A A A

Tu jautā

Nosūtīt

Abildes uz jautājumiem

Jautājums Jautājuma tēma Datums
Sveicināti! Valmierā Meldru ielā joprojām nav ielas apgaismojuma, vēlamies zināt, kad tas tiks atjaunots. Cieņā, I.Liepa
Labdien! Paldies par jautājumu! Meldru ielas apgaismojums ir saistīts ar apgaismojuma izbūvi Ausekļa ielā. Apgaismojums Meldru ielā tiks atjaunots, kad Ausekļa ielā tiks pievienota jaunā apgaismojuma līnija. Ja negadīsies neparedzēti starpgadījumi, paredzams, ka tas tiks izdarīts tuvākā mēneša laikā. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!
Sagatavota: 10.09.2018.
Ielu apgaismojums29.08.2018 14:50
Labdien.Kāda jēga no aizlieguma pārvietoties ar motorlaivām Daliņu pludmales tuvumā, ja neviens to neievēro. Kā piemēru varu minēt plostus ar motoriem? Un zvanīt uz 8484 arī nav jēga, jo, kamēr atbrauc ekipāża, plosts jau sen ir garām aizliegtajai teritorijai. Ieteikums uzlikt ātruma ierobežojumu, kā tas ir daudzviet Rīgā.
Valmieras pilsētas pašvaldības saistošo noteikumu Nr.129 "Par sabiedrisko kārtību un drošību Valmieras pilsētas pašvaldības aktīvās atpūtas objektos", tai skaitā Jāņa Daliņa ielā 6, punkts 7.3.12. nosaka, ka atpūtas objektā Jāņa Daliņa ielā 6, Valmierā, aizliegts ūdens teritorijā pārvietoties ar motorizētu ūdens transportlīdzekli, tas ir, ūdensmotociklu un/vai laivu, kas aprīkota ar motoru. Lai Jūsu minēto problēmu risinātu, Valmieras pilsētas pašvaldības policija iesaka, pārkāpēju fiksēt ar foto vai video, ja iespējams, fiksējot ūdens transporta līdzekļa borta numurus.  Uzņemtos foto vai video lūgums sūtīt pašvaldības policijai uz e-pastu oic@valmiera.lv.  
Sagatavota: 31.07.2018.
Satiksme19.07.2018 13:04
Labdien! Vēlos noskaidrot, kas atbild par Ūdens ielas posmu virzienā no Brenguļu ielas uz Vanšu tiltu, kas ir pret gravu un arī pašu gravu, sakopšanu, respektīvi-appļaušanu? Jau vairākus gadus tur nav appļauts. Privātmāju sektorā ielas malas ir sakoptas, bet nepievilcīgu skatu rada tieši šis ielas posms. Tāpat traucēklis ir bijušās dārzniecības teritorijā izaugušo koku zari, kuri aizsedz daļu no ielas, traucē satiksmei, tai skaitā, arī gājējiem. Īpaši lietainā laikā. Pa šo ielu pastaigā iet arī bd "Valodzīte" mazie ķipari. Gribētos, lai viņi redz sev apkārt sakoptu vidi. Varbūt būtu iespēja dot šim ceļa posmam īpašu statusu, jo ne visi autovadītāji ievēro ceļazīmi 30 kmh. Tad gan bērniem, gan aktīvajiem skrējējiem būtu drošāk pārvietoties. Un, kā būtu ar suņu pastaigas vietu iekārtošanu, jo gan ielas malās, gan pie privātmāju sētām tiek piemēslots, daudzdzīvokļu māju neapzinīgo suņu īpašnieku visatļautībā. Ar cieņu.
