A A A

Pasākumi

 

25.aprīlī Valmieras 2.vidusskolā notiks atvērto durvju diena

  25. aprīlī (2018) 
25.aprīlī plkst.10.00 Valmieras 2.vidusskola aicina apmeklēt Atvērto durvju dienu "Ceļš uz nākotni sākas Raiņa ielā 11!". Pasākumā tiks piedāvāta informācija par izglītības programmām, iepazīšanos ar skolu un tās ārpusstundu iespējām. Interesentiem būs iespējams piedalīties un darbnīcas...

25.aprīlī plkst.10.00 Valmieras 2.vidusskola aicina apmeklēt Atvērto durvju dienu "Ceļš uz nākotni sākas Raiņa ielā 11!".

Pasākumā tiks piedāvāta informācija par izglītības programmām, iepazīšanos ar skolu un tās ārpusstundu iespējām. Interesentiem būs iespējams piedalīties un darbnīcas "Bizness jauniešu acīm" norisē, izvērtēt multilingvismu kā nākotnes cilvēka iezīmi darbnīcā "Multilingvisms katram". Būs iespējams iegūt informāciju par projektu darba sniegtajām iespējām.

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde 26.aprīlī

  26. aprīlī (2018) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes kārtējo sēdi sasaucis ceturtdien, 2018.gada 26.aprīlī, plkst.14.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

Modes programmu Valmierā atklās "Vidzeme Fashion show opening”

  26. aprīlī (2018) 
Ieskandinot Valmieras mākslas mēneša stila un modes programmu, ceturtdien, 26. aprīlī mākslas "Galerijā Laipa” plkst. 20.00  notiks  "Vidzeme Fashion show opening”, kas godinās pasākuma atbalstītājus un draugus. Pasākuma laikā tiks prezentētas zīmolu "Be with”, "Radada”,...

Ieskandinot Valmieras mākslas mēneša stila un modes programmu, ceturtdien, 26. aprīlī mākslas "Galerijā Laipa” plkst. 20.00  notiks  "Vidzeme Fashion show opening”, kas godinās pasākuma atbalstītājus un draugus. Pasākuma laikā tiks prezentētas zīmolu "Be with”, "Radada”, "Bag-C” un "Knit ID” kolekcijas.

"Be with” prezentēs kolekciju, kas veicina attiecību ķīmiju ar pieskārienu, tas ir speciāli izstrādāts apģērbs ar slepenām ejām glāstiem,  savukārt  zīmols no Skrīveriem "Radada” rotās šovu ar sietspiedē apdrukātu apģērbu, valmierietes Signes Volkovičas radītā zīmola "Bag C” kolekcijā skatītāji varēs novērot to cik funkcionāka ir katra soma, darināta  no ādas un kažokādas un visbeidzot "Knit ID” pārsteigs ar dažādiem trikotāžas apģērbiem.

Kolekciju prezentāciju papildinās salona "Frizē Frizū” sadarbībā ar Wella Professionals un AVON radītais grimms un matu sakārtojums.

Vakara vadītāja lomā iejutīsies "Vidzeme Fashion show” idejas līdzradītājs, ilggadējais pasākuma organizators  un vadītājs Jānis Rozītis, savukārt par pasākuma muzikālo noformējumu gādās Laura Saukāne un Renārs Veličko. Pasākuma viesus ar stāstu par Latvijas #zemesgarša cienās “Valmiermuižas Alus virtuve”, bet ar pašmāju alus jaunumiem iepazīties ļaus Valmiermuižas alus darītava.

Mākslas mēneša ietvaros, 28. aprīlī jau astoto gadu Valmierā norisināsies "Vidzeme Fashion show”. Šogad pasākums notiks Valmieras biznesa inkubatorā (Purva iela 12A), kurā tiks uzburta šī gada tematika "Svētku dzirksts”.  "Vidzeme Fashion show” 2018 pasākuma biļešu cena: EUR 18; EUR 15; EUR 12. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīze" kasēs. Vairāk par pasākumu iespējams uzzināt "Vidzeme Fashion" mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Vera Grāvīte
Vidzemes Fashion
Sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: info@vidzemefashion.lv
tālrunis: 22076755


 
Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks virtuālās realitātes darbnīca

  27. aprīlī (2018) 
27.–29. aprīlī Vidzemes Augstskolā Valmierā notiks virtuālās un papildinātās realitātes programmatūras izstrādes radošā darbnīca AR/VR Hackathon 2018. Tas ir notikums, uz kuru ir laipni aicināti programmētāji, grafikas un interfeisa dizaineri, projektu vadītāji un citi interesenti, lai vienotos...

27.–29. aprīlī Vidzemes Augstskolā Valmierā notiks virtuālās un papildinātās realitātes programmatūras izstrādes radošā darbnīca AR/VR Hackathon 2018. Tas ir notikums, uz kuru ir laipni aicināti programmētāji, grafikas un interfeisa dizaineri, projektu vadītāji un citi interesenti, lai vienotos intensīvā domāšanas un radīšanas sprintā ar mērķi radīt ko jaunu, iemācīties ko nezināmu un apmainīties ar pieredzi.

Divas dienas garajā radošajā programmēšanas un izstrādes maratonā būs sastopami gan jomas eksperti, gan arī būs pieejams nepieciešamais aprīkojums un tehnoloģijas. “Pasākumā piedalīsies pazīstamais virtuālās realitātes nozares guru Tronds Nilsens no Sietlas – viņš darbosies gan kā mentors, gan arī kopā ar citiem industrijas ekspertiem vērtēs komandu sniegumu. Es aicinu piedalīties ikvienu tehnoloģiski domājošu entuziastu. Strādāt virtuālās un papildinātās realitātes jomā ir ļoti aizraujoši. Pie mums nāk cilvēki ar savām idejām, nāk ar jautājumiem, kā izveidot tādu vai citādu risinājumu, kur meklēt informāciju. Galu galā – kur dabūt tehniku,” aicina  Ainārs Kļaviņš atzīstot, ka sapni par projektiem, kas saistīti ar papildināto realitāti lolo jau sen: “Uzņēmumu Overly kopā ar Gati Zvejnieku nodibinājām pirms vairāk nekā četriem gadiem. Toreiz man bija daudz ideju, kas saistītas ar papildināto realitāti, bet es nevarēju atrast nevienu cilvēku, kas varētu palīdzēt man tās realizēt. Savukārt Gatim bija šīs zināšanas un pieredze, un viņš meklēja tām pielietojumu. Tā mēs satikāmies un radījām Overly. Galvenais ir satikt īstos cilvēkus. Tieši tādēļ mēs jau otro gadu rīkojam AR/VR Hackathon, veltītu virtuālās un papildinātās realitātes idejām un risinājumiem.”

