A A A

Pasākumi

 

Valmierā atzīmēs Starptautisko Tūrisma dienu

  27. septembrī (2017) 
27.septembrī visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā tūrisma diena, atzīmējot aktīvās ceļošanas sezonas noslēgumu ziemeļu platuma grādos un tās sākumu dienvidu platuma grādos. Valmieras Tūrisma informācijas centrs šajā dienā aicina interesentus apmeklēt “Ceļotāju stāstu vakaru”...

27.septembrī visā pasaulē tiek svinēta Starptautiskā tūrisma diena, atzīmējot aktīvās ceļošanas sezonas noslēgumu ziemeļu platuma grādos un tās sākumu dienvidu platuma grādos. Valmieras Tūrisma informācijas centrs šajā dienā aicina interesentus apmeklēt “Ceļotāju stāstu vakaru” un ieklausīties aizraujošos pasaules apceļošanas ar velosipēdu stāstos, kā arī nedēļas nogalē doties gida pavadībā izzinošā ekskursijā Trikātā. 

Trešdien, 27.septembrī, plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā tiks atsākta “Ceļotāju stāstu vakaru” tradīcija. Šoreiz klausītājus ar neticamiem stāstiem priecēs ceļotājs un ainavu arhitekts Aigars Lauzis. Aigars pēdējos desmit gadus ir pavadījis ārpus Latvijas robežām, studējot Londonā, bet pēdējos četrus gadus veltot sevis meklējumiem velo braucienā “Londona – Tokija”. Kopumā četros gados ar velosipēdu mēroti vairāk nekā 31 000 km, ilgāk uzturoties un pelnot līdzekļus tālākajam braucienam tādās pilsētās kā Stambula, Dubaja, Singapūra un Šanhaja.

Jautāts par spilgtākajiem notikumiem un iespaidiem brauciena laikā, Aigars viennozīmīgi atbildēt nevar, jo viss piedzīvojums bijis emocijām un atklājumiem bagāts – par dzīvi, par braukšanu ar velosipēdu un par sevis atklāšanas ceļu. Kā dažus no pieturas punktiem, kas brauciena laikā iepazīti, Aigars min 30 km garo ceļu pa tuksnesi Irānā, kā arī augstākās braucamās kalnu pārejas (5602m) Khardun La (Indijā) šķērsošanu. Neskaitāmie līkumotie ceļi Indijā uzmundrinājuši ar interesantām ceļa zīmēm drošai braukšanai, piemēram “Live for today, drive for your tommorow” (tulk. – Dzīvo šodienai, brauc drošai rītdienai). Ceļā Āzijā satikti velobraucēji no Eiropas, un tikšanās ar lietuviešiem bijusi īpaši sirsnīga, jo sajūtas līdzinājušās tām, kā satiekot “savējos”. Ko vēl ceļotājs pieredzēja, to dzirdēsiet stāstos!

Savukārt, sestdien, 30.septembrī, plkst.11:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina atklāt un iepazīt stāstiem un leģendām apvīto Trikātu Beverīnas novadā, ko vietējie iedzīvotāji mēdz dēvēt par Tālavas galvaspilsētu. Tikšanās vieta: pie Sv. Jāņa baznīcas Trikātā.  Divu stundu garā ekskursijā “Trikāta – aicina, pārsteidz un stāsta” gide Ineta Amoliņa soli pa solim atklās Trikātas teiksmas. Ekskursijas dalībniekiem būs iespēja aplūkot Sv. Jāņa baznīcu, kas ir vienīgais dievnams Beverīnas novadā, un sākotnēji tas bijis darināts no koka. Baznīcu dibinājuši un no 1283. līdz 1287.gadam cēluši Livonijas ordeņa mestrs Villekens fon Endorps un Rīgas arhibīskaps Johans I fon Lūne. Trikātas baznīcā atrodas tāda vērtība kā Erfurtes (Vācija) ērģeļmeistara Augsta Martina būvētās ērģeles, kas ievētītas tikušas pirms 150 gadiem. Tāpat arī ekskursijas laikā aicinām ieklausīties stāstos par dižāko kļavu Baltijā – Rūtiņu kļavu. Pasākuma dalībniekiem būs iespēja atklāt leģendas par Trikātas pilskalnu. Teikas stāsta par atrastiem naudas gabaliem, miroņgalvām, paslēptām naudas lādēm, kā arī apakšzemes eju, kas savienojusi pili ar baznīcu. Ne mazums nostāstu saglabājušies par Indriķa hronikās pieminēto valdnieku Tālivaldi, kurš minēts arī kā Tālibalds no Beverīnas un vairākkārt saistīts tieši ar Trikātas pieminēšanu. Ja arī pieņem, ka senā Beverīnas pils neatradās Trikātas pilskalnā, tad Trikāta bijusi kā centrs Tālavas valstī, kurā atradās tās valdnieks un tika pulcēti karaspēki.