Blakus Ūdens ielai esošā grava ir privāts īpašums, taču ielas malu uzturēšanu nodrošina pašvaldība.  Ielas malā esošais zāliens tika nopļauts, kā arī, atsaucoties Jūsu ziņojumam, tika apgriezti arī blakus esošo krūmu zari. Lai samazinātu automašīnu pārvietošanās ātrumu, uz Ūdens ielas ir uzstādīta ātrumu ierobežojošā zīme. Taču nereti automašīnu vadītāji braukšanas ātrumu ierobežojumus neievēro. Lai situāciju uzlabotu, par braukšanas ātrumu pārkāpjošām automašīnām, nosaucot to valsts reģistrētos numurus, iespējams ziņot policijai pa tālruni 110. Jūsu sniegtā informācija ir pārsūtīta arī Valmieras pilsētas pašvaldības policijai, kuras patruļdienests biežāk apsekos Ūdens ielā notiekošo. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.187 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas, uzskaites, turēšanas un izķeršanas kārtība Valmieras pilsētā” Valmierā nav noteikti suņu pastaigu laukumi. Pastaigas ar suni ir atļautas visā pilsētas publiskajā teritorijā. Tāpat, būdams saimnieka uzraudzībā un redzeslokā, suns drīkst būt bez pavadas visā pilsētas teritorijā, izņemot pilsētas centru un vecpilsētu, Vecpuišu parku, skvēru Stacijas ielā 2, Lucas skvēru, Daliņu pludmali, kā arī citas vietas, kur tas ir aizliegts ar speciālām zīmēm (piktogrammām). Taču saimnieka pienākums ir pastaigu laikā savākt sava suņa ekskrementus. Lai atbrīvotos no savāktajiem suņu ekskrementiem, var izmantot jebkuru pilsētā izvietoto urnu sadzīves atkritumiem. Taču, lai uzlabotu suņu ekskrementu savākšanu, nākamajā gadā tiek plānots Vanšu tilta galā Pārgaujas pusē izvietot arī speciālo urnu suņu ekskrementiem. 
Sagatavota: 31.07.2018.
Citi04.07.2018 12:53
Labdien. Atkārtoti par Ģīmes upītes taku un konkrētāk par lapeni bez atkritumu urnas.Lūdzu izvērtējiet situāciju, jo pieejamās atkritumu tvertnes ir apm. 80 m un otra 50m attālumā no lapenītes, viena ieaugusi zālē, ka to grūti pamanīt.Cilvēks pēc dabas ir ļoti slinks, lai to pudeli, čipsu paku utt. nestu kādu gabaliņu, kaut vai nelielu,labāk iemet upē. Ja lapenītē būtu atkritumu urna, kāds no atkritumiem nebūtu nonācis upītē (būtu iespēja, nosūtītu attēlu). Cerot uz Jūsu sapratni,tas nav ekskluzīvs lūgums, novietot vairāk apmeklētā vietā atkritumu urnu.
Paldies par  atkārtotu jautājumu! Izvērtējot atkritumu urnu novietojumu Ģīmes dabas takā, tika rasts kompromiss. Lai lapenītes apmeklētājiem tur novietota, ar citu izmestajiem atkritumiem piepildīta atkritumu urna nebūtu traucējoša atpūtas laikā, pašā lapenītē atkritumu urna tomēr netiks izvietota. Taču, lai lapenītes apmeklētājiem ērti būtu pieejama iespēja no atkritumiem atbrīvoties, jauna atkritumu urna tiks izvietota tiešā lapenītes tuvumā. 
Sagatavota: 06.07.2018.
Vides jautājumi03.07.2018 13:33
Jaunās mājas Mālu ielā. Vai pie mājām ar 150 dzīvokļiem ir auto novietnes vismaz kādām 200 automašīnām? Ņemot vērā, ka tagad daudzās ģimenēs ir pa vairākām automašīnām, lai katrs var aizbraukt pa savām darīšanām? Kā tiks risināts satiksmes problēmas pilsētas centrā, kad vēl šīs 200 mašīnas iebrauks pilsētas centrā?
Paldies par jautājumu! Pie jaunajiem daudzdzīvokļu īres namiem ir stāvvietas 150  automašīnām. Netiek paredzēts, ka visas pie īres namiem novietotās automašīnas vienlaikus gribēs iebraukt pilsētas centrā, tādējādi radot papildu problēmas satiksmei Taču, lai uzlabotu šajā pilsētas daļā dzīvojošo pārvietošanās iespējas, pēc nepieciešamības tiks intensificēta sabiedriskā transporta kustība konkrētajam kvartālam. 
Sagatavota: 02.07.2018.
