A A A

Pasākumi

 

Pilsētas svētkos skanēs ērģeļmūzikas koncerts

  27. jūlijā (2017) 
27.jūlijā plkst.19.00 Valmieras pilsētas 734.dzimšanas dienu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros ieskandinās vēsturisko ērģeļu svētki „Latvija – ērģeļu zeme”. Ērģeļmūzikas koncertā Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā uzstāsies Kristīne Gailīte (soprāns), Ilona Birģele...

27.jūlijā plkst.19.00 Valmieras pilsētas 734.dzimšanas dienu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros ieskandinās vēsturisko ērģeļu svētki „Latvija – ērģeļu zeme”. Ērģeļmūzikas koncertā Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā uzstāsies Kristīne Gailīte (soprāns), Ilona Birģele (ērģeles, pozitīvs) un Līga Ivāne (ērģeles). Programmā skanēs J.S.Baha, K.F.E.Baha, L.Vjerna, F.Šūberta, S.Rahmaņinova, M.Zariņa un J.Kalniņa mūzika.

„Latvija ir ne tikai skaistas dabas un izcilu personību, bet arī ērģeļu zeme - šo apgalvojumu ir dzirdējis gandrīz ikviens. Bet, vai katrs zina, kādēļ? Daudzi atbildēs - mums taču ir Rīgas Doma baznīcas ērģeles, bet….. Latvija ir bagāta ar vismaz 300 nozīmīgiem, vērtīgiem instrumentiem, kas ir milzīgs skaitlis  mūsu nelielajai tautai. Ir būtiski svinēt Latvijas krāšņo jubileju dievnamos, izzinot un parādot Latvijas ērģeļu daudzveidību, krāšņumu un katra instrumenta īpašo skanējumu. Svētku ietvaros gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem tiks dota iespēja apceļot visus Latvijas novadus, klausoties un salīdzinot vēsturisko instrumentu skanējumu, kā arī apzinot valsts kultūrvēsturisko lepnumu,” informē pasākuma organizatori, biedrība mūzikas aktivitātēm „Pleno”.

Vēsturisko ērģeļu svētku laikā klātesošie varēs baudīt ērģeļmūzikas koncertu, ērģeļu restauratora Alvja Melbārža ievadlekcijā uzzināt interesantus, nezināmus faktus par Latvijas vēsturiskajām ērģelēm, kā arī apskatīt Valmieras Mākslas vidusskolas un Kocēnu pamatskolas audzēkņu mākslas darbu izstādi „Mana ērģeļu zeme” (pedagogs Dace Brizauska).

Ieeja bez maksas. Pasākuma norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmieras pilsētas pašvaldība, SIA „Ugāles ērģeļbūves darbnīca”, Valmieras Sv.Sīmaņa draudze un SIA „Ērģeļu darbnīca”.

Skatīt vairāk
 

Valmiera virmos 734.dzimšanas dienā

  27. jūlijā (2017) - 30. jūlijā (2017) 
No 27. līdz 30.jūlijam norisināsies Valmieras pilsētas svētki, īpašai noskaņai virmojot gan tradicionālās, gan jaunās norisēs. Savukārt vakara koncertos valmieriešus un pilsētas viesus priecēs Valmieras Drāmas teātra aktieri, leģendārā grupa “Jumprava”, kā arī par lustēšanos...

No 27. līdz 30.jūlijam norisināsies Valmieras pilsētas svētki, īpašai noskaņai virmojot gan tradicionālās, gan jaunās norisēs. Savukārt vakara koncertos valmieriešus un pilsētas viesus priecēs Valmieras Drāmas teātra aktieri, leģendārā grupa “Jumprava”, kā arī par lustēšanos rūpēsies Intars Busulis un Abonementa orķestris, grupas “Dzelzs Vilks”, “Tumsa”, “Džentlmeņu špagats” un “Vēja radītie”.

Jubileju ieskandinās vēsturisko ērģeļu svētki “Latvija – ērģeļu zeme”, Kristīnei Gailītei, Ilonai Birģelei un Līgai Ivānei uzstājoties Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā 27.jūlijā plkst.19.00. Savukārt plkst.18.00 Valmieras muzejā atklās izstādi “Tautasdziesmas stāsts”, bet Kino “Gaisma” piedāvās jaunāko latviešu multiplikācijas filmu programmu un Rolanda Kalniņa filmu “Elpojiet dziļi”.

Piektdien, 28.jūlijā, Valmieras Mūzikas skolas pagalmā līdztekus Gaujas ūdens čalām no plkst.15.00 skanēs vasaras koncertu mūzika. Aktīvu atpūtu Valmieras Kultūras centra laukumā no plkst.15.00 piedāvās Valmieras Bērnu sporta skola ar basketbola, futbola, florbola, BMX elementiem un veiklības stafetēm, kā arī ikviens būs gaidīts aizstāvēt Valmieras godu Spēcīgākās pilsētas sacensību posmā un pārbaudīt savas spējas orientēšanās labirintā. Turpat Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” iepazīstinās ar dažādiem tehniskiem brīnumiem: trases automodeļi, kuģu vadīšana, lidojošu objektu izgatavošana un FIZMIX eksperimenti.

Kā Dzirnavu ezeriņš un strūklaka izskatās “no ūdens puses”, varēs apskatīt izbraucienos ar laivām, kā arī ūdensbumbas atrakcijās.

Plkst.19.00 no Vienības laukuma sāksies krāšņais gājiens “Valmiera lepojas”. Tas kļuvis par vienu no gaidītākajām pilsētas svētku aktivitātēm, organizācijām, iestādēm un uzņēmumiem pārsteidzot ar izdomu tērpu sagatavošanā un pat priekšnesumu demonstrēšanā. No plkst.20.30 svētku Centrālajā laukumā pie Hanzas sienas notiks sadziedāšanās ar Valmieras Drāmas teātra aktieriem Ģirtu Rāviņu, Ievu Puķi un Rūtu Dišleri, kā arī pavadošo grupu Emīla Zilberta vadībā. Valmieras 734.dzimšanas dienas svinības ar koncertu atklās leģendārā grupa “Jumprava”, bet balle būs kopā ar grupu “Džentlmeņu špagats”.

Sestdien, 29.jūlijā, no plkst.9.00 Lāčplēša, Tērbatas un Strautu ielās būs pulcējušies tirgotāji un amatnieki no dažādām Latvijas pusēm, atrādot jaunākos darinājumus, kārdinot ar gardumu smaržām, aicinot iegādāties gan saimniecībā, gan prāta un ķermeņa palutināšanai noderīgas preces. Savukārt Valmieras pils un muzeja teritorijā interesenti aicināti apmeklēt “Gardēžu pili”. Tur būs pavāru meistarklases un dažādu gardumu baudīšanu kopā ar restorāniem “Rātes Vārti”, “Dikļu pils”, “Valmiermuižas alus virtuve”, “3 pavāru restorāns Tam labam būs augt” un “Rocket Bean Roastery”, izceļot Eiropas gastronomijas reģiona aktivitātes un piedāvājumu “Ar dabu šķīvī”. Tāpat apmeklētājus priecēs “Ar Gardu muti” Latvijas lauku labumu tirdziņš un amatnieku piedāvājums, kā arī speciāla “Gardēžu pils” muzikālā programma un tematiskās radošās darbnīcas.

Pilsdrupu un muzeja teritorijā norisināsies četru reģionu konkursa “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā” Vidzemes posms, prezentējot mājās gatavotu un noformētu siera, biezpiena un maizes gardumu. Savukārt Valmieras garšu toreiz un tagad atklāt tematiskā ekskursijā no plkst.18.00 aicinās Valmieras Tūrisma informācijas centrs.

Visas dienas laikā norisināsies erudīcijas sacensības “Eiropas pieccīņa”, Valmieras Kultūras centra laukumā mazākos svētku dalībniekus aicinās Bērnu piedzīvojumu parks, bet Valmieras Kultūras centrā notiks “Klucīšu diena”. Ugunsdzēsēji no plkst.10.00 pie depo un Dīvaliņa pļavās svinīgi atzīmēs 150.gadadienu. Valmieras 5.vidusskolā būs iespēja iepazīt disku golfu, savukārt pie Vidzemes Augstskolas Cēsu ielā 4 no plkst.11.00 būs ierīkota orientēšanās trase, notiks florbola, kā arī ielu basketbola turnīrs.

Svētku noskaņa valdīs Centrālajā laukumā pie Hanzas sienas, kur no plkst.11.00 sāksies muzikāla izrāde visai ģimenei “Lielais talantu šovs”, pēc tam koncerts “Valmiera skan”. Mākslas “Galerijā Laipa” no plkst.12.00 līdz 20.00 norisināsies Kārlienas pagalma svētki, aicinot apmeklēt gan izstādes, gan teātra izrādi.

Dīvaliņa pļavās no plkst.12.00 interesenti varēs iepazīt Kalniešu spēles, bet no plkst.14.00 līdzjutēju atbalsts noderēs airēšanas slaloma “Valmiera viļņo” dalībniekiem, sacensībām norisinoties Dzirnavu ezeriņā. Savukārt plkst.19.00 Gaujas Kazu krāces “izrotās” tradicionālā Labdarības bumbu rallija krāsainās bumbiņas.

Sestdienas vakars tiks sagaidīts ar svētku koncertu Centrālajā laukumā, kur no plkst.20.00 uzstāsies grupa “Tumsa”, Intars Busulis un Abonementa orķestris. Savukārt balle būs kopā ar grupām “Dzelzs Vilks” un “Vēja radītie”.

Neparastā koncertvietā, Palejas un Lucas ielas krustojumā, no plkst.21.00 klātesošos smīdinās Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris, vakara gaisu pamatīgāk “sašūpos” Inokentijs Mārpls, uzstāsies arī “All Day Long”, “Riga Reggea” un DJ Horens.

Plkst.24.00 krāšņās “puķēs” debesīs uzziedēs svētku salūts.

Valmieras pilsētas svētku noslēguma dienā, 30.jūlijā, plkst.10.00 notiks velo brauciens ģimenēm. Plkst.11.00 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicinās bērnus kopā ar vecākiem doties pārgājienā uz “Simtjūdžu mežu”, atzīmējot rakstnieka Alana Aleksandra Milna, kurš pasaulei dāvināja Vinniju Pūku, Sivēntiņu un citus draugus, 135.gadadienu. Tikšanās vieta – pie Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka ieejas vārtiem. Savukārt Valmieras 5.vidusskolas stāvlaukumā no plkst.12.00 dažādus trikus demonstrēs četrkājainie draugi, piedaloties draudzības kausā nacionālajā suņu daudzcīņā. Plkst.14.00 Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā koncertā “Vasaras vidū” apmeklētājus gaidīs Valmieras Mūzikas skolas koris, kvartets un stīgu orķestris.

Valmieras pilsētas svētku programma skatāma šeit.

Svinēsim kopā Valmieras 734.gadadienu!

Valmieras pilsētas svētku norisi atbalsta AS “SEB banka”, AS “Swedbank”, “Nordea Bank AB” Latvijas filiāle, Valmiermuižas alus darītava, restorāns “Rātes vārti”, SIA “Lars Limited”, Kino "Gaisma" / 3D Cinema, atpūtas komplekss “Avoti”, TC “Valleta”, maiznīca “Liepkalni”, “Food Union”, SIA “Venden”, SIA “LATIO”. Informatīvie atbalstītāji: portāls “Valmieras Ziņas”, portāls “Valmiera24.lv”, laikraksts “Liesma”, laikraksts “Tava Izvēle” un tūrisma portāls “Travelnews.lv”.

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas svētkos būs plaša muzikālā programma

  27. jūlijā (2017) 
Valmieras pilsētas svētkos „Valmiera virmo!” no 27. līdz 30.jūlijam būs plaša muzikālā programma dažādām gaumēm. 27.jūlijā plkst.19.00 Valmieras pilsētas 734.dzimšanas dienu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros ieskandinās vēsturisko ērģeļu svētki „Latvija –...

Valmieras pilsētas svētkos „Valmiera virmo!” no 27. līdz 30.jūlijam būs plaša muzikālā programma dažādām gaumēm. 27.jūlijā plkst.19.00 Valmieras pilsētas 734.dzimšanas dienu Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros ieskandinās vēsturisko ērģeļu svētki „Latvija – ērģeļu zeme”. Ērģeļmūzikas koncertā Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā uzstāsies Kristīne Gailīte (soprāns), Ilona Birģele (ērģeles, pozitīvs) un Līga Ivāne (ērģeles). Programmā skanēs J.S.Baha, K.F.E.Baha, L.Vjerna, F.Šūberta, S.Rahmaņinova, M.Zariņa un J.Kalniņa mūzika.

Piektdien, 28.jūlijā, plkst.15.00 Valmieras Mūzikas skolas pagalmā norisināsies Vasaras koncerts, kurā piedalīsies Valmieras Kultūras centra senioru vīru koris „Baltie bērzi”, Veru vīru koris (Igaunija), Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi un koklētāju ansamblis „Kārta”.

 

28.jūlija vakarā, no plkst.20.30 uz Centrālās skatuves notiks svētku atklāšana – sadziedāšanās ar Valmieras teātra aktieriem Ievu Puķi, Ģirtu Rāviņu un Kārli Neimani kopā ar pavadošo grupu Emīla Zilberta vadībā. Savukārt pēc tam ikviens aicināts uz leģendārās grupas „Jumprava” koncertu un balli kopā ar grupu „Džentelmeņu špagats”.

 

Sestdien, 29.jūlijā, svētku muzikālo programmu uz svētku Centrālās skatuves aizsāks koncerts „Valmiera skan”. Koncertā piedalīsies Kijevas Tehniskās universitātes jauniešu koris (Ukraina), Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris „Skan”, popgrupa „Notiņas”, grupa „Brangules” un Yamaha mūzikas skolas ģitāristi.

 

29.jūlija vakarā, no plkst.20.00 uz Centrālās skatuves uzstāsies grupa „Tumsa”, Intars Busulis un Abonementa orķestris, savukārt no plkst.23.00 būs lustīga balle kopā ar grupām „Dzelzs Vilks” un „Vēja radītie”.

 

Savukārt jauniešiem 29.jūlijā no plkst.20.00 tiek piedāvāts savs vakara “stūrītis” jeb alternatīvās mūzikas skatuve “Harmonija brīvdabā” Palejas un Lucas ielas krustojuma teritorijā. Plkst. 20:00 skatuvi atklās Vidzemes Augstskolas studentu improvizācijas teātris “ViA Gars” ar interakcijām. Vēlāk “Harmonija brīvdabā” pulcēs grupas Inokentijs Mārpls, “All Day Long” un Riga Reggea, bet pēc pusnakts uzstāsies DJ Horens.

 

Svētku muzikālo programmu svētdien, 30. jūlijā, plkst.14.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā noslēgs koncerts „Vasaras vidū”, kurā piedalīsies Valmieras Mūzikas skolas audzēkņu koris, kvartets un stīgu orķestris.

 

Skatīt vairāk
 

Studijas “Animācijas brigāde” “Brīnumainais leļļu kino” multfilmu izlase

  27. jūlijā (2017) 
27. jūlijā plkst. 19.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā studijas “Animācijas brigāde” “Brīnumainais leļļu kino” multfilmu izlase bērniem un pieaugušajiem “Meža sargi”, “Lācis nāk”, “Meistara slepenā dzīve” u.c. ar režisora Māra Brinkmaņa...

27. jūlijā plkst. 19.00 Valmieras muzeja Izstāžu namā studijas “Animācijas brigāde” “Brīnumainais leļļu kino” multfilmu izlase bērniem un pieaugušajiem “Meža sargi”, “Lācis nāk”, “Meistara slepenā dzīve” u.c. ar režisora Māra Brinkmaņa un filmu tēlu piedalīšanos.

 

 

Interesenti laipni aicināti!

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde 27.07.