LIAA Tehnoloģiju departamenta direktors Edgars Babris uzsver, ka šī ir izcila satikšanās un testa vide, kur pārbaudīt savas idejas dzīvotspēju un atrast sev līdzīgi domājošus cilvēkus: “LIAA ir gandarīta par iespēju veidot radošu platformu, vietu un apstākļus inovatīvu risinājumu veidošanai, kur sadarboties ar nozares ekspertiem, smelties iedvesmu un saņemt mentoru padomus. Esam pārliecināti, ka pasākuma laikā dzims ne tikai lieliskas idejas, kas nākotnē tiks attīstītas īstos produktos, bet veidosies arī spējīgas komandas, kas kopā radīs konkurētspējīgus produktus un pakalpojumus.” 

AR/VR Hackathon 2018 organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Overly, Magnetic Latvia un Vidzemes Augstskola. Norises vieta nav izvēlēta nejauši: “Vidzemes Augstskola aktīvi iesaistās industrijas attīstībā un tās darbinieku pilnveidē. Sadarbībā ar papildinātās un virtuālās realitātes uzņēmumiem, kā arī nozares ekspertiem gan Latvijā, gan citviet pasaulē Vidzemes Augstskola šobrīd izstrādā maģistra programmu “Virtuālā realitāte un mobilās tehnoloģijas”, atklāj organizatori.

Hakatona laikā dalībniekiem būs pieejami dažādi virtuālās un papildinātās realitātes tehnoloģiskie risinājumi: Google Tango, Microsoft Hololens, Daqri smart glasses un aprīkojums no Oculus, HTC, Samsung.

Pasākuma organizētājs Ainārs Kļaviņš uzskata, ka Latvijā virtuālās realitātes jomā ir liels potenciāls: “Lai to attīstītu un veicinātu mēs esam gatavi dot visu, kas mums ir. Specifisku, grūti iegūstamu tehniku, gadu gaitā sakrātās zināšanas. Mēs gribam, lai mūsu valsts ir spēcīga šajā jomā un aicinām visus līdzdarboties – vai tie būtu programmatūras izstrādātāji, 3D mākslinieki, grafiskie dizaineri, vai ideju ģeneratori, kas zina ko grib panākt un meklē komandu savu plānu īstenošanai.”

Labākajām AR/VR Hackathon komandām ir paredzētas balvas – simpātiju balva no LIAA Valmieras biznesa inkubatora, labākās idejas autoriem uzņēmuma Overly veicināšanas prēmija 500 eiro vērtībā.

Uzņēmēji cer atkārtot pagājušā gada Hackathon panākumus: “Šādos pasākumos, kad satiekas līdzīgi domājoši cilvēki, notiek radošs sprādziens, tā ir fantastiska sajūta. Pērn Hackathon rezultātā tika sākta pat jaunu virtuālās realitātes briļļu izstrāde. Šis uzdevums ir sarežģīts un joprojām procesā, kamēr citās jomās ir arī taustāmi rezultāti. Piemēram uzņēmums HackMotion būtiski uzlaboja savu body tracking tehnoloģiju, kas viņiem palīdzēs ražot labākas sensoru sistēmas sporta nodarbībām. Savukārt uzņēmums MorphoVR, par kuru ideja dzima šai pasākumā, tagad palīdz apgūt ķīniešu hieroglifus. Iespējams, savedot kopā līdzīgi domājošus cilvēkus, arī šogad radīsies kāds spēcīgs jaunuzņēmums,” cer Ainārs Kļaviņš.

Uzzini vairāk un piesakies: www.hackathon.lv  

Finansējums tiek piešķirts ERAF projekta "Inovāciju motivācijas programma" ietvaros.

Vairāk informācijas:

Gatis Zvejnieks

E: gatis@overly.lv

T: + 371 20668983

Skatīt vairāk
 

Svētki dzirkstīs „Vidzeme Fashion show” 2018

  28. aprīlī (2018) 
Valmieras biznesa inkubatorā 28.aprīlī plkst. 19:00 norisināsies lielākais modes pasākums ārpus Rīgas – „Vidzeme Fashion show” (VFS), izrādot jaunākās un aktuālākās latviešu dizaineru apģērbu kolekcijas. Pēdējos trīs gadus „Vidzeme Fashion” komanda izvēlās dažādas...

Valmieras biznesa inkubatorā 28.aprīlī plkst. 19:00 norisināsies lielākais modes pasākums ārpus Rīgas – „Vidzeme Fashion show” (VFS), izrādot jaunākās un aktuālākās latviešu dizaineru apģērbu kolekcijas.

Pēdējos trīs gadus „Vidzeme Fashion” komanda izvēlās dažādas norises vietas, kas ikreiz pārsteidz ne vien valmieriešus, bet arī citus apmeklētājus. Par astotā šova vietu tika izvēlēts Valmieras biznesa inkubators (Purva iela 12A), kurā tiks uzburta šī gada tematika „Svētku dzirksts”.

Galvenā pasākumu organizatore Karlīne Cercina stāsta: „Latvijas simtgadi, ieskicēsim Latvijas modes gadsimta griezumā, velkot paralēles ar mūsdienām. Šogad kolekcijas būs ļoti dažādas, sākot ar peldkostīmiem un beidzot ar krāšņām, ar zīda diegiem izšūtām korsetēm un citām skaistām latviešu dizaineru kolekcijām.”

Kā ierasts, skatītājiem būs iespēja aplūkot jaunākās latviešu dizaineru  apģērbu kolekcijas, tostarp arī bērnu. Šogad tiks prezentēti vairāk nekā 10 modes zīmoli un dizaineru darbi -  Agnese Eiduka, In The Pit, Laima Jurča, Wild Spirit un Reinis Ratnieks. Savukārt savu debiju uz VFS skatuves piedzīvos Anna Elizabete Kasparsone, Dinari Couture, Elīna Grīnberga un Sanita Kapeika, Rock and Mouse. Bet kā īpašs viesis būs Karīna Pētersone ar brīnišķīgu projektu "Aleksandra pasakas". Īpašu iznācienu šova noslēgumā būs sarūpējusi dizainere Zane Zaharova sadarbībā ar "Brillante" komandu.

Horeogrāfiju pasākumam veidos kustību režisore Linda Mīļā, kas tika nominēta Spēlmaņu nakts balvai kategorijā Gada kustību mākslinieks un  Latvijas Nacionālajā operā viņa veidojusi horeogrāfiju Dž. Verdi operai Makbets (2015), par ko arī saņēmusi trešo nomināciju Spēlmaņu nakts balvai.