Sociālie jautājumi29.06.2018 09:20
Veco baseinu jau aizvērāt, bet jaunais vēl nav vaļā. Iespējams, ja sāksies tiesāšanās, to varēs pabeigt pēc vairākiem gadiem. Kāds risinājums starplaikā? Varbūt iespējams saglabāt veco baseinu Pārgaujā?
Šobrīd ir saņemti gandrīz visi nepieciešamie atbildīgo institūciju saskaņojumi un tiek gatavota dokumentācija peldbaseina nodošanai ekspluatācijā. 
Sagatavota: 01.08.2018.
Citi29.06.2018 09:08
Vai Valmierā nav domāts paplašināt CSDD apskates telpas? Šobrīd ir tikai viena rinda vieglajām automašīnām uz apskati, rindā jāstāv vairāk nekā stunda. Automašīnu skaits noteikti pieaug. 
Paldies par jautājumu! Kā informē Ceļu  satiksmes drošības direkcijas Valmieras nodaļas priekšnieks Valdis Stiģis, jā, Valmieras tehniskās apskates stacijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmajiem pieciem mēnešiem, šogad pirmreizējo tehnisko apskati izejošo automašīnu skaits ir mazliet pieaudzis. Tā kā stingrākas ir kļuvušas tehniskās apskates prasības, ir pieaudzis arī to automašīnu skaits, kas tehnisko apskati Valmieras nodaļā iziet atkārtoti. Tehniskās apskates stacija Valmierā ir vienīgā apskates stacija šajā reģionā, kas strādā arī pēc standarta darba laika beigām - darba dienu vakaros automašīnas tiek apkalpotas līdz plkst.20.00, un stacija strādā arī sestdienās. Šobrīd vienīgais risinājums, lai risinātu situāciju, ka uz tehnisko apskati dabiski veidojas gara rinda, ir izbūvēt vēl vienu apskates līniju. Šobrīd ir izstrādāts projekts vēl vienas tehniskās apskates līnijas izbūvei, un tiek gaidīts  darbu veikšanai nepieciešamais finansējums.  Ceļu satiksmes drošības direkcija atvainojas par situāciju, ka uz tehnisko apskati nākas pagaidīt, un cer uz apmeklētāju sapratni. Lai izvairītos no gaidīšanas rindā, tehniskās apskates veikšanai  ir iespējams pierakstīties uz konkrētu laiku jau iepriekš, zvanot pa tālruni 670257777.
Sagatavota: 29.06.2018.
Citi26.06.2018 22:58
Labdien. Paldies par izveidoto dabas taku pie Ģīmes upītes, patīk tur staigāt, bet ir viens nepatīkams jautājums: lepenītē nav tik elementārs lietas, kā atkritumu tvertne un rezultāts ir bēdīgs- čipsu pakas, papīri utt. tiek iemesti dīķī.Pie soliņiem ir pa kādam papīrgrozam, bet lapenītē- nekā.
Takā kopā ir 6 atkritumu urnas, viena no tām ļoti netālu no lapenītes.  Ģīmes dabas takā atkritumu urnas tika izvietotas gar celiņu, lai tās būtu viegli un ērti pieejamas pēc iespējas plašākam takas apmeklētāju lokam - arī tiem, kas, piemēram, lapenītē neieiet.  
Sagatavota: 28.06.2018.
Vides jautājumi14.06.2018 11:38
Vai tiks mainītas ielu apgaismojuma spuldzes starp Marijas ielu 19 un 18? Apgaismojums tur nav jau kādus gadus?
Marijas ielas posmā, kur atrodas ielas nami nr.18 un 19, šobrīd nav ievilkta apgaismojuma elektrības līnija. Tādēļ tehniski nav iespējams uzlabot ielas apgaismojumu. Taču šogad Valmieras pilsētas pašvaldība plāno projektēt Marijas ielas pārbūvi, paredzot arī mūsdienu prasībām atbilstoša apgaismojuma izvietošanu.
Sagatavota: 01.06.2018
Ielu apgaismojums31.05.2018 11:17
Kam var zvanīt un interesēties par servitūta ceļiem? Vai to drīkst slēgt?