  27. jūlijā (2017) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes kārtējo sēdi sasaucis ceturtdien, 2017.gada 27.jūlijā, plkst.14.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

 

 

Darba kārtība:

 

Atklās izstādi “Tautasdziesmas stāsts”

  27. jūlijā (2017) 
Valmieras pilsētas svētku pirmajā dienā, 27. jūlijā, Valmieras muzejā plkst.18.00 atklās izstādi “Tautasdziesmas stāsts”. Tā iepazīstinās ar Valmieras muzeja krājumu, kas “stāsta” par senajiem arodiem, darbarīkiem, sadzīves priekšmetiem un sabiedrības attīstību kopumā....

Valmieras pilsētas svētku pirmajā dienā, 27. jūlijā, Valmieras muzejā plkst.18.00 atklās izstādi “Tautasdziesmas stāsts”. Tā iepazīstinās ar Valmieras muzeja krājumu, kas “stāsta” par senajiem arodiem, darbarīkiem, sadzīves priekšmetiem un sabiedrības attīstību kopumā. Tautasdziesma izstādē skatīta kā saikne ar pagātni, vienlaicīgi godinot tās krāšņumu un daudzveidību.

Tautasdziesmas ir viena no galvenajām latviešu folkloras mutvārdu tradīcijām, kas veido latvisko identitāti. Tās ir apjomīga “informācijas krātuve”, līdz mūsdienām saglabājot ziņas par senču dzīvi, sabiedrības attīstību. Tautasdziesmu četrrindēs ietverts plašs izziņas materiāls, kas ir nozīmīgs pētniecības avots.

Izstādei atlasīts ap 200 lietisko materiālu un ap 200 papīra vienību. No muzeja krājuma būs apskatāmi gan priekšmeti, darbarīki, gan arī dokumentārā informācija un fotogrāfijas.

Izstādi vēl interesantāku un saistošāku padarīs ziņas par vecvārdiem, kurus mūsdienās lieto reti vai nelieto vispār, bet bez kuriem ir apgrūtināta tautasdziesmās ietvertās informācijas uztvere. Tāpat tiks izmantoti interaktīvi un digitāli risinājumi, kas apmeklētājam ļaus pārbaudīt zināšanas, interesantā veidā uzzināt daudz jauna, atkāpjoties no pasīva vērotāja lomas.

Izstāde apskatāma līdz 2018. gada 20.augustam.

 

Skatīt vairāk
 

Sākas Labdarības bumbu rallija biļešu tirdzniecība

  27. jūlijā (2017) 
Ceturtdien, 27. jūlijā, no plkst. 15.00 Valmieras novada fonda (VNF) teltī pie tirdzniecības centra “Valleta” varēs iegādāties Labdarības bumbu rallija biļetes. 36 ātrāko bumbiņu īpašnieki varēs izvēlēties atpūtu SPA namiņā no salona “Līga” vai citas praktiskas un gardas...

Ceturtdien, 27. jūlijā, no plkst. 15.00 Valmieras novada fonda (VNF) teltī pie tirdzniecības centra “Valleta” varēs iegādāties Labdarības bumbu rallija biļetes. 36 ātrāko bumbiņu īpašnieki varēs izvēlēties atpūtu SPA namiņā no salona “Līga” vai citas praktiskas un gardas balvas no vietējiem uzņēmējiem. Visas bumbiņas 29. jūlijā vienlaikus tiks izbērtas Gaujas Kazu krācēs, lai tās trauktos uz finiša līniju, bet pirms tam skriesies uzņēmumu Lielās bumbas.

No 1400 eiro vērtā balvu groza uzvarētāji tādā secībā, kā finišēs bumbas, varēs izvēlēties sev tīkamāko balvu:

 • Relaksējošas brīvdienas SPA namiņā divām personām no SPA salona “Līga”
 • Vērtīga dāvanu karte piemājas pārtikas veikalā “Austris”
 • Dāvanu karte kungiem no apģērbu veikala “Branchess”
 • Divas biļetes uz divām izrādēm Valmieras Drāmas teātrī
 • Hēlija baloni svētku ballītei no “Lai prieks”
 • Dāvanu karte no sieviešu apģērbu veikala “Līna”
 • Pozitīva adrenalīna deva – lāzertaga spēle 4 personām
 • Dāvanu karte īstas gaļas produkcijai no veikala “Kunturi”
 • Dāvanu karte gardām pusdienām kafejnīcā “Bastions”
 • Īsts “Valmiera/ORDO” fanu komplekts – krekls un bumba
 • Labumu grozs gardai maltītei no “Mildas”
 • Patīkamai atpūtai dāvanu karte bārā “Tinte” un biļetes uz jubilejas pasākumu
 • Kultūras baudījums četrām personām Vidzemes koncertzālē “Cēsis”
 • “Galerija Laipa” dāvina uzvarētājam mākslas darbu – grafiku ar Valmieru
 • Dalība izlaušanās spēlē "TimeMachine" 4 personām
 • Dāvanu karte izsmalcinātai maltītei restorānā “Rātes vārti”
 • Ar rokām darinātas īpaša dizaina “Svenne” sveces
 • Dabīgā māla trauki mājīgam interjeram no “Vaidava Ceramics”
 • Dāvanu karte foto pakalpojumiem pie Emīla Vanaga
 • Dāvanu karte “Optikas centrā” briļļu, saulesbriļļu un kontaktlēcu iegādei
 • Dāvanu karte veldzējošai atpūtai ar veikbordu “Rančo parkā”
 • Dāvanu vēstule no Valmiermuižas alus darītavas
 • Balva sportiskām aktivitātēm no “Spēka pasaule”
 • Dāvanu karte jūsu svētku banketam no “Mellene”
 • Radoša koka rotaļlieta topošajiem arhitektiem no “Varis Toys”
 • Garda maltīte patīkamā atmosfērā restorānā “Teātra Vīna bārs”
 • Četras kino biļetes un lielais popkorns no “Kino Gaisma”
 • LEGO® komplekts no LatLUG – Latvijas LEGO fanu kluba
 • Dāvanu karte latviskām skaistumlietām mākslas salonā “Zaiga”
 • Dzērieni, eļļas un cita produkcija jūsu galdam no SIA “Naukšēni”
 • Sarūpē visu skolai nepieciešamo – dāvanu karte veikalā “Agate”
 • Dāvanu karte sporta zāles vai crossfit apmeklējumam fitnesa klubā “Tuff Stuff”
 • Apmeklē sava iecienītākā mākslinieka uzstāšanos koncertzālē “Valmiera”
 • Divi t-krekli ar tavu mīļāko attēlu vai uzrakstu no SIA “VIDZEMES PAPĪRS”
 • Nakts un brokastis divām personām viesu namā “Ķoņu dzirnavas”
 • Borisa un Ināras Teterevu fonds ielūdz apmeklēt LU Botānisko dārzu

Bumbu rallijā var piedalīties ikviens, kurš par 2 eiro vai, pērkot trīs biļetes, par 5 eiro saņems biļeti ar savas bumbiņas numuru. Pilsētas svētku laikā, 29. jūlijā plkst. 19.00, visas bumbas vienlaikus tiks izbērtas Kazu krācēs. Tur, manevrējot starp šķēršļiem un atstraumēm, sacensību dalībnieces trauksies uz finiša līniju pie Rātsupītes iztekas, lai būtu starp pirmajām 36, kuras saviem īpašniekiem izcīnīs varenas balvas.

Biļetes iepriekšpārdošanā varēs iegādāties VNF teltī pie “Valletas” Valmieras pilsētas svētku dienās, no 27. līdz 29. jūlijam. Tāpat ik darbdienu esat gaidīti Valmieras novada fondā Garā ielā 10.

Ienākumi no Labdarības bumbu rallija nonāks Valmieras novada fonda projektu konkursa “Sev, tev, novadam” krājkasītē, no kā jau gadu mijā iedzīvotāji varēs saņemt atbalstu savām iecerēm. Līdz šim tādā veidā tapuši bērnu rotaļu laukumi, sakoptas takas, rīkoti dažādi pasākumi Valmierā un apkārtējos novados. Fonds jau 12 gadus ir partneris tiem, kuri vēlas ziedot, un tiem, kuri vēlas īstenot sabiedrībai derīgas iniciatīvas.

Informāciju sagatavoja:

Inese Boša,

VNF līdzekļu piesaistes speciāliste

Skatīt vairāk
 

Valmieras teātra jaunā sezona sāksies 28.jūlijā

  28. jūlijā (2017) 

Jauno sezonu teātris sāks 28.jūlijā ar kopsapulci, bet jau 18.augustā gaidāma pirmizrāde – dokumentāls meklējums 2 cēlienos “Lūcis”,  ko iestudē režisore Elīna Cērpa. Pētera Lūča lomā – Imants Strads.

Uz tikšanos 2017./2018.gada sezonā!

 

Aicina pieteikties dalībai Valmieras pilsētas svētku gājienā „Valmiera lepojas!”

  28. jūlijā (2017) 
No 27. līdz 30.jūlijam Valmiera atzīmes pilsētas 734. dzimšanas dienu. Pilsētas svētku "Valmiera virmo!" ietvaros 28.jūlijā plkst.19.00 no Vienības laukuma līdz Hanzas sienai norisināsies gājiens "Valmiera lepojas!". Valmieras pilsētas pašvaldība aicina Valmieras uzņēmumus, iestādes, biedrības...

No 27. līdz 30.jūlijam Valmiera atzīmes pilsētas 734. dzimšanas dienu. Pilsētas svētku "Valmiera virmo!" ietvaros 28.jūlijā plkst.19.00 no Vienības laukuma līdz Hanzas sienai norisināsies gājiens "Valmiera lepojas!".

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina Valmieras uzņēmumus, iestādes, biedrības un ikvienu interesentu pieteikties dalībai svētku gājienā, iesakot padomāt par vienotu kolektīva vizuālo noformējumu. Dalība svētku gājienā būs iespēja netradicionālā un atraktīvā veidā prezentēt savu uzņēmumu, iestādi vai biedrību valmieriešiem un pilsētas viesiem. Piedalīties gājienā tiek aicināti arī šogad un pagājušajā gadā dzimušo mazuļu vecāki ar savām atvasēm. Dalību Valmieras gājienā „Valmiera lepojas” var pieteikt līdz 21.jūlijam elektroniski, sūtot e-pastu: evija.dzvinko@valmiera.lv vai zvanot pa tālruni: 64210873 (Evija). Pieteikumā lūdzam norādīt uzņēmuma, iestādes vai biedrības nosaukumu, kontaktpersonu un provizorisko gājiena dalībnieku skaitu, arī motorizēto transportlīdzekļu skaitu, ja tādi plānoti.

Valmieras pilsētas svētki 27.jūlijā sāksies ar vēsturisko ērģeļu svētku koncertu „Latvija - ērģeļu zeme” un kino vakaru pie kinoteātra „Gaisma”. Svētku otrajā dienā, 28.jūlijā, pēc svētku gājiena laukumā pie Hanzas sienas notiks Valmieras pilsētas svētku „Valmiera virmo!” atklāšana kopā ar Valmieras Drāmas teātra aktieriem. Pēc tam skanēs grupas „Jumprava” koncerts un svētku balle ar grupu „Džentelmeņu špagats”.  

29.jūlijā Valmieras vecpilsēta pārtaps par „Gardēžu pili”, kur norisināsies Eiropas gastronomijas reģiona aktivitātes „Ar dabu šķīvī” – pavāru meistarklases un degustācijas, radošās darbnīcas, Latvijas lauku labumu un amatniecības izstrādājumu tirdziņš.

Mazie svētku dalībnieki varēs pārbaudīt savu veiklību un atjautību Bērnu piedzīvojumu parkā, atpūsties „Annels” atrakciju parkā un izmēģināt savas prasmes, piedaloties „Klucīšu dienas” aktivitātēs Valmieras Kultūras centrā. Svētku apmeklētāji varēs piedalīties Kārlienas pagalma svētkos, vērot Kalniešu spēles, doties tematiskā ekskursijā pa pilsētu, kā arī iesaistīties sportiskās aktivitātēs. Vakarā Palejas un Lucas ielas krustojumā norisināsies pasākums jauniešiem „Harmonija brīvdabā”, kurā piedalīsies improvizācijas teātris „ViaGars” un vairākas muzikālās apvienības.

Svētku noslēgumā, 29.jūlija vakarā, laukumā pie Hanzas sienas koncertēs grupa „Tumsa”, Intars Busulis un „Abonementa orķestris”. Svētku ballē spēlēs grupas „Dzelzs vilks” un „Vēja radītie”, bet pusnaktī, salūta „Valmierai 734!” laikā, Valmieras debesīs uzziedēs krāšņi uguns ziedi.

Svētdien, 30.jūlijā, ikviens interesents varēs piedalīties aktīvās atpūtas aktivitātēs – atjautīgajā velo braucienā, ģimenēm ar bērniem būs iespēja izdzīvot  „Simtjūdžu meža” stāstus atraktīvā pārgājienā kopā ar gidu Atpūtas parkā, kā arī norisināsies draudzības kauss nacionālajā suņu daudzcīņā „Valmierai 734”.

Plašāka informācija par svētku programmu: www.valmiera.lv .

 

Skatīt vairāk
 

Gaidāmi satiksmes ierobežojumi Valmieras pilsētas svētkos

  28. jūlijā (2017) - 29. jūlijā (2017) 
Valmieras pilsētas svētku laikā, 28. un 29.jūlijā, gaidāmi satiksmes ierobežojumi. Piektdien, 28.jūlijā, no plkst.07.00 līdz 29.jūlija plkst.06.00 tiks slēgti stāvlaukumi pie Valmieras teātra, Valmieras pilsētas pašvaldības un Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas.  28.jūlijā no plkst.18.30 līdz...

Valmieras pilsētas svētku laikā, 28. un 29.jūlijā, gaidāmi satiksmes ierobežojumi.

Piektdien, 28.jūlijā, no plkst.07.00 līdz 29.jūlija plkst.06.00 tiks slēgti stāvlaukumi pie Valmieras teātra, Valmieras pilsētas pašvaldības un Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcas.  28.jūlijā no plkst.18.30 līdz 19.30, dalībniekiem pulcējoties pilsētas svētku gājienam “Valmiera lepojas”, tiks slēgta Upes iela. Svētku gājiena laikā, no plkst.19.00 līdz aptuveni 20.30, jārēķinās ar ierobežotu satiksmes kustību Rīgas ielas posmā no Vienības laukuma līdz centra aplim. Tāpat no plkst.19.15 līdz 20.30 transportlīdzekļi nevarēs šķērsot tiltu pār Gauju. Savukārt no plkst.19.00 tiks slēgts Rīgas ielas posms no centra apļa līdz Lāčplēša ielai un Lāčplēša iela posmā līdz Raiņa ielai. Iepriekš minētais posms būs slēgts līdz pat 29.jūlija plkst.06.00. Tāpat 28.jūlijā no plkst. 19.00 līdz 29.jūlija plkst.03.00 tiks slēgta Katrīnas iela posmā no Rīgas ielas līdz Valmieras veselības centram “Bastions”.

Sestdien, 29.jūlijā, no plkst.07.00 līdz 19.00 tiks slēgta Bastiona iela posmā no Valmieras Kultūras centra līdz Katrīnas ielai, kā arī no plkst.19.00 līdz 30.jūlija plkst.06.00 Katrīnas iela posmā no Rīgas iela līdz Bastiona ielai. Tāpat 29.jūlijā no plkst.06.00 līdz 30.jūlija plkst.06.00 tiks slēgtas Raiņa un Tērbatas ielas.

Jāpiemin, ka jau no 27. līdz 31.jūlijam tiks slēgts arī Valmieras 5.vidusskolas stāvlaukums.

Gājēji un transportlīdzekļu vadītāji aicināti sekot līdzi izmaiņām satiksmes organizēšanā un pievērst uzmanību pagaidu uzstādītajām ceļa zīmēm.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Valmieras pilsētas svētku programma pieejama mājaslapā www.valmiera.lv, sadaļā “Kultūra”.

