijai dzīvesvietā

Iedzīvotājiem ar neatgriezeniskiem funkcionāliem traucējumiem un tiem, kuri medicīnisku iemeslu dēļ nevar nokļūt ārstniecības iestādē, ir iespēja pieteikties izbraukuma vakcinācijai dzīvesvietā.

Lasīt vairāk

22.03.2021.

Uzmanību autobusu Valka – Seda – Valmiera - Rīga un Valmiera –Seda - Valka pasažieriem

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu,  noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 20. martā braucis ar autobusu Valka-Seda-Valmiera-Rīga (SIA VTU Valmiera nr. 7600), plkst. 10.15 no Valkas līdz Valmierai un atpakaļ ar autobusu Valmiera -Seda-Valka (SIA VTU Valmiera nr. 7825), plkst. 16.05  no Valmieras līdz Valkai.

Lasīt vairāk

18.03.2021.

Lielākā daļa ģimeņu 500 eiro atbalstu par katru bērnu saņems jau šonedēļ

Šonedēļ, sākot ar  ceturtdienu, 18. martu, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA)  uzsāks 500 eiro atbalsta  pārskaitījumus ģimenēm ar bērniem. Otrais pārskaitījums paredzēts piektdien – 19. martā,  savukārt trešais – 22. vai 23. martā. Naudu ģimenes savos kontos saņems  ne vēlāk kā trīs darba dienu laikā pēc pārskaitījuma veikšanas. 500 eiro atbalsts tiks izmaksāts kopumā par 363 320 bērniem.

Lasīt vairāk

17.03.2021.

LM atgādina par iespēju saņemt pabalstu krīzes situācijā

Labklājības ministrija atkārtoti informē, ka ir iespējams saņemt pabalstu krīzes situācijā –  operatīvi sniegtu pašvaldības materiālo atbalstu ārēju notikumu radītu seku novēršanai vai mazināšanai. Atbalsta apmēru, piešķiršanas un izmaksas kārtību nosaka pašvaldība saistošajos noteikumos. Līdz 2021. gada 30. jūnijam pašvaldība var piešķirt pabalstu krīzes situācijā mājsaimniecībai vai atsevišķam cilvēkam mājsaimniecībā, kuram ievērojami samazinājušies vai ir zaudēti ienākumi saistībā ar Covid-19 izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ. To izmaksā no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Lasīt vairāk

16.03.2021.

Papildu piesardzības nolūkā Latvijā uz laiku aptur vakcināciju ar AstraZeneca vakcīnu

Papildu piesardzības nolūkā Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), Imunizācijas valsts padome (IVP),  Zāļu valsts aģentūra (ZVA) un Veselības inspekcija (VI) šodien ir rekomendējušas Latvijā uz laiku apturēt vakcināciju ar AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19.  Lēmums pieņemts, balstoties uz ziņojumiem no atsevišķām Eiropas Savienības valstīm par trombembolijas  un līdzīgiem gadījumiem, kas novēroti dažādos laika posmos pēc vakcīnas saņemšanas.

Lasīt vairāk

15.03.2021.

Valdība apstiprina drošības pasākumus Covid-19 izplatības kritumam līdz Lieldienām

Ministru kabinets piektdien, 12. martā, apstiprināja vairākus uzlabojumus epidemioloģiskās drošības pasākumos, lai līdz Lieldienām mērķtiecīgi nostiprinātu pašreizējo Covid-19 saslimstības krituma tendenci. Valdības apstiprinātais scenārijs primāri balstās attālinātā darba principos. No nākamās nedēļas epidemioloģiski drošākās pašvaldībās varēs nelielu daļu izglītības nodarbību īstenot ārpus telpām klātienē. Savukārt cilvēkiem, kuri par spīti aicinājumam neceļot, ierodas Latvijā no trešajām valstīm, būs par saviem līdzekļiem jātestējas un pozitīva testa gadījumā jāapmaksā pašizolācija viesnīcā.

Lasīt vairāk

04.03.2021.

Valdība atbalsta vienreizēju 200 eiro atbalstu senioriem un cilvēkiem ar invaliditāti

Vienreizējs 200 eiro pabalsts saistībā ar Covid-19 izplatības dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju tiks piešķirts tiem, kuri no 2021. gada 1.marta līdz ārkārtējās situācijas beigām ir Latvijā piešķirtās vecuma, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēji. Tiesības uz šo pabalstu būs arī tiem, kuri saņem atlīdzību par darbspēju zaudējumu, atlīdzību par apgādnieka zaudējumu vai arī ir valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji.

Lasīt vairāk

05.02.2021.

Ārkārtējo situāciju pagarina līdz 6. aprīlim: pastiprina prasības klātienes tirdzniecībai un valsts robežas šķērsošanai

Ministru kabinets piektdien, 5. februārī, pieņēma lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 6. aprīlim. No nākamās pirmdienas, 8. februāra stāsies spēkā augstāki drošības standarti klātienes tirdzniecībā, kas ļaus spert pirmos soļus, lai atteiktos no preču sarakstiem. Daļai skolēnu un studējošo būs pieejamas klātienes konsultācijas. Savukārt ieceļot Latvijā varēs tikai neatliekamos gadījumos.

Lasīt vairāk

03.02.2021.

Ārkārtējā situācija tiks pagarināta līdz 6. aprīlim, ieviešot augstākus drošības standartus tirdzniecībā, skolās un ceļošanā

Otrdien, 2. februārī, Ministru kabinets, rūpīgi izvērtējot epidemioloģisko situāciju, konceptuāli vienojās par pieeju Covid-19 pārvaldībai Latvijā pēc 8. februāra. Diskusijas koncentrējās četrās tēmās – saslimstības samazināšanas iespēja, būtiskāki drošības pasākumi tirdzniecības jomā, starptautiska pārvietošanās, izglītības process. Detalizētus lēmumus plānots pieņemt 4. februāra Ministru kabineta sēdē. Ārkārtējo situāciju plānots pagarināt līdz 6. aprīlim, lai panāktu būtisku saslimstības samazinājumu.

Lasīt vairāk

22.01.2021.

Līdz 7. februārim pagarina drošības pasākumus Covid-19 ierobežošanai

Epidemioloģiskā situācija Latvijā nedaudz stabilizējas, tomēr šobrīd vēl nav iespējams atcelt vai mīkstināt noteiktos drošības pasākumus. Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka Covid-19 infekcija turpina izplatīties un situācija Latvijā, neskatoties uz dažu pēdējo dienu uzlabojumu, ir kritiska.

Lasīt vairāk

21.01.2021.

Karantīnas laikā darbību pārtrauc atsevišķas grupas PII “Ezītis” un PII “Sprīdītis”

Konstatējot saslimšanu ar Covid-19, karantīna līdz 2.februārim noteikta pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Ezītis” 4.grupai “Kaķēni” un līdz 1.februārim 7.grupai “Taurenīši”. Līdz 2.februārim karantīnā atrodas arī PII “Sprīdītis” grupiņa “Saulītes”. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra ieteikumiem. Izmaiņas neattiecas uz pārējām PII “Ezītis” un PII “Sprīdītis” grupām, tās var turpināt darbu ierastajā režīmā.

Lasīt vairāk

20.01.2021.

Bērna pieskatīšanai attālināto mācību laikā vecāki var izmantot slimības palīdzības pabalstu

Laikā, kad Covid-19 radīto ierobežojumu dēļ arī jaunāko klašu skolēniem mācības notiek attālināti,  vecākiem ir iespēja pieteikties slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai.

Lasīt vairāk

19.01.2021.

21. un 22. janvārī vebināros pedagogiem un vecākiem skaidros attālinātā mācību procesa norisi 1.-4. klasēs

No pirmdienas, 25. janvāra, arī 1-4.klašu skolēniem mācības uz laiku notiks attālināti, tādējādi mēģinot maksimāli samazināt Covid-19 izplatību. Šāds lēmums šodien pieņemts Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdē. Līdz 7.februārim tiek saglabāti arī visi līdz šim noteiktie ierobežojumi.

Lasīt vairāk

11.01.2021.

Mācību procesa organizēšana Valmierā (aktualizēts 11.01.)

Tā kā epidemioloģiskā situācija valstī pagaidām nav stabilizējusies, rūpējoties par skolēnu un pedagogu veselību, 2021.gada 7.janvāra Ministru kabineta sēdē lemts turpināt ievērot piesardzības pasākumus mācību procesa organizēšanā Covid-19 izplatības mazināšanai.

Lasīt vairāk

07.01.2020.

Turpināsim ievērot drošības pasākumus!

Turpinoties Covid-19 izplatības pieaugumam Latvijā, lemts pagarināt līdzšinējos drošības pasākumus līdz 25. janvārim. Tie attiecas gan uz klātienes tirdzniecību, precizējot pirmās nepieciešamības preču sarakstu, gan arī uz izglītības procesu. Ir pagarināta arī mājsēde, kas būs spēkā visas nedēļas nogales līdz 25. janvārim nakts stundu laikā no plkst. 22.00 līdz 5.00.

Lasīt vairāk

06.01.2020.