Par šo jautājumu aicinām detalizētāk interesēties Valsts zemes dienestā. Plašāka informācija pieejama Valsts zemes dienesta mājaslapas www.vzd.gov.lv sadaļā "Pakalpojumi zemes īpašniekiem" - "Datu reģistrācija" - "Ceļa servitūta reģistrācija" (http://vzd.gov.lv/lv/pakalpojumi/zemes-ipasniekiem/registracija/cela-servituta-registracija/)
Sagatavota: 01.06.2018.
Ceļu uzturēšana31.05.2018 11:15
Labdien! Jau labu laiku notiek Jāņa Daliņa stadiona rekonstrukcija. Pretī manai mājai atrodas "guļošais policists". Jāsaka, ka jūtos kā zemestrīcē. Smagās mašīnas katru dienu izved zemi un, braucot pāri šim šķērslim, drebina visu māju. Varbūt būtu lietderīgi uz remonta laiku noņemt šo šķērsi? Ceļot šo māju, neviens nevarēja paredzēt, ka mēs atradīsimies seismiskajā zonā. Domāju, ka tas atvieglotu darbu arī šoferīšiem. Paldies, gaidu atbildi.
Paldies par iesūtīto jautājumu! Braukšanas ātrumu ierobežojošais šķērslis apgrūtina arī smagās tehnikas pārvietošanos pa Jāņa Daliņa ielu, un tika izvērtēta ātruma vaļņa noņemšanas iespēja. Diemžēl ātruma vaļņa noņemšana nav iespējama bez lielu ielas virskārtas bojājumu radīšanas. Tā rezultātā veidotos dziļas bedres, un to šķērsošana braukšanas laikā radītu vēl smagākus automašīnu triecienus un tehnikas bojāšanu. Atvainojamies par stadiona pārbūves laikā sagādātajām neērtībām un ceram uz Jūsu sapratni! 
Sagatavota: 23.05.2018
Satiksme21.05.2018 12:03
Labdien! Vēlos zināt, kad nokaisīs Mednieku ielu, lai nebūtu putekļi? Apkārtējās ielas nokaisītas,bet Mednieku iela vēl līdz šim nav nokaisīta.Putekļi ir neizturami.
Paldies par jautājumu! Mednieku iela ir starp tām ielām, kam šogad paredzēts ieklāt cieto virsmas segumu. Paredzams, ka šie darbi Mednieku ielā varētu notikt augustā. Sākotnēji resursu ekonomijas dēļ tika plānots ielām, kam šogad tiek klāts cietais virsmas segums, apstrādi ar putekļu absorbentu neveikt. Taču, ņemot vērā agro un sauso pavasari, 17.maijā tika pieņemts lēmums virsmas apstrādi ar putekļu absorbentu veikt arī lielākajai daļai šo ielu. Tādēļ paredzams, ka nākamās nedēļas laikā ar putekļu absorbentu tiks apstrādāta arī Mednieku iela.
Sagatavota: 18.05.2018.
Ceļu uzturēšana17.05.2018 21:50
Labdien! Nezināmu iemeslu dēļ, cilvēki piesārņo (Imantas ielas beigu daļu, kur beidzas mājas un iet ceļš uz apvadceļu) braucamo daļu un ceļa malu ar stikla pudelēm. Arī šobrīd tur ir 5 sasistas stikla pudeles ceļmalās. Lielās lauskas ir iespējams salasīt, bet ceļš ir pilns ar stikliem. Būtu ļoti jauki, ja šo nelielo ceļa posmu tīrītu biežāk, jo šī ir apkārtnes iedzīvotāju pastaigas vieta, arī suņiem un bērniem. Paldies
Atbildēts e-pastā. Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapā esam saņēmuši Jūsu lūgumu sakopt Imantas ielas beigu daļu. Periodiski šī iela tiek tīrīta, izmantojot pagaidu algoto sabiedrisko darbu veicējus. Šī iela tika sakopta arī pagājušajā nedēļā.
Sagatavota: 15.05.2018
Ceļu uzturēšana06.05.2018 11:34
Rīgas iela 27,Valmiera,ar zemi un netīrumiem aizaugušas trotuāra lietus ūdens renes.
Īpašumam Rīgas ielā 27 piegulošajā teritorijā esošo lietus reņu attīrīšana ir sarežģīta, jo lietus renes ir grūti atveramas. Taču periodiski lietus renes šeit tiek tīrītas. To ir plānots darīt arī šogad.
