A A A

Tu jautā

Nosūtīt

Abildes uz jautājumiem

Jautājums Jautājuma tēma Datums
Vecpuišu parkā it kā jau viss būtu ar labiekārtošanu būtu "štokos". Taču ir viens liels un trekns BET... .SOLI... Būt jau tie ir, bet tiem līmētiem dēļukiem jau ir "HANĀ". Nu nevar tā būt,ka daudzi dēļuki jau ir salauzti... 
Paldies par vērību! Vecpuišu parka soliem ir atlīmējušās līmējuma vietas. Soli ir nekvalitatīvi, un bojātās līstes tiks nomainītas. 
Sagatavota: 25.09.2017.
Vides jautājumi22.09.2017 09:52
Bija jautajums par nojumem autobusu pieturas G.Apina ielā - solini ir uzstādīti, bet nojumes kā nav,ta nav. Cik ilgi vēl būs jagaida? Vai autobusu gaiditajiem vēl ilgi būs jāmirkst lietū?
12.septembrī noslēdzās izsole „Par tiesībām nomāt zemes gabalus Valmieras pilsētā sabiedriskā transporta pieturvietu ar reklāmas nesēju uzstādīšanai”. Tiks slēgts līgums ar uzstādītāju, izstrādāts paskaidrojuma raksts nojumju uzlikšanai. Tiek plānots, ka nojumes Georga Apiņa ielas autobusu pieturvietās varētu tikt uzstādīts līdz oktobra beigām. 
Sagatavota: 21.09.2017.
Vides jautājumi14.09.2017 13:55
Sveicināti. Paldies par sakārtoto asfaltbetona seguma virskārtu Rubenes ielā no Raiņa ielas līdz Apiņa ielai. Segums labā kvalitātē noturējās precīzi divas nedēļas. Uz doto brīdi, šo posmu par gludu nosaukt ir ļoti sarežģīti (sevišķi daļu pie SuperNetto veikala). Rodas jautājumi: * vai šis nelīdzenais segums tiks atstāts tā kā tas ir tagad * vai šis segums tiks sakārtots par būvnieka līdzekļiem garantijas ietvaros * vai šī seguma sakārtošanai tiks izsludināts jauns iepirkums Paldies par atbildi
Augusta beigās tika pabeigta Rubenes ielas asfaltbetona seguma virskārtas atjaunošana. Taču tehnikas bojājumu dēļ ieklātais asfalts atsevišķās vietās bija nelīdzens. Būvuzņēmums ir veicis jaunā ielas seguma izvērtēšanu, konstatējot brāķētos virskārtas posmus.  Plānots, ka, saglabājoties labvēlīgiem laikapstākļiem, ielas segums tiks salabots līdz septembra beigām. Nepieciešamo remontdarbu izmaksas segs būvuzņēmums.
Sagatavota: 21.09.2017.
Ceļu uzturēšana07.09.2017 16:33
G.Apiņa ielas ,,SAPŅU PILS,, - zāle izaugusi līdz debesīm 100 km augstumā...KAM PIEDER ĪPAŠUMS???Dzirdēts,ka jurists nopircis... Skats no tiltiņa pār Rātes upīti. Arī  tur zāle sen nav redzējusi izkapti... 
Īpašums Georga Apiņa ielā 27A nav Valmieras pilsētas pašvaldībai piederošs īpašums. Pašvaldības atbildīgie dienesti sazinājās ar nekoptā zemes gabala īpašnieku, saņemot apstiprinājumu, ka zāliens tuvākajā laikā tiks nopļauts. Savukārt aiz Valmieras muzeja esošā Rātes upītes ieleja ir pilsētā esošs dabisks zālājs, kam pļaušana netiek plānota. 
Sagatavota: 05.09.2017. 