 

Aicinām ekskursijā atklāt valdnieka Tālivalža sirds kapa vietu, Zviedru saliņu Abula upes krastā un citus apskates objektus!

Jāpiebilst, ka dalība abos pasākumos ir bezmaksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties iepriekš, rakstot e-pastu uz tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 26332213.

Uz tikšanos pasākumos Valmierā! 

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde 28.09.

  28. septembrī (2017) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes kārtējo sēdi sasaucis ceturtdien, 2017.gada 28.septembrī, plkst.14.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

Notiks seminārs par elastīgu bērnu uzraudzības pakalpojumu

  28. septembrī (2017) 
28.septembrī no plkst.12.30 līdz 17.00 viesnīcā “Wolmar” (Tērbatas ielā 16a) notiks bezmaksas seminārs par instrumentiem darba un ģimenes līdzsvara sekmēšanai un iespējamiem atbalsta risinājumiem darbinieku bērnu pieskatīšanai nestandarta darba laikā.  Semināra mērķis ir...

28.septembrī no plkst.12.30 līdz 17.00 viesnīcā “Wolmar” (Tērbatas ielā 16a) notiks bezmaksas seminārs par instrumentiem darba un ģimenes līdzsvara sekmēšanai un iespējamiem atbalsta risinājumiem darbinieku bērnu pieskatīšanai nestandarta darba laikā. 

Semināra mērķis ir informēt par darba un ģimenes līdzsvara politiku un principiem, kā arī rosināt paliekošu rīcības maiņu. Tā laikā tiks sniegta informācija arī par uzņēmumu un iestāžu labās prakses piemēriem. Seminārā aicināti piedalīties pašvaldību pārstāvji, darba devēji un darba ņēmēji.

Valmieras pilsētas pašvaldība ir viena no trim projektā “Elastīga bērnu uzraudzības pakalpojuma nodrošināšana darbiniekiem, kuri strādā nestandarta darba laiku” iesaistītajām Latvijas pašvaldībām. Projekta laikā gūtā pieredze varētu būt interesanta arī citu pašvaldību pārstāvjiem, uzņēmumiem ar nestandarta darbalaiku, kā arī darba ņēmējiem.

Semināram iespējams pieteikties, elektroniski aizpildot pieteikuma veidlapu šeit.  Plašāka informācija par elastīgu bērnu uzraudzības pakalpojumu pieejama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pakalpojumi” – “Ģimene, sociālie pakalpojumi” – “Elastīgs bērnu uzraudzības pakalpojums”.

Semināru organizē Labklājības ministrija. Papildu informācija par semināru pieejama šeit.

SEMINĀRA PROGRAMMA

PIETEIKŠANĀS SEMINĀRAM

Skatīt vairāk
 

Svecīšu vakari oktobrī Valmieras un apkārtnes kapos

  7. oktobrī (2017) 
Oktobrī Valmieras un apkārtnes kapos notiks svecīšu vakari. Datums Laiks Vieta 7.oktobrī plkst.18.00 Pilsētas kapos 14.oktobrī plkst.18.00 Dīvala kapos 21.oktobrī plkst.18.00 Kocēnu...

Oktobrī Valmieras un apkārtnes kapos notiks svecīšu vakari.

Datums

Laiks

Vieta

7.oktobrī

plkst.18.00

Pilsētas kapos

14.oktobrī

plkst.18.00

Dīvala kapos

21.oktobrī

plkst.18.00

Kocēnu kapos

28.oktobrī

plkst.16.00

Kauguru kapos

 

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks Guntara Rača dzejoļu grāmatas „365” 1.daļas prezentācija

  12. oktobrī (2017) 
12.oktobrī plkst.18.30 Valmieras Kultūras centrā notiks mūziķa un dzejnieka Guntara Rača dzejoļu grāmatas „365” 1.daļas prezentācija. Tajā piedalīsies Guntars Račs, Uģis Tirzītis (ģitāra), Andris Alviķis (bass), Katrīna Bindere (balss) un īpašie viesi. Pasākuma laikā būs dzejas...

12.oktobrī plkst.18.30 Valmieras Kultūras centrā notiks mūziķa un dzejnieka Guntara Rača dzejoļu grāmatas „365” 1.daļas prezentācija. Tajā piedalīsies Guntars Račs, Uģis Tirzītis (ģitāra), Andris Alviķis (bass), Katrīna Bindere (balss) un īpašie viesi. Pasākuma laikā būs dzejas lasījumi un muzikāli priekšnesumi, kā arī varēs iegādāties Guntara Rača grāmatas un CD.