Sagatavota: 14.05.2018.
Ceļu uzturēšana26.04.2018 12:53
Labdien. Velos sīkak zināt, kā var registret elektroniski bērnu 1.klasei? Atradu, bet nevaru aizpildit
Pieteikumu pieņemšana bērnu uzņemšanai 1.klasēs 2018./2019. mācību gadam pilsētas vispārējās izglītības iestādēs, kas sniedz pamatizglītības programmas apgūšanas iespējas, notiek no 1.marta līdz 30.aprīlim. Pieteikumus iespējams iesniegt elektroniski vietnē www.latvija.lv (pirms tam aizpildot pieteikuma anketu, ko var atrast www.valmiera.lv), kā arī klātienē Valmieras pilsētas pašvaldībā (Lāčplēša ielā 2, 317.kab.). Instrukcija, kā iesniegt pieteikumu vietnē www.latvija.lv, atrodama infografikā šeit: https://ej.uz/ijik
Sagatavota: 24.04.2018.
Izglītība24.04.2018 15:27
Labdien!Aiz Rīgas ielas 5 daudzdzīvokļu mājām, kur ir trepes uz Gauju un garāžas, ir iecienīta jauniešu vieta, kur dzert, sist pudeles, smēķēt un risināt konfliktus. Vai tur iespējams ko risināt?Katru reizi policiju izsaukt neiespējami.
 Valmieras pilsētas pašvaldības policijas patruļa šo vietu jau šobrīd apseko laikā no plkst.10.20 līdz plkst.10.50 un no plkst. 22.15 līdz plkst. 22.45. Saņemot šo sūdzību, policijas patruļdienestam ir dots uzdevums vakaros, kad patruļa atrodas pilsētas centrā, veikt teritorijas aiz ēkas Rīgas ielā 5 papildu apsekošanu.  Situācijas, kad konstatējat sabiedriskās kārtības pārkāpumus šajā vai citās vietās pilsētā, lūdzam zvanīt pa bezmaksas atbalsta tālruni 8484 pašvaldības policijas Operatīvās informācijas centram. Pašvaldības policija sabiedrisko kārtību pilsētā uzrauga, izmantojot vienu patruļdienesta ekipāžu. Gadījumos, ja, reaģējot uz kādu citu izsaukumu, patruļdienesta ekipāža ir aizņemta, tiek iesaistīti arī Valsts policijas inspektori. Taču ziņošana pa tālruni 8484 ir ļoti būtiska, lai efektīvi nodrošinātu sabiedriskās kārtības ievērošanu Valmierā.
Sagatavota: 14.05.2018.
Citi21.04.2018 17:14
Labdien! Kad beidzot tiks ieviesta kārtība satiksmes plūsmā aplī pie "Valletas"? No rītiem valda pilnīgs haoss! Braucot no domes puses uz Pārgauju nav iespējams pārkārtoties no apļa iekšējās joslas uz ārējo, jo liela daļa autovadītāju visu apli izbrauc pa ārējo joslu!
Pagājušajā gadā, kad tika mainīta nodilusī asfaltbetona virskārta Valmieras centra rotācijas aplī, tika atkārtoti pētīts jautājums par Valmieras centra rotācijas apļa izbraukšanu. Lai atvieglotu centra apļa izbraukšanu, tika izstrādāta jauna centra apļa izbraukšanas shēma. Ieklājot atbilstošus horizontālos apzīmējumus un uzstādot ceļazīmes, tā paredzēja pa ārējo joslu braucošajam transportlīdzeklim no apļa izbraukt pirmajā izbrauktuvē. Pilsētas iedzīvotāji un satiksmes eksperti bija aicināti par satiksmes organizēšanas piedāvājumu izteikt vērtējumus un viedokli.Ņemot vērā visus iebildumus, tika nolemts centra aplī saglabāt esošo satiksmes organizēšanas kārtību. Jaunajai shēmai kā galvenais traucējošais faktors tika minēts, arī Jūsu sūdzībā minētais arguments – aplim nav divas izbrauktuves. Tādējādi, dodoties Rīgas virzienā, būtu grūtības nomainīt joslu no kreisās uz labo, jo labā josla bieži būtu aizņemta.Taču atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem centra rotācijas aplī jāievēro šādi nosacījumi: iebraucot aplī, priekšroka ir tajā jau braucošajām automašīnām; aplī drīkst iebraukt pa visām joslām, kas tam pieslēdzas; braucot apļveida kustībā, ja vadītājs vēlas pārkārtoties, viņam jādod ceļš citās joslās braucošajiem transportlīdzekļiem; izbraucot no apļa, vadītājam jāieņem labais malējais stāvoklis un obligāti jārāda labā pagrieziena signāls. Tādējādi autovadītāji, kas brauc pa apļa ārējo joslu, nepārkāpj esošos Ceļu satiksmes noteikumus, lai gan labas prakses braukšanas kultūra prasītu mainīt braukšanas joslas, ja autovadītājs nevēlas izbraukt no apļa nākamajā izbrauktuvē. Tādēļ aicinām autovadītājus būt savstarpēji pieklājīgiem, kā arī apļa izbraukšanu plānot atbilstoši esošajai situācijai. Lai uzlabotu satiksmes plūsmu centra rotācijas aplī, plānojot Valmieras Kultūras centra pārbūvi, varētu tikt izvērtēta iespēja paplašināt Rīgas ielas braucamo daļu virzienā uz Kārļa Baumaņa ielu.