 „Vidzeme Fashion show” 2018 pasākuma biļešu cena: EUR 18; EUR 15; EUR 12. Biļetes pieejamas «Biļešu paradīze» kasēs. Vairāk par pasākumu iespējams uzzināt «Vidzeme Fashion» mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Vera Grāvīte
Vidzemes Fashion
Sabiedrisko attiecību speciāliste
e-pasts: info@vidzemefashion.lv
tālrunis: 22076755
 
Skatīt vairāk
 

Piedalies Lielajā Talkā!

  28. aprīlī (2018) 
28.aprīlī šogad visā Latvijā notiek Lielā Talka. Viss aprīlis Valmierā ir pavasara sakopšanas mēnesis. Aicinām iesaistīties ikvienu darboties gribošu valmierieti un domubiedru grupu, uzņemties iniciatīvu un organizēt kādu vērtīgu labiekārtošanas vai uzkopšanas darbu pilsētā,...

28.aprīlī šogad visā Latvijā notiek Lielā Talka. Viss aprīlis Valmierā ir pavasara sakopšanas mēnesis. Aicinām iesaistīties ikvienu darboties gribošu valmierieti un domubiedru grupu, uzņemties iniciatīvu un organizēt kādu vērtīgu labiekārtošanas vai uzkopšanas darbu pilsētā, kā arī piedalīties “Zaļajā referendumā”.

Līdz 25.aprīlim iniciatīvas iespējams pieteikt mājaslapā www.talkas.lv, uz kartes atzīmējot norises vietu, ievadot nepieciešamo informāciju un gaidot koordinatora apstiprinājumu. Organizējot talku publiskā vietā, iespējams saņemt nepieciešamo daudzumu talkas maisus, kā arī vienoties par piepildīto maisu izvešanu. Skolu un klašu kolektīviem tiks nodrošināti arī darba cimdi. Par šo aicinām sazināties ar pašvaldības nekustamā īpašuma speciālistu Dzintaru Franci (tālrunis 28314534, e-pasts dzintars.francis@valmiera.lv). 

Lielā Talka šogad sākas arī ar aicinājumu piedalīties “Zaļajā referendumā” – balsojumā un aptaujā par Latvijas nākotni. Tajā Lielās Talkas organizatore, biedrības “Pēdas” vadītāja Vita Jaunzeme kopā ar citiem idejas atbalstītājiem un domubiedriem aicina cilvēkus balsot par likumdošanas izmaiņām – nostiprināt likumdošanas augstākajā līmenī – Satversmē, ka Latvija ir zaļa/ ilgtspējīga valsts. “Zaļā referenduma” moto ir “Mainām Latviju! Maināmies paši!” Tā mērķis ir Latvijas attīstība ilgtermiņā, ne tikai sakoptības ziņā, bet arī labklājības ziņā. Nobalsot iespējams mājaslapā www.parzalulatviju.lv.

Skatīt vairāk
 

Grupa „Galaktika” aicina uz koncertu „Sirds vēl tic”

  29. aprīlī (2018) 
29. aprīlī plkst.16.00 Valmieras Kultūras centrā notiks grupas „Galaktika” koncerts „Sirds vēl tic”. Koncertā skanēs gan dziesmas no grupas jaunā albuma, kā arī dziesmas, kas jau iekļuvušas „Galaktikas” Zelta repertuārā, kā arī neizpaliks dažādi pārsteigumi. Īpašu...

29. aprīlī plkst.16.00 Valmieras Kultūras centrā notiks grupas „Galaktika” koncerts „Sirds vēl tic”. Koncertā skanēs gan dziesmas no grupas jaunā albuma, kā arī dziesmas, kas jau iekļuvušas „Galaktikas” Zelta repertuārā, kā arī neizpaliks dažādi pārsteigumi. Īpašu skanējumu piešķirs dzīvais pavadošais sastāvs -Vadims Meļuščenkovs (bungas), Andrejs Kraliks (bass), Vadims Kraliks (ģitāra), Vitolds Gorņevs (taustiņi). Solisti un bekvokāls - Normunds Litovnieks, Ingrīda Balode, Ieva Grēvele.

Ieejas maksa: EUR 8-15. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzē”. Koncerta norisi atbalsta Valmieras Kultūras centrs.

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā koncertēs etno mūzikas grupa „Tautumeitas”

  4. maijā (2018) 
4. maijā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks etno mūzikas grupas "Tautumeitas" koncerts. Etno mūzikas grupa „Tautumeitas" sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. "Taču, jo tuvāk gājām dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca mums, līdz kamēr...

4. maijā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks etno mūzikas grupas "Tautumeitas" koncerts. Etno mūzikas grupa „Tautumeitas" sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas.

"Taču, jo tuvāk gājām dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca mums, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē esam dzirdējušas un sajutušas kā savu. Tagad tautasdziesmas izspēlējam, izmantojot savas balsis un tembrāli piesaistošus instrumentus, skanējumā ietverot arī savus uzskatus par laiku, telpu un tautumeitas izjūtām tajos," saka grupas dalībnieces. Grupas sastāvā ir Asnate Rancāne, Laura Marta Arāja, Aurēlija Rancāne, Lauma Bērza, Ilona Dzērve un Laura Liepiņa.

 

Ieejas maksa: EUR 8-12. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide, savukārt lietotnes „Mana Valmiera” lietotājiem 10% atlaide no biļetes cenas (pērkot biļetes „Biļešu paradīze” kasē Valmieras Kultūras centrā).

 

 

Skatīt vairāk
 

Aicinām ekskursijā “Brīvības stāsts Valmierā”

  4. maijā (2018) 
Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties pilsētas ekskursijā "Brīvības stāsts Valmierā". Ekskursiju vadīs tūristu gide un vēsturniece Ineta Amoliņa, atklājot Valmieras lomu Latvijas neatkarības atgūšanā. Pulcēšanās...

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina piedalīties pilsētas ekskursijā "Brīvības stāsts Valmierā". Ekskursiju vadīs tūristu gide un vēsturniece Ineta Amoliņa, atklājot Valmieras lomu Latvijas neatkarības atgūšanā. Pulcēšanās plkst.11.00 pie Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas.

Ekskursijas laikā būs iespēja uzzināt, kādi svarīgi notikumi risinājušies valmieriešiem ikdienas gaitās tik ierastās vietās. Vairāk nekā gadu pirms Latvijas valsts proklamēšanas Valmierā pirmo reizi tika pacelts sarkanbaltsarkanais karogs. Tas rotāja Valmieras Latviešu biedrības namu, kas mūsdienās nes Valmieras Drāmas teātra vārdu. Bet jau 16.gadsimtā reformācijas idejas iesakņojās arī Livonijā, un Valmieras landtāgs pasludināja ticības brīvību.