 

 

Skatīt vairāk
 

Tehniskie brīnumi Valmierā

  28. jūlijā (2017) 
Piektdien, 28.jūlijā, Valmieras pilsētas svētkos no plkst.15.00 līdz 18.00 Valmieras Kultūras centra laukumā (Rīgas iela 10) Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina piedalīties tehnisku brīnumu radīšanā. Gan maziem, gan lieliem būs iespēja izgatavot raķetes un pārbaudīt to lidotspēju....

Piektdien, 28.jūlijā, Valmieras pilsētas svētkos no plkst.15.00 līdz 18.00 Valmieras Kultūras centra laukumā (Rīgas iela 10) Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina piedalīties tehnisku brīnumu radīšanā.

Gan maziem, gan lieliem būs iespēja izgatavot raķetes un pārbaudīt to lidotspēju. Sajust ātrumu un “izmest” līkumu varēs, izmēģinot trases automodelismu. Ikviens interesents aicināts iepazīt kuģu modeļu būvi un, sākot no plkst.17.30, Dzirnavu ezeriņā izmēģināt to ātrumu. Pirkstu veiklību apmeklētājiem būs iespēja pārbaudīt, mezglojot aproces Valmierai raksturīgās krāsās. Ja inženierija un būvēšana vēl nepadodas, tehniskos brīnumus varēs iepazīt arī dažādās spēlēs. Tāpat lokanākie un aktīvākie aicināti vienoties break un house stilu deju performancēs.

Visas aktivitātes – bez maksas.

Mērķis ir saistošā veidā bērnus un jauniešus iepazīstināt ar tehniskās jaunrades aktivitātēm, rosinot darboties praktiski un izprast dažādas likumsakarības.

Jāpiebilst, ka šajā pašā laikā Valmieras Kultūras centra laukumā norisināsies arī dažādas sportiskas aktivitātes.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Lāce
Valmieras Jaunatnes centrs "Vinda"

 

Skatīt vairāk
 

Aicinām ekskursijā, pārgājienā un velo braucienā

  29. jūlijā (2017) 
Valmieras pilsētas svētku laikā, kas norisināsies no 27.jūlija līdz 30. jūlijam, Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina doties tematiskā ekskursijā, piedzīvojumu pārgājienā, kā arī aizraujošā atjautības velo braucienā. Ekskursija “Valmieras garšas toreiz un tagad” Sestdien,...

Valmieras pilsētas svētku laikā, kas norisināsies no 27.jūlija līdz 30. jūlijam, Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina doties tematiskā ekskursijā, piedzīvojumu pārgājienā, kā arī aizraujošā atjautības velo braucienā.

Ekskursija “Valmieras garšas toreiz un tagad”

Sestdien, 29. jūlijā, plkst. 18:00 pie Valmieras TIC (Rīgas ielā 10) sertificētas Valmieras gides Ineta Amoliņa un Inese Andersone aicinās doties ekskursijā “Valmieras garšas toreiz un tagad”. Lai gan tautā zināmā patiesība vēsta, ka “mīlestība iet caur vēderu”, šoreiz stāsts nebūs tikai par ēdienu. Ekskursijas dalībniekiem aptuveni pusotras stundas garumā būs iespēja dzirdēt aizraujošus stāstus par vietām Rīgas ielā un tās apkārtnē, kur valmierieši un pilsētas viesi agrāk varējuši baudīt dažādus ēdienus, alu, vīnu, kā arī uzzināt jaunākās ziņas pilsētas galvenajos krogos Gaujas krastā.

Pastaigas laikā varēs ieklausīties maz dzirdētos stāstos par dziesminieku Valdi Atālu, kurš savus pirmos ģitāras skaņdarbus atskaņojis slavenajā kafejnīcā “Sports”, tautā dēvētu par “Mironīti”. Tāpat gidi aicinās pakavēties atmiņās padomju laikos, kad Rīgas ielā darbojušies vairāki kulinārijas veikaliņi un tajos apmeklētājiem piedāvāti izcili konditorejas izstrādājumi, garšīgi kāpostiņi, kupāti un citi gardumi. Ekskursijas dalībnieki tiks gan cienāti ar ledenēm “Mironītis”, gan aicināti minēt mīklas par viduslaiku ēdieniem, kā arī apjaust garšaugu smaržas. Interesentus aicinām pulcēties pie Valmieras TIC savlaicīgi!

Pārgājiens bērniem un vecākiem “Simtjūdžu meža piedzīvojums”

Kuram gan nav zināmi omulīgā lācēna Vinnija Pūka un viņa drauga Sivēntiņa piedzīvojumi? Godinot rakstnieku Alanu Milnu 135.gadadienā, arī Valmieras Atpūtas parkā pašiem mazākajiem valmieriešiem un pilsētas viesiem kopā ar vecākiem svētdien, 30.jūlijā, būs iespēja izdzīvot “Simtjūdžu meža” stāstus aktīvā pārgājienā divu stundu garumā. To vadīs sertificēta Valmieras tūrisma gide Lolita Dreimane kopā ar palīgiem. Pārgājiena dalībnieki varēs iejusties Vinnija Pūka tēlā, ceļojot pa “Simtjūdžu meža” takām gar Nīlu (Gauju) kā īsti dabas pētnieki, ceļā sastopot dažādus aizraujošus piedzīvojumus.

Pārgājiena laikā būs iespēja sameklēt vislabākās bišu vietas, atpazīt un atdarināt meža putnu un dzīvnieku balsis, vērot Upes salu, Pūces māju un Pūka Lamašu Milzu Lempjus, kā arī sastapt vēl kādu no Vinnija Pūka draugiem un noslēgumā piknikā pamieloties ar lācēna Pūka mīļāko našķi. Pārgājiena sākums 30.jūlijā plkst. 11:00 pie Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka ieejas vārtiem, noslēgums – Daliņa pludmalē.

Tā kā pārgājiena maršruts vedīs pa meža takām, kas vietām klātas ar koku saknēm, pārvietošanās ar braucamrīkiem nav ieteicama. Aicinām vecākus ar pašiem mazākajiem dalībniekiem izvēlēties jebkuru ērtu mazuļa pārnēsāšanas veidu, kas nav bērna ratiņi.

Pasākums norisināsies arī lietainā laikā, tāpēc lūgums izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu.

Velo brauciens atjautīgajiem cikla “Velosipēdistu vasara Valmierā” ietvaros

Svētdien, 30. jūlijā, interesentus aicinām doties aktīvā un izzinošā velo orientēšanās braucienā, kura laikā būs iespēja gan izbaudīt pilsētas skaistos skatus, gan likt lietā atjautību un vērību, pa ceļam meklējot atbildes uz uzdotajiem jautājumiem. Maršruta karti un uzdevumu lapu būs iespējams saņemt Valmieras TIC jebkurā laikā no plkst. 10:00 līdz 15:00, izvēloties sev labvēlīgu laiku, kad doties maršrutā. Uzdevumu lapas ar atbildēm varēs iesniegt Valmieras TIC līdz plkst. 15:20 vai iesūtīt elektroniski uz tic@valmiera.lv līdz 30. jūlija plkst. 23:59. Maršruts ir aptuveni 12 km garš un, pildot uzdevumus, mērojams vidēji 3 stundās nesteidzoties.

Izbraucot vasarīgo Valmieru, aicinām piestāt arī citās sev saistošās vietās un atvilkt elpu, jo uzdevumu izpildes ātrums nebūs būtisks. Trīs veiksmīgākie, kuri būs izpildījuši visus uzdevumus pareizi, tiks izvēlēti pēc nejaušības principa un saņems pārsteiguma balvas no Valmieras TIC. Ar laimīgajiem sazināsimies individuāli 31. jūlijā.

Dalība visos pasākumos bez maksas. Gaidīsim jūs Valmieras pilsētas svētkos “Valmiera virmo!” Papildu informācija, rakstot uz e-pastu tic@valmiera.lv vai zvanot pa tālruni 26332213.

Skatīt vairāk
 

Alternatīvās mūzikas skatuve Valmieras pilsētas svētku laikā

  29. jūlijā (2017) 
Sestdien, 29.jūlijā, Valmieras pilsētas svētku laikā jauniešiem un visiem citiem interesentiem tiek piedāvāts savs vakara “stūrītis” jeb alternatīvās mūzikas skatuve Palejas un Lucas ielas krustojuma teritorijā. Plkst. 20:00 skatuvi atklās Vidzemes Augstskolas studentu improvizācijas...

Sestdien, 29.jūlijā, Valmieras pilsētas svētku laikā jauniešiem un visiem citiem interesentiem tiek piedāvāts savs vakara “stūrītis” jeb alternatīvās mūzikas skatuve Palejas un Lucas ielas krustojuma teritorijā. Plkst. 20:00 skatuvi atklās Vidzemes Augstskolas studentu improvizācijas teātris ViA Gars ar interakcijām. Vēlāk HARMONIJA BRĪVDABĀ pulcēs tādas grupas kā: Inokentijs Mārpls, All Day Long un Riga Reggea, bet pēc pusnakts uzstāsies DJ Horens.

Pasākuma programma:

 • 20:00-21:00 ViA Gars improvizācijas teātris
 • 21:00-22:00 Inokentijs Mārpls
 • 22:15-23:15 All Day Long
 • 23:30-00:30 Riga Reggea
 • 01:00-02:00 DJ Horens

Par ēdināšanu pasākuma laikā rūpēsies B-Burgers, bet slāpes veldzēt piedāvās Malduguns Alus.

Uz HARMONIJU BRĪVDABĀ aicināts ikviens, lai nesteidzīgi līgotos šupuļtīklos un baudītu vasaras silto vakaru draugu un domubiedru kompānijā, kā arī bezmaksas koncertus zaļā vidē.

Pasākuma vietas GPS koordinātes 57°32'29.0"N 25°25'47.6"E

Pasākumu organizē Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” sadarbībā ar Valmieras Jauniešu domi un Valmieras pilsētas pašvaldību.

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Lāce,

Valmieras Jaunatnes centra “Vinda”

jaunatnes lietu speciāliste

Skatīt vairāk
 

Ceļojums garšu pasaulē – “Gardēžu pils”

  29. jūlijā (2017) 
Vārti, kas ved Valmieras vecpilsētā un muzeja teritorijā, vienu dienu – 29.jūlijā – kļūs par robežšķirtni starp tagadni un pagātni, ikvienu interesentu ievedot “Gardēžu pilī”. Izcilu pavāru un restorānu īpašais piedāvājums, latviski ēdieni un izejvielas, darbnīcas,...

Vārti, kas ved Valmieras vecpilsētā un muzeja teritorijā, vienu dienu – 29.jūlijā – kļūs par robežšķirtni starp tagadni un pagātni, ikvienu interesentu ievedot “Gardēžu pilī”.

Izcilu pavāru un restorānu īpašais piedāvājums, latviski ēdieni un izejvielas, darbnīcas, no siera veidoti raksti, ieskats viduslaikos, kā arī mājražotāju tirdziņš un muzikāli priekšnesumi. Tas sagaida “Gardēžu pils” apmeklētājus 29.jūlijā no plkst.9.00 līdz 16.00.

Piecu restorānu meistarīgie šefpavāri aicinās atgriezties pie saknēm un izvēlēties šim reģionam raksturīgo garšu, vietējās lauku saimniecībās pieejamās izejvielas, lai no dabā rodamām sastāvdaļām gatavotu maltīti neierastā izpildījumā.

Apmeklētāji klātienē uzzinās, kāpēc “Rātes Vārti” šefpavārs Valters Zirdziņš, izvēloties tepat audzētus produktus, sevi sauc par pērļu zvejnieku. Valmiermuižas alus virtuves garšu meistari rādīs, kā ēdienkarti mainīt līdz ar saules gada ritumu, iezīmējot dažādus gadalaikus un produktu sezonalitāti. Vidzemes lauku labumu garšas neparastās kombinācijās savīs “Dikļu pils” šefpavārs Jānis Siliņš. Kustības “Dabas garša” aizsācējs, vairāku pavārmākslas grāmatu autors un Latvijas “Pavāru kluba” dibinātājs, “Restorāns3” šefpavārs Ēriks Dreibants, parādīs, kā sekot idejai par zaļāku planētu, izmantojot meža veltes, savvaļas, bio un sezonālos produktus. Savukārt “Rocket Bean Roastery” šefpavārs Artūrs Taškāns aicinās garšu ceļojumā, kas aizvedīs arī līdz kafijas grauzdēšanas mākslai.

Jāpiebilst, ka Rīgas – Gaujas reģions, tostarp arī Valmiera, 2017.gadā nes Eiropas gastronomijas reģiona titulu. Valmiera kopā ar sadarbības partneriem – Cēsis, Sigulda, Rīgas Tūrisma attīstības birojs, Gaujas Nacionālā parka tūrisma klasteri – izveidojuši īpašu konceptu “Ar dabu šķīvī” šī reģiona gastronomijas daudzveidības veicināšanai.

No 10.30 līdz 14.00 norisināsies četru reģionu konkursa “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā” Vidzemes posms. Dalībnieki demonstrēs mājās gatavotu siera, biezpiena un maizes gardumu svētku galdam. Noformējumā būs saskatāmi latviski raksti un krāsu elementi.

“Gardēžu pils” Latvijas mājražotāju gardumu un amatnieku labumu tirdziņā “Ar Gardu muti Valmierā” pulcēsies meistari, kuri augstā vērtē tur Latvijas produktus un dabīgas izejvielas.

Šefpavāru un amatnieku iedvesmoti, kā arī uzņēmuši Latvijas dabas velšu spēku, “Gardēžu pils” apmeklētāji savu meistarību varēs izkopt, piedaloties radošajās Valmieras muzeja un krodziņa “Pils ķēķis” darbnīcās.

Ēdienu darbnīcā “Bruņinieka mielasts” tiks uzburta viduslaiku noskaņa, gatavošanā izmantojot muzeju krājumā atrodamas senās receptes, kā arī Valmieras muzeja garšaugu dārzā izaudzēto. Savukārt četri Hanzas namiņi vilinās ar īpašiem piedāvājumiem. Tējas namiņā varēs gūt plašāku ieskatu par ārstniecības augiem. Turpat apmeklētāji aicināti atveldzēties ar atspirdzinošu zāļu dzērienu. Garšaugu namiņā prāta “asināšana” notiks, meklējot atrisinājumu gardēžu mīklām, kā arī mēģinot atpazīt viduslaikos populārus garšaugus. Degustēšana un interesanta darbošanās notiks Plāceņu namiņā, iepazīstot viduslaiku pamatēdienu – maizi un plāceni. Savukārt Ceļotāju namiņā interesenti varēs izzināt, no kurienes un kā pie mums nokļuva dažādi augi, dārzeņi un augļi.

Uz skatuves pavāru meistarklases mīsies ar muzikāli “gardiem” priekšnesumiem. Uzstāsies DJ AG, ģitāristi Reinis Jaunais, Kaspars Niklasons, etnomuzikoloģe Zane Pērkone un dziedātāja Kristīne Liede, kā arī grupa “Bezgalībieši”. Savukārt meistarklasi rādīs šefpavāri Artūrs Taškāns, Valters Zirdziņš, Ēriks Dreibants, Jānis Siliņš un Dzintars Kristovskis.

“Gardēžu pils” Valmierā norisināsies pilsētas svētku laikā. Valmieras 734.dzimšanas dienas svinību programma skatāma mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Kultūra” – “Valmieras pilsētas svētki 2017”.

Foto: viesnīcas "Wolmar" restorāns "Agnese"

Skatīt vairāk
 

Mākslas nodarbības Kārlienas pagalma svētkos

  29. jūlijā (2017) 
Valmieras pilsētas svētkos, 29.jūlijā no plkst.12.00 līdz 20.00, mākslas “Galerija Laipa” pagalmā (Stacijas ielā 37) jau ceturto gadu tiks svinētas mākslas dzīres – Kārlienas pagalma svētki.  Svētku laikā apmeklētāji bez maksas varēs piedalīties mākslas meistarklasēs –...

Valmieras pilsētas svētkos, 29.jūlijā no plkst.12.00 līdz 20.00, mākslas “Galerija Laipa” pagalmā (Stacijas ielā 37) jau ceturto gadu tiks svinētas mākslas dzīres – Kārlienas pagalma svētki. 