 

Grāmatas “365” autors Guntars Račs: “Viss sākās ar nevainīgu jaungada apņemšanos katru dienu sarakstīt vismaz vienu dzejoli, un to publicēt savā Facebook profilā. Man pat prātā neienāca, ka tas daudziem būs tik vajadzīgi un tik nozīmīgi, jo ik vakaru dzejolīši saņem simtiem un dažreiz pat tūkstošiem “patīk”, bet ar dažiem dzejoļiem mani sekotāji ir dalījušies vairāk nekā 12000 reižu. Ik dienu saņēmu jautājumus par to, kad šie darbi iznāks grāmatā. Un, tā kā es šo savu apņemšanos būšu piepildījis tikai šī gada 31. decembra vakarā, nolēmu izdot grāmatu divās daļās, un pirmajā ir atrodami 183 pirmā pusgada dzejoļi no 1. janvāra līdz 2. jūlijam. Izrādās, katrs lasītājs meklē savu unikālo datumu, un tie, kuri dzimuši pēc 2. jūlija, jau prasa, kad iznāks grāmatas otrā daļa! Tas notiks nākamā gada februārī, jo tā vēl tikai top. Katru dienu!”.

Pasākuma apmeklējums, uzrādot Valmieras kultūras karti, ir bez ieejas maksas. Ar vienu karti pasākumu var apmeklēt 2 personas. Interesentiem, kuri vēlas apmeklēt pasākumu, bet kuriem vēl nav Valmieras kultūras kartes, ieejas maksa ir EUR 3,-.  Biļetes var iegādāties Valmieras Kultūras centra kasē, tālrunis 64207207.

Jau ziņots, ka, lai veicinātu kultūras pasākumu apmeklētību un akcentētu Valmieru kā pilsētu ar daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras piedāvājumu, Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras pilsētas un tuvākās apkārtnes kultūras iestādēm 2012.gadā izveidoja unikālu kultūras produktu „Valmieras kultūras karte”. Kultūras kartes īpašnieku priekšrocība ir gan iespēja iegādāties biļetes uz pasākumiem izdevīgāk, gan arī apmeklēt īpašos pasākumus – tikšanās ar radošām personībām. Līdz šim izsniegtas 783 personalizētas Valmieras kultūras kartes. Lai saņemtu Valmieras kultūras karti, neierobežotā laika periodā jāapmeklē sarīkojumi piecās no desmit šajā projektā iesaistītajām kultūras iestādēm un uzņēmumiem. Iegādājoties biļeti uz pasākumu, jālūdz kasierim uzspiest zīmodziņu Valmieras kultūras kartes brošūrā, īpaši šim mērķim paredzētā vietā. Kad aizpildītas vismaz piecas no desmit zīmogiem paredzētajām vietām, Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 10) var apmainīt zīmogu kartiņu pret personalizētu Valmieras kultūras karti. Plašāka informācija

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzvedums „Rudentiņš, nebēdnis, Čučumuižā”

  17. oktobrī (2017) 
17.oktobrī plkst.10.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzvedums „Rudentiņš, nebēdnis, Čučumuižā”. Meža sūnās gozējas krāšņas cepurītes. Bet, kā lai zina, kura sēne ir ēdama un kura – neēdama? Kuras sēnes vari droši nest mājās, bet kuras atstājamas mežā,...

17.oktobrī plkst.10.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzvedums „Rudentiņš, nebēdnis, Čučumuižā”. Meža sūnās gozējas krāšņas cepurītes. Bet, kā lai zina, kura sēne ir ēdama un kura – neēdama? Kuras sēnes vari droši nest mājās, bet kuras atstājamas mežā, uzzināsi kopā ar Čučumuižas rūķiem koncertuzvedumā „Rudentiņš, nebēdnis, Čučumuižā”.

 

Muzikālajā koncertuzvedumā kopā ar rūķiem piedalīsies rūķu Krustmāte Kristīne Dina Bitēna-Sirmā un Atvars Sirmais.

Pasākuma ilgums: 1 stunda. Ieteicamais apmeklētāju vecums: 3-10 gadi.

Ieejas maksa: EUR 4,00. Pirmsskolas vecuma bērnu un skolēnu grupām, kā arī Valmieras kultūras kartes īpašniekiem: EUR 3,00. Biļetes var iegādāties Valmieras Kultūras centra kasē. Grupām lūgums pieteikt biļetes iepriekš, zvanot uz Kultūras centra kasi pa tālruni 64207207. Pedagogiem, kuri pavada audzēkņu grupu, ieeja bez maksas.

Skatīt vairāk
 

8.konference – praktisks seminārs pedagogiem

  27. oktobrī (2017) 
27. oktobrī Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies konference – praktisks seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Tās tēma ir “SKOLA – ATBALSTS JAUNIEŠU KARJERAS UN DARBA TIRGUS IZVĒLĒ”. Konference tiek rīkota jau astoto gadu ar...

27. oktobrī Vidzemes Augstskolā (ViA) norisināsies konference – praktisks seminārs pedagogiem „Vidzemes Augstskola: sadarbības partneris izglītībā”. Tās tēma ir “SKOLA – ATBALSTS JAUNIEŠU KARJERAS UN DARBA TIRGUS IZVĒLĒ”.