Sagatavota: 16.04.2018.
Satiksme16.04.2018 09:51
Labdien. Vēlos noskaidrot, kad tiks veikti ceļa labošanas darbi Šķūņu ielā. Pašreiz posms no Namdaru ielas līdz Tērbatas ielai ir praktiski neizbraucams. Autovadītāji brauc arvien tuvāk ēkai Šķūņu 1B, jo tur ir vienīgā gludākā izbraucamā vieta. Ielu būtu nepieciešams ne vien nolīdzināt, bet arī atjaunot segumu, kas pašreiz ir dziļās bedrēs .Lūdzu sniegt atbildi, vai un kad ir plānota Šķūņu ielas seguma atjaunošana. 
Šķūņu ielai 2018.gada vasarā Šķūņu ielai paredzēts veikt divkārtu virsmas apstrādi, ielai iegūstot cieto segumu. Pirms virsmas uzklāšanas tiks veikti nepieciešamie apakšzemes komunikāciju sakārtošanas darbi. Plānots, ka cietais virsmas segums Šķūņu ielai tiks uzklāts jūlijā. 
Sagatavota: 16.04.2018.
Ceļu uzturēšana13.04.2018 10:28
Jautājums par jaunās maģistrāles ietekmi uz iedzīvotāju drošību un veselību. Vai pašvaldība ir domājusi par nekustamā īpašuma nodokļa atlaides piemērošanu maģistrālei piegulošo namu iedzīvotājiem? Vai iedzīvotājiem ar plaušu veselības traucējumiem piedāvāsiet iespējas dzīvot citā pilsētas daļā? Iedzīvotājiem būtiski pieaugs trokšņu līmenis, samazināsies gaisa kvalitāte un neērtības drošā maģistrāles šķērsošanā. Valmierā jau tagad pietrūkst drošu gājēju pāreju. Daudzi Valmieras sākumskolas un Valmieras Gaujas krasta vidusskolas bērni arī izmanto Leona Paegles ielu.