Svētku laikā apmeklētāji bez maksas varēs piedalīties mākslas meistarklasēs – gleznošana, akvareļglezniecība, grafika, pinholes fotokameru izgatavošana un Derty deal audio meistarklase, baudīt dzejas lasījumus, brīvdabas koncertu un citas aktivitātes. Būs iespējams izmēģināt un piedalīties mākslas pasaules radīšanā, un sajust mākslas elpu, krāsām, otām un audeklam mijiedarbojoties.

Nodarbību saraksts:

 • No plkst.12.30 līdz 14.30 un no plkst.15.00 līdz 17.00 mālēšanas skola kopā ar Patriciju Brekti. Nodarbībā būs iespējams apgūt krāsu toņu jaukšanu. Šī būs iespēja ļaut rokai un otai sajust audekla faktūru un priecāties par krāsu toņu un nianšu pilnasinīgo skanējumu radošās izpausmēs;
 • No plkst.12.30 līdz 14.30 un no plkst.15.00 līdz 17.00 akvareļu glezniecības nodarbība. Ūdens, kas rada akvareli un ļauj māksliniekam izveidot savu unikālo rokraksta plūdumu, ir viens no svarīgākajiem elementiem akvareļglezniecībā. Kopīgi radīsim akvareļus un izbaudīsim krāsu plūdumu uz papīra;
 • No plkst.12.30 līdz 14.30 un no plkst.15.00 līdz 17.00 grafikas nodarbība. Grafika ir viens no sarežģītākajiem mākslas tapšanas procesiem, kā pamatā ir zīmēšanas talants. Iepazīsim dažādus grafikas veidus un radīsim arī paši savus grafikas darbus;
 • No plkst.12.30 līdz 14.30 un no plkst.15.00 līdz 17.00 pinhole darbnīca. Iespēja gan lielam, gan mazam pašam radīt oriģinālu fotoaparātu un neatkārtojamas fotogrāfijas;
 • Plkst.14.00, plkst.15.00 un plkst.16.00 Derty Deal Audio meistarklase. Kā top elektroniskā mūzika un skaņu sintēze? Kāda ir tehnikas nozīme skaņas radīšanā? Meistarklase ietvers paneļdiskusijas, pieredzes stāstus un paraugdemonstrējumus.

Aicinām ikvienu interesentu pieteikties nodarbībām un meistarklasēm, rakstot e-pastu galerijalaipa@gmail.com vai zvanot pa tālruni 26169449. Jāpiemin, ka katrā grupā dalībnieku skaits ir ierobežots – 20 personas, tādēļ vēlams pieteikties laicīgi. Nodarbības un materiāli tiks nodrošināti bez maksas.

Paralēli mākslinieciskajām nodarbēm, atvērts būs arī mākslas “Galerija Laipa” veikaliņš, kur varēs aplūkot un iegādāties Latvijā radītas mākslas un dizaina lietas. Tāpat svētku laikā tiks atklāta laikmetīgās mākslas izstāžu cikla “MVT vasaras mājas rezidences Valmierā” 2.izstāde un Valmieras mākslas plenēra noslēguma izstāde, savukārt par svētku muzikālo noformēju rūpēsies Tautas Harmonijas centrs.

Pasākums tapis ar Valmieras pilsētas pašvaldības, Vidzemes plānošanas reģiona, Valmiermuižas alus darītavas, Artifex plus un Dizaina centra atbalstu.

Informāciju sagatavoja: 
Karlīne Cercina, 
Mākslas "Galerija Laipa"
 

 

Skatīt vairāk
 

Aicina piedalīties mājās gatavotu gardumu konkursā

  29. jūlijā (2017) 
Biedrība "Siera klubs" un Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar Skrundas novada domi, Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Kultūras centru, Rēzeknes, Jelgavas un citu lielāko pilsētu pašvaldībām, ar Latvijas piena pārstrādes un maizes ražošanas uzņēmumiem pirmo reizi Latvijā...

Biedrība "Siera klubs" un Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar Skrundas novada domi, Valmieras pilsētas pašvaldību un Valmieras Kultūras centru, Rēzeknes, Jelgavas un citu lielāko pilsētu pašvaldībām, ar Latvijas piena pārstrādes un maizes ražošanas uzņēmumiem pirmo reizi Latvijā organizē četru reģionu konkursu "Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā".

Konkurss norisinās četros posmos — katrā Latvijas reģionā, tostarp Vidzemē — 29. jūlijā Valmierā, pilsētas svētkos. Tā ideja ir popularizēt Latvijā ražoto piena produktu un maizes ēšanas tradīcijas, izstrādāt jaunas vai uzlabot esošās piena produktu un maizes svētku gardumu receptes (tortes, ruletes, cepumi, sacepumi u.c.), kuru sastāvā izmantots Latvijā ražotais siers, biezpiens, saldais un skābais krējums un citi piena produkti un Latvijā ceptās maizes, kā arī citi saderīgi produkti. Ceram, ka konkurss palīdzēs pilnveidot prasmi un zināšanas, popularizēt novadu godu saimnieču, kulināru, maiznieku - konditoru un mājsaimnieču pieredzi un tradīcijas, konkursa gaitā sadarbosimies ar mācību iestāžu audzēkņiem un pasniedzējiem, latvisko tradīciju turpinātājiem nākotnē.

Esam ieteikuši potenciālajiem dalībniekiem garduma noformējumā (dekorējot virsmu, izvēloties izstrādājuma formu) ietvert latvisko rakstu un krāsu elementus, garduma pasniegšanu svētku galdā veidot jaunā kvalitātē, kur savijas senie raksti, tautas folklora un mūsu tautas kultūras mantojums.

Piedalīties konkursā aicinām jebkuru cilvēku, arī juridiskas personas, kas vēlas parādīt savu prasmi, gatavojot konkursa meistardarbu. Pieteikums konkursam jāraksta brīvā formā un jānosūta uz e-pastu: sieraklubs@inbox.lv vismaz septiņas dienas pirms konkursa katrā novadā. Katrs konkursa dalībnieks ierodas uz konkursa norises vietu ar mājās gatavotu siera, biezpiena un maizes gardumu svētku galdam, kura svars ir četri kilogrami. Stundu pirms konkursa sākuma dalībnieks iesniedz savu meistardarbu žūrijas komisijas sekretariātā, norādot sava meistardarba nosaukumu. Gardums būs arī jāprezentē un vēlāk žūrijai jāiesniedz receptūra – apraksts.

Meistardarba gatavošanā jāizmanto Latvijā ražoti piena produkti un maize pēc izvēles, to var papildināt ar jebkuru citu Latvijā ražotu produktu. Visām izmantotajām sastāvdaļām jābūt lietojamām uzturā, ideālā variantā izmantojam dabīgās garšvielas un krāsvielas.

Katrs konkursa dalībnieks saņems diplomu un vērtīgas balvas, bet pirmo triju vietu ieguvējiem - diplomi, arī trīs dienu apmaksāts iepazīšanās brauciens uz Briseli un Eiropas Parlamentu. Konkursa laikā meistardarbus vērtēs arī skatītāji, piešķirot Simpātiju balvu – dāvanu karti EUR 80.00 vērtībā. Žūrija ir tiesīga piešķirt papildu balvu par nomināciju "Pārsteigums".

 

Informāciju sagatavoja:

Vanda Davidanova,

biedrības «Siera klubs» valdes priekšsēdētāja

Skatīt vairāk
 

Mazos būvniekus aicina uz "Klucīšu dienu"

  29. jūlijā (2017) 
29. jūlijā Valmieras pilsētas svētku ietvaros Valmieras Kultūras centra lielajā zālē no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 Latvijas LEGO® fanu klubs LATLUG piedāvās dažādas LEGO aktivitātes kā lieliem, tā maziem klucīšu faniem. Ieeja un dalība pasākumā bez maksas. Radoši noskaņotie klucīšu...

29. jūlijā Valmieras pilsētas svētku ietvaros Valmieras Kultūras centra lielajā zālē no plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 Latvijas LEGO® fanu klubs LATLUG piedāvās dažādas LEGO aktivitātes kā lieliem, tā maziem klucīšu faniem. Ieeja un dalība pasākumā bez maksas.

Radoši noskaņotie klucīšu būvētāji varēs izpaust savu fantāziju pie LEGO® City un Duplo brīvās būvēšanas galdiem. Būs iespēja arī uzbūvēt unikālus LEGO® veidojumus pēc LATLUG biedru pašdizainētām instrukcijām. Vienmēr aizraujoši ir izaicināt savus draugus augstākā LEGO® torņa būvniecībā, kur veiklākie iegūs arī balvas.

Jaunie LEGO® autovadītāji varēs iemēģināt dažādus LEGO® Technic radiovadāmos modeļus. LATLUG biedru veidotā LEGO® Technic bezceļu auto trase ir sarežģīts izaicinājums katram jaunajam LEGO® autovadītājam. Roku veiklību iespējams pārbaudīt arī veicot iekraušanas darbus ar LEGO® Techinic Volvo pašiekrāvēju. Testa braucieniem pieejami arī LEGO® #42065 komplekta bagiji.

Pasākumā būs aplūkojami dažādi Latvijas LEGO® fanu veidotie detalizētie klucīšu modeļi. LATLUG biedri labprāt pastāstīs arī par pašu modeļu tapšanas gaitu, piemēram, kā tiek izdomāts dizains, kā savākti klucīši, cik ilgi norit būvniecība un citas lietas.

Sadarbībā ar Academy of Young Engineers Latvia zinātkārie prāti varēs praktiski apgūt LEGO® robotikas pamatus Mindstorms un WeDo meistarklasē.

LATLUG pastāv kopš 2013. gada, un savās rindās pulcē aktīvākos Latvijas LEGO® piekritējus. Klubs regulāri rīko publiskus LEGO® tematikas pasākumus dažādās Latvijas vietās, lai plašākam cilvēku lokam parādītu šī hobija daudzveidīgās iespējas. 2016. gadā divas reizes bijām „Klucīšu dienā" Valmierā un esam priecīgi atkal atgriezties Valmierā ar dažādām praktiskajām klucīšu aktivitātēm.

Pēteris Sproģis,

Fanu klubs LATLUG

 

Skatīt vairāk
 

Koncertā „Valmiera skan” viesosies koris no Ukrainas

  29. jūlijā (2017) 
29. jūlijā no plkst.12.00 līdz plkst.16.00 uz Valmieras pilsētas svētku Centrālās skatuves notiks koncerts „Valmiera skan”. Koncertu plkst.12.00 atklās Kijevas Tehniskās universitātes jauniešu koris no Ukrainas (diriģents Ruslans Bogdans) un Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra...

29. jūlijā no plkst.12.00 līdz plkst.16.00 uz Valmieras pilsētas svētku Centrālās skatuves notiks koncerts „Valmiera skan”. Koncertu plkst.12.00 atklās Kijevas Tehniskās universitātes jauniešu koris no Ukrainas (diriģents Ruslans Bogdans) un Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu koris „Skan” (diriģentes Irēna Zelča un Liene Zvirbule).

Kora „Skan” diriģente Irēna Zelča pastāstīja, ka abu kolektīvu sadarbība aizsākās pirms gada, un šī būs pirmā reize, kad kori uzstāsies uz vienas skatuves.

 

Kijevas Tehniskās universitātes jauniešu kora koncertprogrammā skanēs S.Rahmaņinova, E.L.Vēbera, Ē.Ešenvalda, L.Koena un citu autoru dziesmas. Koncertā Kijevas Tehniskās universitātes koris kopā ar jauniešu kori „Skan” izpildīs divas kopdziesmas - latviešu tautas dziesmu „Pūt, vējiņi!” Jurjānu Andreja apdarē un ukraiņu dziesmu „Reve ta stohne Dnipr shyrokyi”.

 

Plkst.13.00 uz Centrālās skatuves kāps popgrupa „Notiņas”, savukārt plkst.14.00 – Valmieras Valsts ģimnāzijas grupa „Brangules”. Grupa izveidota pirms diviem gadiem, tās sastāvā muzicē sešas dalībnieces. „Brangules” izpilda rokenrolu, roku, džezu un citu žanru mūziku.

 

Koncertu plkst.15.00 noslēgs Yamaha mūzikas skolas ģitāristu uzstāšanās.

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas svētkos aicinām uz Bērnu piedzīvojumu parku

  29. jūlijā (2017) 
Valmieras pilsētas svētkos „Valmiera virmo!” 29. jūlijā no plkst.10.00 līdz plkst.18.00 Valmieras Kultūras centra laukumā norisināsies daudzveidīgas aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Bērnu piedzīvojumu parkā aktivitātes nodrošinās aktīvā tūrisma centrs „Eži” un speciālā...

Valmieras pilsētas svētkos „Valmiera virmo!” 29. jūlijā no plkst.10.00 līdz plkst.18.00 Valmieras Kultūras centra laukumā norisināsies daudzveidīgas aktivitātes ģimenēm ar bērniem. Bērnu piedzīvojumu parkā aktivitātes nodrošinās aktīvā tūrisma centrs „Eži” un speciālā pirmsskolas izglītības iestāde (SPII) „Bitīte”.

Aktīvā tūrisma centrs „Eži” aicinās pārbaudīt veiklību bundžu burziņā, veikt distanci ar skrejriteni, spēlēt disku golfu un mini basketu, šaut ar kaķeni un darboties riņķotavā.

 

SPII „Bitīte” piedāvās izmēģināt savus spēkus septiņos dažādos pārbaudījumos: pārvarēt šķēršļu joslu „Gaujas līkloči”, mērķī ripināt jautrās bumbiņas, pabarot „zaķīti”, piedalīties knaģu spēlēs, apliecināt makšķernieka dotības, bezbailīgi doties peļu alā un pārbaudīt kāju veiklību.

 

Vienlaikus norisināsies arī ERGO veloskola bērniem, kur īpaši veidotā trasē varēs pārbaudīt un uzlabot savas velobraukšanas prasmes, veicot praktiskās braukšanas vingrinājumus un pārvarot dažādus šķēršļus. Bērniem šī trase būs interesants piedzīvojums un izaicinājums, toties vecākiem tā ļaus labāk saprast to, cik prasmīgi velobraucēji ir viņu bērni un kuras iemaņas vēl vajadzētu apgūt.

 

No plkst.11.00 līdz plkst.15.00 Bērnu piedzīvojumu parkā viesosies karikatūrists Gatis Šļūka, kurš klātesošos iemūžinās karikatūrās. Tāpat Valmieras Kultūras centra laukumā būs pieejams bērnu baseins, ikviens varēs izmēģināt savas iemaņas radiovadāmo automodeļu trasē, bērni varēs darboties ar ekskavatoru, kā arī būs iespēja tikt pie hennas tetovējumiem un iegūt skaistu sejas gleznojumu.

 

Skatīt vairāk
 

Norisināsies noslēdzošais “Eiropas pieccīņas” posms

  29. jūlijā (2017) 
29.jūlijā dažādās vietās Valmierā norisināsies erudīcijas spēles “Eiropas pieccīņa” noslēdzošais posms, tēma – “Atvērtā Eiropa”. Spēles noslēdzošajā posmā starp t/c Valleta un Rīgas ielu jautājumi būs saistīti ar plašajām iespējām, kādas Eiropas...

29.jūlijā dažādās vietās Valmierā norisināsies erudīcijas spēles “Eiropas pieccīņa” noslēdzošais posms, tēma – “Atvērtā Eiropa”.

Spēles noslēdzošajā posmā starp t/c Valleta un Rīgas ielu jautājumi būs saistīti ar plašajām iespējām, kādas Eiropas iedzīvotājiem ir pieejamas, lai gūtu pieredzi un mācītos. Tāpat būs iekļauti arī jautājumi par Valmieras kultūrvēsturi. Šajā posmā spēlei pievienosies “Mobilais zināšanu ekspresis”, kas ir zināšanu platforma, lai interesantā veidā ļautu atklāt Eiropu.