Konference tiek rīkota jau astoto gadu ar mērķi sniegt iespēju pedagogiem papildināt savas zināšanas un gūt jaunu praktisku pieredzi turpmākajam darbam. Konferencē tiks apskatīti jautājumi par to, kā palīdzēt skolēniem pašattīstīties, un kā motivēt un palīdzēt izpētīt dažādas karjeras iespējas, palīdzēt plānot un vadīt savu karjeru. Tiks analizētas svarīgās mūsdienu kompetences, kuras ir nepieciešamas attīstīt jauniešiem, lai nākotnē būtu konkurētspējīgi darba tirgū.

Pedagogu konference norisināsies divās daļās. Pirmajā daļā jeb plenārsēdē konferences dalībniekus uzrunās ViA rektors Gatis Krūmiņš, kā arī Valmieras attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja Ilze Eglāja, kura iepazīstinās ar karjeras attīstības atbalstu Valmierā: idejām un iecerēm. Kaspars Kotāns CV-Online Latvia personāla atlases nodaļas vadītājs, pastāstīs par darba tirgus prasībām un kāda ir jauniešu iespēja darba tirgū. Pedagoģiskās meistarības skolas vadītājs Kaspars Bikše stāstīs par to kā sevi motivēt domāt par karjeras izvēli. ViA docētāja, klīniskā psiholoģe Vineta Silkāne iepazīstinās, kādas ir ar karjeras izvēli saistītās kognitīvās kļūdas. Plenārsēdes laikā kopā ar Latvijas Kristīgās akadēmijas rektori Skaidrīti Gūtmani tiks analizēti piemēri, kā pedagogi identificē lietas un parādības, un kā nepieļaut liktenīgas kļūdas personības audzināšanā.

Konferences otrajā daļā paredzēti divi praktisko semināru bloki, kuros būs iespēja pedagogiem darboties praktiski, izmēģināt dažādas metodes un iesaistīties diskusijās. Semināru vadītāju vidū ir pedagogi un psihologi, augstskolu docētāji, Radošuma pils izaugsmes treneri, un citi ievērojami izglītības speciālisti Latvijā.

Semināros tiks apskatītas tēmas gan par to, kā skola var būt par skolēna pirmo prakses vietu, par to, ka karjeras un darba tirgus izvēlē jauniešiem un pieaugušajiem ir atšķirīgi viedokļi un kādi ir to cēloņi un to, kā šodienas izglītība un apmācība ir veiksmīgas nākotnes atslēga, kā arī citas noderīgas tēmas.

Iepazīties ar konferences programmu un reģistrēties konferencei līdz 15.oktobrim, iespējams  ejuz.lv/viakonference

Lai tiktu nodrošināta konferences ilgtspēja, ir noteikta maksa par dalību konferencē 13 EUR apmērā. Konferences laikā tiek nodrošinātas pusdienas!
Konference – praktisks seminārs pedagogiem norisināsies Vidzemes Augstskolas konferenču zālē (Cēsu ielā 4) no plkst. 9:30, reģistrēšanās no plkst. 8:30. Praktiskie semināri norisināsies abās Augstskolas ēkās – Cēsu ielā 4 un Tērbatas ielā 10. Konferenci rīko Vidzemes Augstskolas Zināšanu un tehnoloģiju centrs.

Informāciju sagatavoja:
Iveta Skrinda
Mūžizglītības projektu vadītāja
Tālr.: 28374150
E-pasts: iveta.skrinda@va.lv
 

 

Skatīt vairāk
 

Top jauns, etniski stilizēts koncertuzvedums "Dod, Dieviņi"

  4. novembrī (2017) 
Jau devīto gadu Latvijas Radio 2 turpina misiju – apzināties un stiprināt latvisko identitāti, tāpēc šogad koncertu ciklā "Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā" valsts svētku mēnesī pie skatītājiem dosies jauns koncertuzvedums „DOD, DIEVIŅI”. Ar dziesmas,...

Jau devīto gadu Latvijas Radio 2 turpina misiju – apzināties un stiprināt latvisko identitāti, tāpēc šogad koncertu ciklā "Ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā" valsts svētku mēnesī pie skatītājiem dosies jauns koncertuzvedums „DOD, DIEVIŅI”. Ar dziesmas, dejas, maģisko spēka vārdu klātbūtni, video un gaismu partitūrām, īpašu skatuves scenogrāfiju un apģērbu zīmola MAYRA gatavotiem tērpiem koncertuzvedums veidots kā cilvēka mūža ritējuma atspoguļojums, akcentējot visas tās senās vērtības, kas arī šodien liek justies piederīgam un lepnam par mūsu zemi un tautu.

„Dod, Dieviņi!” - šie divi vārdi ir vairākās nozīmēs ļoti ietilpīgi,” pauž LR2 direktors Armins Ronis. “Tas ir gan lūgums, gan vēlējums, gan solījums. “Dod, Dieviņi otram doti...” ir būtisks latviskās morāles kods, kas īpaši nozīmīgs ir šodienas kontekstā. Tādēļ svarīga ir koncerta ideja – tuvojoties Latvijas simtgadei, parādīt latviskuma plūdumu cauri laika griežiem – meklēt senu tradīciju un rituālu vajadzību un vietu mūsdienu dzīves izpratnē un ritējumā.”