Vides jautājumi01.09.2017 15:17
Paula Valdena un Brenguļu ielas krustojumā tiek celtas gājēju barjeras. Problēma ir tajā, ka šīs jaunās barjeras ir novietotas tieši pa vidu veloceļam.
Barjeras Brenguļu un Paula Valdena ielu krustojumā bija nepieiešamas, lai novērstu krustojma šķērsošanu tam neparedzētās vietās. Gar Brenguļu ielu tiek virzīts kopīgs gājēju un velosipēdistu ceļš. Tādēļ šajā gadījumā sarkanas krāsas bruģis norāda vēlamo  velosipēdistu braukšanas vietu, ja pretī nāk gājējs. Esošajā situācijā, kad barjeras jau uzliktas, paliek 1.15m velosipēdistiem un 1m gājējiem (kopā 2.5m kopīgs gājēju un velosipēdistu ceļš + 0.15m apmale). Tas ir pietiekami gājēju un velosipēdistu apmaiņai.
Sagatavota: 10.08.2018.
Ceļu uzturēšana10.08.2017 09:28
Valmieras Domei bija nosūtīts jautājums par situāciju ap Ingūnas Liepas kundzes ''korupcijas'' skandālu. Vai būs iespējams sagaidīt atbildi?
Valmieras pilsētas pašvaldība, veicot SIA "Vidzemes slimnīca" saimnieciskās darbības izvērtējumu (auditu), sabiedrības valdes darbībās konstatēja vairākus normatīvo aktu pārkāpumus, kā rezultātā SIA "Vidzemes slimnīca" dalībnieku sapulce pieņēma lēmumu par valdes atsaukšanu. Saistībā ar konstatētajiem pārkāpumiem informācija tika iesniegta arī tiesību aizsardzības iestādēm jautājuma izlemšanai par iespējamu noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, taču tālāki procesi netika uzsākti, vienlaikus neapšaubot pieļauto normatīvo aktu pārkāpumus.
Sagatavota: 31.08.2017.
Citi04.08.2017 08:12
Sveiki! Kad beigsies bardaks uz Rubenes ielas starp Raiņa un Apina ielām. Ceļu iesāka remontēt, nu jau kādu laiku nekas nenotiek - vienas bedres, pat tās neviens neaizber. Vai ar auto iespējams pabraukt? Maksājam tik vien nodokļus vairāk!!! Vēlēšanas cauri, vai ne??
Šobrīd Rubenes ielas posmā no Georga Apiņa ielas darbu zonas līdz Raiņa ielai veikti komunikāciju sakārtošanas darbi, kā arī nomainītas apmales un sakārtotas gājēju ietves. Ir uzmērīts arī veicamais darbu apjoms un izsludināts iepirkums ielas asfaltbetona seguma virskārtas atjaunošanai. Iepirkuma piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir 25.07.2017. Šajā Rubenes ielas posmā plānots atjaunot asfaltbetona seguma virskārtu visā ielas platumā, izlabojot  profilu, kur tas nepieciešams. Komunikāciju turētājam norādīts, ka līdz asfaltbetona ieklāšanai nepieciešmas veikt regulāru tranšeju piepildīšanu ar materiālu. Plānots, ka izrakstās tranšejas tiks sakārtotas līdz jūlija beigām, savukārt virskārtas atjaunošanas darbi tiks veikti augustā. 
Sagatavota: 24.07.2017.
Ceļu uzturēšana20.07.2017 15:59
Sakiet, lūdzu, kad Georga Apiņa ielā tiks ierīkotas nojumes un solini jaunizveidotajās autobusu pieturvietās.
Lai visā pilsētā būtu vienots autobusu pieturu paviljonu dizains, to uzstādīšanai ir uzrunāts uzņēmums, kas iepriekš šos paviljonus uzstādīja arī citur pilsētā. Atbilde no uzņēmuma tiek gaidīta līdz šīs nedēļas beigām. Autobusu pieturu paviljonu uzstādīšanas tālāko gaitu noteiks uzņēmuma sniegtā atbilde. 