Jaunā Valmieras Rietumu industriālā maģistrāle tiek būvēta, lai Jumaras un Ausekļa ielas, uz kurām atrodas dzīvojamo māju apbūve, atslogotu no kravas automašīnu plūsmas. Tādējādi ar jaunās maģistrāles būvniecību tiek tieši plānots uzlabot ekoloģisko un dzīves kvalitāti šajās ielās dzīvojošajiem. Kravas automašīnas pilsētas Rietumu daļā pārvietojas jau šobrīd. Taču, izbūvējot Rietumu industriālo maģistrāli, šīs automašīnas tiks novirzītas braukt pa maršrutu ar iespējami mazāku dzīvojamo māju apbūvi. Līdz šim kravas automašīnu kustība bija arī gar Valmieras Gaujas krasta vidusskolas – attīstības centra pirmsskolas izglītības grupām Jumaras ielā. Taču, izbūvējot jauno industriālo maģistrāli, kravas automašīnu plūsma gar izglītības iestādēm tiks samazināta. Maģistrāle sāksies no Leona Paegles un Brēžas ielas krustojuma. Tādēļ, līdzīgi kā līdz šim, arī pēc tās izbūves, gar Leona Paegles ielā esošajām izglītības iestādēm, Valmieras sākumskolu, Valmieras Valsts ģimnāziju un Valmieras Gaujas krasta vidusskolu – attīstības centru, kravas automašīnu kustība nebūs atļauta. Paredzams, ka uz izbūvētās maģistrāles uzlabosies arī satiksmes drošība – ielas malās atradīsies droši gājēju/ velosipēdu ceļi, tādējādi skaidri nodalot gājēju un velosipēdu kustību no automašīnu plūsmas. Vairākās vietās tiks izbūvētas arī gājēju pārejas, regulējot ielas šķērsošanas vietas. Jāpiebilst, ka atbilstoši dažādiem satiksmes pētījumiem gājēju pārejas ne vienmēr ir drošākā vieta uz brauktuves, jo gājēji nereti šķērso ielu pār gājēju pāreju, nepārliecinoties, vai braucošās automašīnas paspēs nobremzēt. Gājēju pāreju ierīkošana tiek organizēta atbilstoši Latvijas valsts standartam “Gājēju pāreju projektēšanas noteikumi”. Atbilstoši tiem gājēju pārejas drīkst ierīkot tikai vietās, kur pastāvīgi ir pietiekoša liela gan satiksmes intensitāte, gan gājēju plūsma. Šādi ir tikai atsevišķi Valmieras ielu posmi – tie atrodas galvenokārt pilsētas centrā. Ārpus tiem salīdzinoši drošākas ir ielu pāriešanas vietas pie ielu krustojumiem. Gājējam, apzinoties nepieciešamību pārliecināties par braucošajām automašīnām, satiksmes negadījumi notiek salīdzinoši retāk.
Sagatavota: 16.04.2018.
Citi10.04.2018 18:58
Sniedziņi uz ielām tā kā būtu jau kādu labu laika nogriezni nokusuši...... Bet smiltis un dubļu paliekas gar brauktuves malām gan nav savāktas.....DARBAROKU IZTRŪCIENS??!!! Bet ir taču šādi tādi pagaidu bezdarbnieki un arī ilgstošāki bezdarbnieki ar divām rokām.....varētu vienas darba dienas laikā visas ielas maliņas satīrīt..... Gājēju ietves arī ir diezgan drazu pilnas (nolūzušie žagariņi + smilšu paliekas no ziemas slinkuma (sniega netīrīšana,bet tomēr jānokaisa))
Iestājoties pavasarim, Valmieras pilsētas pašvaldība katru gadu organizē ziemas laikā kā pretslīdes materiālu izmantoto smilšu savākšanu. To iespējams darīt, kad gaisa temperatūra ir virs 0 grādiem. Pretējā gadījumā smiltis ir piesalušas, tās nav iespējams savākt. Šogad smilšu savākšana tika uzsākta nākamajā nedēļā pēc Lieldienām. Plānots, ka šie darbi turpināsies vairākas nedēļas. Par gājēju ietvju tīrīšanu galvenokārt ir atbildīgi īpašnieki, kas kopj īpašumam piegulošās teritorijas. Arī šie darbi daudz kur jau tiek veikti. Taču šie darbi notiek visu pavasari atbilstoši katra īpašnieka iespējām.  Ja pilsētā pamanāt kādu īpaši nekoptu teritoriju, aicinām par to ziņot, zvanot pa tālruni 8484. Aprīlis Valmierā ir Pavasara spodrības mēnesis, kad ikviens valmierietis ir aicināts izrādīt iniciatīvu un iesaistīties pilsētas publisko teritoriju uzkopšanā.  Lai organizētu publiskas vietas sakopšanas vai labiekārtošanas darbus, aicinām Jūs sazināties ar pašvaldības nekustamā īpašuma speciālistu Dzintaru Franci (tālrunis 28314534, e-pasts dzintars.francis@valmiera.lv) un vienoties par veicamajiem darbiem, to norises vietu, laiku un nepieciešamo atbalstu.
Sagatavota: 11.04.2018.
Vides jautājumi07.04.2018 19:03