 

Etniski stilizētajā koncertuzvedumā satiksies Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Anmary, Uģis Roze, Valters Frīdenbergs, Kristīne Kārkle (balss, vijole), Kristaps Krievkalns (taustiņi), Edgars Kārklis (dūdas, stabule, akordeons), Ilze Grunte (ģitāra, arfa), Armands Treilihs (bass), Gundars Lintiņš (sitamie instrumenti) un dejotāji Egija Abaroviča, Reinis Rešetins, Liene Grava un Ģirts Bisenieks. Skanēs gan latviešu tautas dziesmas, gan Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Raimonda Tigula, Ainara Mielava, Ulda Marhilēviča, Kārļa Lāča  un citu komponistu melodijas.

 

Pirmais „Dod. Dieviņi” koncerts notiks 3.novembrī Ogres kultūras centrā, pēc tam sekos koncerti  - Valmieras Kultūras centrā (4.11), Alūksnes kultūras centrā (5.11), Ventspilī, teātra namā Jūras Vārti (7.11), Latgales vēstniecībā Gors (8.11), Vidzemes koncertzālē Cēsis (9.11), Tukuma kultūras namā (10.11),  Liepājā, OC Rožu zālē (12.11), Jelgavas kultūras namā (15.11), Krustpils kultūras namā (17.11), Ādažu kultūras centrā (24.11), Kalnu kultūras namā Nīgrandē (25.11) un Rīgā, Dailes teātrī (27.11).

 

Iepriekšējos gados šī cikla ietvaros klausītājus sasniedza programmas "Mana dziesma Latvijai", "Latviešu kino un teātra zelta dziesmas", "Brīvās Latvijas dziesmas", "Manas tautas dziesmas", „Manai Dzimtenei”, „Es savai Tēvzemei” un „Manas Tautas Likteņdziesmas”.

Skatīt vairāk
 

Valmierā koncertēs Lauris Reiniks

  24. novembrī (2017) 
“Es domāšu par tevi” - tā sauks rudens koncerttūri, kurā Lauris apceļos Latviju, dodoties muzikālā ceļojumā pie saviem esošajiem un jauniem klausītājiem. Daudzpusīgais mākslinieks savu talantu un prasmes papildinājis arī filmu un TV aktieru skolās Losandželosā, ASV. Daudzpusīgais...

“Es domāšu par tevi” - tā sauks rudens koncerttūri, kurā Lauris apceļos Latviju, dodoties muzikālā ceļojumā pie saviem esošajiem un jauniem klausītājiem. Daudzpusīgais mākslinieks savu talantu un prasmes papildinājis arī filmu un TV aktieru skolās Losandželosā, ASV. Daudzpusīgais mākslinieks un izpildītājs Lauris Reiniks ir izdevis 9 studijas albumus, radījis ierakstus 11 valodās, saņēmis vairāk kā 20 nacionāla mēroga balvas un kļuvis par vienu no retajiem latviešu mūziķiem, kuriem izdevies gūt ievērojamus panākumus arī starptautiskā mērogā, īpaši Baltijas valstīs. Laura Reinika videoklipu daudzo miljonu skatījumu dēļ  laikraksts “Diena” viņu ir nosaucis par Youtube karali Latvijā.

Šobrīd aktuālākā dziesma “Es domāšu par tevi” pabijusi pirmajā vietā Latvijas Radio 2 dziesmu aptaujas “Muzikālā banka” topā, bijusi arī šīs radio stacijas spēlētākā dziesma, un jau četras nedēļas tā ir atrodama arī Radio SWH Top 20. Ir pagājuši pieci gadi kopš mākslinieks ar savu koncerttūri “Es skrienu” viesojies Latvijas reģionos, priecējot savas mūzikas fanus. 2017. gadā no 14.oktobra līdz 30.decembrim Lauris Reiniks dosies jaunajā koncerttūrē “Es domāšu par tevi”.

Tās būs vienpadsmit pilsētas, kurās skanēs populārākās Laura Reinika dziesmas. Koncerttūre iesāksies Cēsīs, turpināsies, Jelgavā, Ventspilī, Rēzeknē, Ādažos, Alūksnē, Valmierā, Madonā, Liepājā, Rīgā un noslēgsies Krustpilī. Pavisam kopā notiks 10 koncerti reģionos un viens koncerts Rīgā.

Līdz ar koncerttūri tiks izdota un prezentēta mākslinieka pirmā izlase ar 20 vispopulārākajām Laura Reinika dziesmām. Albumā  būs iekļautas kompozīcijas, kuras mūziķis šajos gados ir sarakstījis pats, kā arī sadarbībā ar citiem mūziķiem. Ņemot vērā lielo interesi par Laura Reinika daiļradi, tiks izdota arī nošu grāmata ar 50 populārākajām Laura Reinika dziesmām.