Kāpēc Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā ir piemiņas plāksne Kārlim Ulmanim un īpaši godināts kāds igauņu skolnieks – arī šiem stāstiem, ko atklās vēsturniece, ir būtiska nozīme Latvijas ceļā uz neatkarību. Kur atradās Valmieras reālskola, kāpēc godinām skolnieku rotas jauniešus un kāda nozīme šajos notikumos bija vingrošanas skolotājam Alfrēdam Lukstiņam un skolas direktoram Ludvigam Adamovičam. Kas norisinājās Vecpuišu parkā pirms Pirmā pasaules kara? Par ko ar svecīšu gaismiņām ik gadu Lāčplēša dienā godinām aizgājējus, kuru atdusas vietas sargā balti krusti? Kāda Valmieras skolotāju semināram ir saistība ar 1905.gada revolūciju? Kādas pasaules vēsturē iespaidīgas, jo miermīlīgā pretošanās kustībā iesaistījās neskaitāmi Latvijas brīvības aizstāvji, akcijas dalībnieki esam bijuši paši vai mūsu ģimenes locekļi? Šie ir tikai daži jautājumi, par kuriem saistošā veidā ekskursijas laikā pastāstīs I.Amoliņa.

Dalība ekskursijā ir bez maksas. Aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 26332213, 64207177.

Ekskursija norisināsies projekta “Brīvības ielas stāsts 9 pilsētās, reģionu simboli un vērtības” ietvaros. Katram stāsts par brīvību ir citādāks – no nacionālā un valstiskā skatījuma līdz dzimtai, ģimenei un personībai. Valmierā Brīvības ielas stāsti būs vairāku norišu kopums ar vienojošo vadmotīvu “Brīvības iela”, un tos vēsturē palīdzēs “ierakstīt” vēsturnieki un sabiedriskie darbinieki, iedzīvotāji, atklājot savus īpašos notikumus.

Projektu “Brīvības ielas stāsts 9 pilsētās, reģionu simboli un vērtības” īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Valsts reģionālās attīstības aģentūra, Latvijas Lielo pilsētu asociācija sadarbībā ar deviņām republikas pilsētām.  

Skatīt vairāk
 

Tirgotājus aicinām andelēties Ūsiņdienas svinībās Valmiermuižā

  5. maijā (2018) 
Atzīmējot pavasara beigas un vasaras sākumu, 5. maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Ūsiņdienas svinības un tirdziņš „Gardu muti”. Pavasara noslēgums ir tas brīdis, kad latvietis ar abām rokām mieru rod zemē. Tāpēc jo īpaši gaidīsim...

Atzīmējot pavasara beigas un vasaras sākumu, 5. maijā no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Ūsiņdienas svinības un tirdziņš „Gardu muti”.

Pavasara noslēgums ir tas brīdis, kad latvietis ar abām rokām mieru rod zemē. Tāpēc jo īpaši gaidīsim stādu un sēklu pārdevējus, kuri jau čakli pastrādājuši un sarūpējuši košumus piemājas dārziņiem. Mājražotājus, amatniekus un ikvienu interesentu, aicinām līdz 1. maijam pieteikties dalībai tirdziņā, rakstot uz info@gardumuti.lv vai zvanot pa tālr. 27337798. Tirgotāju skaits ir ierobežots.

Ūsiņi ir svētki, kur valda skaļums un jautrība, izteikti jaušama vīrišķā enerģija un spēks, tamdēļ viesiem būs iespējams izmēģināt savas prasmes spēka un prāta izaicinājuma spēlēs. Drosmīgākajiem būs iespēja izmēģināt roku šaušanā ar loku. Par vīrišķās enerģijas strāvojumu būs parūpējusies folkloras un seno cīņu kopa „Vilkači”, kas īsteno nacionālpatriotisko audzināšanu, tradīciju un folkloras pētniecību, ar senā karavīra dzīves veida un amatnieku prasmju apgūšanu. „Vilkači” uzstāsies plkst. 11.30, kur sanākušos priecēs ar Ūsiņdienas tematikai veltītām dziesmām, kā arī senām dziesmām par alu, dabu un vīrišķo spēku.

Kur vienā pusē zaļumi un andelēšanās, otrā – zirgi un ālēšanās. Tirdziņa laikā viesi varēs iepazīt Valmiermuižas staļļa saimi un doties izjādēs.

Lai spēka pietiktu visam, ko tirdziņš piedāvā, Valmiermuižas alus virtuves pavāri būs sarūpējuši sātīgu mielastu. Neatņemama Ūsiņdienas svinību sastāvdaļa ir alus, tāpēc arī šoreiz būs iespēja nogaršot Valmiermuižas alus darītavas brūvējumus, ko varēs laiski baudīt āra terasē un parkā.

Nākamās svinības - etnofestivāls „SVIESTS 2018” un tirdziņš „Gardu muti” 16. jūnijā!

Gadskārtu svinības rīko Valmiermuižas kultūras biedrība. Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava, Burtnieku novada pašvaldība, Valmieras Kultūras centrs, SIA „ZAAO” un laikraksts „Liesma”.

Plašākai informācijai: Valmiermuižas kultūras biedrība, kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798


Foto: Roberts Āboltiņš

Skatīt vairāk
 

Stāstu vakarā par ceļojumu uz "pasaules malu"

  9. maijā (2018) 
9.maijā plkst.18.30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā notiks Ceļotāju stāstu vakars. Tas būs veltīts velo – kino festivālam “Kino Pedālis”, kas Valmierā un apkārtējos novados notiks 11. un 12.maijā. Stāstu vakarā viesosies aizrautīga ceļotāja Marika Latsone, kura divarpus gadu laikā...

9.maijā plkst.18.30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā notiks Ceļotāju stāstu vakars. Tas būs veltīts velo – kino festivālam “Kino Pedālis”, kas Valmierā un apkārtējos novados notiks 11. un 12.maijā. Stāstu vakarā viesosies aizrautīga ceļotāja Marika Latsone, kura divarpus gadu laikā ar velosipēdu veikusi 18 000 km, lai nokļūtu no Sanfrancisko (ASV) līdz Ušuaijai (Argentīnā), kas dēvēta arī par pasaules malu.

Tas būs stāsts par lielajiem sapņiem un uzdrīkstēšanos mainīt ierasto, par dzīvi uz divriteņa un došanos dienvidu virzienā, līdz beidzas ceļš.