Aktualizē drošības pasākumus izglītībā līdz 25. janvārim

Tā kā epidemioloģiskā situācija valstī pagaidām neuzlabojas, Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju un Slimību profilakses un kontroles centru ir izvērtējusi esošo situāciju un izstrādājusi vairākus priekšlikumus par mācību procesa norisi otrajā semestrī. Konkrēti lēmumi valdībā tiks pieņemti rīt, 7. janvārī.

Lasīt vairāk

30.12.2020.

Paliec mājās!

Trešdien, 30.decembrī, pieņemts lēmums par mājsēdi jeb iedzīvotāju pienākumu atrasties savās dzīvesvietās brīvdienās un svētku dienās laikā no plkst.22.00 līdz 5.00. Šāds īpašs pārvietošanās aizliegums uz laiku ieviests, lai sargātu cilvēku veselību, mazinātu Covid-19 vīrusa izplatīšanos un mazinātu veselības aprūpes sistēmas pārslodzi.

Lasīt vairāk

30.12.2020.

Saīsināts sabiedriskās ēdināšanas un citu pakalpojumu klātienes darba laiks

30.decembra Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē nolemts brīvdienu mājsēdes laikā līdz plkst.21.00 saīsināt sabiedriskās ēdināšanas un citu pakalpojumu klātienes darba laiku, lai pakalpojumu saņēmēji un sniedzēji (darbinieki) varētu savlaicīgi atgriezties mājās, ņemot vērā, ka mājsēdes laikā līdz plkst.22.00 iedzīvotājiem ir jāatgriežas savās dzīvesvietās.

Lasīt vairāk

30.12.2020.

Brīvdienu mājsēdes laikā saīsināts tirdzniecības vietu darba laiks

30.decembra Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes kopsēdē nolemts brīvdienu mājsēdes laikā līdz plkst.21.00 saīsināt tirdzniecības vietu darba laiku. Lēmuma mērķis ir nodrošināt, lai veikalu apmeklētāji un darbinieki varētu savlaicīgi atgriezties mājās, ņemot vērā, ka mājsēdes laikā līdz plkst.22.00 iedzīvotājiem ir jāatgriežas savās dzīvesvietās.

Lasīt vairāk

29.12.2020.

Vidzemes slimnīcā šodien pirmie darbinieki saņem vakcīnu pret Covid-19

Arī Vidzemes slimnīcā šodien tika uzsākta darbinieku vakcinācija pret Covid-19, izmantojot farmācijas uzņēmumu Pfizer un BioNTech ražoto vakcīnu Comirnaty.

Lasīt vairāk

22.12.2020.

Pašvaldības un tās iestāžu darbs ārkārtējā situācijā

Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā, lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību līdz 2021.gada 11.janvārim apmeklēt klātienē Valmieras pilsētas pašvaldību un tās iestādes, bet prioritāri izvēlēties attālinātu saziņu. Ja apmeklējiet klātienē, ienākot Valmieras pilsētas pašvaldības un tās iestāžu ēkās, jālieto sejas maskas, jādezinficē rokas, jāievēro 2 m distance, nedrīkst apmeklēt, ja ir augšējo elpceļu saslimšanas pazīmes (drudzis, klepus, elpas trūkums u.c.)! Aicinām iepazīties ar Valmieras pilsētas pašvaldības un tās iestāžu darbību līdz 2021.gada 11.janvārim, kas aktualizēta pēc 2020.gada 17.decembra Ministru sēdē pieņemtajiem lēmumiem Covid-19 izplatības mazināšanai.

Lasīt vairāk

14.12.2020.

Ja koncerts, izrāde vai cits pasākums nenotika COVID-19 dēļ

Gadījumā, ja nenotika pasākums (koncerts, izrāde, sporta sacensības u.c.), uz kuru iegādātas biļetes, Patērētāju tiesību aizsardzības likums (PTAL) piešķir tiesības prasīt no pasākuma organizatora naudas atmaksu par nenotikušu pasākumu. Tomēr pandēmijas COVID-19 izplatīšanas laikā tika pieņemti speciāli noteikumi, kuri ierobežo PTAL noteiktās patērētāju tiesības un atvieglo pasākumu rīkotājiem norēķinus ar patērētājiem par nesniegtu pakalpojumu (nenotikušu pasākumu). Apskatīsim ar ko jaunais COVID-19 krīzes laika regulējums atšķiras no PTAL noteikumiem.

Lasīt vairāk

08.12.2020.

Informācija slimības palīdzības pabalsta saņēmējiem

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) informē, ka no 30.novembra ir iespēja pieteikties vienreizējam slimības palīdzības pabalstam bērna pieskatīšanai, ja ar Covid–19 infekciju saistīto apstākļu dēļ bērns nedrīkst apmeklēt pirmsskolas izglītības iestādi vai ja mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti.

Lasīt vairāk

07.12.2020.

Noteikti stingrāki drošības pasākumi sabiedriskajā transportā

Mērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi, tai skaitā arī braukšanai sabiedriskajā transportā. Laika posmā no 7. decembra līdz 11. janvārim pasažieru skaits sabiedriskajā transportā nedrīkst pārsniegt 50% no tā ietilpības. Sejas maskas jālieto visiem, arī bērniem no 7 gadu vecuma.

Lasīt vairāk

Pašvaldības un tās iestāžu darbs ārkārtējā situācijā

Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību līdz 2021.gada 11.janvārim apmeklēt klātienē Valmieras pilsētas pašvaldību un tās iestādes, bet prioritāri izvēlēties attālinātu saziņu.

Lasīt vairāk

04.12.2020.

Darbību karantīnas laikā Valmierā pārtrauc viena pirmsskolas izglītības iestāde (PII) un atsevišķas grupas

Konstatējot saslimšanu ar Covid-19, no 3.decembra karantīna noteikta Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra pirmsskolas izglītības iestādes (PII) bērniem, pedagogiem un administrācijas darbiniekiem. Karantīna noteikta arī vienas PII “Buratino” grupas, kas atrodas Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra telpās Jumaras ielā 9, bērniem un pedagogiem, kā arī PII “Krācītes” vienas grupas bērniem un pedagogiem. Lēmums pieņems pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ieteikumiem. Darbiniekiem veikti siekalu testi.

Lasīt vairāk

02.12.2020.

Aktualizēta informācija par piegādēm Valmierā

Valmieras Attīstības aģentūra un Valmieras Tūrisma informācijas centrs papildinājuši informāciju par uzņēmumiem Valmierā un apkārtnē, kas piedāvā produkcijas piegādi uz mājām. Uzņēmumu un to piedāvājumu saraksts, kas tiks regulāri aktualizēts, pieejams Valmieras Attīstības aģentūras mājaslapā www.developvalmiera.lv, sadaļā “Piegādes Valmierā”.

Lasīt vairāk

02.12.2020.

Ārkārtējā situācija pagarināta līdz 11. janvārim, ieviešot stingrākus drošības pasākumus un ierobežojumus

Mērķtiecīgākai Covid-19 ierobežošanai un cīņai pret vīrusa radīto apdraudējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un dzīvībai, tiek ieviesti stingrāki un precīzāki drošības pasākumi līdz 11. janvārim. To mērķis ir visai sabiedrībai kopīgi radīt apstākļus, kuros vīruss nevar izplatīties. Tas nozīmē, ka 2020. gada nogalē jāsasparojas svētku laiku veltīt kopīgai, bet savrupai cīņai pret vīrusu. Papildu drošības pasākumiem būs pieejams atbalsts gan uzņēmējiem, gan strādājošajiem. Vienlaikus valdība konsekventi strādā pie vakcīnas pieejamības.

Otrdien, 1. decembrī, pieņemot lēmumu par Ārkārtējās situācijas pagarinājumu, Ministru kabinets lēma arī par drošības pasākumu vienkāršošanu, atvieglojot Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanu.

Lasīt vairāk

01.12.2020.

Brīvpusdienu piegāde, mācoties attālināti

Pagājušajā nedēļā Ministru kabinetam pastiprinot noteikumus Covid-19 izplatības mazināšanai, izglītības iestādēs turpmāk telpās jānodrošina ne mazāk kā 3 m2 uz 1 skolēnu (1.-6.klase), tāpēc Valmieras Izglītības pārvalde sadarbībā ar skolu direktoriem lēma par attālinātām mācībām  Valmieras Pārgaujas sākumskolas 4.-6.klasei, Valmieras 5.vidusskolas 5.-6.klasei un Valmieras Viestura vidusskolas 5.-6.klasi.

Lasīt vairāk

Stingrākas prasības slimnīcas apmeklējumam

Lai ierobežotu vīrusu infekciju izplatīšanos slimnīcā un sabiedrībā, atgādinām par prasībām speciālistu un pacientu apmeklējumiem Vidzemes slimnīcā.

Lasīt vairāk

No 27.11. pagarināts individuālo amatiermākslas mēģinājumu norises laiks

Valdība pēc Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālā kultūras centra ierosinājuma 24. novembrī lēma pagarināt individuālo amatiermākslas mēģinājumu norises laiku līdz plkst. 22:00 (līdz šim, ārkārtējās situācijas laikā tas tika noteikts ne vēlāk kā līdz plkst. 20:00). Izmaiņas stāsies spēkā līdz ar š.g. 27. novembri, informē Kultūras ministrija.