 “Mobilais zināšanu ekspresis” aicinās daudzveidīgi iepazīt Eiropas Savienību (ES), piemēram, atpazīstot augļus, ko Latvijā ieved no citām valstīm, tādejādi pilnveidojot izpratni par ES valstu sadarbību, kas ietekmē ikviena cilvēka ikdienu. Tāpat aicināsim pielietot zināšanas un uzzināt ko jaunu, risinot šifrētu rēbusu un piedaloties atraktīvā spēlē par ES valstīm, to kultūru, simboliem, ēdieniem, tādejādi pilnveidojot izpratni par ES saukli “vienoti daudzveidībā”. Centrālais notikums – spēle “ES erudīts”, kuras laikā tiks būvēts pēc iespējas augstāks zināšanu tornis, atspoguļojot ideju par līdzdalību un kopīgu Eiropas veidošanu. Spēle notiks no plkst. 10.00 līdz 17.00 (starp t/c Valleta un Rīgas ielu), bet plkst. 19.00 tiks noskaidrots uzvarētājs, kurš saņems saldumu grozu.

Sacensības tiks atklātas plkst.12.00, bet apbalvošana norisināsies plkst.19.00 uz skatuves Svētku Centrālajā laukumā. Kopējais spēles norises laiks no plkst.12.00 līdz 17.00.

Pilsētā tiks izvietoti pieci spēles punkti, to varēs sākt no jebkura punkta.

Spēles norises vietas:

 • starp t/c “Valleta” un Rīgas ielu (informācijas punkts, foto stends un mobilo zināšanu ekspresis);
 • Valmieras Kultūras centrs/Valmieras Tūrisma informācijas centrs (Rīgas iela 10);
 • Kinoteātris “Gaisma” (Rīgas iela 19);
 • Vidzemes Augstskola (Cēsu iela 4);
 • Vidzemes Augstskola (Tērbatas iela 10).

Posma uzvarētāji balvā saņems 700 EUR, 2.vietas ieguvēji 400 EUR, bet 3.vietas ieguvēji 300 EUR. Tāpat tiks izlozēti trīs laimīgie Virtuālās pieccīņas dalībnieki, katrs balvā saņems 300 EUR. Kopējais spēles balvu fonds – 10000 EUR.

Plašāka informācija pieejama mājaslapā www.eiropas5cina.lv.

Jāpiemin, ka sacensību vēstnese Valmierā ir vieglatlēte Jolanta Dukure.

Spēli organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā.

Arī Tu esi daļa no Eiropas, tiekamies sacensībās!

Informāciju sagatavoja:
Gundega Turnele,
SIA “Pareizā ķīmija”
Skatīt vairāk
 

Bezmaksas sabiedriskais transports Valmieras pilsētas svētkos

  29. jūlijā (2017) 
SIA “VTU Valmiera” informē, ka Valmieras pilsētas svētku sestdienā, 29.jūlijā, braucieni pilsētas maršrutu autobusos būs bez maksas. Savukārt satiksmes ierobežojumu laikā gaidāmas izmaiņas autobusu kustībā. Piektdien, 28.jūlijā, gājiena laikā, no plkst.19.00 līdz aptuveni 20.30,...

SIA “VTU Valmiera” informē, ka Valmieras pilsētas svētku sestdienā, 29.jūlijā, braucieni pilsētas maršrutu autobusos būs bez maksas. Savukārt satiksmes ierobežojumu laikā gaidāmas izmaiņas autobusu kustībā.

Piektdien, 28.jūlijā, gājiena laikā, no plkst.19.00 līdz aptuveni 20.30, reģionālie starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutu autobusi kursēs pa apvedceļu. Līdz ar to reģionālo starppilsētu un vietējās nozīmes maršrutu autobusu pasažieri netiks apkalpoti pilsētas pieturās. Savukārt pilsētas maršrutu autobusi gājiena laikā nekursēs, kustību atsākot ierastajā kārtībā pēc gājiena.

No piektdienas, 28.jūlija, plkst.19.00 līdz svētdienas, 30.jūlija, plkst.6.00 autobusi nekursēs maršrutā no centra apļa līdz Tērbatas ielas krustojumam ar Lucas ielu.

Sestdien, 29.jūlijā, būs slēgti pilsētas 3. un 5.autobusu maršruti. Savukārt 9.maršruta autobusi kursē līdz pieturvietai “ZET”. Sabiedriskais transports virzienā uz Rūjienu, Valku, Burtniekiem (caur “Pidriķi”) un Ēveli tiks novirzīts pa apbraucamo ceļu. Pasažieru uzņemšana autobusu pieturā “Centrs” K.Baumaņa ielā.

Visas izmaiņas būs skatāmas arī pieturvietās izliktajos paziņojumos.

Jāpiemin, ka pilsētas svētku laikā Valmierā kursēs “muzikālie autobusi”, kad ar koncertu sabiedriskajā transportlīdzeklī pasažierus pārsteigs skanīgi priekšnesumi.

Informāciju sagatavoja:

SIA "VTU Valmiera"

Skatīt vairāk
 

Svētku tirdziņš – neierastā vietā

  29. jūlijā (2017) 
29.jūlijā no plkst. 9.00 līdz 16.00 norisināsies amatnieku un mājražotāju tirgus. Šogad Valmieras pilsētas svētkos valmieriešiem un pilsētas viesiem būs atvērta tirgus “upe”, jo piedāvājumi rindosies maršrutā Lāčplēša iela (rātslaukums) – Tērbatas iela...

29.jūlijā no plkst. 9.00 līdz 16.00 norisināsies amatnieku un mājražotāju tirgus.

Šogad Valmieras pilsētas svētkos valmieriešiem un pilsētas viesiem būs atvērta tirgus “upe”, jo piedāvājumi rindosies maršrutā Lāčplēša iela (rātslaukums) – Tērbatas iela – Strauta iela.

Ap 200 tirgotāju no tuvākām un tālākām vietām aicinās iegādāties sezonai raksturīgas dabas veltes, vasarīgus tērpus, rotas, dekorus mājai un dārzam, saimniecībā noderīgas lietas, cienastu gardām maltītēm un vēl daudz citu pašu darinātu veidojumu.

Šajā pašā laikā vecpilsētas teritorijā interesentiem atvērta būs “Gardēžu pils”. Tā viesus sagaidīs ar izcilu pavāru un restorānu īpašo piedāvājumu, meistarklasēm, latviskiem ēdieniem un izejvielām, aizraujošām darbnīcām, aicinot palūkoties uz maltīti no cita skatpunkta. Norisināsies arī konkurss “Tautiskie raksti siera, biezpiena un maizes gardumā”, savukārt uz skatuves būs muzikāli “gardumi”.

Valmieras 734.dzimšanas dienas svinības -  no 27. līdz 30.jūlijam.

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas svētkos uzstāsies grupa „Atro’n’out”

  29. jūlijā (2017) 
29. jūlijā plkst.20.00 Valmieras pilsētas svētku Centrālajā laukumā pie Hanzas sienas uzstāsies grupa „Astro'n'out". Grupa „Astro’n’out” sevi pierādījusi uz Latvijas skatuves jau 14 gadu garumā, viņi dzīvo mūzikā ar Raiņa citāta – „Pastāvēs, kas mainīsies”...

29. jūlijā plkst.20.00 Valmieras pilsētas svētku Centrālajā laukumā pie Hanzas sienas uzstāsies grupa „Astro'n'out".

Grupa „Astro’n’out” sevi pierādījusi uz Latvijas skatuves jau 14 gadu garumā, viņi dzīvo mūzikā ar Raiņa citāta – „Pastāvēs, kas mainīsies” - pieeju. Ceļojums no vienkārša ģitārrokgrupas skanējuma līdz mūsdienīgi elektroniskai konceptmūzikai. „Astro’n’out” vienmēr bijuši atvērti radošiem meklējumiem, tomēr cauri gadiem nav zaudējuši savu rokrakstu. Piecu studijas albumu garumā sakrāts pieklājīgs klāsts radio singlu - “Tici Sev”, “Turies”, “Daļa Rīgas”, “Spoguļoties” un daudzi citi nosaukumi, kas neatstāj vienaldzīgus skatītājus lielākajos Latvijas festivālos, pilsētas svētkos un koncertzālēs. „Astro’n’out” ir saņēmuši Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas nomināciju par katru līdz šim izdoto albumu. Lai arī sastāvs piedzīvojis pārmaiņas, nu jau ilgstoši grupas kodols ir nemainīgs – Māra Upmane – Holšteine (balss), Juris Kalnišs (ģitāra, elektronikas), Mārtiņš Elerts (ģitāra, elektronikas), Mārtiņš Miļevskis (bungas, ritma instrumenti) un Toms Poišs (bass) koncertsastāvā.

 

Koncerta apmeklējums bez maksas. Plašāk par Valmieras pilsētas svētkiem „Valmiera virmo!” – www.valmiera.lv.

 

Skatīt vairāk
 

Valmiera ceturto reizi centīsies nosargāt spēcīgākās pilsētas titulu

  29. jūlijā (2017) 
Sestdien, 29. jūlijā, Valmiera jau ceturto reizi centīsies nosargāt Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu. Valmieras posms svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” notiks no plkst. 11.30 līdz 14.30 Valmieras Kultūras centra laukumā. No 27. līdz...

Sestdien, 29. jūlijā, Valmiera jau ceturto reizi centīsies nosargāt Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu. Valmieras posms svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” notiks no plkst. 11.30 līdz 14.30 Valmieras Kultūras centra laukumā.

No 27. līdz 30. jūlijam Valmiera virmos 734. dzimšanas dienā. Arī šogad pilsētas iedzīvotāji un dzimšanas dienas viesi tiek aicināti nosargāt trīs gadus pēc kārtas izcīnīto Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu. Sacensību dalībnieku galvenais uzdevums būs trīs stundu laikā pēc iespējas vairāk reižu uzspiest svaru stieni. Jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un sievietēm būs jāspiež 20 kg smags svaru stienis, bet vīru konkurencē 50 kg. Dalībnieku kopā paveiktais veidos pilsētas rezultātu. Dalība sacensībās ir bezmaksas un nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Video ieskats sacensību norisē no 2016. gada Valmieras posma pieejams šeit.

Lai Valmiera arī šogad kļūtu par Latvijas spēcīgāko pilsētu, tai vispirms ir jāpārspēj Jēkabpils rezultāts 223 740 kg. Tam nevajadzētu būt grūti, jo 2016. gadā Valmieras aizstāvji kopā uzspieda pat 265 650 kg. 2015. gadā pilsētas rezultāts bija 251 750 kg, bet sacensību pirmajā gadā, 2014., pilsēta uzvarēja ar 207 990 kg. Visus šos gadus tieši Valmiera ir bijusi Latvijas spēcīgākās pilsētas godā un katru gadu spējusi celt aizvien vairāk kilogramus. Tas ir liels gods pilsētai, taču arī pamatīga spriedze sacensību dalībniekiem, kuri nedrīkst ļaut svaru stienim apstāties. Pagājušajā gadā Valmiera pēdējās stundas laikā uzspieda aptuveni 120 000 kg. Ja šogad tiks turēts šāds temps jau no paša sākuma, tad Valmieras rezultāts varētu augt līdz pat 360 000 kg. Vai valmieriešiem izdosies nosargāt titulu un kāds būs šī gada rezultāts? Vai tik tiešām Valmiera nav pārspējama? Tieši tik liela intriga šovasar mūs gaida.

Kopā šovasar par Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu cīnīsies aptuveni 15 pilsētas. Jau 5 pilsētas ir uzrādījušas savu rezultātu. Vēl joprojām līderos izvirzās Jēkabpils iedzīvotāji, kopā paceļot 223 740 kg. Cēsīs pilsētas aizstāvji kopā pacēla  133 620  kg, Saulkrastos 126 940 kg, Rīgā 122 210 kg un Līvānos 105 960 kg. Plašāka informācija par sacensību noteikumiem un gaidāmajiem pilsētu posmiem pieejama „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” mājas lapā www.specigakapilseta.lv.

Katru gadu tiek noteikti spēkā izturīgākie dalībnieki. Šovasar pēc 5 sacensību posmiem patlaban spēkā izturīgākā ir Svetlana Svjatnaja, kura Rīgas posmā 20 kg svaru stieni uzspieda 330 reizes. Jauniešu grupā līdz 18 gadiem spēcīgākais ir Edžus Mazulis, kurš Cēsu posmā 20 kg svaru stieni uzspieda 541 reizi. Šobrīd labākais vīru rezultāts pieder Jefimijam Klementjevam, kurš Rīgas posmā 50 kg smago svaru stieni uzspieda 222 reizes.

Projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” Valmieras posmu atbalsta Latvijas Pauerliftinga federācija, Valmieras pilsētas pašvaldība, Latvijas augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums „Rosība” un interneta veikals http://veikals.sp.lv/. Projektu līdzfinansē Latvijas Sporta federāciju padome un Izglītības un zinātnes ministrija kā sabiedriski nozīmīgu tautas sporta pasākumu.

 

Nāc, piedalies un aizstāvi savu pilsētu!

Informāciju sagatavoja:                                                     
Baiba Norberte
Projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017”
Sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: specigakapilseta@sp.lv; Mob. tālr. 28752793
 
Papildu informācijai:
Mārtiņš Krūze
Projekta „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017” vadītājs
E-pasts: projekti@sp.lv; Mob. tālr.: 27859586
 
Skatīt vairāk
 

Valmieras ugunsdzēsēji glābēji aicina valmieriešus kopīgi svinēt svētkus “Ugunsdzēsībai Valmierā – 150”

  29. jūlijā (2017) 
Valmieras pilsētas svētku laikā 28. un 29.jūlijā arī ugunsdzēsēji glābēji atzīmēs apaļu jubileju – ugunsdzēsībai Valmierā 150 gadu jubileju! Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes (VRB) komandieris Jānis Skrastiņš aicina svētku pasākumos piedalīties...

Valmieras pilsētas svētku laikā 28. un 29.jūlijā arī ugunsdzēsēji glābēji atzīmēs apaļu jubileju – ugunsdzēsībai Valmierā 150 gadu jubileju! Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes (VRB) komandieris Jānis Skrastiņš aicina svētku pasākumos piedalīties ikvienu valmierieti, bet īpaši ģimenes ar bērniem.

28.jūlijā ugunsdzēsēji glābēji piedalīsies pilsētas svētku gājienā, kurā demonstrēs Valmieras daļas rīcībā esošos speciālos transportlīdzekļus, savukārt 29.jūlijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00 gaidīsim ikvienu interesentu Valmieras depo pagalmā – Tērbata ielā 9, kur gan maziem, gan lieliem būs iespējas tuvāk iepazīt ugunsdzēsējā glābēja profesiju, iepazīties ar VUGD VRB Valmieras daļas ugunsdzēsējiem glābējiem un to tehnisko aprīkojumu, kā arī ar spēļu palīdzību apgūt dažādus drošības padomus. Plānots, ka būs arī aktivitātes ar ūdens izmatošanu, kuras varēs izmēģināt gan lielie, gan mazie svētku dalībnieki.

29.jūlijā plkst. 11.00, VRB telpās notiks “Ugunsdzēsībai Valmierā – 150” jubilejas svinīgais pasākums, kurā piedalīsies VRB un Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības pārstāvji, kā arī sadarbības partneri.

Jāpiezīmē, ka šis gads ugunsdzēsībai Vidzemē ir jubilejām bagāts – apaļo 150 gadu jubileju šogad atzīmē ne tikai ugunsdzēsība Valmierā, bet arī Valkas - Valgas, kā arī Cēsu ugunsdzēsēji glābēji.