Ceļojuma laikā šķērsotas 13 valstis, vairāki tuksneši, tropi, ekvators, Andu kalni, maģiskā Patagonija, mēģinot atrast savu spēku robežas. Ceļotāja pastāstīs par nakšu pavadīšanu pie aktīva vulkāna, kaktusu mežos, okeāna krastā, sāls tuksnesī, ugunsdzēsēju depo vai pie viesmīlīgākajiem cilvēkiem. Uzzināsiet par apmaksāta darba apvienošanu ar būšanu ceļā un darbavietas regulāru pārvietošanu no telts uz galdiņu kafejnīcā vai ciema bibliotēkā. Stāsts par to, ka, uzdrīkstoties pārkāpt robežu starp domāšanu un darīšanu, šādi ceļot var jebkurš.

Dalība stāstu vakarā ir bez maksas. Aicinām interesentus pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 26332213, 64207177.

Šis ir Ceļotāju stāstu vakara sezonas pēdējais pasākums. Nākamais gaidāms septembrī, kad klausītājus iepriecināsim ar jauniem stāstiem. Aktuālā informācija www.visit.valmiera.lv.

Vairāk par festivālu “Kino Pedālis” un tajā piedāvāto filmu programmu, velo spēli un maršrutiem varat uzzināt www.kinopedalis.lv.

Foto: Marika Latsone

Skatīt vairāk
 

9. maijā notiks jauniešu “Naktsputnu skrējiens”

  9. maijā (2018) 
Šogad Valmierā notiks nebijis pasākums jauniešiem – “Naktsputnu skrējiens”. Tā būs aizraujoša orientēšanās spēle skolēniem (pamatskolēniem un vidusskolēniem). Šī spēle būs intelektuāla sacensība noteiktā laika posmā, kas iekļauj komandas sadarbību,...

Šogad Valmierā notiks nebijis pasākums jauniešiem – “Naktsputnu skrējiens”. Tā būs aizraujoša orientēšanās spēle skolēniem (pamatskolēniem un vidusskolēniem). Šī spēle būs intelektuāla sacensība noteiktā laika posmā, kas iekļauj komandas sadarbību, dinamisku pārvietošanos un orientēšanos pilsētvidē, negaidītu situāciju risinājumu meklēšanu, informācijas kodēšanu un šifrēšanu.

Vēlies piedalīties? Ko darīt?

  1. Jāizveido komanda (komandas sastāvā līdz 5 cilvēkiem)
  2. Jāpiesaka komandas dalība te: https://ej.uz/naktsputnivalmiera
  3. 9. maijā plkst. 19.30 jāierodas Valmieras mūzikas skolas auto stāvlaukumā
  4. Ierodies ērtā apģērbā, jo spēle ir dabā un kustībā.

Seko līdz spēles aktivitātēm šeit: https://www.facebook.com/events/198240697621203/

Tiekamies 9. maijā, lai piedalītos “Naktsputnu skrējienā!”

Skatīt vairāk
 

Valmierā skanēs Aivara Gudrā jubilejas koncerts "Dvēseles 6 stīgas"

  11. maijā (2018) 
Ar vērienīgu koncertu „DVĒSELES 6 STĪGAS”, vienkopus pulcējot draugus un domubiedrus - komponistus MĀRTIŅU BRAUNU, JĀNI LŪSĒNU, dziedātājus ZIGFRĪDU MUKTUPĀVELU, OLGU RAJECKU, UĢI ROZI, ZANI GUDRO, IEVU SUTUGOVU, RAIMONDU OZOLU (vijole), JURI KRISTONU (taustiņinstrumenti), MODRI LAIZĀNU (bass),...

Ar vērienīgu koncertu „DVĒSELES 6 STĪGAS”, vienkopus pulcējot draugus un domubiedrus - komponistus MĀRTIŅU BRAUNU, JĀNI LŪSĒNU, dziedātājus ZIGFRĪDU MUKTUPĀVELU, OLGU RAJECKU, UĢI ROZI, ZANI GUDRO, IEVU SUTUGOVU, RAIMONDU OZOLU (vijole), JURI KRISTONU (taustiņinstrumenti), MODRI LAIZĀNU (bass), RŪDOLFU DANKFELDU (sitamie instrumenti) un ANDI KLUČNIEKU (flauta, stabules), 11.maijā 19:00 Valmieras kultūras centrā savus 60 gadus atzīmēs īstens rokmuzikants, ģitārists AIVARS GUDRAIS.

Kā teicis mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, „astoņdesmitajos gados Latvijā Aivars Gudrais bija ģitārists “uz izķeršanu”. Ārtroka un simforoka grupām vajadzēja ģitāristu, kurš varētu izspēlēt sarežģītas partitūras, kas bija radušās mūzikas autoru iztēlē. Aivars uz skatuves daudz nerunā un nedzied, bet izpaužas ģitārspēlē – varētu pat teikt, ka viņš dzied ar elektrisko ģitāru, jo reti kurš ģitārists no instrumenta stīgām spēj izvilināt skaņas, kas ir tik tuvas cilvēka balsij. Te nav runa par ļoti ātru un bezmaz sportisku neskaitāmu nošu izspēlēšanu jeb birdināšanu, bet plūstošu skaņu ainavu radīšanu, ar pirkstiem jutekliski pieskaroties stīgām, lai radītu gandrīz nepārtrauktas skaņu vibrācijas. Šo Gudrā spēju un īpašo vibrāciju pazina un savās kompozīcijās izmantoja labākie latviešu komponisti, kuri vadīja rokgrupas - Mārtiņš Brauns Sīpolos,  Jānis Lūsēns Zodiakā,  Imants Kalniņš Turaidas Rozē.”

            Aivars Gudrais šajās grupās ienesa savu skaņu rokrakstu, kurš ir vienmēr atpazīstams, turklāt daudzi  solo ir paša Aivara radīti. Sadarbību un draudzību ar minētajiem komponistiem viņš turpina joprojām, muzicējot visdažādākajos projektos. Tieši šo komponistu mūzika ir esence un neizsīkstošs avots Aivara dvēseles izpausmei. Jubilejas koncertā skanēs dziesmas un instrumentālā mūzika no Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna 80.gadu un vēlākas daiļrades.

            Biļetes iepriekšpārdošanā – „Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās.

Skatīt vairāk
 

Velo un kino festivāls „Kino Pedālis” maijā aicina uz Valmieru

  11. maijā (2018) - 12. maijā (2018) 
11. un 12. maijā visi kino un velo mīļi aicināti uz Valmieru, kur jau trešo gadu notiks festivāls „Kino Pedālis”, aicinot mesties piedzīvojumos, kas ietver filmu skatīšanos neparastos kinoteātros, aizraujošu velo braucienu – interaktīvu spēli, mūziku, darbošanos...