Ceļojums var sākties – skanēs tikai hīti – to Lauris apsolīja!

Koncerts Valmierā norisināsies 24.novembrī Valmieras Kultūras centrā.

Biļetes jau pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Grēgere
ieva@micrecpm.lv

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde „Emīls un Berlīnes zēni”

  28. novembrī (2017) 
28.novembrī plkst.18.30 Valmieras Kultūras centrā notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde „Emīls un Berlīnes zēni”. Ēriha Kestnera „Emīls un Berlīnes zēni" ir brīnišķīga iespēja atgriezties pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. Pasaulē, kurā pieaugušajiem nemaz nav...

28.novembrī plkst.18.30 Valmieras Kultūras centrā notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde „Emīls un Berlīnes zēni”. Ēriha Kestnera „Emīls un Berlīnes zēni" ir brīnišķīga iespēja atgriezties pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. Pasaulē, kurā pieaugušajiem nemaz nav droši uzticēt visus noslēpumus. Pasaulē, kurā nepazīst nekādus „stāvokļus sabiedrībā” un citas pieaugušo muļķības. Pasaulē, kurā valda citi, nerakstīti likumi. Likumi, kuru pamatā ir īsta draudzība, godīgums, uzticēšanās un drosme, bet nav vietas ļaunprātīgai viltībai, nodevībai, vājumam un ļaunuma

Izrādes radošā komanda radījusi mūsdienīgu, muzikālu izrādi dzīvā komiksa stilā, kurā gan maziem, gan lieliem skatītājiem būs iespēja dzīvot līdzi slavenā zēna Emīla Tišbeina dēkām lielpilsētā. Cenšoties atgūt nozagto naudu, mazais ceļotājs Berlīnē iepazīstas ar Gustavu un viņa draugiem. Kā tieši viņi satikās un kas notika ar svešo vīru katliņcepurē - visai neierastā manierē varēsiet uzzināt, noskatoties izrādi. Izrāde ieguvusi „Spēlmaņu nakts 2014/2015” Bērnu žūrijas simpātiju balvu.

Izrādes ilgums: 1:50, 2 cēlieni

Ieteicamais vecums: no 6 gadiem

Režisors: Ģirts Šolis, mākslinieks un scenogrāfs: Reinis Pētersons, komponists: Kārlis Kazāks.

Biļetes cena: EUR 4-8. Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide. Biļeti nepieciešams iegādāties katram pasākuma apmeklētājam!

Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs.

IEGĀDĀTIES BIĻETES

 

Skatīt vairāk
 

Aicina pieteikties pārus, kuri atīzmē Zelta kāzu jubileju

  2. decembrī (2017) 
...

Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļa 2.decembrī plkst.13.00 organizēs pasākumu pāriem, kuri 2017.gadā svin Zelta kāzu jubileju - laulībā nodzīvoti 50 gadi - un kuri ir Valmieras pilsētas iedzīvotāji.

Aicinām pārus pieteikties Dzimtsarakstu nodaļā līdz 10.novembrim. Kontakttālrunis - 64225313, 25620055.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā skanēs spāņu un čigānu mūzikas koncerts

  15. decembrī (2017) 
15.decembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs spāņu un čigānu mūzikas koncerts. Koncertā uzstāsies Marlēna Keine (soprāns), Agnese Egliņa (klavieres) un Kristīne Balanas (vijole). Koncertprogrammā skanēs Pablo Sarasates, Džoakīno Rosīni, Fransisko Barbjeri, Astora Pjacollas, Hosē Serano,...

15.decembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs spāņu un čigānu mūzikas koncerts. Koncertā uzstāsies Marlēna Keine (soprāns), Agnese Egliņa (klavieres) un Kristīne Balanas (vijole). Koncertprogrammā skanēs Pablo Sarasates, Džoakīno Rosīni, Fransisko Barbjeri, Astora Pjacollas, Hosē Serano, Morisa Ravela, Ksavjera Montsalvatges u. c. komponistu skaņdarbi.

„Tik skaists ir šis brīdis, lai dejotu, to mīlnieks neviens garām nelaidīs”, skan vārdi Džoakīno Rosīni neapolitāņu tarantellā. Aicinājums uz kaislīgu deju, saulē sakarsusi smeldze un robežu nepazīstošs dzīvesprieks valda koncertprogrammā „Spāņu un čigānu mūzika”. Čigānu melodijas pierakstījis un Žorža Bizē „Karmenas” kaislības savam instrumentam pārlicis spāņu vijolvirtuozs Pablo Sarasate; brīvai un eksotiskai fantāzijai skaņdarbā vijolei „Čigāniete” ļāvies francūzis ar basku saknēm Moriss Ravels.