Sagatavota: 20.07.2017.
Vides jautājumi13.07.2017 15:36
Sakiet, lūdzu, kur Valmierā var uzlādēt elektromobili?
 Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Valmieras nodaļas sniegto informāciju šobrīd ir sagatavots tehniskais projekts, lai līdz 2018.gada beigām Valmierā varētu izveidot publisko elektrisko transporta līdzekļu uzlādes staciju. Tā paredzēta CSDD Valmieras nodaļas pagalmā Eduarda Lācera ielā 3, kur pieejams atbilstošs elektroenerģijas pieslēgums, kā arī tiek nodrošināta nepieciešamā drošība.  Atbilstoši Elektromobilitātes attīstības plānam 2014.-2016.gadam CSDD uz valsts galvenajiem autoceļiem veido 235 elektrouzlādes staciju tīklu, kā arī veic elektromobilitātes vadības un koordinācijas institūcijas funkciju. Savukārt uzņēmējiem, nākot ar iniciatīvu veidot publisko elektromobiļu uzlādes staciju Valmierā, tās izveidei varētu tikt piedāvāta vieta Kārļa Baumaņa ielā 8.
Sagatavota: 28.06.2017.
Vides jautājumi25.06.2017 18:34
Sveiki! Kad Valmierā tiks tīrīti ceļi? Ziema ir sen beigusies, bet ceļu nomales ir pilnas ar smiltīm!
Pavasara ielu slaucīšana Valmierā tika veikta aprīlī, savācot lielāko daļu ziemā izmantotā ielu kaisāmā materiāla. Atsevišķās vietās ielu slaucīšanu apgrūtināja to malās atstātās automašīnas. Šo ielu slaucīšanu lūdzam veikt māju sētniekiem, savācot smiltis un nogādājot tās uz tuvāko grantēto ielu. Pavasarī tika noslaucītas visas pilsētas asfaltētās ielas. Šobrīd tiek veikta pilsētas ielu atkārtota slaucīšana, savācot arī ielu malās esošās smiltis un netīrumus. Slaucītas tiek pilsētas galvenās asfaltētās ielas. 
Sagatavota: 21.06.2017.
Ceļu uzturēšana19.06.2017 10:38
 Добрый день! Мясокомбинат и прилегающая к нему территория. Здания рушатся от времени, но в последнее время этому процессу помогаю люди. В бывшем "новом" здании администрации выбивают стекла, добрались и до складов За забором (место прохода бывшей теплотрассы ) раскиданы консервные крышки и наклейки для них. Сегодня (04.06.2017) нас осчастливили противогазами. Что дальше?
Informācija par šo teritoriju ir nodota Vidi degradējošu ēku (būvju) un nekoptu teritoriju apzināšanas komisijai. Jautājums tiks izskatīts jūlija sēdē. Informācija tika nodota arī Valmieras pašvaldības policijai, kas īpašumu apsekos. 
Sagatavota: 13.06.2017.
Citi04.06.2017 15:15
Vai V.Baloža ielas pagarinājuma līdz apvedceļam izbūve ir atlikta?
Labdien! Šobrīd notiek tehniskā projekta izstrāde, kas tuvākā mēneša laikā tiks pabeigta. Tāpat plānots, ka būvniecības darbi varētu sākties rudenī un turpināties līdz 2018.gada beigām.
Sagatavota: 02.06.2017.
Citi31.05.2017 23:15
Labdien. Mēs gribētu piedalīties 29.jūlījā stvētku tirdziņā. Kur mēs varētu nosūtīt savu pieteikumu? Liels paldies. 