Lasīt vairāk

26.11.2020.

Uz terminētu laiku ieviesīs jaunu atbalsta veidu vecākiem attālinātu mācību laikā

Gadījumos, ja tiks slēgtas bērnudārzu grupiņas vai mācības 1.līdz 4. klašu bērniem notiks attālināti, vienam no vecākiem būs iespēja palikt mājās kopā ar savu bērnu, noformējot slimības palīdzības pabalstu. To paredz Labklājības ministrijas izstrādātie likuma grozījumi, kas 24. novembrī apstiprināti valdībā un 26.novembrī pieņemti Saeimā.

Lasīt vairāk

Darbību karantīnas laikā pārtrauc pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena” Valmierā

Šodien, 26.novembrī, vienam pedagogam konstatējot saslimšanu ar Covid-19 un diviem -saslimšanas simptomus, no rītdienas, 27.novembra, Valmierā uz karantīnas laiku apturēta pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Kārliena” darbība. Lēmums pieņems pamatojoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) ieteikumiem.

Lasīt vairāk

1.-6.klašu mācību organizēšana Valmieras skolās no 30.novembra

Saglabājot iespēju īstenot mācības klātienē jaunāko klašu skolēniem, Ministru kabinets lēmis no 30.novembra līdz 18.decembrim pastiprināt piesardzības pasākumus izglītības iestādēs Covid-19 izplatības mazināšanai.

Lasīt vairāk

19.11.2020.

Valmieras pilsētas pašvaldība un Valmieras Attīstības aģentūra aicina uzņēmējus uz sarunu, lai informētu par plānotajiem atbalsta pasākumiem valstī un pašvaldībā ārkārtas situācijas apstākļos.

Lasīt vairāk

13.11.2020.

Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ, lai ierobežotu Covid-19 vīrusa izplatību, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus izvērtēt nepieciešamību līdz 2020.gada 6.decembrim apmeklēt klātienē Valmieras pilsētas pašvaldību un tās iestādes, bet prioritāri izvēlēties attālinātu saziņu.

Lasīt vairāk

06.11.2020.

No 9. novembra Latvijā tiek izsludināta ārkārtējā situācija

Ņemot vērā epidemiologu izvērtējumu par pieaugošiem Covid-19 izplatības riskiem, no 9. novembra līdz 6. decembrim Latvijā tiek izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot stingrus veselības drošības pasākumus, vienlaikus garantējot iedzīvotāju pamattiesību ievērošanu un piekļuvi pakalpojumiem pamatvajadzību nodrošināšanai.

Lasīt vairāk

06.11.2020.

SPKC: Ja Covid-19 tests ir pozitīvs vai esi kontaktpersona, rīkojies vēl pirms epidemiologa zvana

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas tālāku izplatību, ir svarīgi atbilstoši rīkoties un sniegt epidemiologiem precīzu informāciju. Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsver - jārīkojas atbildīgi, gan gaidot sava Covid-19 testa rezultātus, gan uzzinot par kontaktpersonas statusu vai pozitīvu Covid-19 testu. Epidemiologi skaidro, kā rīkoties dažādās situācijās, vēl pirms sagaidīts zvans no SPKC speciālista un veikta epidemioloģiskā izmeklēšana.

Lasīt vairāk

Pirmsskolas izglītības iestādē “Varavīksne” un Valmieras 2.vidusskolā personālam konstatēta inficēšanās ar Covid-19

Šodien, 6.novembrī, pirmsskolas izglītības iestādes (PII) “Varavīksne” un Valmieras 2.vidusskola saņēma vakar, 4.novembrī, darbiniekiem veikto siekalu testu analīžu rezultātus. Diemžēl daži no tiem ir pozitīvi. Tāpēc iestāžu vadība nekavējoties izdeva rīkojumu Valmieras 2.vidusskolai pāriet uz attālināto mācību režīmu, mācības organizējot pēc C modeļa.

Lasīt vairāk

03.11.2020.

Profesionālā pilnveide notiks attālināti; precizē citus piesardzības pasākumus

3. novembrī valdība lēma pilnveidot esošo regulējumu piesardzības pasākumiem. Tāpat pieņemts lēmums, ka turpmāk arī profesionālā pilnveide pieaugušajiem notiks attālināti.

Lasīt vairāk

30.10.2020.

Ko nozīmē pašizolācija, karantīna un stingra izolācija mājās ?

Kā rīkoties, ja draugam, kolēģim vai radiniekam ir pozitīvs Covid-19 tests un esat tikušies vai pavadījuši laiku kopā. Atceries Kontaktpersonas statusu nosaka SPKC epidemiologs. Ja, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, tiksi atzīts par saslimušā kontaktpersonu, saņemsi zvanu no Slimību profilakses un kontroles centrs ar informāciju par turpmāko rīcību.

Lasīt vairāk

27.10.2020.

Nosaka stingrākus ierobežojumus, atbilstoši atjaunotajam Covid-19 risku novērtējumam

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība šodien, 27. oktobrī, pieņēma lēmumu, ka no piektdienas, 30. oktobra, būs stingrāki pulcēšanās ierobežojumi gan privātos, gan publiskos pasākumos. Tāpat pagarināts laiks, līdz kuram notiek attālinātas mācības bērniem no 7. klases, kā arī attālinātas studijas augstskolās. Ierobežojumi pagarināti arī interešu izglītībā un amatiermākslā. Valdība izskatīja arī turpmāko attīstības scenāriju, ja Covid-19 izplatības risks Latvijā pieaugtu.

Lasīt vairāk

24.10.2020.

Nosaka stingrākus pulcēšanās un citus drošības pasākumus

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība 23.oktobrī pieņēma lēmumu, ka no 24.oktobra sejas maskas būs jālieto plašāk, kā arī privātos pasākumos iekštelpās varēs pulcēties līdz 10 cilvēkiem. Savukārt no 26.oktobra noteikti stingrāki pulcēšanās ierobežojumi, tostarp uz laiku pārtraukta bērnu izklaides vietu darbība.

Lasīt vairāk

14.10.2020.

Par izmaiņām izglītības iestāžu darba organizācijā

13.oktobrī valdības sēdē lemts par papildu ierobežojumiem, lai mazinātu Covid-19 izplatību, kas skar vairāku izglītības iestāžu darba organizāciju.

Lasīt vairāk

14.10.2020.

Pēc skolēnu brīvlaika 7.-12.klašu skolēni vienu nedēļu mācīsies attālināti

No 2020. gada 26.oktobra līdz 30.oktobrim izglītības iestādēs pamatizglītības un vidējās izglītības programmu apguve 7.–12. klasē notiks attālināti – to paredz šodien, 2020.gada 13.oktobrī, valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Mācības klātienē šajā nedēļā turpinās īstenot sociālās korekcijas izglītības iestāde “Naukšēni”. Nosacījums par attālinātām mācībām neattiecas uz profesionālās izglītības iestādēm.

Lasīt vairāk

14.10.2020.

Informācija par izmaiņām mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu darbībā

No 17. oktobra līdz 6. novembrim Valmieras Kultūras centra mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem nodarbības iespēju robežās tiks organizētas individuāli un attālināti, ievērojot aktuālos grozījumus Ministru kabineta noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem.

Lasīt vairāk

13.10.2020.

Apmeklētājiem izglītības iestādēs obligāti jālieto sejas maskas

Stājoties spēkā stingrākiem noteikumiem par sejas masku obligātu lietošanu, Valmieras pilsētas pašvaldība no 14.oktobra aicina apmeklētājus lietot sejas maskas arī izglītības iestādēs, tai skaitā pirmsskolas izglītības iestādēs. Tas nepieciešams, jo, piemēram, atvedot un aizvedot bērnus no pirmsskolas izglītības iestādes, var veidoties vecāku plūsma, kad nav iespējama 2 metru distances ievērošana vai uzturēšanās telpā var būt ilgāka par 15 minūtēm, kā arī izglītības iestādēs nav fiziski atdalošu barjeru.

Lasīt vairāk

13.10.2020.

Pastiprina Covid-19 izplatības ierobežojumus

Turpinot ierobežot straujo Covid-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība šodien, 13. oktobrī, pieņēma lēmumu, ka no rītdienas, 14. oktobra, sejas maskas būs jālieto arī veikalos, muzejos, izstādēs un citās vietās. Tāpat būs stingrāki nosacījumi sabiedriskajā ēdināšanā. Savukārt no 17. oktobra būs papildu ierobežojumi interešu izglītībai, privātajiem pasākumiem un sporta jomai.

Lasīt vairāk

13.10.2020.

Šķērsojot Latvijas Republikas robežu, jāaizpilda elektroniskā anketa

No 12.oktobra visiem, kas ieceļo Latvijā, būs jāaizpilda elektroniskās anketas vietnē covidpass.lv.

Lasīt vairāk

12.10.2020.

Ienākot Valmieras pilsētas pašvaldības ēkā, apmeklētājiem obligāti jālieto sejas maskas!

Lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatības risku un neapdraudētu sevi un apkārtējos, no šodienas, 12.oktobra, apmeklētājiem, ienākot Valmieras pilsētas pašvaldības ēkā, obligāti jālieto sejas maskas!

Lasīt vairāk

09.10.2020.