 

Lappusēs no sarsuelām, kanconās, romancē un dienvidnieku dzejas temperamentā iekrāsosies dzirkstošais un skanīgais Marlēnas Keines soprāns. Čigāniski virtuozais muzicēšanas spars un melodiska dziedājuma daiļums būs dzirdams jaunās un talantīgās Kristīnes Balanas vijoļspēlē. Vien spāņiem raksturīgie ritmi un harmonijas, kastaņešu sitieni un tamburīna šķindoņa skanēs klavierpavadījumā pianistes Agneses Egliņas meistarīgajā, smalkām niansēm bagātajā interpretācijā.

Marlēna Keine mācījusies J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, Krišjāņa Norveļa vokālajā klasē, studējusi Tallinas Mūzikas un teātra akadēmijā, kuras maģistrantūru absolvējusi ar izcilību, papildinājusies Berlīnes Hansa Eislera Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā. Marlēna Keine ir vairāku konkursu laureāte, tostarp Hansa Gabora starptautiskā Belvederes konkursa fināliste, Ineses Galantes konkursa lautreāte, Latvijas publikai pazīstama arī kā LTV konkursa „Radīti mūzikai 2014" dalībniece.

Kristīne Balanas bērnībā izbaudījusi ielu muzikantes raibos piedzīvojumus, ar ģimeni, dziedot rokenrolu, apbraukājusi visu Latviju, bet 2014. gadā ar izcilību absolvējusi Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistrantūru. Mācījusies pie izciliem vijolspēles meistariem – R. Šnē, P. Munteanu, Ģ. Pauka, L. Kavakosa un M. Vengerova. Kā soliste uzstājusies kopā ar Sendajas Filharmonisko orķestri, Polijas Kamerfilarmonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas orķestri un LNSO, „Sinfonietta Rīga” un N. Šnē. Bijusi Bekingemas universitātes rezidējošā māksliniece (2014-2015). 2017.gadā ieguvusi trešo vietu Vācijas starptautiskajā konkursa ARD International Violin Competition kategorijā Vijole. „Kristīnei Balanas piemīt talants sagūstīt klausītājus ar mežonīgām, nepieradinātām un psiholoģiski mainīgām kvalitātēm. Viņa pierāda sevi kā drosmīgu vijolnieci un ir spējīga gan noturēt dramatiskas pauzes, gan vienlīdz efektīvi tās pārtraukt,” raksta kritiķi.

Agneses Egliņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Viņa vienlīdz spoži iejūtas solistes, koncertmeistares vai kameransambļa dalībnieces ampluā un prot strauji apvienot sava talanta šķautnes. Agnese dzimusi Liepājā, mūziķu ģimenē, klavierspēli sākusi apgūt piecu gadu vecumā. Saņēmusi augstu novērtējumu Latvijā un starptautiskā mērogā. Diplomus kā labākā koncertmeistare saņēmusi daudzos starptautiskos konkursos. Vairākkārt ieguvusi LR Kultūras ministrijas atzinības rakstus par radošo darbību Latvijas mūzikas kultūras dzīvē un saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2010 kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī" u. c. 2009. gadā absolvējusi JVLMA, studējusi prof. A. Zandmaņa klavieru klasē, arī pie prof. I. Villerušas, prof. P. Plakida un prof. A. Liepiņa. Kopš 2004. gada - JVLMA lektore koncertmeistaru katedrā un kopš 2012. gada strādā RPIVA. Kā pianiste sadarbojusies ar LNSO, LNOB orķestri, LSO, arī Latvijas Radio kori, Sinfonietta Rīga u. c. Koncertējusi Eiropā un tālu aiz tās robežām. Regulāri veido koncertprogrammas ar LNO solistiem, arī LNSO mūziķiem un ārzemju solistiem un muzicē vairāku ansambļu sastāvos, kopā ar domubiedriem pirmatskaņojusi vairāku latviešu komponistu opusus un veicinājusi to tapšanu.

 Ieejas maksa: EUR 5-7. Ar Valmieras kultūras karti – 15% atlaide. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv .

Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar VSIA „Latvijas Koncerti".

Pirkt biļetes uz spāņu un čigānu mūzikas koncertu

Skatīt vairāk
 

“Savādi gan!” komanda gatavojas Jaungada šoviem un ielūdz uz 18 gadu svinībām!

  28. decembrī (2017) 
Decembrī Latvijas lielākajās pilsētās ikviens tiek aicināts uz TV3 Jaungada šovu, kas būs veltīts leģendārajam TV raidījumam “Savādi gan!”, kas šogad svin 18 gadu jubileju. Pirmo šovu būs iespējams noskatīties jau 27.decembrī Latgales vēstniecībā “GORS”, pēc...

Decembrī Latvijas lielākajās pilsētās ikviens tiek aicināts uz TV3 Jaungada šovu, kas būs veltīts leģendārajam TV raidījumam “Savādi gan!”, kas šogad svin 18 gadu jubileju. Pirmo šovu būs iespējams noskatīties jau 27.decembrī Latgales vēstniecībā “GORS”, pēc tam – 28.decembrī Valmieras Kultūras centrā, 29.decembrī – Jelgavā, Zemgales olimpiskajā centrā, 30.decembrī – Liepājas Olimpiskajā centrā, bet 31.decembrī – atjaunotajā VEF Kultūras pilī.