Labdien! Pieteikties dalībai Valmieras pilsētas svētku amatnieku un mājražotāju tirgum iespējams tikai elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama šeit: http://ej.uz/69ktNo 31.maija līdz 20.jūnijam  pieteikties aicināti Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadu uzņēmēji.No 21.jūnija līdz 7.jūlijam aicināti pieteikties Latvijas mājražotāji un amatnieki, Latvijas ražotāji. Savukārt no 28.jūnija līdz 7.jūlijam aicināti pieteikties arī citi tirgotāji. Plašāka informācija par amatnieku un mājražotāju tirgu pieejama pie Valmieras muzeja direktores Ivetas Blūmas, zvanot pa tālruni 64224770 vai rakstot e-pastu iveta.bluma@valmiera.lv, kā arī pie Valmiera muzeja lietvedības sekretāres Ilzes Mežapuķes, zvanot pa tālruni 64224770 vai rakstot e-pastu ilze.mezapuke@valmiera.lv.
Sagatavota: 13.06.2017.
Citi30.05.2017 14:25
Kursa darba ietvaros interesējos par to, vai ir pieejama informācija par Valmieras dzīvojamā fonda lielumu, dzīvojamo māju statiskajiem datiem, dzīvokļu un privātmāju skaitu u.tml. statistiska informācija par Valmieras mājokļu tirgu. Esmu izmeklējusi internetā visu "krustu šķērsu", bet precīzas informācijas tieši par Valmieru nav.
Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes sniegtajiem datiem uz 2011.gada 1.martu Valmieras pilsētā bija 11054 tradicionālo mājokļu. No tiem 2099 bija individuālas mājas, 96 mājokļi atradās divu dzīvokļu mājās. 69 mājokļi bija dvīņu mājās, savukārt 16 mājokļi - rindu mājās. Daudzdzīvokļu mājās tika norādīti 8588 mājokļi, bet 186 mājokļiem ēkas tips vai nu nebija norādīts vai mājoklis atradās nedzīvojamā ēkā. 
Sagatavota: 13.06.2017.
Citi25.05.2017 16:22
Labdien! Vai pēc renovācijas darbiem Vecpuišu parkā mūsu mājai K. Baumaņa ielā 3 atstās āra veļas žāvētavu? Veicot parka renovāciju, ir ignorēta iedzīvotāju vēlme pēc sava pagalma. Gribas pasēdēt uz soliņa pie savas mājas. Uz parku aiziet vecajiem mājas iedzīvotājiem vecuma slimību dēļ ir grūti.
Vecpuišu parka austrumu daļas pārbūve tiek veikta, darbus saskaņojot ar Kārļa Baumaņa ielas 3 dzīvokļu īpašnieku kooperatīvo sabiedrību. Pēc tās lūguma daudzdzīvokļu mājai piegulošajā parka daļā tika nojaukts novecojušais betona amfiteātris, kā arī tiek veikta teritorijas apzaļumošana. Lai uzlabotu pagalma vizuālo izskatu un sakoptību, ēkai par pašvaldības finansējumu tiek izbūvēti arī apakšzemes atkritumu konteineri. Taču pašvaldībai nav vienošanās ar mājas dzīvokļu īpašnieku kooperatīvo sabiedrību par āra veļas žāvētāja atjaunošanu vai papildu soliņu izvietošanu pie daudzdzīvokļu mājas. Pēc parka pārbūves ēkas iedzīvotāji atpūtai varēs izmantot parkā izvietotos soliņus. Taču, ja ir vēlme izvietot soliņus arī pie ēkas, ārpus parka teritorijas, ēkas dzīvokļu īpašnieki var gatavot projektu ēkai piegulošās teritorijas labiekārtošanai. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.130 “Par Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju renovācijai” ir iespējams saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz 50% no projekta kopējās summas ēkai piesaistītā zemesgabala labiekārtošanai.
Sagatavota: 14.06.2017.
Vides jautājumi20.05.2017 13:56
Labdien. Lūdzu noorganizēt atkārtotu ziemā izkaisīto smilšu savākšanu uz Marijas ielas posmā no Stacijas ielas līdz Rūpniecības ielai.  Lai varētu to kvalitatīvāk izdarīt, dienu pirms plānotajiem darbiem varētu pabrīdināt tuvējo namu iedzīvotājus, lai atbrīvo ielu no automašīnām uz tīrīšanas laiku.