Valmierā papildu ierobežojumi nav noteikti

Tā kā strauja Covid-19 izplatība un liels inficēto skaits ir novērojams 8 pašvaldībās Latvijā, stingrāki drošības pasākumi no 10.oktobra līdz 6.novembrim ir noteikti Aizputes novadā, Daugavpilī un Daugavpils novadā, Dundagas novadā, Kuldīgas novadā, Olaines novadā, Talsu novadā un Krāslavas novadā. Valmierā papildu ierobežojumi nav noteikti.

Lasīt vairāk

06.10.2020.

Valmierā divas dienas pēc kārtas nav jaunu Covid-19 saslimšanas gadījumu

Jau divas dienas  pēc kārtas (4. un 5.oktobrī) Valmierā nav konstatēti jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Pēc 14 Covid-19 saslimšanas gadījumu konstatēšanas Valmieras tehnikumā  Valmierā nav noteikti nekādi citi papildu ierobežojumi. Publiskie pasākumi Valmierā notiek, organizatoriem nodrošinot epidemioloģiskās drošības pasākumus, tāpat arī sabiedriskās iestādes un vietas iedzīvotāji var apmeklēt.

Lasīt vairāk

05.10.2020.

No 7. oktobra sabiedriskajā transportā obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs

Saistībā ar strauju Covid-19 saslimstības pieaugumu valstī no 2020.gada 7.oktobra līdz 6.novembrim pasažieriem, izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam un personas ar kustības vai psihiskiem veselības traucējumiem, kuru dēļ nav iespējams masku uzvilkt, sabiedriskajā transportā obligāti jālieto medicīniskā, higiēniskā maska, vizieris vai sejas vairogs (lakati, šalles un tamlīdzīgi aizsegi šoreiz netiks atļauti). Jaunie noteikumi attiecas arī uz pašvaldības organizētajiem skolēnu pārvadājumiem.

Lasīt vairāk

02.07.2020.

MVU atbalsta programmā iesniegtas 20 projektu idejas

30. jūnijā noslēdzās pieteikumu iesniegšana MVU stiprināšanas atbalsta programmā. Programmas konkursu organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra” ar mērķi mazināt Covid-19 krīzes izraisīto negatīvo ietekmi Valmieras pilsētas mazo un vidējo uzņēmumu vidū.

Lasīt vairāk

11.06.2020.

Tiešsaistes diskusijās pārrunā atbalsta iespējas krīzes pārvarēšanai

Jūnija pirmajā nedēļā noslēdzās iknedēļas tiešsaistes diskusijas uzņēmējiem ar Valmieras pilsētas pašvaldības vadību un Valmieras Attīstības aģentūras pārstāvjiem. Deviņās dažādu nozaru tiešsaistes diskusijās uzņēmēji ne tikai saņēma jaunāko informāciju par atbalsta iespējām krīzes pārvarēšanai, bet arī sniedza savus komentārus un izteica viedokli par nepieciešamajiem uzlabojumiem pašvaldības un valsts atbalsta mehānismos.

Lasīt vairāk

10.06.2002.

Skolēniem atjaunoti braukšanas maksas atvieglojumi

Pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas no 10.jūnija atjaunoti braukšanas maksas atvieglojumi Valmieras pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos Valmieras pilsētas vispārizglītojošo iestāžu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu skolēniem. Skolēniem ir jāuzrāda derīga attiecīgās izglītības iestādes izsniegta skolēnu apliecība.

Lasīt vairāk

Ministru kabinets lemj par Covid-19 izplatības ierobežojumiem pēc ārkārtējās situācijas beigām

Otrdien, 9. jūnijā, Ministru kabinets lēma par turpmākiem Covid-19 izplatības ierobežojumiem Latvijā, kuri stāsies spēkā ar rītdienu, 10. jūniju, līdz ar ārkārtējās situācijas beigām. Noteikumu mērķis ir arī turpmāk nepieļaut saslimstības ar Covid-19 izplatīšanos, līdzsvarojot to ar iedzīvotāju pulcēšanās tiesībām un ekonomikas atvēršanu.

Lasīt vairāk

Ierobežojumus jāievēro arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

Lai gan situācija ar vīrusa izplatību Latvijā ir stabila un līdz ar ārkārtējās situācijas beigām ir iespējams mazināt dažus no piesardzības pasākumiem, aizvien vēl ir jāievēro vairāki nosacījumi.

Lasīt vairāk

05.06.2020.

NĪN atvieglojumi atsevišķu kategoriju nodokļu maksātājiem

28.maijā Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par grozījumu veikšanu saistošajos noteikumos Nr.314 “Nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piešķiršanas kārtība Valmierā”, lai sniegtu atbalstu nodokļu maksātājiem ārkārtējā situācijā.

Lasīt vairāk

02.06.2020.

Atvērta pieteikšanās Valmieras MVU atbalsta programmā

Uzņēmēji aicināti pieteikties Valmieras mazo un vidējo (MVU) uzņēmumu, kuru darbību ietekmējusi Covid-19, atbalsta programmā. Programmas konkursu organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar biedrību “Valmieras Attīstības aģentūra”. Uzņēmējiem būs iespēja saņemt finansējumu, lai īstenotu aktivitātes un ieviestu risinājumus, kas ļaus stiprināt uzņēmuma konkurētspēju un nodrošināt ilgtspējīgu tā darbību.

Lasīt vairāk

29.05.2020.

Valmierā noslēdzas brīvpusdienu piegāde skolēniem

Līdz ar 2019./2020.mācību gada beigām 29.maijā noslēdzas ārkārtējās situācijas laikā uzsāktā silto brīvpusdienu piegāde Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu skolēniem.

Lasīt vairāk

Saeima atbalsta ārkārtējā situācijā noteikto ierobežojumu mazināšanu izglītības, interešu izglītības, sporta un kultūras jomā

Saeima ceturtdien, 28.maijā, ārkārtas sēdē apstiprināja valdības pieņemtos lēmumus par noteikto ierobežojumu izglītības, interešu izglītības, sporta un kultūras jomā mazināšanu ārkārtējā situācijā, kas izsludināta ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.

Lasīt vairāk

22.05.2020.

COVID-19, tūrisms un elektriskie velosipēdi Vidzemē: bezmaksas tiešsaistes seminārs

Paredzams, ka šī gada tūrisma sezona atšķirsies, un Covid-19 radītie apstākļi rosinās iedzīvotājus vairāk iepazīt pašmāju tūrisma piedāvājumu. Aicinot domāt par videi draudzīgu mobilitāti, tostarp arī tūrismā, Vidzemes plānošanas reģions 4. jūnijā organizē semināru, lai kopā ar ekspertiem izvērtētu, kāds ir elektrisko velosipēdu potenciāls Vidzemē, un kā ar šī braucamrīka popularizēšanu veicies līdz šim.

Lasīt vairāk

21.05.2020.

Sajūtu parks šajā nedēļas nogalē uzsāk sezonu: tiek atvērta Taka kokos

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā šajā nedēļas nogalē tiks atklāta jaunā, 2020.gada vasaras sezona, ievērojot ar Covid-19 saistītos ierobežojumus un drošības noteikumus – tiks atvērta Taka kokos. Tapšanas pēdējā stadijā ir arī jaunums – Tīklu kubs, kas sagaidāms maija pēdējā nedēļas nogalē.

Lasīt vairāk

20.05.2020.

Lauvu klubs “Valmiera” sniedz palīdzību Valmieras mediķiem COVID -19 pandēmijas laikā

Šodien, 20.maijā, Vidzemes slimnīca saņēma dāvinājumu no Lauvu kluba “Valmiera” 4000 ķirurģiskās maskas. Šis atbalsts Latvijā ir tapis, pateicoties Starptautisko Lauvu klubu fondam (Lions Clubs International Foundation) un tā koordinatora Jēkaba Grundmaņa aktīvajam darbam. Galvenais Lauvu kluba mērķis ir palīdzēt medicīnas personālam šajā grūtajā pandēmijas laikā.

Lasīt vairāk

Valmierā konstatēta Covid-19 testēšanas kļūda

Valmieras pilsētas pašvaldība visu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem organizē  Covid-19 analīžu veikšanu. Vakar, 19.maijā, analīzes nodeva pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" darbinieki.  Pirmsskolas izglītības iestādē atkārtoti saņemtā informācija apstiprina, ka četriem pirmsskolas izglītības iestādes darbiniekiem kļūdaini konstatēta saslimšana ar Covid-19.

Lasīt vairāk

19.05.2020.

Valmieras Bērnu sporta skolā atsākušies treniņi klātienē

Valmieras Bērnu sporta skolā (VBSS) ir atsākts klātienes mācību treniņu process. Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, treniņi atsākas sportistiem vecumā no septiņiem gadiem. Audzēkņiem, kuriem ir pamatots iemesls nodarbību neapmeklēšanai klātienē un kuri ir jaunāki par septiņiem gadiem sadarbībā ar treneri iespējams turpināt mācības attālināti.