Tā būs lieliska iespēja vienuviet satikt visus kādreizējos raidījuma veidotājus un kopā pasmieties par šīs dienas aktualitātēm. Kā saka Zuarguss (Viesturs Dūle), šova režisors: “Savulaik, kad veidojām raidījumu “Savādi gan!”, dominēja uzskats, ka latvieši nav asprātīgi, taču pēc saviem paziņām pavisam droši varēju spriest, ka – un vēl kā! - latvieši ir gan asprātīgi. Toreiz tautas asprātību visnotaļ veiksmīgi mēģinājām dabūt televīzijā, un dabūjām arī. Kāpēc to tagad mēģinām atkal? Man liekas, ka tas varētu būt kā mazs, foršs klases salidojums, kur sanāks kopā cilvēki, kuriem savulaik kopā ir bijis ļoti labi, un, taisot raidījumu, klājies visnotaļ jautri. Protams, mēs kā cilvēki pa šiem gadiem esam mainījušies (piemēram, es esmu pilnībā aizgājis uz izglītības sfēru), taču joprojām no saviem bijušajiem kolēģiem sajūtu sirsnību un atceros tos laikus, kad savā starpā bijām sirsnīgi un atbalstoši. Un kur nu vēl atklātība, kas vienam otram piemita tīri daudz… Gadiem ejot, esmu konstatējis, ka manā dzīvē tās ir divas svarīgākās vērtības: sirsnība un atklātība. Ir arī viens “mīnuss”: esmu aplipis ar to, ka man visu laiku gribas jokoties un ir iepatikušies joki. Tāpēc, ja cilvēkiem šīs lietas patīk, tad lai viņi pavisam droši nāk uz mūsu Jaungada šovu! Turklāt – kas ir pats svarīgākais – mēs kopā ar skatītājiem svinēsim šova 18 gadu jubileju.”

 

 Pēc režisora domām, būtu garlaicīgi rīkot šovu par dzīvi Paradīzē, kamēr neviens vēl nav iekodies ābolā, čūska nevienu nav kārdinājusi, Aivars, Nils un Solvita vēl neko nav izdarījuši. “Taču, tā kā Latvija ir tieši tik smieklīga, cik mums ir tālu līdz Paradīzei, domāju, ka mums būs, kur izvērsties,” ir pārliecināts režisors.

 

Viņam piebalso arī TV ētera personība Baiba Sipeniece-Gavare, atklājot – viss notiks “Savādi gan!” labākajās tradīcijās, sastāvs būs nemainīgs, un pagājušie gadi darījuši stiprāku projekta veidotāju pārliecību. “Viss, ko agrāk darījām, bija labi un pareizi. Arī tagad būtu grēks klusēt, neko nedarīt, tāpēc metīsimies iekšā ar lielu joni, jo pašreizējā situācija un apstākļi mums neļauj apstāties, iesūnot, stāvēt dīkā un klusēt. Jo – tie prototipi ir tik spilgti, ka prasīties prasās, lai viņus atkal uzliek uz skatuves. Tāpēc nāciet un skatieties, un nebūsiet vīlušies!”

 

Nelielu ieskatu gaidāmajā šovā paver pazīstamais TV šovu vadītājs Valters Krauze, jo, pēc viņa domām, lai cik tas dīvaini neliktos, pašreiz piedāvājumā nav neviena pašmāju humora šova. “Tāpēc paldies Viesturam Dūlem (Zuargusam), kurš toreiz uztaisīja “Savādi gan!” un kur sākumā darbojāmies tikai pieci cilvēki! Raidījumā iejutos daudzās lomās, īpaši jau veidojot parodijas par politiķiem – sākot ar Šķēli un beidzot ar Māri Gaili, lai gan līdzība dažkārt bija apšaubāma. Arī tagad, atklāti sakot, netrūktu tēmu, ko aplūkot – piemēram, nesen aizvadītās pašvaldību vēlēšanas. Šajā TV3 Jaungada šovā abi ar Baibu Sipenieci-Gavari būsim vecīši – “dīvāna eksperti”, kuriem ir viedoklis par visu. Jo, kā jau mūsu valstī ierasts, galvenais ir neko nedarīt, bet par jebko izteikties anonīmos interneta komentāros – sākot no hokeja un beidzot ar “Eirovīziju”, tā ka būs, kur izvērsties.”

Koncerta daļu ar Latvijā populārāko mākslinieku piedalīšanos vadīs Jānis Skutelis.

 

Biļetes uz šovu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

 

Vairāk informācijas:

Sandis Mohovikovs, producents

e-pasts: sandismoh@inbox.lv, mob. tālr. 29131458

Skatīt vairāk