Tā kā ielu apkopes darbu laikus precīzi iepriekš nav iespējams paredzēt, diemžēl iepriekšēja tuvējo namu iedzīvotāju brīdināšana par veicamajiem darbiem netiek veikta. Gadījumā, ja ielas uzkopšana ir veikta, bet to kvalitatīvi nav bijis iespējams paveikt ielas malā novietoto automašīnu dēļ, ielas uzkopšana būtu jāveic mājas sētniekam. No savāktajām smiltīm, kas attīrītas no atkritumiem, iespējams atbrīvoties tuvākajā grantētajā ielā. 
Sagatavota: 02.06.2017.
Ceļu uzturēšana14.05.2017 19:55
Labdien,vai lūdzu varētu uzzināt cik izmaksā uzturēšanās pansionātā 1grupas invalīdam,kurš nav pensijas vecumā un ir vajadzīga kopšana.
Atbilstoši 2017.gada 26.janvāra domes lēmumam nr. 22 uzturmaksa mēnesī pansionātā ir 510.00 EUR, savukārt uzturmaksa mēnesī Valmierā deklarētiem iedzīvotājiem ir 470.00 EUR. Lai uzzinātu vairāk informācijas par personas uzņemšanu pansionātā "Valmiera", lūdzu, sazinieties ar tā direktori Teiksmu Taubi, Rīgas ielā 55 Valmierā, pa tālruni 64207382, e-pastu teiksma.taube@valmiera.lv vai zvanot uz pansionāta kopējo tālruni 20218661.
Sagatavota: 09.05.2017.
Sociālie jautājumi09.05.2017 10:16
Labdien!Vēršamies pie Jums sakarā ar jau vairākus gadus izvietotajiem, ārkārtīgi nepievilcīgajiem milzīga izmēra konteineriem Imantas un Mednieku ielas krustojumā. Vai tiešām šāda veida konteineriem ir jāatrodas privātmāju dzīvojamā rajonā? Bažas rada šo konteineru iegādes mērķis un ilgstošais neestētiskais izskats. Apkārtējo māju iedzīvotāji Imantas, Mednieku, Beites, Sūnu, Nauču ielās
Vieta, kur šobrīd ir izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri Mednieku un Imantas ielas krustojumā ir vienīgā vieta, kur šādu konteineru izvietošana bija iespējama. Atbilstoši likumam pašvaldībai ir jānodrošina iespēja iedzīvotājiem šķirot atkritumus, taču, šos konteinerus aizvācot, nekur citur Jāņparkā nebūs pieejami publiskie šķirošanas konteineri. 
Sagatavota: 13.05.2017.
Vides jautājumi27.04.2017 19:25
Jā, ideāla VTU un Valmieras domes, un VTU šoferu sadarbība. Atbildes ir tādas, ka visi ir vainīgi tikai ne viņi, pat dome jau saka, ka ar autobusu šoferis var braukt mājās. Kur tālāk? Ja dome paskatītos ienākošajos e-pastos, tad atrastu, kur ir jautājums par autobusa PU-1 stāvēšanu pie Brēžas ielas 2A nama. Tā kā patālu no stāvvietas pie Kultūras centra. Bet ir jau jauni attaisnojumi, ka tur ir pārslogots. Bet ir stāvvietas uz Stacijas ielas un Mazās Stacijas ielas, un tur vienmēr ir brīvas vietas. Kapēc tur nevar noteikt VTU autobusu stāvvietu? Ja var atļaut šoferim uz dzīves vietu braukt ar autobusu, tad kapēc tomēr viņš nevar tur un atpakaļ arī aizvest pasažierus? Un vēl bija atsauce uz G. Vīksnas kunga rakstu ''Liesmā'' ar priekšlikumu publicēt VTU netrafarēto dienesta auto sarakstu un par nodokļiem.