Lasīt vairāk

Uzņēmēji aicināti piedalīties tiešsaistes diskusijā ar Valmieras pilsētas pašvaldības vadību

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina vietējos uzņēmējus uz sarunu, lai informētu par  jau īstenotajiem un plānotajiem atbalsta pasākumiem pašvaldībā un valstī Covid-19 apstākļos. Tāpat diskusijā pašvaldība vēlas uzklausīt uzņēmēju stāstus, aktualitātes un redzējumu, kā pašvaldība vēl varētu atbalstīt vietējos uzņēmējus krīzes ietekmes mazināšanai.

Lasīt vairāk

Vidzemes Olimpiskais centrs pamazām atsāk darbu

Līdz ar ārkārtējā stāvokļa ieviešanu valstī, Vidzemes Olimpiskais centrs (VOC) Valmierā, tāpat kā citi Olimpiskie centri visa Latvijā, bija spiests pārtraukt darbību. Pēc Ministru kabineta pēdējiem lēmumiem, dažas no Vidzemes Olimpiskā centra struktūrvienībām ir atsākušas darbu pastiprinātas drošības režīmā.

Lasīt vairāk

16.05.2020.

Pagarina termiņu slimības pabalsta saņemšanai par Covid-19 dēļ izsniegtajām darbnespējas lapām

Saeima ceturtdien, 14.maijā, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu". Ar grozījumiem pagarināts termiņš, kādā tiek piešķirts slimības pabalsts saistībā ar darbnespējas lapām, kas izsniegtas Covid-19 saslimšanas vai atrašanās karantīnā dēļ.

Lasīt vairāk

Noteikta 150 eiro vienreizēja piemaksa pie valsts pabalsta par bērnu invalīdu

Par laiku, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, personām, kurām šajā periodā ir tiesības uz piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti, tiks izmaksāta vienreizēja piemaksa 150 eiro apmērā.

Lasīt vairāk

Noteikta kārtība, kādā aprēķināmi sociālās apdrošināšanas pabalsti, ja ārkārtējās situācijas laikā saņemti ar Covid-19 saistītie pabalsti

Šobrīd spēkā esošajos tiesību aktos nav atrunāts, vai un kā dīkstāves pabalsta, dīkstāves palīdzības pabalsta un vecāku pabalsta turpinājuma saņemšanas periods ietekmēs vidējās apdrošināšanas algas aprēķinu, pieprasot kādu no sociālās apdrošināšanas pabalstiem.

Lasīt vairāk

14.05.2020.

Valmieras pilsētā atceļ āra tirdzniecības nodevu un paplašina iespēju sniegt ēdināšanas pakalpojumus pašvaldības āra teritorijās

14. maijā Valmieras pilsētas pašvaldības domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma atbalstīt grozījumus vairākos pilsētas saistošajos noteikumus, kas nosaka āra tirdzniecības un sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu pašvaldības īpašumā esošajās āra teritorijās.

Lasīt vairāk

Apmeklētājiem tiks atvērts Valmieras muzejs, Valmieras bibliotēka, Valmieras Kultūras centrs un Valmieras TIC

Ministru kabinetam pagarinot ārkārtējo situāciju līdz 9.jūnijam un pieņemot lēmumu par pakāpenisku atsevišķu ierobežojumu atcelšanu vai samazināšanu, apmeklētājiem klātienē iespējams apmeklēt Valmieras Kultūras centru, Valmieras muzeju, Valmieras integrēto bibliotēku un Valmieras Tūrisma informācijas centru (Valmieras TIC). Rūpējoties par savu un līdzcilvēku veselību, lūdzam ievērot fiziskās distancēšanās un epidemioloģisko drošības pasākumu stingru ievērošanu.

Lasīt vairāk

Pagarina termiņu slimības pabalsta saņemšanai par Covid-19 dēļ izsniegtajām darbnespējas lapām

Saeima ceturtdien, 14.maijā, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu". Ar grozījumiem pagarināts termiņš, kādā tiek piešķirts slimības pabalsts saistībā ar darbnespējas lapām, kas izsniegtas Covid-19 saslimšanas vai atrašanās karantīnā dēļ.

Lasīt vairāk

12.05.2020.

No 12.maija bērnudārzos klātienes nodarbības var atsākt 5–6 gadus veci bērni

7.maijā veiktie grozījumi Ministru kabineta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” paredz pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 2020.gada 9.jūnijam, tostarp nosakot iespēju pirmsskolas izglītības iestādēm kopā ar pašvaldību lemt par 5–6 gadus vecu bērnu mācībām klātienē vai attālināti. No otrdienas, 12.maija, visās Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs klātienes nodarbības var atsākt 5–6 gadus veci bērni, izņemot Valmieras pilsētas 5.pirmsskolas iestādi “Vālodzīte”, kur notiek remontdarbi. Atsākt mācības klātienē vai attālināti ir vecāku lēmums. Tiem, kuri izvēlēsies palikt mājās, katra pirmsskolas iestāde nodrošinās mācību procesu attālināti.

Lasīt vairāk

Laulību reģistrācija dzimtsarakstu nodaļās un baznīcās no 12. maija

Tieslietu ministrija, atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 7. maija lēmumam, grozot Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, informē par laulību noslēgšanu dzimtsarakstu nodaļās un baznīcās, sākot no 2020. gada 12. maija.

Lasīt vairāk

Reliģisko organizāciju darbība no 12. maija

Tieslietu ministrija, atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 7. maija lēmumam, grozot Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumu Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, informē par reliģisko organizāciju darbību, sākot no 2020. gada 12. maija.

Lasīt vairāk

Noteikta 150 eiro vienreizēja piemaksa pie valsts pabalsta par bērnu invalīdu

Par laiku, kamēr visā valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija, personām, kurām šajā periodā ir tiesības uz piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti, tiks izmaksāta vienreizēja piemaksa 150 eiro apmērā.

Lasīt vairāk

Noteikta kārtība, kādā aprēķināmi sociālās apdrošināšanas pabalsti, ja ārkārtējās situācijas laikā saņemti ar Covid-19 saistītie pabalsti

Šobrīd spēkā esošajos tiesību aktos nav atrunāts, vai un kā dīkstāves pabalsta, dīkstāves palīdzības pabalsta un vecāku pabalsta turpinājuma saņemšanas periods ietekmēs vidējās apdrošināšanas algas aprēķinu, pieprasot kādu no sociālās apdrošināšanas pabalstiem.

Lasīt vairāk

11.05.2020.

No 12.maija sabiedriskajā transportā jāvalkā aizsargmaskas

Balstoties Ministru kabineta 7.maija lēmumā pagarināt ārkārtējo situāciju līdz 2020.gada 9.jūnijam, Satiksmes ministrija noteikusi vairākus fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumus sabiedriskajā transportā, tostarp paredzot pienākumu pasažieriem sabiedriskajā transportā valkāt mutes un deguna aizsegu (respiratorus, maskas, šalles, lakatus vai tml.).

Lasīt vairāk

07.05.2020.

Ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9.jūnijam

Ceturtdien, 7. maijā, Ministru kabinets pagarināja ārkārtējo situāciju līdz 9. jūnijam, vienlaikus pieņemot lēmumu par pakāpenisku atsevišķu ierobežojumu atcelšanu vai samazināšanu. Obligāts priekšnoteikums šo ierobežojumu mazināšanai ir visu fiziskās distancēšanās un epidemioloģisko drošības pasākumu stingra ievērošana ikdienā visās jomās arī turpmāk.

Lasīt vairāk

Valdība no 12. maija ļauj organizēt nelielu kultūras pasākumu norisi

Ministru kabinets lēma no 12. maija atļaut publisku pasākumu, tostarp kultūras pasākumu, organizēšanu gan iekštelpās, gan ārtelpās, vienlaikus nosakot, ka dalībnieku skaits tajos nedrīkst būt lielāks par 25 personām, ilgums iekštelpās organizētos pasākumos - nepārsniegt 3 stundas, un starp pasākuma dalībniekiem nodrošināma 2 metru distance, kā arī dezinfekcijas līdzekļu pieejamība pasākuma norises vietā.

Lasīt vairāk

Saeima apstiprina atvieglotākus nodarbinātības nosacījumus ārkārtējās situācijas laikā

Saeima ceturtdien, 7.maijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus likumā par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, kas paredz ieviest atvieglotākus nosacījumus nodarbinātības jomā, lai uzņēmumi vīrusa pandēmijas izraisītās ārkārtējās situācijas laikā varētu saglabāt savu darbību un esošās darbavietas.

Lasīt vairāk

Vienlaikus nevarēs pretendēt uz pabalstu krīzes situācijā un dīkstāves palīdzības pabalstu

Saeima ceturtdien, 7.maijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā. Ar grozījumiem noteikts, ka persona vienlaikus nevar pretendēt uz pabalstu krīzes situācijā un dīkstāves palīdzības pabalstu.

Lasīt vairāk

05.05.2020.

Ārkārtējās situācijas laikā palielināts pabalsts aizbildnībā esoša bērna uzturēšanai

Izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā palielināts pabalsts aizbildnībā esoša bērna uzturēšanai, nosakot, ka pabalsta apmērs par bērnu līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai – 161.25 eiro mēnesī un par bērnu vecumā no septiņiem gadiem – 193.5 eiro mēnesī.

Lasīt vairāk

 

30.04.2020.