11. un 12. maijā visi kino un velo mīļi aicināti uz Valmieru, kur jau trešo gadu notiks festivāls „Kino Pedālis”, aicinot mesties piedzīvojumos, kas ietver filmu skatīšanos neparastos kinoteātros, aizraujošu velo braucienu – interaktīvu spēli, mūziku, darbošanos un iedvesmojošu kopā būšanu. 

„Kino Pedālis” Latvijas festivālu zvaigznājā unikāls ar to, ka te pavisam oficiāli tiek apvienots šķietami nesavienojamais – velo braukšana un filmu skatīšanās. Festivāls ir draudzīgs dažādu paaudžu dalībniekiem, jo, ko piedzīvot te būs gan mazam, gan lielam. Kas jo īpaši, tad kino skatīšanās šogad būs bezmaksas.

Kas plānā?   

PIEKTDIEN / 11.maijs /  KINO NAKTS / bezmaksas

Piecos neparastos pop – up kinoteātros būs iespējams noskatīties ap 15 dažādu īsfilmu no visas pasaules. Katram kinoteātrim būs sava programma, un filmas izkārtotas tā, lai dalībnieki, pārbraucot ar savu velosipēdu, iespētu noskatīties pēc iespējas vairāk filmu. 

SESTDIEN / 12.maijā / VELO BRAUCIENS – interaktīva spēle

Starts tiks dots aizraujošai spēlei – velo braucienam, kas trijos dažādos maršrutos vedīs pa filmu cienīgiem līkločiem Valmieras apkārtnē. Ģimenes ar bērniem varēs mīt „Ģimenes pedāli” (ap 12 km). Pieredzējušāki braucēji aicināti pieteikties „Puspedālim” (ap 25 km).  Bet tie, kuri min gan dienu, gan nakti satiksies „Dižpedālī ” (ap 55 km).

Braukšanas virzienu rādīs īpaša mobilā lietotne, kas līdz ar norādēm piespēlēs dažādus āķīgus jautājumus, kas saistīti ar velo, kino, aktīvu dzīvesveidu un jautru dzīvošanu. Braucienu uz pozitīvas nots iekrāsos arī dažādie pieturas punkti, kuros varēs iestiprināties, izbaudīt kādu muzikālu pārsteigumu un uzkrāt spēkus tālākam ceļam. Dalība velo braucienā ar biļeti, kas reizē ir arī loze lielajai loterijai.

Pēc finiša –  ballīte dalībniekiem un līdzjutējiem kopā ar „All day long”, Uģi Melderi un Mikusu Frišfeldu. Protams, neizpaliks arī līdzsvaru riteņu brauciens bērniem, dažādas aktivitātes, lielā loterija, prieki un pārsteigumi visas dienas garumā.

Pasākumu organizē Valmieras pilsētas pašvaldība, aktīvā tūrisma centrs "EŽI", sadarbībā ar Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novada pašvaldībām.

Informāciju sagatavoja:
Liena Kreišmane | 25544338 | info@kinopedalis.lv
Biļetes velo braucienam: www.bezrindas.lv | Vairāk: www.kinopedalis.lv

 

Skatīt vairāk
 

Festivāls "Kino Pedālis” piedāvās aizraujošu dokumentālo filmu programmu

  11. maijā (2018) 
Jau trešo gadu Latvijas festivālu vidū gozējas neparastais divdabis – festivāls "Kino Pedālis”, kas sapludina kino un riteņbraukšanu, arī šogad 11. un 12.maijā visi kino un velo mīļotāji aicināti uz Valmieru, lai mītu pedāļus, skatītos filmas, izklaidētos, izzinātu un lieliski...

Jau trešo gadu Latvijas festivālu vidū gozējas neparastais divdabis – festivāls "Kino Pedālis”, kas sapludina kino un riteņbraukšanu, arī šogad 11. un 12.maijā visi kino un velo mīļotāji aicināti uz Valmieru, lai mītu pedāļus, skatītos filmas, izklaidētos, izzinātu un lieliski pavadītu laiku!

Festivālu 11.maijā vakarā atklās Kino nakts, kad ikviens ar savu velosipēdu aicināts doties uz pieciem pop – up kinoteātriem, kas skatītajiem būs atvērti bez maksas. Par vienas nakts kinoteātriem festivāla laikā kļūs koncertzāle "Valmiera” Vecpuišu parkā, mākslas 'Galerija Laipa”, Valmieras vecais ūdenstornis, "Siltumnīca” pie Kalnģeņģu mājām un vēl kāda pagaidām slepena vieta Valmieras apkārtnē. Nakts būs gara un laba! Festivāls kino baudītājiem piedāvā vairākas lieliskas filmas, kas līdz kaulam ļaus sajust riteņbraukšanas sacensību sūro pusi, cilvēka fizisko robežu milzīgos apmērus, kā arī neizmērojamo un neizskaidrojamo mīlestību "būt uz riteņiem”.

Festivālā nedrīkst palaist garām divas jaunas, iespaidīgas un jaudīgas pilnmetrāžas dokumentālās filmas, kas pirmo reizi nonāks pie latviešu skatītājiem. Viena no pērlēm ir lietuviešu režisora Arūna Mateļa jaunākā filma "Brīnišķīgie lūzeri. Cita pasaule” (Wonderful losers: A Different World, 2017), kura tapusi sadarbībā ar vides filmu studiju "VFS Films” un jau saņēmusi vairāku starptautisku kino konkursu godalgas. Filma stāsta par riteņbraukšanas sacensību Giro d’Italia neredzamo pusi, sarežģīto hierarhisko struktūru un tā sauktajiem gregariem – profesionālās riteņbraukšanas mūkiem, kuri pašuzupurējas - vienmēr brauc aizmugurē, piegādā biedriem ūdeni un jau startējot ir nolemti zaudēt. Šī ir pirmā reize, kad kāds izvēlējies kino valodu, lai runātu nevis par velosporta čempioniem, kuri parasti izpelnās uzmanību, bet gan par tiem, kuri paliek ēnā.

Otra filma, kas noteikti būtu jāredz, ir režisora Arņa Aspera "Neiespējamais ir iespējams” (A to B Rollerski, 2017) par latviešu sportistu, dēkaini un aizrautīgu piedzīvojumu meklētāju – Raimondu Dombrovski, kas astoņdesmitajos gados ar rollerslēpēm 90 dienās šķērsoja visu Ziemeļameriku no Kanādas līdz Meksikai, pieveicot 4200 jūdzes un garajā ceļā meklējot pats sevi.