Latvijā pirmā pilsētas ugunsdzēsēju komanda radās 1845.gadā Dinaburgā (tagad Daugavpils). Rīgā brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība sāka veidoties 1864.gadā, un 1865.gada 17.maijā tās komanda pirmo reizi organizēti izbrauca uz ugunsgrēku Aleksandra ielā (tagad Brīvības iela) Rīgā. Arī citur Latvijā arvien jaunas komandas ķērās pie "sarkanā gaiļa" apkarošanas, un pirms 2.pasaules kara te rosījās jau vairāk nekā 200 ugunsdzēsēju komandu. Šobrīd Latvijā izveidots starptautiskiem standartiem atbilstošs ugunsdzēsības un glābšanas dienests, tradicionālo darbību paplašinot ar civilās aizsardzības un glābšanas funkcijām.

Pagājušā gada nogalē tika atklāta rekonstruētā Valmieras ugunsdzēsības depo ēka. Valmieras daļas depo ēkas rekonstrukcijas lielākie remontdarbi notika garāžu korpusā, dienesta telpās un mācību klasē. Rekonstruējot depo telpas, būtiski uzlabojušies darbinieku darba un sadzīves apstākļi, ir panākta ātrāka un drošāka ugunsdzēsēju glābēju nokļūšana līdz speciālajiem transportlīdzekļiem un aprīkojumam, kas uzlabos dienesta reaģēšanas spējas uz notikumiem. VUGD Valmieras daļas ēkas atjaunošana īstenota Amerikas Savienoto Valstu un Latvijas sadarbības projekta ietvaros, ko realizē ASV Bruņoto spēku virspavēlniecība Eiropā, ASV vēstniecības Aizsardzības sadarbības birojs Latvijā un Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Šodien strādājošiem ugunsdzēsējiem glābējiem ir nodrošinātas mūsdienu darba specifikai atbilstoši darba apstākļi.

 
Informāciju sagatavoja:
Sandra Vējiņa
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta
Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa vecākā speciāliste

 

 

 

Skatīt vairāk
 

Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju aktivitātes pilsētas svētkos

  29. jūlijā (2017) 
Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība (BUB) savas 150 gadu pastāvēšanas jubilejā, kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Valmieras ugunsdzēsējiem aicina valmieriešus un pilsētas viesus izbaudīt ugunsdzēsības atrakcijas Valmieras pilsētas svētku laikā. ...

Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība (BUB) savas 150 gadu pastāvēšanas jubilejā, kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Valmieras ugunsdzēsējiem aicina valmieriešus un pilsētas viesus izbaudīt ugunsdzēsības atrakcijas Valmieras pilsētas svētku laikā.

28.jūlijā pilsētas svētku gājienā maršēs gan VUGD Valmieras ugunsdzēsēji, gan viesi no apkārtējo novadu brīvprātīgām ugunsdzēsēju komandām ar savu tehniku. Gājienu noslēgs Valmieras brīvprātīgie ugunsdzēsēji ar saviem dzelzs rumakiem (motocikliem).

29. jūlijā plkst.11.00 gaidāms svinīgs pasākums ugunsdzēsēju depo pagalmā (Tērbatas ielā 4). Būs iespēja iepazīties ar Latvijas Ugunsdzēsības muzeja sagatavoto izstādi par mūsu novadnieku, vēsturnieku un brīvprātīgo ugunsdzēsēju Jāni Albertu Matuli. Tāpat no Latvijas Ugunsdzēsības muzeja ekspozīcijas uz Valmieru ir atvests Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju karogs. Par godu apaļajai jubilejai, to atrādīsim gājienā. Savukārt no plkst.10.00 līdz 16.00 Dīvaliņa pļavās būs aplūkojama brīvprātīgo ugunsdzēsēju tehnika, notiks jautras aktivitātes, būs iespēja ietērpties dažādu laiku ugunsdzēsības tērpos un veidot foto sesiju pie vēsturiskā Valmieras BUB karoga. Turklāt no plkst. 15.00 līdz 16.00 Valmieras BUB ugunsdzēsēji ar saviem dzelzs rumakiem izvizinās visus interesentus.

Daži vēstures fakti par Valmieras BUB

Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību nodibināja 1867. gada septembrī, divus gadus pēc Baltijas guberņu pārvaldes izveidotās pirmās ugunsdzēsēju biedrības Rīgā. Tās pirmais nosaukums bija “Valmieras Savvaļīgo ugunsdzēsēju biedrība”. Statūtus parakstīja 67 biedri.

Sākotnēji ugunsdzēsēju darbība pilsētā ienesa patīkamas pārmaiņas. Ugunsdzēsēji uzreiz ieguva līdzpilsoņu atzinību, par to, ka strādā labu darbu un upurējas sabiedrības labā. Drīz biedrībā radās liels jaunu biedru pieplūdums, jo ikviens pilsonis uzskatīja par goda lietu un pienākumu tajā iestāties.

1919. gadā Valmieras brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībā jau bija 540 biedru.

1932. gadā Valmieras BUB organizēja “Dāmu komiteju”, kā uzdevums bija palīdzēt rīkot biedrības sarīkojumus. Viņu pienākumos ietilpa ugunsdzēsības ideju izplatīšana, saimniecisko un organizācijas kultūras pasākumu sekmēšana.

1944. gada rudenī tika likti pamati Valmieras apriņķa ugunsdzēsēju komandai. Pirmo profesionālo ugunsdzēsēju rindās – N. Krauklis, M. Kreicbergs, J. Grīnliņš, J. Veikšāns, M. Indriksons, A. Putniņš, J. Matulis.   Turpmāk ugunsdzēsības sardzē stājās brīvprātīgie un profesionālie ugunsdzēsēji viens otram blakus.

Brīvprātīgie ugunsdzēsēji līdz šai dienai ir centušies saglabāt tradīcijas un ar pašvaldību atbalstu turpināt būt sabiedrībai vērtīgs atbalsts dažādos nelaimes gadījumos.

Šobrīd aiz mākoņa maliņas ir iespīdējis saules stariņš, jo VUGD un Latvijas BUB apvienība kopā ar Iekšlietu ministriju strādā darba grupā, kur tiek gatavots priekšlikums par brīvprātīgo ugunsdzēsēju likumīgu iekļaušanu valsts iekšējās drošības stiprināšanas sistēmā, uzlabojot prevencijas un ugunsdzēsības darbu.

Karoga vēsture

1924. gada izdotajā Latvijas ugunsdzēsēju iekārtas aprakstītajā reglamentā stāstīts par organizācijas vadīšanu, apmācībām, kārtību svinībās, skatēs, kā arī par simboliem: “Par karoga nesēju ieceļ nopelnu bagātu, jeb ar augstāku ugunsdzēsēju goda zīmi apbalvotu ugunsdzēsēju. Tas ir organizācijas svētums, kas pulcina un vieno ugunsdzēsēju saimi visos svinīgos gadījumos. Tas atgādina un neļauj aizmirst tos, kas jau mūžībā. Karogs katram ugunsdzēsējam liek atminēties doto solījumu un neļauj aizmirst, ka tas stājies ugunsdzēsēju rindās, lai strādātu kopēju darbu par svētību valstij un līdzpilsoņiem”.

Valmieras BUB karogs ir bijis vienotības simbols, kopš Ugunsdzēsēju biedrības dibināšanas. Sākotnēji karogs tika darināts no vienkrāsainas drēbes bez jebkādiem uzrakstiem. 1880. gadā biedrības gada svētkiem uzšuva jaunu karogu, kas tika lietots līdz pat 1930. gadam. 

Valmieras BUB karoga kātā līdz 20. gadsimta 50.gadiem bija saglabājušās 135 piemiņas naglas un žetoni no Tērbatas, Rēveles, Veru un citām ugunsdzēsēju biedrībām. 1936. vai 1937.gadā pilsētas valde biedrībai par ilgo, pašaizliedzīgo darbu dāvināja jaunu karogu, kā kātā bija 18 piemiņas zīmes. Pašlaik vēsturiskais karoga kāts glabājas Valmieras BUB, diemžēl vērtīgākās sudraba naglas 1940. gadā un arī vēlāk tika no tā izlaupītas un aizgāja zudībā.

Informāciju sagatavoja:
Egīls Kaužēns
Valmieras rajona Brīvprātīgo ugunsdzēsēju
biedrības priekšsēdētājs

 

 

Skatīt vairāk
 

Aicinām pārgājienā un velo braucienā

  30. jūlijā (2017) 
Valmieras pilsētas svētku laikā, kas norisināsies no 27.jūlija līdz 30. jūlijam, Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina doties tematiskā piedzīvojumu pārgājienā, kā arī aizraujošā atjautības velo braucienā. Pārgājiens bērniem un vecākiem “Simtjūdžu meža piedzīvojums” Kuram...

Valmieras pilsētas svētku laikā, kas norisināsies no 27.jūlija līdz 30. jūlijam, Valmieras Tūrisma informācijas centrs (TIC) aicina doties tematiskā piedzīvojumu pārgājienā, kā arī aizraujošā atjautības velo braucienā.

Pārgājiens bērniem un vecākiem “Simtjūdžu meža piedzīvojums”

Kuram gan nav zināmi omulīgā lācēna Vinnija Pūka un viņa drauga Sivēntiņa piedzīvojumi? Godinot rakstnieku Alanu Milnu 135.gadadienā, arī Valmieras Atpūtas parkā pašiem mazākajiem valmieriešiem un pilsētas viesiem kopā ar vecākiem svētdien, 30.jūlijā, būs iespēja izdzīvot “Simtjūdžu meža” stāstus aktīvā pārgājienā divu stundu garumā. To vadīs sertificēta Valmieras tūrisma gide Lolita Dreimane kopā ar palīgiem. Pārgājiena dalībnieki varēs iejusties Vinnija Pūka tēlā, ceļojot pa “Simtjūdžu meža” takām gar Nīlu (Gauju) kā īsti dabas pētnieki, ceļā sastopot dažādus aizraujošus piedzīvojumus.

Pārgājiena laikā būs iespēja sameklēt vislabākās bišu vietas, atpazīt un atdarināt meža putnu un dzīvnieku balsis, vērot Upes salu, Pūces māju un Pūka Lamašu Milzu Lempjus, kā arī sastapt vēl kādu no Vinnija Pūka draugiem un noslēgumā piknikā pamieloties ar lācēna Pūka mīļāko našķi. Pārgājiena sākums 30.jūlijā plkst. 11:00 pie Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parka ieejas vārtiem, noslēgums – Daliņa pludmalē.

Tā kā pārgājiena maršruts vedīs pa meža takām, kas vietām klātas ar koku saknēm, pārvietošanās ar braucamrīkiem nav ieteicama. Aicinām vecākus ar pašiem mazākajiem dalībniekiem izvēlēties jebkuru ērtu mazuļa pārnēsāšanas veidu, kas nav bērna ratiņi.

Pasākums norisināsies arī lietainā laikā, tāpēc lūgums izvēlēties laikapstākļiem piemērotu apģērbu.

Velo brauciens atjautīgajiem cikla “Velosipēdistu vasara Valmierā” ietvaros

Svētdien, 30. jūlijā, interesentus aicinām doties aktīvā un izzinošā velo orientēšanās braucienā, kura laikā būs iespēja gan izbaudīt pilsētas skaistos skatus, gan likt lietā atjautību un vērību, pa ceļam meklējot atbildes uz uzdotajiem jautājumiem. Maršruta karti un uzdevumu lapu būs iespējams saņemt Valmieras TIC jebkurā laikā no plkst. 10:00 līdz 15:00, izvēloties sev labvēlīgu laiku, kad doties maršrutā. Uzdevumu lapas ar atbildēm varēs iesniegt Valmieras TIC līdz plkst. 15:20 vai iesūtīt elektroniski uz tic@valmiera.lv līdz 30. jūlija plkst. 23:59. Maršruts ir aptuveni 12 km garš un, pildot uzdevumus, mērojams vidēji 3 stundās nesteidzoties.

Izbraucot vasarīgo Valmieru, aicinām piestāt arī citās sev saistošās vietās un atvilkt elpu, jo uzdevumu izpildes ātrums nebūs būtisks. Trīs veiksmīgākie, kuri būs izpildījuši visus uzdevumus pareizi, tiks izvēlēti pēc nejaušības principa un saņems pārsteiguma balvas no Valmieras TIC. Ar laimīgajiem sazināsimies individuāli 31. jūlijā.

Dalība bez maksas. Gaidīsim jūs Valmieras pilsētas svētkos “Valmiera virmo!” Papildu informācija, rakstot uz e-pastu tic@valmiera.lv vai zvanot pa tālruni 26332213.

Skatīt vairāk
 

Draudzības kauss nacionālajā suņu daudzcīņā

  30. jūlijā (2017) 
Valmieras pilsētas svētku laikā, 30.jūlijā no plkst.12.00, Valmieras 5.vidusskolas sporta laukumā norisināsies draudzības kauss nacionālajā suņu daudzcīņā “Valmierai 734” – paraugdemonstrējumi. Dalībnieku reģistrācija – sacensību dienā no plkst.10.00. Sacensību mērķis ir...

Valmieras pilsētas svētku laikā, 30.jūlijā no plkst.12.00, Valmieras 5.vidusskolas sporta laukumā norisināsies draudzības kauss nacionālajā suņu daudzcīņā “Valmierai 734” – paraugdemonstrējumi. Dalībnieku reģistrācija – sacensību dienā no plkst.10.00.

Sacensību mērķis ir popularizēt suņkopības sportu, iepazīstināt iedzīvotājus ar šādām nodarbībām, noteikt spēcīgākos sportistus Latvijas mērogā, dalīties pieredzē ar citiem suņu audzētājiem, veidot suņkopības biedru kopības sajūtu un popularizēt suņkopības sportu kā veselīgu dzīvesveidu.

Draudzības suņu sacensību programmā paredzēti šādi posmi: suņa piesaukšana, šķēršļu josla un figuranta aizturēšana, pārvarot šķēršļu joslu.

Sacensības notiks divās vecuma grupās: sportisti vecumā līdz 45 gadiem; sportisti vecumā no 46 gadiem un vecāki. Savukārt sportisti ar kucēniem, smagnējiem vai maziem suņiem neatkarīgi no to vecuma startē pēc parastā sacensību nolikuma. Sportistam vēlams sacensībās piedalīties garajā sporta tērpā un apavos.

Plašāka informācija pieejama, kā arī iepriekš sacensībām iespējams pieteikties, zvanot pa tālruni 9408164 vai 29823154. Sacensību galvenais tiesnesis – Ivans Pavlovskis.

Sacensību nolikums pieejams mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Kultūra” – “Valmieras pilsētas svētki 2017”.

Sacensības organizē Latvijas sporta suņkopības federācija sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību.

Skatīt vairāk
 

Valmieras vasaras teātra festivāla laikā piedāvās brīvdabas kino vakarus

  3. augustā (2017) - 6. augustā (2017) 
Valmieras vasaras teātra festivāls, šogad veltīts bērniem un ģimenēm un notiks no 4. līdz 6. augustam, paralēli izrāžu programmai piedāvās arī ģimenes filmu vakarus zem klajas debess sadarbībā ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) bērnu filmu programmu “Kids Weekend”. Kino...

Valmieras vasaras teātra festivāls, šogad veltīts bērniem un ģimenēm un notiks no 4. līdz 6. augustam, paralēli izrāžu programmai piedāvās arī ģimenes filmu vakarus zem klajas debess sadarbībā ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) bērnu filmu programmu “Kids Weekend”. Kino vakari iesāks Valmieras vasaras teātra festivālu tā priekšvakarā 3. augustā un turpināsies 4., 5. augustā, izrādot filmas visai ģimenei. Brīvdabas kinoteātrī būs skatāmas filmas, kuras iepriekšējos RIGA IFF norises gados par labākajām izraudzījusies festivāla bērnu žūrija, kā arī – viena no skatītākajām filmām neatkarīgās Igaunijas pastāvēšanas laikā. Plašāks bērnu un ģimenes filmu klāsts tiks izrādīts “Kids Weekend” laikā Rīgas Starptautiskā kino festivālā, kas šogad norisināsies no 7. līdz 17. septembrim.