SIA "VTU Valmiera" sniedz informāciju, ka Brēžas ielā autobuss ir novietots norīkojumu starplaikos. Aprunājoties ar šoferi, ir vienošanās, ka starplaikos autobusu tur nenovietos. Attiecībā par stāvēšanas iespējām stacijas tuvumā - ir izvērtēta situācija, tomēr arī tur nav iespēju jebkurā laikā brīvi novietot autobusu.Paldies par informēšanu! Nepietiekami plašās teritorijas pie autoostas dēļ autobusu novietošana, gaidot reisu, ir problēmjautājums, kam meklēti risinājumi.Attiecībā par dienesta automašīnām - numuru publiskošana var kaitēt darba procesam, jo automašīnas rotācijas kārtībā tiek iesaistītas kontroles procesā (biļešu kontrole, pārbaudes visās uzņēmuma autoostās un garāžās). Līdz ar to automašīnu izmantošanai nav noteikts laiks -  var būt gan vēli vakari, gan agri rīti un brīvdienas. Par šīm automašīnām tiek maksāts nodoklis, tās drīkst izmantot arī nokļūšanai uz darbu un no tā uz mājām.Par autobusu stāvēšanu ārpus Valmieras autoostas var lasīt šeit: http://vtu-valmiera.lv/index.php/8-zias/1502-informejam-par-autobusu-stavesanu-arpus-valmieras-autoostas
Sagatavota: 18.04.2017.
Satiksme13.04.2017 04:08
Labdien! Vēlējos uzzināt par vasaras bērnudārzu ''Bitīte''. 1) Cik vasarā izmaksās tā apmeklējums? Esam no Valmieras vājdzirdīgo bērnudārza. 2) Vai bērni no vienas grupiņas iet kopā arī ''Bitītē''? 3) Kāds vasarā būs bērnudārza darbalaiks?
1) Maksa par pirmsskolas izglītības pakalpojumu vasaras periodā Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs vienam bērnam par vienu dienu ir: 1 - 3 gadus veciem bērniem ir 2 euro;  4 - 7 gadus veciem bērniem ir 2.28 euro. Minētajai maksai tiek piemērotas atlaides, ja bērna dzīvesvieta ir deklarēta Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā:- 100% apmērā bērniem ar invaliditāti;- 30 % apmērā daudzbērnu ģimeņu bērniem;- 100 % apmērā bērniem no trūcīgām ģimenēm;- 50% bērniem no mājsaimniecībām, kuru pēdējo trīs mēnešu vidējie ienākumi uz vienu mājsaimniecības locekli nepārsniedz 60 procentus no attiecīgā gada 1.janvārī valstī spēkā esošās minimālās mēneša darba algas apmēra;- 50% apmērā bērniem, kuriem nodibināta aizbildnība vai kuri ievietoti audžuģimenē, par kuru ārpus ģimenes aprūpi lēmumu ir pieņēmusi Valmieras bāriņtiesa.2) Grupu komplektāciju iestādē nodrošina un par to ir atbildīgs iestādes vadītājs. Grupas tiek komplektētas, ņemot vērā:- bērnu speciālās vajadzības;- pieļaujamo bērnu skaitu vienā grupā;- vecumu (viena vecuma vai jaukta vecuma bērnu grupas);- iestādes apmeklējumu vasaras laikā.Līdz ar to, ja Jums ir kādas īpašas vēlmes attiecībā uz grupu, aicinām par to informēt iestādes “Bitīte” vadītāju Guntru Kukjāni pa tālruni 29175513.3) Bērnudārza “Bitīte” darba laiks vasaras periodā būs no plkst. 07.00 – 19.00. 
Sagatavota: 13.04.2017.
Izglītība11.04.2017 16:20