LatviešuEnglish

Trešdiena, 01.Aprīlis, 2015, Dagne, Dagnis
A A A
Meklēt Valmiera.lv:

Latvija krāsu paletē

Versija drukāšanai

Ikdienā mācību stundās mēs, skolotāji, bieži laika trūkuma dēļ neapjaušam, kādi talanti mīt mūsu audzēkņos un tādēļ šie konkursi, kuros ikviens var piedalīties, ir veiksmīga savu spēju atklāsme.

Pamatskolas audzēkņiem zīmējumu konkursu „Latvija – manas mājas” organizēja skolotāja Anda Asafreja.- Iesniegtie darbi bija zīmēti dažādā autortehnikā un krāsu paletē. Prieks, ka skolēnu darbos, neskatoties uz salīdzinoši bēdīgo ekonomisko situāciju, problēmām un negācijām, dominēja siltie krāsu toņi, jaukas dabas ainavas, saule, prieks.

Visaktīvākie bija 7.c klases skolēni -  Jānis Eliāss, Toms Bērziņš, Kristīne Purmale, Katrīna Mangule un Amanda Prikaša. Savdabīgs bija Leldes Kušķes darbs, kur ozols apjozts ar Lielvārdes jostu. Īpatnēji darbu bija veidojusi 8.a klases skolniece Laura Medvedska – centrā smaidoša meitenes seja, kurai visapkārt īstas kļavu lapas.

Ir skolēni, kuri šādos konkursos piedalās regulāri, piemēram, Kārlis Spunde no 9.c klases pagājušajā mācību gadā piedalījās arī zīmējumu konkursā par godu ūdens un zemes dienai.

Vidusskolas audzēkņiem fotogrāfiju un kolāžas konkursu „Mirklis manā ģimenes, klases, skolas, pilsētas, valsts dzīvē” organizēja skolotāja Mudīte Maculēviča. – Konkursā piedalījās 10.c, 10.e un 10.f klases skolēni. Tika iesniegti ļoti interesanti darbi, kuros atsevišķi skolēni visu tēmu ietvēra vienā darbā, piemēram, tāds bija Artūra Zaparožeca darbs.

1.vietu ieguva Krista Miķelsone un Gerda Gerharde. Gerda kolāžu bija veidojusi Latvijas formas veidā. Savdabīgu pasauli šī brīža Latvijā parādījusi Kristiāna Krūmiņa.

Viens no pārdomātākajiem bija Valtera Ļubinska darbs, kur attēlots sports, mežs un skola. Valters, būdams izcils orientierists gan Latvijā, gan ārpus tās, atzīst, ka patriotismu izjūt caur uzvarām sportā, aizstāvot Latvijas un savas skolas godu sacensībās.

Katrīna Pētersone savā darbā bija parādījusi ģimeni – mirklis manā dzīvē un dzīve manā mirklī, satraukumu, bailes, prieku, laimi, skumjas un mīlestību.

Savukārt Raivis Vavžiks spilgtākos mirkļus parāda ar dabu un savu kaislību uz auto un moto.

 

Informāciju sagatavoja

Anda Asafreja

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā


  • 1-0 no 0
© 2011 Valmieras pilsētas pašvaldība