Skatītāji Valmierā uz ģimenes filmu seansiem aicināti ik vakaru pēc saulrieta. Programmu veidos trīs skatītāju citviet iemīļoti, izklaidējoši, izzinoši un azartiski kino darbi, kas konceptuāli papildina bērniem paredzēto izrāžu dabu. Skatīties filmas aicināti visi valmierieši un pilsētas viesi, brīvdabas kinoteātris būs pieejams bez maksas pilsētas centrālajā laukumā pie Hanzas sienas iepretim Valmieras teātrim. Ņemot vērā, ka filmu izrādīšanai ir nepieciešama tumsa, filmu seansi sāksies plkst. 22.

RIGA IFF „Kids Weekend” Brīvdabas kinoteātra programma:

Ceturtdienas vakarā, 3. augustā – Igaunijas ģimenes filma “Zupas pilsētas slepenā biedrība” (Supilinna salaselts, 2015). Šis jauneklīgās un nepiespiestās atmosfēras caurvītais piedzīvojumu stāsts bērniem un pieaugušajiem ir talantīgā igauņu režisora Margusa Paju debijas filma, kas neatkarīgās Igaunijas pastāvēšanas laikā ir kļuvusi par otru plašāk skatīto kinodarbu. Tā vēstījuma centrā ir desmitgadniece Marī. Viņa ir pārliecināta, ka vecāku darbs tiem svarīgāks par viņu — par laimi viņai ir lielisks vectētiņš — profesors, kuram piemīt tāds pat atklājēja gars. Marī kopā ar draugiem bauda vasaru, līdz brīdim, kad pilsētu pārņem noslēpumaina slimība — visi pieaugušie sāk uzvesties kā bērni. Slimības sekas ir draudošas un Marī uzņemas rast risinājumu.

Piektdienas vakarā, 4. augustā – Norvēģijas piedzīvojumu drāma bērniem “Operācija Arktika” (Operasjon Arktis, 2014). Filma ir norvēģu režisores Grētes Būes-Vālas debijas darbs, kas lieliski iemieso Skandināvijas ģimenes kino esenci: aizraujoša un spriega piedzīvojuma veidā aptvert nozīmīgas tēmas — atbildību pret apkārtējiem, īpaši ģimeni, spēju saprasties un būt godīgam. Režisores gleznaini uzņemtais kinodarbs skatītāju ievelk neticamā piedzīvojumā uz pašiem Norvēģijas ziemeļiem — Svalbāru, kur, nevilšus iekāpjot nepareizajā lidmašīnā, nokļūst divas māsas ar brāli. Viņus gaida atklājumiem un negaidītām briesmām pilns piedzīvojums.  RIGA IFF bērnu žūrijas balvas laureāte 2015. gadā. Filmas izrādīšana notiek sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību. Iesakām no 7 gadu vecuma.

Sestdienas vakarā, 5. augustā – parodija par gangsterfilmu žanru visai ģimenei – “Mazais gangsteris” (De Boskampi's, 2015). Jaunais nīderlandiešu režisors Arne Tūnens savā ģimenes komēdijā ir virtuozi apvienojis labestīgu parodiju par gangsterfilmām ar skolā norisošu piedzīvojumu stāstu. Tā galvenajam varonim, 11 gadus vecajam Rikam ir apnicis, ka viņu un viņa lādzīgo tēvu visi apceļ. Pēkšņa dzīvesvietas maiņa sniedz iespēju šo nepatīkamo situāciju mainīt — Riks, noskatījies televīzijā gangsterfilmu, sāk visiem stāstīt, ka viņa tēvs ir mafijas boss. Taču meliem īsas kājas — drīz vien tie Riku noved neapskaužamā situācijā. RIGA IFF bērnu žūrijas balvas laureāte 2016. gadā. Iesakām no 7 gadu vecuma.

„Kids Weekend” Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros ir viens no RIGA IFF satelītpasākumiem pirms festivāla norises – šogad festivāls notiks no 7. līdz 17. septembrim Rīgā, kinoteātrī „Splendid Palace” ar papildu notikumiem kinoteātros „Kino Bize” un „K Suns”. Festivālu šogad veido astoņas filmu programmas, kurās būs skatāmas Latvijas, Eiropas un pasaules jaunākās filmas, retrospekcijas skate, kā arī notiks dažādi izglītojoši un izklaidējoši pasākumi pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, kino un kultūras nozaru profesionāļiem.

Rīgas Starptautiskā kino festivāla mājas lapa - rigaiff.lv. Valmieras vasaras teātra festivāla programma pieejama valmierasfestivals.lv.

""

Informācijai:
Lija Ozoliņa
Valmieras vasaras teātra festivāls
festivals@valmiera.lv
+371 2654 8855
 
Skatīt vairāk
 

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad būs veltīts ģimenēm un bērniem

  4. augustā (2017) 
Valmieras vasaras teātra festivāls šogad notiks no 4. līdz 6. augustam un būs veltīts ģimenēm un bērniem. Lai gan sākotnēji festivālu bija iecerēts rīkot reizi divos gados, lielās atsaucības dēļ šogad nolemts radīt festivāla "mazo brāli” – teātra mākslas svētkus ģimenēm...

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad notiks no 4. līdz 6. augustam un būs veltīts ģimenēm un bērniem. Lai gan sākotnēji festivālu bija iecerēts rīkot reizi divos gados, lielās atsaucības dēļ šogad nolemts radīt festivāla "mazo brāli” – teātra mākslas svētkus ģimenēm un bērniem. Daļu no festivālā tapušajiem darbiem plānots iekļaut 2018. gada programmā, kas būs veltīta un tiks rīkota Latvijas simtgades svinību ietvaros.

Trīs dienu laikā Valmieras pilsēta pārvērtīsies par bērniem draudzīgāko vietu Latvijā – programmas pamatā būs 8 izrādes, no tām septiņi jaundarbi, kas tiks radīti speciāli festivālam un izrādīti dažādās vietās pilsētvidē. Kopumā skatītājiem tiks piedāvāti 40 dažādi notikumi, izrāžu programmu papildinās ģimenes filmu vakari sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF), būs arī sētas spēļu čempionāts, radošās meistardarbnīcas, gastronomiskie piedzīvojumi, kā arī profesionāļu un pašu bērnu diskusijas par viņiem veltīto izrāžu saturu, kvalitāti un pieejamību Latvijā.  

           

Festivāla mākslinieku vidū arī šogad būs nozares profesionāļi, kas jau iepriekš sevi pierādījuši, veidojot izrādes bērniem un jauniešiem – Kārlis Krūmiņš, Inga Tropa, Kristīne Brīniņa, Paula Pļavniece, Elmārs Seņkovs un vēl citi. Programmu nu jau tradicionāli papildinās arī viesi no Igaunijas – "Sõltumatu Tantsu Lava”, kas izrādi veidos kopā ar Latvijas teātra profesionāļiem.

Valmieras vasaras teātra festivāls 2016. gadā notika pirmo reizi, Valmieras teātrim sadarbojoties ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Trīs dienās vairāk nekā 5000 apmeklētāju noskatījās 20 notikumu – teātra izrādes, kino un koncertus – dažādās vietās pilsētvidē Valmierā un Valmiermuižā. Festivāls tika atzinīgi novērtēts gan profesionāļu, gan skatītāju vidū, tas saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu "Kilograms kultūras 2016” kategorijā "Gada pārsteigums”.

Informāciju sagatavoja:

Lija Ozoliņa,

Valmieras vasaras teātra festivāls

Skatīt vairāk
 

Valmieras vasaras teātra festivāla programmā šogad septiņas pirmizrādes

  4. augustā (2017) - 6. augustā (2017) 
Valmieras vasaras teātra festivālā no 4. līdz 6. augustam, kas šogad būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm, pirmizrādes piedzīvos septiņi iestudējumi. Turpinot pagājušā gadā veiksmīgi iesākto tradīciju, izrādes tiek veidotas īpaši šim notikumam un norisināsies...

Valmieras vasaras teātra festivālā no 4. līdz 6. augustam, kas šogad būs veltīts bērniem, jauniešiem un ģimenēm, pirmizrādes piedzīvos septiņi iestudējumi. Turpinot pagājušā gadā veiksmīgi iesākto tradīciju, izrādes tiek veidotas īpaši šim notikumam un norisināsies dažādās vietās Valmieras pilsētvidē – pagalmos, pazemes autostāvvietā, mežā, mēbeļu veikalā un citviet. Paralēli bērnu programmai būs arī pērn festivālam tapušās skaņas izrādes pirmatskaņojums Gaujas Stāvajos krastos, brīvdabas kino vakari, pagalmu spēļu čempionāts, gastronomiskie piedzīvojumi un diskusijas. No šodienas pieejamas festivāla trīs dienu biļetes, savukārt no 1.jūnija varēs iegādāties arī biļetes uz katru izrādi atsevišķi. 

Festivāla programmu šogad veidos mākslinieki, kuri jau iepriekš sevi pierādījuši darbā ar bērnu auditoriju Latvijā un ārpus tās. Starptautiskās sadarbības ietvaros šogad pirmo reizi izrādi bērniem „MindStuff” kopā veidos Igaunijas un Latvijas teātra profesionāļi – igauņu laikmetīgās dejas profesionāļu platformas Sõltumatu Tantsu Lava horeogrāfi un latviešu aktieri Marija Linarte, Āris Matesovičs un Reinis Boters. Tas būs interaktīvs un muzikāls iestudējums bez valodas barjerām, kurā aktieri rosinās iesaistīties arī skatītājus, tā kļūsot par daļu no izrādes.  

Režisors Kārlis Krūmiņš, kura veidoto pagalmu teātra izrādi „Nāc laukā!” pagājušā gadā atzinīgi novērtēja gan mazie, gan lielie skatītāji un kuru varēs noskatīties arī šogad, veidos vēl vienu jaundarbu - izrādi ar piedzīvojumiem mežā „Štābiņš”. Lai nokļūtu norises vietā, skatītājiem būs jāpiedalās orientēšanās spēlē.

 Kopā ar Valmieras teātra aktieriem un viņu bērniem režisore un horeogrāfe Kristīne Brīniņa iestudēs dokumentālu dejas izrādi „Spēlēsim mājās”. Tās pamatā būs četru bērnu radīta pasaule, ko uz skatuves izdzīvos viņu vecāki. Izrāde būs kā aicinājums palūkoties uz bērniem no cita skatu punkta, kā arī par to, kas notiek, kad bērnu izveidotās situācijas pārņem vecāki.

Par to, kā rodas migla, sniegs, negaiss vai vētra, kas notiek zemūdens pasaulē vai kā ūdens mijiedarbojas ar gaismu un mūziku, izrādi „Ūdens” Valmieras ugunsdzēsības un glābšanas dienesta teritorijā veidos režisore Inga Tropa. Skatītāji šajā izrādē nebūs tikai pasīvi vērotāji, bet varēs arī līdzdarboties, piedzīvojot ūdeni ar visām maņām – dzirdi, tausti, ožu, garšu, redzi.

Īpašs muzikāls ceļojums „Traktopera”, kurā izrādes varoņi būs īsti traktori un cita būvniecības tehnika, taps Andra Kalnozola vadībā. Vairāk kā mūzikls un mazāk kā opera notikums ļaus skatītājiem caur teātra izteiksmes līdzekļiem būt klāt celtniecības procesā, redzēt tehnikas iespējas, sekot līdzi aizraujošam stāstam un klausīties dziesmas, kā arī piedalīties kapsulas vēstījuma tapšanā, to papildinot ar novēlējumu sev kā pieaugušajiem nākotnē.

Lielā mēbeļu veikalā – angārā režisores Paulas Pļavnieces veidotajā izrādē „Kur pazudis Viktors Sapropelis?” divi jaunieši kopā ar dīvāniem, bufetēm un naktsskapīšiem meklēs atbildes uz dažādiem būtiskiem jautājumiem – kāpēc cilvēki, stāvot uz vietas, saka: „esmu iebraucis auzās"; kāpēc Sniegbaltītei ir melni mati; kas ir mīlestība un citiem.

Savukārt, jauniešiem no 12 gadu vecuma režisors Elmārs Seņkovs kopā ar aktieriem izrādē „Klubs” piedāvās iespēju uzzināt ‘’kā tur ir?’’. Kas vispār velk cilvēkus uz naktsklubiem, un ko tur dara? Iestudējuma laikā jaunieši un viņu vecāki varēs ieskatīties nevis caur atslēgas caurumu, bet gan kārtīgi izjust naktsklubu ainas.

Paralēli bērnu programmai notiks vēl kāda skatītāju gaidīta pirmizrāde - pagājušā gada festivāla ietvaros tapusī skaņas izrāde R.Blaumanis „Purva bridējs. Ciltskoks”, ko veido komponists Kristaps Pētersons. Tās pamatā būs  elektroakustisks skaņdarbs, kura centrā atradīsies cilvēku balsis no solo līdz korim visdažādākajās niansēs, savukārt izrādes perifēriju veidos vides trokšņi. Izrāde notiks Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā.

Kopumā skatītājiem tiks piedāvāti 40 dažādi notikumi, izrāžu programmu papildinās atklāšanas koncerts, ģimenes filmu vakari sadarbībā ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) bērnu filmu programmu „Kids Weekend”, būs arī sētas spēļu čempionāts, radošās meistardarbnīcas, gastronomiskie piedzīvojumi, kā arī profesionāļu un pašu bērnu diskusijas par viņiem veltīto izrāžu saturu, kvalitāti un pieejamību Latvijā.  

Valmieras vasaras teātra festivāls 2016. gadā notika pirmo reizi. Trīs dienās vairāk nekā 5000 apmeklētāju noskatījās 20 notikumus – teātra izrādes, kino un koncertus - dažādās vietās pilsētvidē Valmierā un Valmiermuižā. Festivāls tika atzinīgi novērtēts gan profesionāļu, gan skatītāju vidū, tas saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu „Kilograms kultūras 2016” kategorijā „Gada pārsteigums”.

Festivālu rīko Valmieras drāmas teātris sadarbībā ar Valmieras pilsētu un atbalstītājiem – Valsts Kultūrkapitāla fondu, Vidzemes plānošanas reģionu, Valmiermuižas Alus darītavu un zīmolu „Gardu muti”, Rīgas Starptautisko kino festivālu, Igaunijas Kultūrkapitāla fondu, Norvēģijas vēstniecību, Norvēģijas filmu institūtu, uzņēmumiem „Tehauto”, „Ramirent”, t/c „Valleta”, „Byko-Lat”, „ZAAO”, kā arī Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parku, Multiklubu, Gaujas tramvaju, restorānu „Rātes vārti”. Informatīvi atbalsta Latvijas Radio un Latvijas Televīzija, portāls „Delfi”, „Valmieras ziņas”, „Satori”, „Garā pupa”, Vidzemes televīzija un Re:TV, avīze „Liesma” un žurnāls „Ilustrētā junioriem”.

Informācijai:
Lija Ozoliņa
Valmieras vasaras teātra festivāls
festivals@valmiera.lv
+371 2654 8855
www.valmierasfestivals.lv
facebook.com/valmierasfestivals
twitter.com/ValmFestivals

 

Skatīt vairāk
 

Kapu svētki Valmieras un apkārtnes kapos

  6. augustā (2017) 

 

 

 

 

 

 

Kapu svētki notiks šādos datumos:

 • 2.jūlijā plkst.15.00  Pilsētas kapos;
 • 9.jūlijā plkst 15.00  Dīvala kapos;
 • 16.jūlijā plkst. 15.00 Kocēnu kapos;
 • 6.augustā plkst. 16.00 Kauguru kapos.
 

Valmieras teātris ar izrādēm “Emmijas laime” un “Džeina Eira” augustā viesosies Rīgā

  16. augustā (2017) 
Ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes Rīgā noritēs no 16. līdz 22.augustam, skatītājiem piedāvājot divus dažādos gadsimtos tapušus stāstus par cilvēku vientulību un satikšanās mēģinājumiem – “Džeina Eira” un “Emmijas laime”, iestudējumus, kas šajā...

Ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes Rīgā noritēs no 16. līdz 22.augustam, skatītājiem piedāvājot divus dažādos gadsimtos tapušus stāstus par cilvēku vientulību un satikšanās mēģinājumiem – “Džeina Eira” un “Emmijas laime”, iestudējumus, kas šajā sezonā apspriesti daudz, skaļi un arī pretrunīgi. 

Biļetes uz viesizrādēm var iegādāties visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Viesizrādes sāksies JRT Muzeja zālē Talsu ielā 1, kur no 16. līdz 20.augustam varēs noskatīties iestudējumu “Emmijas laime” Māras Ķimeles režijā, kas kopš pirmizrādes Valmierā decembrī guvusi nedalītu skatītāju mīlestību un tiek spēlēta izpārdotās zālēs.

Izrāde tapusi pēc izcilā vācu kinorežisora Rainera Vernera Fasbindera scenārija “Bailes saēd dvēseli” motīviem. Galvenajās lomās: Inese Ramute un Jānis Znotiņš.  

Iestudējuma darbība risinās mūsdienu Berlīnē – Eiropas sirdī, kurā saplūst visdažādāko tautību cilvēki, katrs ar savām vajadzībām un ieražām. Tur notiek liktenīgā vācietes Emmijas un jaunā marokāņa Ali satikšanās. “Vai laikā, kad zūd jebkādas robežas, Eiropa tuvojas savai bojāejai vai tomēr jaunām iespējām? Kas tādā gadījumā notiek ar katru indivīdu atsevišķi?” tā par izrādi atklāj režisore Māra Ķimele.

Pārējās lomās: Elīna Vāne, Aigars Apinis, Dace Everss, Ināra Ieviņa, Rihards Jakovels, Eduards Johansons, Juris Laviņš, Mārtiņš Meiers, Ilze Pukinska, Ieva Puķe, Ģirts Rāviņš, Baiba Valante, Māra Vīgante.

Izrādes radošo komandu veido scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa un komponists Emīls Zilberts.

Savukārt Dailes teātra Lielajā zālē tikai divas reizes – 20.augustā plkst.18.00 un 22.augustā plkst.19.00 – pasaulslavenā romāna “Džeina Eira” iestudējums, kas vēsta par jaunās guvernantes Džeinas Eiras un mistera Ročestera sarežģītajām attiecībām.

Galvenajās lomās: Inga Apine (Džeina Eira) un Ivo Martinsons (misters Ročesters).

“Izrāde ir mākslinieciski psiholoģisks pētījums par cilvēka jūtu dabu. Stāsta uzsvaru esmu licis uz divu - Džeinas Eiras un mistera Ročestera - dzīves apbrāztu un cilvēcisko attiecību siltuma pieviltu cilvēku neprātīgajām alkām un bailēm vienam no otra. Respektējot rakstnieces romāna gotiskā stila iezīmes, izrādē nozīmīgu vietu ieņems cilvēka kompleksu, atmiņu, ilgu, zemapziņas un sapņu pasaule,” par izrādi stāsta režisors Reinis Suhanovs.

Pārējās lomās: Rūta Dišlere, Januss Johansons, Agris Māsēns, Kārlis Neimanis, Skaidrīte Putniņa, Agnese Rutkēviča, Madara Rutkēviča, Krišjānis Salmiņš, Laura Siliņa, Megija Dzene vai Anete Kalniņa.

Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe Evija Pintāne, kostīmu mākslinieki MAREUNROL’S, komponists Jēkabs Nīmanis un gaismu mākslinieks Kevins Vins-Džonss (Lielbritānija).

Foto: Matīss Markovskis

Informāciju sagatavoja:

Zane Ceriņa,

Sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja

Skatīt vairāk
 

18.augustā pirmizrāde simtgades programmas darbam - dokumentālai izrādei LŪCIS

  18. augustā (2017) 
18.augustā Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos dokumentālā izrāde “Lūcis”, kas iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.         Pētnieciskais skatuves darbs “Bērni iet”, kas pārtapis izrādē “Lūcis”, radies, pateicoties...

18.augustā Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos dokumentālā izrāde “Lūcis”, kas iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

 

 

 

 

Pētnieciskais skatuves darbs “Bērni iet”, kas pārtapis izrādē “Lūcis”, radies, pateicoties veiksmīgai sadarbībai starp Valmieras pilsētas pašvaldību, Valmieras Drāmas teātri un producentu kompāniju “Pigeon Bridge”.  

Iestudējuma režisore Elīna Cērpa pirms dokumentālās izrādes tapšanas veikusi apjomīgu pētījumu par aktiera un režisora Pētera Lūča darbu un laiku Valmieras teātrī. Interesanti stāsti uzzināti arī, atmiņu pēcpusdienā tiekoties ar izcilās personības laikabiedriem. Izrāde būs kā vēstījums jaunākajai paaudzei par Pētera Lūča daiļradi un viņa atstāto mantojumu Valmieras teātrim.

Pētera Lūča lomā – Imants Strads. Pārējās lomās: Astra Baumane, Regīna Devīte, Rūta Dišlere, Lelde Kalēja, Ivo Martinsons, Inese Pudža, Ilze Pukinska, Rihards Rudāks, Uldis Sniķers un Pētera Lūča laikabiedri Ivars Briedis un Ausma Dzintare.

Jauniestudējuma radošajā komandā arī scenogrāfe un videomāksliniece Ineta Sipunova, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, muzikālais noformējums Emīls Zilberts, vēsturisko dialogu konsultante Austra Skudra, koncepcijas un dramaturģijas konsultants Matiass Knolls (Matthias Knoll), Pētera Lūča grima autore Zane Žilinska un radošā producente Zane Estere Gruntmane.

Aktieri, režisoru un skatuves mākslas pedagogu Pēteri Lūci (1907.–1991.) plašāka sabiedrība iepazina kā Oskaru Kļavu pirmajā latviešu pilnmetrāžas skaņu spēlfilmā “Zvejnieka dēls” (1939). Valmierā pirmo darbu – Rūdolfa Blaumaņa “Indrānus” – viņš iestudēja 1943.gadā. Deviņus gadus vēlāk Pēteris Lūcis kļuva par Valmieras teātra pastāvīgo režisoru. No 1957.gada līdz mūža nogalei viņš bija Valmieras teātra galvenais režisors. 2017.gadā tiks atzīmēta Pētera Lūča 110.gadadiena.

Izrāde “Lūcis” arī 24.augustā, 15. un 23.septembrī.

Finansiālie atbalstītāji: Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Valmieras pilsētas pašvaldība, Rīgas pilsētas pašvaldība, mobilitātes programma "Programme for the Internationalisation of Spanish Culture".

Skatīt vairāk
 

Jānis Lūsēns šovasar ar jauno koncertprogrammu piepildīs savu sapni

  25. augustā (2017) 
Šī gada augustā komponists Jānis Lūsēns dosies pie klausītājiem ar savu jauno instrumentālās mūzikas koncertprogrammu “AIZ… Mūzika vēlā vakarā”, kuru mākslinieks uzskata par savu līdz šim personīgāko muzikālo stāstu. To vasaras vakaros būs iespējams baudīt Krimuldas,...

Šī gada augustā komponists Jānis Lūsēns dosies pie klausītājiem ar savu jauno instrumentālās mūzikas koncertprogrammu “AIZ… Mūzika vēlā vakarā”, kuru mākslinieks uzskata par savu līdz šim personīgāko muzikālo stāstu. To vasaras vakaros būs iespējams baudīt Krimuldas, Vecpiebalgas, Liepājas, Valmieras un Kuldīgas baznīcās. Septembrī koncertprogrammu būs iespēja dzirdēt arī Rīgā.

Koncertprogramma “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” ir tāds ceļojums plašajā skaņu pasaulē, par kādu komponists Jānis Lūsēns sapņojis jau ilgus gadus. Meditatīvās kompozīcijas radītas, ļaujoties relaksētai pirkstu pieskārienu spēlei pa klavieru taustiņiem un apcerīgām pārdomām. Nedomāt, nemēģināt apzināti kontrolēt, ļaut notikt – tāds bija komponista Jāņa Lūsēna mērķis, pievēršoties šo skaņdarbu radīšanas procesam. “Klavieres, akustika, miers.. Nekādu ambīciju un cilvēcisko ikdienas kaislību. Tikai smalku tembru nepretencioza rotaļa,” tā Jānis Lūsēns raksturo jaunradīto materiālu.

Latvijas skaistāko baznīcu brīnišķīgā akustika un atmosfēra ir kā radīta, lai arī klausītāji, apmeklējot “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” koncertus, varētu ļauties skaņas brīnumam un iekšējam mieram. Katrs koncerts būs unikāls, jo instrumenti plašajās baznīcu velvēs izskanēs intīmā atmosfērā, proti, bez to papildu apskaņošanas. “Koncertēšana baznīcās ir mana atgriešanās pie pirmās nopietnās muzicēšanas pieredzes. Jau no 15 gadu vecuma mans vislielākais prieks bija vakaros paņemt Liepājas Svētās Annas baznīcas atslēgas un vienam pašam spēlēt ērģeles, baudot to skaņu un telpas akustiku. Visus šos gadus esmu sapņojis, ka vēlreiz varēšu izbaudīt līdzīgas sajūtas, un nu tas notiks,” atklāj Jānis Lūsēns.

Koncertprogrammas “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” centrālais instruments ir ļoti īpašās “Una Corda” klavieres, kuras radījis starptautiski atzītais klavieru būvētājs Dāvids Kļaviņš un kuras visā pasaulē pieejamas vien desmit eksemplāros. To skaņu palete mūziķu aprindās tiek salīdzināta ar maigiem čukstiem. “Šīs klavieres tiešām ir unikālas. Tām raksturīga klusāka, maigāka skaņa, turklāt papildu iespējas sniedz dažādi klusinātāji, tāpēc klavieres īpaši labi skan akustiskās telpās,” skaidro Jānis Lūsēns.

Klavieru solo koncertprogrammā “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” tiks papildināts ar perkusiju, flautas, čella, basa un ģitāru skaņām.

Koncertprogrammas “AIZ… Mūzika vēlā vakarā” sastāvs: Jānis Lūsēns – “Una Corda” klavieres; Harijs Gūtmanis un Karīna Mazūra - metalofoni, zvaniņi, perkusijas; Māris Ziemelis – čells, Evija Mundeciema - flautas, bansuri, monohords, zvaniņi; Jānis Lūsēns - basa un citas ģitāras.

Koncertvietas:

 • 4. augusts - Krimuldas evaņģēliski luteriskā baznīca
 • 5.augusts - Vecpiebalgas evaņģēliski luteriskā baznīca
 • 11.augusts - Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle
 • 25.augusts - Valmieras Svētā Sīmaņa evaņģēliski luteriskā baznīca
 • 26.augusts - Kuldīgas Svētā Annas baznīca
 • 8. septembris – Rīgas Svētā Pētera baznīca

Biļetes pārdošanā no 2.maija:

Reģionos EUR 12, Rīgā EUR 15

Biļetes: Biļešu Paradīze kasēs un www.bilesuparadize.lv

Informāciju sagatavoja:

KN3

Skatīt vairāk
 

#PirmaisValmierā: grupa „Carnival Youth” 1.septembrī koncertēs Valmierā

  1. septembrī (2017) 
1.septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā koncertēs grupa „Carnival Youth”. Koncertā grupa izpildīs dziesmas no abiem izdotajiem albumiem – „No Clouds Allowed” un „Propeller”.   Indīroka grupa “Carnival Youth” dibināta 2012. gadā. Grupas sastāvā...

1.septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā koncertēs grupa „Carnival Youth”. Koncertā grupa izpildīs dziesmas no abiem izdotajiem albumiem – „No Clouds Allowed” un „Propeller”.

 

Indīroka grupa “Carnival Youth” dibināta 2012. gadā. Grupas sastāvā ir Roberts Vanags, Emīls un Edgars Kauperi un koncertos ar grupu arī spēlē Matīss Kļaviņš.  “Carnival Youth” līdz šim sevi spilgti pierādījusi ne tikai lielākajos Latvijas festivālos un koncertu vietās, bet arī ārzemēs.

2016. gada sākumā grupa saņēma nozīmīgo “European Border Breakers Award” jeb EBBA balvu, un šobrīd intensīvi koncertē daudzviet Eiropā. Grupa uzstājusies festivālos un koncertos Lielbritānijā, Ungārijā, Polijā, Vācijā, Nīderlandē, Austrijā, Šveicē, Čehijā, Slovākijā, kā arī koncertējuši ASV un Kanādā. Abi studijas albumi -  “No Clouds Allowed” un “Propeller” apbalvoti ar Latvijas mūzikas ierakstu gada balvām “Zelta Mikrofons”.

Ieejas maksa: EUR 9-12. Pirmās 100 stāvvietas – EUR 7! Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs. Informatīvi atbalsta portāls „Valmieras ziņas”.

Jāpiebilst, ka 1.septembrī Valmierā ar devīzi #PirmaisValmierā norisināsies vairāki Zinību dienas pasākumi. Aicinām sekot līdzi informācijai Valmieras Kultūras centra mājas lapā www.vkc.lv.

 

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centra rudens koncertsezonu atklās akustisko ģitāru trio „AG 3'o”

  21. septembrī (2017) 
21. septembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centra rudens koncertsezonu atklās akustisko ģitāristu trio  „AG 3'o” koncerts.  Koncertprogrammā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš. Iedvesmojoties...

21. septembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centra rudens koncertsezonu atklās akustisko ģitāristu trio  „AG 3'o” koncerts.  Koncertprogrammā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš.

Iedvesmojoties no pasaules slaveno ģitāras virtuozu Al Di Meola, John McLaughlin and Paco De Lucia, sākotnēji - 2011. gadā - mūziķi izveidoja apvienību - akustisko ģitāru trio, ar mērķi 2011. gada vasarā piedalīties Siguldas džeza festivālā. Tā aizsākās profesionālo un izcilo ģitāristu - Aivara Hermaņa, Kaspara Zemīša un Mārča Auziņa radošā sadarbība.


Akustisko ģitāru trio „ AG 3'o” programmā ģitāristu trio atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu kompozīcijas mūziķu aranžējumos. Koncertā Valmieras Kultūras centrā izskanēs flamenko stila skaņdarbi, mūzika Latīņamerikas ritmos un džeza manierē, kā arī ģitāristu radītas kompozīcijas. Lai arī „AG 3’o” dalībnieki katrs individuāli ir pieprasīti studiju un koncertu mākslinieki un regulāri piedalās un muzicē daudzos klausītājiem zināmos muzikālos projektos, trio radis unikālu iespēju apvienoties kopējā muzicēšanas priekā sev un klausītājiem.

 

Aivars Hermanis absolvējis Emila Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu klasiskās ģitāras, tautas instrumentu orķestra diriģenta un mūzikas pedagoga specialitātē. Viņš bijis ģitārists grupās „Suvenīrs", „Tip-Top", „Modo", „Opus", „Remix", kā arī maestro Raimonda Paula ansamblī, Latvijas Valsts Televīzijas un Radio orķestrī, G. Rozenberga bigbendā, „Stabu ielas džess" orķestrī, kā arī Laimas Vaikules grupā.

 

Kaspars Zemītis ieguvis bakalaura un maģistra grādu klasiskajā ģitārspēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. K. Zemītis šobrīd  ir atzīts ģitārspēles pedagogs, kā arī daudzpusīgs un pieprasīts mūziķis, kas muzicē dažādos žanros un sastāvos. Viņš spēlējis pavadījumu tādiem dziedātājiem kā Lindai Leen, Intaram Busulim un Renāram Kauperam, kā arī uzstājies kopā ar Latvijas Radio kori un Latvijas Valsts Akadēmisko kori.

 

Mārcis Auziņš absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu. Viņš spēlē ģitāru Daumanta Kalniņa kvintetā, grupā „Zodiac”, kā arī regulāri sadarbojas ar maestro Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Kārli Lāci, Laimu Vaikuli, Intaru Busuli un citiem latviešu mūziķiem.

 

Ieejas maksa: EUR 7 – EUR 15. Ar Valmieras Kultūras karti 15% atlaide no biļetes cenas. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs vai elektroniski www.bilesuparadize.lv. Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Skatīt vairāk