Vēl kādā neparastā braucienā aicinās pievienoties dokumentālā īsfilma "Atrast laiku” (Finding time, 2017), kurā trīs jaunieši ar velosipēdiem dodas 4000 kilometru garā ceļā no Norvēģijas līdz Spānijai, pieredzot gan sniegotus kalnus, gan saulainu piekrasti un atklājot kā skaistās, tā neglītās velosporta puses.

Riteņbraukšanas sacensību garša mutē paliks arī pēc dāņu režisora Jorgena Leta filmas "Svētdiena ellē” (A Sunday in Hell, 1977), kas līdz sīkākajai detaļai dokumentē pasaulē prestižākās un vienlaikus sarežģītākās vienas dienas velosacīkstes "Parīze-Rubē”, sākot ar dalībnieku ierašanos, braucamrīku sagatavošanu startam un beidzot ar finiša spurtu distances pēdējos metros un uzvarētāja kronēšanu.

Mierīgāks temps būs režisores Lailas Pakalniņas īsfilmai "Zirdziņ, hallo” (2017), ilgi un pacietīgi stāvot, lai iemūžinātu kādu ceļu gandrīz pie pašas Latvijas Austrumu robežas.

Divu filmu tandēms ar turpinājumu pēc vairāk nekā 20 gadiem "Ar velosipēdu gar mūri” (Cycling the frame,1988) un "Neredzamais mūris” (The Invisible Frame, 2009) aicinās doties braucienā gar Berlīnes mūri – vienā gadījumā starp divām atšķirtām pasaulēm, otrā, ielūkojoties tajā pusē, kura iepriekš nebija redzama.

Bet audiovizuālais darbs "Es tevi mīlu, turpini braukt” (I love you, keep going, 2017), ar velosipēdu braucot milzu sastrēgumos, aicinās padomāt par globālo procesu ietekmi uz dabu un cilvēkiem.

Savukārt dokumentālā kino klāstu papildinās mākslas filma "Vai viegli būt jaunam un bez atbildības?” (The Young Offenders, 2017) par diviem jauniem īru dīkdieņiem, kuri metas lielā avantūrā, kad netālu avarē narkotiku tirgotāju laiva.

Tā kā festivāls "Kino Pedālis” ir ģimenēm draudzīgs pasākums, tad tiek domāts arī par gados jaunākajiem kino skatītajiem, un 12.maijā Vecpuišu parkā būs interesanta bērnu kino programma. Būs skatāma pērna gada Lielā Kristapa labākā animācijas filma "Bize un Neguļa” (2017), kā arī citas aizraujošas multfilmas: "Mūsu ome rullē” (2017), "Maratona dienasgrāmatā” (2015) un "Kapteinis, pilots un dziedātāja” (2014).

Festivāla filmu programma ir tapusi sadarbībā ar Norvēģijas vēstniecību, Norvēģijas Filmu institūtu, Dānijas Kultūras institūtu, Dānijas Karalistes vēstniecību Rīgā, Dānijas Filmu institūtu, Gētes Institūtu Rīgā.

Velo un kino festivāls "Kino Pedālis” 11. un 12.maijā notiks Valmierā. Piektdienas vakarā visi ar saviem velosipēdiem dosimies kino naktī. Sestdienas rītā ar kopēju parādes braucienu starts tiks dots velo braucienam – interaktīvai spēlei, kas trijos dažādos maršrutos izvedīs pa filmu cienīgiem līkločiem Valmieras apkārtnē. Sestdien pa dienu Vecpuišu parkā arī līdzsvara riteņu brauciens bērniem, multfilmu seansi, dažādas meistardarbnīcas un vakarā –  ballīte ar dzīvo mūziku.

Pasākumu organizē Valmieras pilsētas pašvaldība, aktīvā tūrisma centrs “Eži” sadarbībā ar Kocēnu, Burtnieku un Beverīnas novadu pašvaldībām.

Informāciju sagatavoja:

Liena Kreišmane

Skatīt vairāk
 

Pirmo reizi uz Latvijas teātra skatuves top viens no “trīs praviešu” darbiem – “Baladīna”

  12. maijā (2018) 
Režisors Viesturs Kairišs Valmieras teātrī iestudē poļu dramaturga Juliuša Slovacka lugu “Baladīna” ar Elīnu Vāni galvenajā lomā. Pirmizrāde paredzēta 12.maijā. “Baladīna”, kas stāsta par varaskāres pārņemtu, līdz saltai nežēlībai nocietinātu sirdi, kas ar viltu...

Režisors Viesturs Kairišs Valmieras teātrī iestudē poļu dramaturga Juliuša Slovacka lugu “Baladīna” ar Elīnu Vāni galvenajā lomā. Pirmizrāde paredzēta 12.maijā.

“Baladīna”, kas stāsta par varaskāres pārņemtu, līdz saltai nežēlībai nocietinātu sirdi, kas ar viltu un nelietību Baladīnai liek iet pāri līķiem uz karaļa troni, ir sarakstīta 1834.gadā. Pēc lugas pabeigšanas dzejnieks mātei vēstīja: “Es uzrakstīju jaunu lugu… salīdzinājumā ar visiem iepriekšējiem darbiem, kas izvirduši no manām smadzenēm, šī traģēdija ir pati labākā. Uzrakstīta tā, ka to varētu sacerēt pati tauta.”

Juliušs Slovackis, Zigmunts Krasiņskis un Ādams Mickevičs – poļu 19.gadsimta romantisma diženākie pārstāvji, jaunās poļu nacionālās literatūras aizsācēji un nesamierināmie sāncenši dzejas laukā – veidoja slaveno “praviešu trijotni”, kuru vārdi pasaules literatūras vēsturē iemūžināti ar neizdzēšamiem burtiem.

Režisora Viestura Kairiša interesei par poļu kultūru un šī darba iestudēšanu ir personiski, “dzimtas asinīs” sakņoti iemesli: “Mans kā latgalieša vienīgais asiņu piejaukums ir poļi. Šis darbs, kas latviski bija izlasāms, pateicoties rakstnieka Jāzepa Osmaņa tulkojumam, mani piesaistīja uzreiz. Tajā ieraudzīju to pašu, ko Raiņa un Riharda Vāgnera darbos – mītisko savienojumā ar valstisko, individuālo ar tautu kara laikā, komēdiju ar asiņainu traģēdiju, Šekspīra “Makbeta” un “Sapnis vasaras naktī” savienojumu,” stāsta režisors un piebilst, ka tieši Valmieras teātrī strādā aktrise, kura var nospēlēt galveno – Baladīnas – lomu. Tā ir Elīna Vāne.