Valmieras pilsētas pašvaldība piemēros nekustamā īpašuma vai kustamās mantas nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu

Lai atbalstītu uzņēmējus ārkārtējās situācijas laikā, 30.aprīlī Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par atbalsta noteikšanu Covid-19 krīzes skartajiem komersantiem, piemērojot Valmieras pilsētas pašvaldības nekustamā īpašuma vai kustamās mantas nomas maksas atbrīvojumu vai samazinājumu.

Lasīt vairāk

Valmieras pilsētas pašvaldība pārceļ NĪN samaksas termiņu uz 15.novembri

Valmieras pilsētas pašvaldības domes 30.aprīļa sēdē nolemts nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) 2020.gada 15.maija un 2020.gada 15.augusta maksājuma termiņus pārcelt uz 2020.gada 15.novembri.

Lasīt vairāk

Uzņēmēji aicināti piedalīties praktiskā tiešsaistes pasākumā “Biznesa procesi un digitalizācija”

13.maijā “Zoom” platformā norisināsies pasākums “Biznesa procesi un digitalizācija”. Ņemot vērā COVID-19 izraisīto ilgtermiņa ietekmi uz klientu paradumiem, uzņēmējiem tiks sniegtas praktiskas zināšanas, kā izvērtēt un pārplānot sava uzņēmuma darbību.

Lasīt vairāk

9. klases skolēniem eksāmeni tiek atcelti, pārējiem - notiks

Ārkārtējās situācijas dēļ tiek mainīta ierastā kārtība, kādā skolās skolēni kārtos gala eksāmenus. Šodien valdība lēma par valsts pārbaudes darbu norises laiku 2019./2020. mācību gadā.

Lasīt vairāk

Pateicamies Vidzemes slimnīcas komandai!

Ar sirsnīgu koncertu, skatītājiem ieņemot vietas pie Vidzemes slimnīcas logiem, valmierieši pateicās slimnīcas kolektīvam par nesavtīgo darbu ārkārtējās situācijas laikā.

Lasīt vairāk

29.04.2020.

No Vidzemes slimnīcas izrakstīti pirmie no Covid-19 atveseļojušies pacienti

29.aprīlī no Vidzemes slimnīcas izrakstīti pirmie trīs pacienti, kuri bija inficējušies ar jauno koronavīrusu.

Lasīt vairāk

28.04.2020.

Par fiziskajām aktivitātēm, pulcējoties ārtelpu sporta norišu vietās ārkārtējās situācijas laikā

Izglītības un zinātnes ministrija atgādina, ka individuālas sporta nodarbības ārpus telpām ārkārtējās sitācijas laikā ir atļautas un tās nav bijušas liegtas arī līdz šim, ievērojot nosacījumu par fizisku distancēšanos un principu – divi cilvēki, divi metri. Tomēr, atsaucoties sabiedrības un sporta organizāciju jautājumiem par to, kā tas īstenojams dažādās ārtelpu sporta aktivitāšu vietās un dažādos apstākļos, kā arī pēc pārrunām ar Veselības ministriju, ir tapis detalizēts skaidrojums par fiziskajām aktivitātēm, pulcējoties ārtelpu sporta norišu vietās ārkārtējās situācijas laikā.

Lasīt vairāk

27.04.2020.

Dīkstāves palīdzības pabalsts – soli pa solim

Valstī COVID-19 epidēmijas sakarā izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ ir pieņemti vairāki jauni normatīvie dokumenti. Tie domāti, lai dažādu izolācijas pasākumu radīto darba apgrūtinājumu un citu problēmu dēļ cilvēki nepaliktu bez iztikas līdzekļiem.

Lasīt vairāk

24.04.2020.

Saeima dod zaļo gaismu bezdarbnieka palīdzības pabalsta ieviešanai

Saeima piektdien, 24.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos grozījumus likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, ieviešot bezdarbnieka palīdzības pabalstu. Persona, kurai piešķirtā bezdarbnieka pabalsta periods beidzas 2020.gada 12.martā vai vēlāk un kura sakarā ar Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas radītajiem apstākļiem turpina būt bezdarbnieka statusā, varēs pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu.

Lasīt vairāk

VID izmaksās dīkstāves pabalstus arī pašnodarbinātajiem, kas turpina saņemt nelielus ienākumus

Lai Valsts ieņēmumu dienests (VID) varētu nodrošināt dīkstāves pabalstu vēl plašākam pašnodarbināto personu lokam, ir papildināti 2020. gada 31. marta Ministru kabineta noteikumi Nr. 179 "Noteikumi par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātām personām, kuras skārusi Covid-19 izplatība”. 

Lasīt vairāk

23.04.2020.

Saeima apstiprina papildu pasākumus Covid-19 radīto sarežģījumu pārvarēšanai

Saeima ceturtdien, 23.aprīlī, ārkārtas sēdē pieņēma grozījumus likumā par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, kas paredz īstenot vēl vairākus papildu atbalsta pasākumus.

Lasīt vairāk

Dīkstāves palīdzības pabalsta zemākais slieksnis būs 180 eiro

Darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem, kuriem Covid-19 izplatības radītās krīzes ietekmē  dīkstāves pabalsts ir zems vai arī tiem, kuri nekvalificējas dīkstāves pabalstam darba devēja neatbilstības dēļ būs pieejams dīkstāves palīdzības pabalsts, nosakot tā zemāko slieksni 180 eiro apmērā.

Lasīt vairāk

22.04.2020.

Valsts apmaksātas COVID-19 analīzes veiks visiem ar saslimšanas simptomiem; uz analīzēm sūtīs ģimenes ārsts

Lai ierobežotu COVID-19 izplatību Latvijā, no šodienas, 22. aprīļa, ģimenes ārsts uz valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm varēs nosūtīt pacientus, kuriem būs saslimšanas simptomi (paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, kakla sāpes, apgrūtināta elpošana). Ja parādās saslimšanas simptomi, jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, kurš personu pieteiks analīzēm.

Lasīt vairāk

21.04.2020.

Pakāpeniski tiks atjaunota ambulatoro pakalpojumu pieejamība

Ņemot vērā 17. aprīlī izdoto Veselības ministrijas (VM) rīkojumu nr.87, Vidzemes slimnīcā pakāpeniski tiks atjaunota plānveida izmeklējumu un ambulatoro pakalpojumu sniegšana, kā arī  pierakstu  veikšana, primāri  nodrošinot  pierakstu iepriekš atceltajiem.

Lasīt vairāk

Četrus mēnešus būs iespēja saņemt bezdarbnieka palīdzības pabalstu

Cilvēkam, kuram ir piešķirts bezdarbnieka pabalsta, kas beidzās 2020.gada 12.martā vai vēlāk un kurš sakarā ar Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas radītajām sekām nav atradis darbu, varēs pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu.

Lasīt vairāk

20.04.2020.

Valmierā iedzīvotāji saņems krīzes pabalstu ārkārtējās situācijas laikā

16.aprīlī Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti, lai palīdzētu Valmierā deklarētajiem iedzīvotājiem, kuriem ārkārtējās situācijas radītu apstākļu dēļ nav līdzekļu pamatvajadzību nodrošināšanai, lēma par pabalsta piešķiršanu krīzes situācijā 80 eiro apmērā vienai personai mēnesī un papildus 50 eiro mēnesī par katru nepilngadīgu bērnu.

Lasīt vairāk

Bāriņtiesu darbības nepārtrauktībai Valmieras un apkārtējo novadu pašvaldības slēdz sadarbības līgumus

Lai ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību Valmieras un apkārtējo novadu pašvaldību bāriņtiesas varētu nodrošināt skaita ziņā lemtspējīgu bāriņtiesas sastāvu, savstarpējās sadarbības līgumus slēdz Valmieras pilsētas, Beverīnas,  Burtnieku, Kocēnu, Rūjienas, Mazsalacas, Naukšēnu, Strenču novadu pašvaldības.

Lasīt vairāk

Sniedz psiholoģisko atbalstu “COVID 19” krīzes novēršanā iesaistītajiem mediķiem

Vairāk nekā 40 psihoterapeiti sniedz bezmaksas psiholoģiskās konsultācijas “COVID 19” krīzē iesaistītajiem veselības aprūpes darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem. Palīdzība tiek sniegta Latvijas Psihoterapeitu biedrības (LPB) iniciatīvas - "Bezmaksas atbalsts un supervīzijas "COVID 19" krīzē iesaistītajiem mediķiem” ietvaros, sadarbojoties ar Latvijas Ārstu biedrību, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu. Ja stress kļūst nepārvarams un tiek piedzīvota psiholoģiskā krīze, gan mediķi, gan viņu ģimenes locekļi ir aicināti meklēt atbalstu un palīdzību.

Lasīt vairāk

17.04.2020.

Valmierā lielie uzņēmumi darbojas ar pilnu jaudu

Valmieras pilsētas pašvaldība jau kopš ārkārtējās situācijas sākuma 12.martā regulāri sazinās ar Valmieras uzņēmējiem, pārrunājot un ieviešot jaunas sadarbības formas un atbalsta mehānismus.

Lasīt vairāk

Iedzīvotāji aicināti dokumentēt dzīvi pandēmijas laikā

Latviešu folkloras krātuves "Autobiogrāfiju krājums" aicina Latvijas iedzīvotājus dokumentēt dzīvi pandēmijas laikā, rakstot dienasgrāmatas un sūtot uz garamantas@lulfmi.lv.

Lasīt vairāk

16.04.2020.

Ārkārtējas situācijas laikā VUGD neveic plānotās pārbaudes dzīvojamā sektorā

Ņemot vērā informāciju par nenoskaidrotu personu aktivitātēm, apmeklējot mājokļus un maldinot iedzīvotājus, ka pārbauda, vai ir uzstādīti dūmu detektori, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) informē, ka ārkārtējas situācijas laikā VUGD amatpersonas neveic dzīvojamā sektora plānotās ugunsdrošības pārbaudes vai apsekošanu.

Lasīt vairāk

Saeima atbalsta papildu pasākumus ar mērķi ierobežot koronavīrusa Covid-19 izplatību (16.04.)

Saeima ceturtdien, 16.aprīlī, ārkārtas sēdē apstiprināja valdības pieņemtos lēmumus saistībā ar ārkārtējo situāciju, kas izsludināta ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību.

Lasīt vairāk

11.04.2020.

Vidzemes slimnīcā konstatēta saslimšana ar Covid-19

10. aprīlī Vidzemes slimnīcas Terapijas nodaļā konstatēta saslimšana ar Covid-19. Saistībā ar notikušo daļēji slēgta viena no Terapijas nodaļām, slimnīcā pašizolācijā atrodas vairāki nodaļas pacienti, kā arī medicīnas darbinieki, informē SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Lasīt vairāk

09.04.2020.

Pieņem aktīva un veselīga dzīvesveida izaicinājumus “#paliecvesels!”

Valmieras pilsētas pašvaldība no 9.aprīļa līdz ārkārtējās situācijas noslēgumam 12.maijā aicina piedalīties divos Endomondo izaicinājumos “#paliecvesels!”.

Lasīt vairāk

Ārkārtējās situācijas laikā atcelti vairāki reisi

SIA “VTU Valmiera” informē, ka, pagarinot ārkārtējās situācijas laiku, no 15.aprīļa atcelti vairāki autobusu reisi.

Lasīt vairāk

Ieteikumi par cimdu valkāšanu aizsardzības nolūkos

Infekciju kontroles un sterilizācijas asociācijas aicina iepazīties ar higiēnas ieteikumiem visus, kuri darbā ar klientiem izmanto cimdus.

Lasīt vairāk

08.04.2020.

Brīvprātīgo palīdzības tīkls strauji attīstās

Lai palīdzētu un reizē arī pasargātu citus iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās ar Covid-19, #paliecmājās piedāvā brīvprātīgo palīdzību - pārtikas produktu un higiēnas preču sagādē, suņa izvešanā pastaigā vai vienkārši - parunājot pa tālruni un atbalstot noskumušos. Šobrīd #paliecmājās strādā ar korporatīvajiem atbalstītājiem, veidojot īpašus piedāvājumus cilvēkiem ar ierobežotiem resursiem un mediķiem.

Lasīt vairāk

Valmierā uzņēmēji palīdzības dienestiem ražo sejas aizsargmaskas par pašizmaksu

Pateicoties SIA EchoTech iniciatīvai, Valmieras Attīstības aģentūra izsniegusi koprades darbnīcas DARE 3D printeri un iegādājusies izejmateriālus, lai vietējie uzņēmēji izgatavotu aizsargvairogus Valmieras pašvaldības dienestu vajadzībām. Vietējo uzņēmēju iniciatīva ir vairogus izgatavot par pašizmaksu, tāpēc pašvaldība aizsargvairogus var saņemt savā lietošanā bez uzcenojuma.

Lasīt vairāk

Ciemošanās ir aizliegta, svētkus svini savās mājās ģimenē

Tuvojas brīvdienas un cilvēki interesējas, vai var satikt radus un draugus, tāpēc Veselības ministrija atgādina: vīrusam nav brīvdienu - šobrīd ir aizliegti jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka svinības vai ciemošanās pie radiem, draugiem, vecvecākiem, pasēdēšana dārzā ar kaimiņiem, svešu bērnu pieskatīšana vai jebkādi citi privāti satikšanās pasākumi, tostarp tuvojošos Lieldienu svinēšana, kuros iesaistīti cilvēki, kas nedzīvo kopā, ir aizliegti.

Lasīt vairāk

Ģimenes ārsts varēs nosūtīt uz valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Lai ierobežotu COVID-19 infekcijas izplatīšanos un mazinātu epidemioloģiskās drošības riskus, no trešdienas, 8. aprīļa, arī ģimenes ārsti varēs nosūtīt pacientus pēc konkrētiem kritērijiem uz valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm.

Lasīt vairāk

Ieteikumi mājdzīvnieku īpašniekiem

Lai gan šobrīd nav pietiekamu zinātnisko pētījumu, kas pierādītu jaunā koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 pārnesi no mājdzīvnieka (suņa, kaķa) uz cilvēku un no cilvēka uz mājdzīvnieku, pasaulē tomēr ir reģistrēti daži gadījumi, kad šīs slimības ierosinātājs ir konstatēts arī mājdzīvniekiem - diviem suņiem un vienam kaķim, kuru saimnieki bijuši slimi ar COVID-19, kā arī zoodārza tīģerim, kura kopējs bijis COVID-19 pozitīvs.

Lasīt vairāk

Valdība pagarina ārkārtējo situāciju līdz 12. maijam

Turpinot darbu pie Covid-19 izplatības ierobežošanas un ar to saistīto seku novēršanas, Ministru kabinets ir pagarinājis ārkārtējās situācijas termiņu un pieņēmis vairākus lēmumus papildus jau spēkā esošajiem pasākumiem, tādā veidā nodrošinot valsts, pašvaldību un citu pakalpojumu sniedzēju darbu un sadarbību krīzes laikā. Lēmumi par ierobežojumu termiņa pagarinājumu ir pieņemti saskaņā ar epidemiologu rekomendācijām un rūpējoties par sabiedrības veselību un drošību.

Lasīt vairāk

 

03.04.2020.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki tiek pārcelti uz 2021.gada vasaru

31.martā XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja, izvērtējot Svētku rīkotāja – Valsts izglītības un satura centra – piedāvātos scenārijus, pieņēma lēmumu pārcelt tos uz 2021. gada vasaru. Rīcības komiteja uzklausīja Svētku izpilddirektori Agru Bērziņu un Svētku operatīvās vadības grupas vadītāju ģenerāli Arti Velšu. Jautājumu par Svētku pārcelšanu uz 2021.gada vasaru skatīja arī Dziesmu svētku padome, piekrītot rīcības komitejas lēmumam.

Lasīt vairāk

Saeima atbalsta jaunus papildu pasākumus ar mērķi ierobežot koronavīrusa Covid-19 izplatību

Saeima piektdien, 3.aprīlī, ārkārtas sēdē apstiprināja Ministru kabineta lēmumu noteikt papildu pasākumus ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību ārkārtējās situācijas laikā.

Lasīt vairāk

Saeima dod zaļo gaismu papildu pasākumiem Covid-19 radīto sarežģījumu pārvarēšanai

Saeima piektdien, 3.aprīlī, ārkārtas sēdē pieņēma grozījumus likumā par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem saistībā ar Covid-19 izplatību, kas paredz īstenot papildu pasākumus. Atbalsts paredzēts saistību izpildes, nodokļu nomaksas, civiltiesisko strīdu un citās jomās.

Lasīt vairāk

No 4.aprīļa skolēniem nepiemēros braukšanas maksas atvieglojumus

No 4.aprīļa Valmieras pilsētas maršrutu autobusos skolēniem netiek piemēroti braukšanas maksas atvieglojumi līdz brīdim, kad Latvijā tiks atcelta ārkārtējā situācija.

Lasīt vairāk

Saeima paredz vecāku pabalsta piešķiršanas nosacījumus ārkārtējās situācijas laikā

Saeima ceturtdien, 3.aprīlī, ārkārtas sēdē galīgajā lasījumā kā steidzamu pieņēma deputātu iesniegto grozījumu maternitātes un slimības apdrošināšanas likumā, kas paredz vecāku pabalsta piešķiršanas nosacījumus saistībā ar Covid-19 izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā.

Lasīt vairāk

VID izmaksās dīkstāves pabalstu COVID-19 krīzes skartajām pašnodarbinātajām personām

Turpinot sniegt atbalstu uzņēmumiem un iedzīvotājiem saistībā ar COVID-19 krīzes izraisītajām ekonomiskajām sekām, šī gada 31.martā ir pieņemti Ministru kabineta noteikumi Nr. 179 "Noteikumi par dīkstāves pabalstu pašnodarbinātām personām, kuras skārusi Covid-19 izplatība”, kas paredz dīkstāves pabalsta izmaksu arī pašnodarbinātajām personām dīkstāvē.  

Lasīt vairāk

Par braukšanas maksas atvieglojumiem ārkārtējās situācijas laikā

Valsts SIA “Autotransporta direkcija” informē, ka personas ar invaliditāti, kurām laika periodā no 2020.gada 22.marta līdz 1.jūnijam ir beidzies invaliditātes apliecības derīguma termiņš, ārkārtējās situācija laikā var turpināt bez maksas izmantot reģionālo maršrutu autobusus. Pārējām pasažieru grupām, kuras saņem braukšanas maksas atvieglojumus, jābūt derīgai attiecīgajai apliecībai. Izņēmumi attiecas tikai uz personām ar I un II grupas invaliditāti un personām vecumā līdz 18 gadiem ar invaliditāti. 

Lasīt vairāk

02.04.2020.

Ko nozīmē stingra izolācija mājās, karantīna un pašizolācija?

Veselības ministrija skaidro, ko nozīmē stingra izolācija mājās, karantīna un pašizolācija? Tabulā pārskatāmi apkopotas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par to, ko drīkst, ko nedrīkst un kā rīkoties konkrētās situācijās.

Lasīt vairāk

Līdz 2020.gada 31.maijam tiek pagarināts trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes vai personas izziņas derīguma termiņš

2020.gada 20.martā pieņemtie grozījumi Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā paredz, ka izsniegtās trūcīgas un maznodrošinātas ģimenes (personas) izziņas derīguma termiņš ir uzskatāms par pagarinātu uz ārkārtējās situācijas laiku un vienu kalendāra mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām, tas nozīmē līdz 2020.gada 31.maijam.

Lasīt vairāk

Saeima atbalsta papildu pasākumus ar mērķi ierobežot koronavīrusa Covid-19 izplatību

Saeima ceturtdien, 2.aprīlī, ārkārtas sēdē apstiprināja Ministru kabineta lēmumu noteikt papildu pasākumus ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību ārkārtējās situācijas spēkā esamības laikā.

Lasīt vairāk

01.04.2020.

Uzticības tālrunis 116111 palīdz krīzes skartajām ģimenēm

Ārkārtējās situācijas laikā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija īpaši aicina bērnus un vecākus izmantot Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 piedāvāto bezmaksas psiholoģisko palīdzību, kas ir pieejama visu diennakti. Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi. Lai izvairītos no tās sekām, psihologa konsultācija ir viena no efektīvākajām metodēm.

Lasīt vairāk

Personām, kuras atgriezušās no ārvalstīm, ir aizliegts izmantot sabiedrisko transportu

2020. gada 31. martā stājās spēkā grozījumi Ministru kabineta rīkojumā Nr.103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", paredzot, ka personām, kuras atgriezušās no ārvalstīm, ir aizliegts izmantot sabiedrisko transportu.​

Lasīt vairāk

31.03.2020.

Covid-19: Svarīga informācija daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem un apsaimniekotājiem


Ministru kabinets 2020. gada 29. marta ārkārtas sēdē apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumā Nr.103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” nolūkā nodrošināt lielāku cilvēku fizisko distancēšanos un nosakot, ka personām ir jāievēro fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi kā publiskās iekštelpās un publiskās ārtelpās, tā arī koplietošanas telpās.

Lasīt vairāk

 

30.03.2020.

Ārkārtējā situācijā pilsētas sabiedriskajā transportā skolēniem nepiemēros braukšanas maksas atvieglojumus

26.martā Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti lēma par braukšanas maksas atvieglojumu nepiemērošanu Valmieras pilsētas sabiedriskā transporta maršrutos Valmieras pilsētas vispārizglītojošo iestāžu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu skolēniem līdz brīdim, kad Latvijā tiks atcelta ārkārtējā situācija.

Lasīt vairāk

Tet un Tilde izveido virtuālo asistentu drošticamai informācijai par Covid-19

Papildu tikko izziņotajam vienotajam bezmaksas informatīvajam diennakts tālrunim 8345  Latvijas iedzīvotājiem ir pieejams arī jauns veids, kā iegūt drošticamu informāciju par Covid-19 — virtuālais asistents jeb covidbots.

Lasīt vairāk

Tiek ieviesti stingrāki personu fiziskās distancēšanās noteikumi COVID-19 izplatīšanās ierobežošanai

Lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai, valdība ir pieņēmusi stingrākus noteikumus cilvēku pulcēšanās ierobežošanai privātos un publiskos pasākumos un citus ierobežojumus. Fiziskās kontaktēšanās ierobežojumi attiecas uz publiskām norisēm iekštelpās un ārtelpās un nosaka divu cilvēku un divu metru distances ievērošanas noteikumus.

Lasīt vairāk

30.martā Valmierā sāks brīvpusdienu piegādi 1.-6.klašu skolēniem

30.martā Valmieras pilsētas pašvaldība sāks brīvpusdienu piegādi Valmieras pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu 1.-6.klašu skolēniem, kuri saņem brīvpusdienas un kuru vecāki atsaucās pašvaldības aicinājumam par pusdienu piegādi ārkārtējās situācijas laikā, kad mācības notiek attālināti.

Lasīt vairāk

VID izmaksā dīkstāves pabalstu COVID-19 krīzes skarto uzņēmumu darbiniekiem

Lai operatīvi reaģētu uz COVID-19 krīzes izraisītajām ekonomiskajām sekām un sniegtu atbalstu nozarēm, uzņēmumiem un to darbiniekiem, ir pieņemts likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”, kas paredz virkni atbalsta pasākumu uzņēmumiem, to darbiniekiem un saimnieciskās darbības veicējiem. Viens no būtiskākajiem – dīkstāves pabalsta izmaksa dīkstāvē esošo uzņēmumu darbiniekiem.

Lasīt vairāk

Atbalsta pasākumi nodokļu jomā COVID-19 krīzes skartajiem uzņēmumiem

Lai operatīvi reaģētu uz COVID-19 krīzes izraisītajām ekonomiskajām sekām un sniegtu atbalstu nozarēm, uzņēmumiem un to darbiniekiem, šī gada 20. martā ir pieņemts vienots likums “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”. Tas paredz virkni atbalsta pasākumus nodokļu jomā uzņēmumiem, to darbiniekiem un saimnieciskās darbības veicējiem, ko turpmāk nodrošina Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Lasīt vairāk

29.03.2020.

Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu - aktualizēts 29. martā

Ņemot vērā Pasaules veselības organizācijas 2020. gada 11. marta paziņojumu, ka Covid-19 ir sasniegusi pandēmijas apmērus, un pamatojoties uz Civilās aizsardzības un katastrofu pārvaldīšanas likuma 4. panta pirmās daļas 1. punkta "e" apakšpunktu, likuma "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" 4. pantu, 5. panta pirmo daļu un 6. panta pirmās daļas 1. punktu un otro daļu, 7. panta 1. punktu un 8. pantu, Epidemioloģiskās drošības likuma 3. panta otro daļu, lai noteiktu epidemioloģiskās drošības un citus pasākumus.

Lasīt vairāk

27.03.2020.

Satiksmes ministrs nosaka piesardzības pasākumus COVID-19 izplatības ierobežošanai sabiedriskajā transportā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits 26.martā izdeva rīkojumu, ar ko pasažieru pārvadātājiem, pārvadājumu organizētājiem un pasažieriem tiek noteikti piesardzības pasākumi, ar mērķi samazināt pasažieru skaitu sabiedriskajā transportā, mazinot fiziska kontakta iespējas, vienlaikus nodrošinot iespēju iedzīvotājiem nokļūt darbā. Ministra rīkojums stājas spēkā no piektdienas, 27. marta.

Lasīt vairāk

Kādi veikali brīvdienās būs pieejami tirdzniecības centros

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī un pasaulē, valdība 25. martā pieņēma lēmumu līdz ārkārtējās situācijas beigām būtiski ierobežot tirdzniecības centru darbību brīvdienās (sestdienās un svētdienās) un svētku dienās. 

Lasīt vairāk

26.03.2020.

Latvijā sākusies Covid-19 transmisija sabiedrībā

Līdz šim Latvijā visi saslimšanas gadījumi bija epidemioloģiski izsekojami, tie bija saistīti vai nu ar ceļošanu vai arī saslimušie bija kontaktējušies ar jau zināmajiem Covid-19 slimniekiem vai personām, kuras atgriezušas no ceļojuma. No 25.marta SPKC epidemiologi, veicot reģistrēto Covid-19 gadījumu epidemioloģisko izmeklēšanu, konstatējuši, ka pieci saslimušie nevar norādīt, ka bijuši ārzemēs vai viņiem ir bijis kontakts ar apstiprinātu Covid-19 saslimušo vai personu, kura bijusi ārzemēs, līdz ar to nav nosakāma epidemioloģiskā ķēde, kas nozīmē, ka Latvijā tiek konstatēti pirmie Covid-19 gadījumi, kas saistīti ar vietējo jaunā koronavīrusa transmisiju sabiedrībā. Šie reģistrēti saslimšanas gadījumi konstatēti Rīgā. Vīrusa transmisija sabiedrībā novērota vairākās ES valstīs, t. sk. Lietuvā un Igaunijā.

Lasīt vairāk

Pārtraukta sporta klubu darbība un brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri

Atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai un lai mazinātu riskus Covid-19 tālākai izplatībai Latvijas iedzīvotāju vidū, valdība ir pieņēmusi jaunus piesardzības pasākumus sociālās distancēšanās nodrošināšanai un to kontrolei.