Kopā ar Elīnu Vāni izrādē piedalās aktieri Inga Apine, Rūta Dišlere, Dace Everss, Kārlis Freimanis, Tālivaldis Lasmanis, Ivo Martinsons, Mārtiņš Meiers, Māra Mennika, Krišjānis Salmiņš un Imants Strads.

Izrādes radošajā komandā apvienojušies režisora pastāvīgie domubiedri – scenogrāfs Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, horeogrāfe Elīna Lutce, komponists Rihards Zaļupe, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš un video mākslinieki – Dzudzilo un Toms Zeļģis.

Izrāde “Baladīna” arī 19., 26. maijā un 7. jūnijā.

Informāciju sagatavoja:

Madara Rutkēviča,

Valmieras teātra literārā daļa

Skatīt vairāk
 

Vasaras izskaņā norisināsies militārās mācības “Namejs 2018”

  20. augustā (2018) 
No 2018.gada 20.augusta līdz 2. septembrim saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgumu, visā Latvijas teritorijā notiks līdz šim lielākās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības “Namejs 2018”,...

No 2018.gada 20.augusta līdz 2. septembrim saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgumu, visā Latvijas teritorijā notiks līdz šim lielākās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības “Namejs 2018”, kurās piedalīsies ne tikai Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, bet arī rezerves karavīri un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls.

Lai stiprinātu nacionālās aizsardzības spējas, lauka taktisko mācību “Namejs 2018” norise tiek plānota ne tikai militārajos poligonos, bet arī ārpus tiem – pilsētās, pagastu centros vai infrastruktūras objektu tuvumā. Mācību norises vietas un aktivitātes iepriekš tiks saskaņotas ar iesaistīto pašvaldību vadību, un tuvojoties mācībām, par tām tiks informēta arī sabiedrība.

2017. gadā Latvijā norisinājās vairāk nekā 30 dažāda līmeņa un intensitātes militārās mācības un vingrinājumi. Latvijas novadu un pilsētu pašvaldību atbalsts šo mācību norisei ir devis neatsveramu ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā, veicinot arī sabiedrības izpratni par Latvijas un sabiedroto bruņotajiem spēkiem un to iesaisti mūsu valsts aizsardzībā.

Pērn Latvijas teritorijā pirmo reizi notika militārās mācības “Saber Strike 2017” ar tik lielu Latvijas un sabiedroto spēku vienību karavīru un bruņutehnikas iesaisti ārpus Ādažu poligona. mācību laikā Amatas, Mālpils, Ogres, Ropažu, Salaspils, Siguldas un Stopiņu novados bruņutehnikas un kājnieku vienības veica militāro mācību uzdevumus, iepriekš to saskaņojot ar zemju īpašniekiem. Arī 2017.gada rudenī militāro mācību “Mazais Namejs 2017” uzdevumu īstenošana notika valsts un pašvaldību teritorijās.

Informāciju sagatavoja:

Aizsardzības ministrija

Skatīt vairāk
 

1. septembrī Valmierā notiks Gacho koncerts #PirmaisValmierā

  1. septembrī (2018) 
1.septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Gacho koncerts #PirmaisValmierā. Gacho ir viens no Latvijas elektroniskās mūzikas skatuves skaļākajiem vārdiem. Gacho izpildītās mūzikas žanru caurstrāvo hip hopa, elektroniskās mūzikas un pankroka elementu sakausējums, kas kopā ar izpildītāja...

1.septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Gacho koncerts #PirmaisValmierā. Gacho ir viens no Latvijas elektroniskās mūzikas skatuves skaļākajiem vārdiem. Gacho izpildītās mūzikas žanru caurstrāvo hip hopa, elektroniskās mūzikas un pankroka elementu sakausējums, kas kopā ar izpildītāja harizmu viņa koncertiem piešķir milzu enerģijas lādiņu, kas uzlādē katru apmeklētāju.1.septembrī Gacho ar savu komandu kāps uz Valmieras Kultūras centra skatuves ar saviem populārākajiem un arī jaunajiem hitiem.

Ieejas maksa EUR 12-15. Pirmās 100 stāvvietas par īpašu cenu: 10 EUR! Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzē” un www.bilesuparadize.lv. Lietotnes „Mana Valmiera” lietotāji biļetes var iegādāties ar 10% atlaidi, pērkot biļetes „Biļešu paradīze” kasē Valmieras Kultūras centrā.

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs.

 

Skatīt vairāk
 

SPORTLAT Valmieras maratons 2018

  16. septembrī (2018) 
16.septembrī jau 12. reizi pēc kārtas Valmierā notika viens no lielākajiem sporta pasākumiem reģionā – SPORTLAT Valmieras maratons - tradīcijām bagāts un īpašs posms Bigbank Skrien Latvija kalendārā. Piesakoties Valmieras Maratonam, ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko distanci - 6,2...

16.septembrī jau 12. reizi pēc kārtas Valmierā notika viens no lielākajiem sporta pasākumiem reģionā – SPORTLAT Valmieras maratons - tradīcijām bagāts un īpašs posms Bigbank Skrien Latvija kalendārā.

Piesakoties Valmieras Maratonam, ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko distanci - 6,2 km skrējiens, 10,55 km skrējiens, pusmaratons - 21,0975 km un nūjošana -  7,5km -, bet izturīgākie var sacensties maratona -  42,195 km distancē.

Pieteikties maratonam iespējams ŠEIT.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks Intara Busuļa un Abonementa orķestra koncerts

  20. oktobrī (2018) 
20. oktobrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā koncertēs Intars Busulis un Abonementa orķestris. 2018.gads Intara Busuļa kolektīvam ir dažādu svinību gads, un svinēt dzīvi tiem patīk. Intars priecājas, ka gadu no gada klausītāji to dara kopā ar mums. Nākamajā gadā teju pusei no kolektīva svinam 40...

20. oktobrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā koncertēs Intars Busulis un Abonementa orķestris. 2018.gads Intara Busuļa kolektīvam ir dažādu svinību gads, un svinēt dzīvi tiem patīk. Intars priecājas, ka gadu no gada klausītāji to dara kopā ar mums. Nākamajā gadā teju pusei no kolektīva svinam 40 gadu jubilejas. Kārlis Lācis aprēķināja, ka pirmais mūsu kopdarbs - albums “KINO”, iznācis tieši pirms 10 gadiem.

Ieejas maksa: EUR 20-30. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē".

 

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk