A A A

Pasākumi

 

Valmieras Kultūras centrā skanēs Laura Amantova džeza kvarteta koncerts

  22. novembrī (2017) 
22. novembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs Laura Amantova džeza kvarteta koncerts „Šūpuļdziesma trombonam”. Koncertprogrammā skanēs kompozīcijas no džeza kvarteta jaunā albuma „Šūpuļdziesma trombonam". Lielākā daļa jaunās programmas veltīta latviešu...

22. novembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs Laura Amantova džeza kvarteta koncerts „Šūpuļdziesma trombonam”. Koncertprogrammā skanēs kompozīcijas no džeza kvarteta jaunā albuma „Šūpuļdziesma trombonam". Lielākā daļa jaunās programmas veltīta latviešu komponistu radītajiem skaņdarbiem. Koncertā skanēs ne tikai balādes – ir iekļauti skaņdarbi bībopa, blūza, svinga, džezroka stilā. Koncerta laikā klausītāji varēs baudīt jauku džeza ansambļa saspēli un iepazīt katra kvarteta mūziķa, kā spilgtas muzikālas personības, individuālo sniegumu.

Šajā ansamblī ir apvienojušies Latvijas labākie sava instrumenta džeza spēles meistari. Kvartets pašreizējā sastāvā spēlē kopš 2003. gada. Kvarteta sastāvā spēlē pieredzējuši un atzīti latviešu džeza mūziķi – bundzinieks Artis Orubs, pianists Viktors Ritovs un kontrabasists Andris Grunte. Kolektīvu var raksturot īsi - visaugstākā līmenī profesionāli izpildīta džeza mūzika, stingri ievērojot tradīcijas un stilu.

                                                                                                                 

 

Trombonists Lauris Amantovs ir radošs jaunās paaudzes džeza mūziķu pārstāvis, studējis džezu Klaipēdas universitātē, mācījies pie tādām slavenībām kā Pīters Herbolcheimers (Peter Herbolzheimer), Džigs Vigems (Jiggs Wigham), un ir vairāku starptautisku improvizācijas konkursu laureāts. Muzicējis “West Coast Band”, “Riga Cool Quintet”, “Mirage Jazz Orchestra”, “Mirage Octet” u.c.

 

Izrādās, stereotipiem apvītais instruments trombons - tautā saukta arī bazūne - ir ļoti izsmalcināts, izteiksmes iespējām un krāsām neticami bagāts, pilntiesīgs solo instruments, kuram ir pa spēkam aiznest līdz klausītāju sirdīm gan klasiskam džezam raksturīgas kompozīcijas, gan eksperimentālus meklējumus visdažādākajos džeza mūzikas aspektos.

 

Ieejas maksa: EUR 3. Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide no biļetes cenas. Biļetes var iegādāties Valmieras Kultūras centra kasē.

 

Koncerta norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Plašāka informācija: www.vkc.lv.

Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde 23.novembrī

  23. novembrī (2017) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes kārtējo sēdi sasaucis ceturtdien, 2017.gada 23.novembrī, plkst.14.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

Notiks tikšanās ar pētnieci Ievu Ginteri

  23. novembrī (2017) 
Ceturtdien, 23.novembrī, plkst.16.00 Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4, C114. telpā aicinām uz tikšanos un diskusiju ar Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) pētnieci Ievu Ginteri, kurā pētniece iepazīstinās ar savu pēcdoktorantūras pētniecības projektu "Modernisma mākslas...

Ceturtdien, 23.novembrī, plkst.16.00 Vidzemes Augstskolā, Cēsu ielā 4, C114. telpā aicinām uz tikšanos un diskusiju ar Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) pētnieci Ievu Ginteri, kurā pētniece iepazīstinās ar savu pēcdoktorantūras pētniecības projektu "Modernisma mākslas kodu veicināta IKT produktu inovācija".

Projekta "Modernisma mākslas kodu veicināta IKT produktu inovācija" zinātniskais mērķis ir pētījums informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) zinātnes jomā un modernās mākslas jomā Latvijā, lai rastu jaunas idejas IKT veicināšanai, balstoties uz mūsdienu kultūras tradīcijām, kas iedibinātas senāk nekā pirms simts gadiem un kas ietver mūsdienu intelekta pamatkodus.

Vairāk par I.Ginteres projektu var lasīt šeit.

Visi laipni aicināti! Lai saņemtu apliecinājumu par piedalīšanos pētnieciskās diskusijas pēcpusdienā, lūdzu vienu dienu iepriekš par to paziņojiet, rakstot uz e-pastu: hespi@va.lv.

Informāciju sagatavoja:
Līga Cvetkova.
HESPI direktores asistente

Skatīt vairāk
 

Valmierā koncertēs Lauris Reiniks

  24. novembrī (2017) 
“Es domāšu par tevi” - tā sauks rudens koncerttūri, kurā Lauris apceļos Latviju, dodoties muzikālā ceļojumā pie saviem esošajiem un jauniem klausītājiem. Daudzpusīgais mākslinieks savu talantu un prasmes papildinājis arī filmu un TV aktieru skolās Losandželosā, ASV. Daudzpusīgais...

“Es domāšu par tevi” - tā sauks rudens koncerttūri, kurā Lauris apceļos Latviju, dodoties muzikālā ceļojumā pie saviem esošajiem un jauniem klausītājiem. Daudzpusīgais mākslinieks savu talantu un prasmes papildinājis arī filmu un TV aktieru skolās Losandželosā, ASV. Daudzpusīgais mākslinieks un izpildītājs Lauris Reiniks ir izdevis 9 studijas albumus, radījis ierakstus 11 valodās, saņēmis vairāk kā 20 nacionāla mēroga balvas un kļuvis par vienu no retajiem latviešu mūziķiem, kuriem izdevies gūt ievērojamus panākumus arī starptautiskā mērogā, īpaši Baltijas valstīs. Laura Reinika videoklipu daudzo miljonu skatījumu dēļ  laikraksts “Diena” viņu ir nosaucis par Youtube karali Latvijā.

Šobrīd aktuālākā dziesma “Es domāšu par tevi” pabijusi pirmajā vietā Latvijas Radio 2 dziesmu aptaujas “Muzikālā banka” topā, bijusi arī šīs radio stacijas spēlētākā dziesma, un jau četras nedēļas tā ir atrodama arī Radio SWH Top 20. Ir pagājuši pieci gadi kopš mākslinieks ar savu koncerttūri “Es skrienu” viesojies Latvijas reģionos, priecējot savas mūzikas fanus. 2017. gadā no 14.oktobra līdz 30.decembrim Lauris Reiniks dosies jaunajā koncerttūrē “Es domāšu par tevi”.

Tās būs vienpadsmit pilsētas, kurās skanēs populārākās Laura Reinika dziesmas. Koncerttūre iesāksies Cēsīs, turpināsies, Jelgavā, Ventspilī, Rēzeknē, Ādažos, Alūksnē, Valmierā, Madonā, Liepājā, Rīgā un noslēgsies Krustpilī. Pavisam kopā notiks 10 koncerti reģionos un viens koncerts Rīgā.

Līdz ar koncerttūri tiks izdota un prezentēta mākslinieka pirmā izlase ar 20 vispopulārākajām Laura Reinika dziesmām. Albumā  būs iekļautas kompozīcijas, kuras mūziķis šajos gados ir sarakstījis pats, kā arī sadarbībā ar citiem mūziķiem. Ņemot vērā lielo interesi par Laura Reinika daiļradi, tiks izdota arī nošu grāmata ar 50 populārākajām Laura Reinika dziesmām.

Ceļojums var sākties – skanēs tikai hīti – to Lauris apsolīja!

Koncerts Valmierā norisināsies 24.novembrī Valmieras Kultūras centrā.

Biļetes jau pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Grēgere
ieva@micrecpm.lv

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks Zemessardzes mācības

  24. novembrī (2017) 
No 24.novembra līdz 3.decembrim Valmierā, militārajā bāzē “Kaugurmuiža” un tai piegulošajā teritorijā notiks Zemessardzes 2.brigādes komandieru mācību nometne, kurā piedalīsies aptuveni 40 zemessargu. Mācību laikā notiks arī militārās tehnikas un personāla pārvietošanās...

No 24.novembra līdz 3.decembrim Valmierā, militārajā bāzē “Kaugurmuiža” un tai piegulošajā teritorijā notiks Zemessardzes 2.brigādes komandieru mācību nometne, kurā piedalīsies aptuveni 40 zemessargu.

Mācību laikā notiks arī militārās tehnikas un personāla pārvietošanās pa autoceļiem un to piegulošajām teritorijām. Mācību scenārija izspēles laikā, no 27.novembra līdz 3.decembrim, tiks lietoti imitācijas līdzekļi – skanēs šāvieni un būs redzami dūmi. Iedzīvotājus mācību scenārija izspēles laikā lūdzam saglabāt mieru, jo šīs darbības neapdraud apkārtējo veselību un dzīvību.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un aicina iedzīvotājus ar izpratni izturēties pret iespējamiem īslaicīgiem satiksmes kustības apgrūtinājumiem un trokšņiem, kas var rasties mācību norises laikā.

Skatīt vairāk
 

Fonds "Iespēju tilts" gatavojas labdarības koncertam

  26. novembrī (2017) 
Fonds “Iespēju tilts” ir viena no aktīvākajām nevalstiskajām organizācijām Valmierā, kura sniedz atbalstu personām ar invaliditāti, īpaši bērniem, jauniešiem un viņu ģimenēm. Nemitīgi  meklējot iespējas, kā vēl atbalstīt, Fondam ir iecere nākamā gada vasarā rīkot...

Fonds “Iespēju tilts” ir viena no aktīvākajām nevalstiskajām organizācijām Valmierā, kura sniedz atbalstu personām ar invaliditāti, īpaši bērniem, jauniešiem un viņu ģimenēm.

Nemitīgi  meklējot iespējas, kā vēl atbalstīt, Fondam ir iecere nākamā gada vasarā rīkot īpašu skoliņu rūpju bērniem/jauniešiem. Būtībā tā būs saturīga vasaras nometne, kura piedāvās aktivitātes nometnes dalībniekiem. “Vēlamies atbalstīt un dāvāt daudz labu emociju, attīstot bērnu prasmes dažādos mākslas veidos, atbrīvojot viņu radošo enerģiju un pilnveidojot sevi ar krāsām, mūzikas ritmiem, radošām un sporta aktivitātēm,” sacīja Fonds “Iespēju tilts” valdes priekšsēdētāja Zita Gustavsone un paskaidroja, ka, lai mērķa sasniegšanai iegūtu nepieciešamo finansējumu, šoreiz ir vajadzīgs valmieriešu – katra pozitīvi domājoša, ziedot griboša cilvēka un arī darbīgo uzņēmēju atbalsts.

Lai vasaras skoliņa īstenotos, 2017.gada 26.novembrī plkst.14:00  Fonds “Iespēju tilts” Valmieras Kultūras centrā rīko Labdarības koncertu Mums katram citāds liktenis ir lemts, ar vēstījumu uzrunāt valmieriešus, viesus un draugus atbalstīt ģimenes, kuras audzina bērnus/jauniešus ar īpašām vajadzībām.

Pasākuma vadītāja Aina Boža, uzsvēra: “Ja esi varošs, darošs un vari otram dot, tas ir jādara. Ne tikai savējam, tuvajam, bet arī svešajam, jo tajā būs savs gaišums. Būtībā tā ir tāda filozofiska pārliecība, kas devējam pašam liek justies labi: kad varēju, tad palīdzēju. Un pa kādiem gaismas apļiem, to taču jūtam - labais pie mums atgriežas.”

Labdarības koncertā ar saviem priekšnesumiem piedalīsies dienas centra “Stropiņš” jaunieši, Valmieras speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” talantīgie bērni, Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas audzēkņi, dziesminieks Renārs Veličko, x faktora dalībnieks Gints Ristamecs, Ziedoņa Geides vadītais Valmieras vīru kvartets, māksliniece un mūziķe Aina Boža un īpaši viesi – Burbuļu šovs ar Trollīšiem.  Aicinām iegādāties arī koncerta laikā organizēto loterijas biļeti. Balvu groza pildīšanai atsaukušies vietējie uzņēmēji - Valrek, Vidzemes papīrs, Amarillis, Pils Ķēķis, Liepkalni, Līga SPA, Valmieras drāmas teātris, T/C Valleta, Salons “Dīva”, Mellene un daudzi citi uzņēmēji, par ko viņiem sirsnīgs paldies. Naudiņa par loterijas biļetēm paliks Fonda rīcībā, lai realizētu ģimenēm psiholoģiskā atbalsta vasaras skoliņu.

            “Tuvojas Ziemassvētki, kad daudzos un dažādos pasākumos tiek lūgts līdzcilvēku atbalsts. Mūsu labdarības pasākumā (pirms tā un tā laikā), arī koncertu par ziedojumiem apmeklējot, iegādājoties loterijas biļetes, ir iespēja palīdzēt ģimenēm, bērniem un jauniešiem, kas dzīvo starp mums. Ģimenes, kas ikdienā iet ne to vieglāko ceļu, kam ir smagi, domājot par savu bērnu rītdienu, noteikti gaida kādu pārsteigumu, kādu piedzīvojumu, brīnumu, un mēs, sadodoties rokās, kopā izdarot labus darbus, to varam sniegt,” tā Zita Gustavsone.

            Veselība patiešām ir viens no laimes un labsajūtas stūrakmeņiem, bet, kā rīkoties, ja tā ne tuvu nav ideāla mūsu līdzcilvēkiem? Dzīvot, neļaut slimībai būt par akmeni, kas velk lejā! Tāda ir Fonda pārliecība – sniegt iespēju pilnvērtīgi dzīvot! Aicinām visus valmieriešus, viesus, draugus, uzņēmējus arī pievienoties Fonda pārliecībai!

 

Fonda “Iespēju tilts” valdes priekšsēdētāja Zita Gustavsone

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde „Emīls un Berlīnes zēni”

  28. novembrī (2017) 
28.novembrī plkst.18.30 Valmieras Kultūras centrā notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde „Emīls un Berlīnes zēni”. Ēriha Kestnera „Emīls un Berlīnes zēni" ir brīnišķīga iespēja atgriezties pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. Pasaulē, kurā pieaugušajiem nemaz nav...

28.novembrī plkst.18.30 Valmieras Kultūras centrā notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde „Emīls un Berlīnes zēni”. Ēriha Kestnera „Emīls un Berlīnes zēni" ir brīnišķīga iespēja atgriezties pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. Pasaulē, kurā pieaugušajiem nemaz nav droši uzticēt visus noslēpumus. Pasaulē, kurā nepazīst nekādus „stāvokļus sabiedrībā” un citas pieaugušo muļķības. Pasaulē, kurā valda citi, nerakstīti likumi. Likumi, kuru pamatā ir īsta draudzība, godīgums, uzticēšanās un drosme, bet nav vietas ļaunprātīgai viltībai, nodevībai, vājumam un ļaunuma

Izrādes radošā komanda radījusi mūsdienīgu, muzikālu izrādi dzīvā komiksa stilā, kurā gan maziem, gan lieliem skatītājiem būs iespēja dzīvot līdzi slavenā zēna Emīla Tišbeina dēkām lielpilsētā. Cenšoties atgūt nozagto naudu, mazais ceļotājs Berlīnē iepazīstas ar Gustavu un viņa draugiem. Kā tieši viņi satikās un kas notika ar svešo vīru katliņcepurē - visai neierastā manierē varēsiet uzzināt, noskatoties izrādi. Izrāde ieguvusi „Spēlmaņu nakts 2014/2015” Bērnu žūrijas simpātiju balvu.

Izrādes ilgums: 1:50, 2 cēlieni

Ieteicamais vecums: no 6 gadiem

Režisors: Ģirts Šolis, mākslinieks un scenogrāfs: Reinis Pētersons, komponists: Kārlis Kazāks.

Biļetes cena: EUR 4-8. Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide. Biļeti nepieciešams iegādāties katram pasākuma apmeklētājam!

Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs.

IEGĀDĀTIES BIĻETES

 

Skatīt vairāk
 

Notiks zinātniski praktiskā konference "Biosfēras rezervāts: Tad. Tagad. Turpmāk."

  30. novembrī (2017) 
30.novembrī un 1.decembrī Vidzemes Augstskolā notiks Dabas aizsardzības pārvaldes un Vidzemes Augstskolas rīkots Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta 20 gadu jubilejas zinātniski praktiskā konference "Biosfēras rezervāts: Tad. Tagad. Turpmāk".    Šogad, 15. decembrī, aprit...

30.novembrī un 1.decembrī Vidzemes Augstskolā notiks Dabas aizsardzības pārvaldes un Vidzemes Augstskolas rīkots Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta 20 gadu jubilejas zinātniski praktiskā konference "Biosfēras rezervāts: Tad. Tagad. Turpmāk".   

Šogad, 15. decembrī, aprit 20.gadskārta, kopš Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu (turpmāk – ZBR) starptautiski atzina UNESCO programmā «Cilvēks un Biosfēra».  ZBR ir vienīgā šāda veida īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kurā starptautiski nozīmīgas dabas un ainaviskās vērtības tiek saglabātas, nodrošinot ilgtspējīgu sociālo un ekonomisko attīstību. Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu aicina atskatīties uz teritorijas pastāvēšanas 20 gadiem, dalīties pozitīvajā pieredzē un izaicinājumos, kas saistīti ar teritorijas ilgtspējīgas attīstības plānošanu un darba grupās sniegt ierosinājumus un savu vīziju par teritorijas turpmāko attīstību.

Aicināto lektoru priekšlasījumos un prezentācijās būs iespēja uzzināt par 20 gadu laikā paveikto tādās jomās kā biosfēras rezervāta pārvaldība, monitorings, ainavu ekoloģiskā plāna ieviešana un biotopu apsaimniekošana, kā arī dzirdēt vieslekcijas par ekonomiskās attīstības iespējām aizsargājamās dabas teritorijās (P.Fredman, Zviedrija; T.Kokovkin, Igaunija), pieredzi un izaicinājumiem Lejas Morāvijas biosfēras rezervāta pārvaldībā (P. Čupa, Čehija) un sabiedrības iesaistīšanu dabas aizsardzībā (R.Biassone, Islande).

Konferences darba valoda – latviešu un angļu.

Dienas otrajā pusē konferences dalībnieki aicināti piedalīties piecās tematiskās darba grupās un diskusiju veidā sniegt savus priekšlikumus turpmākai Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta attīstībai.

Konferencē aicināti piedalīties biosfēras rezervāta teritorijā darbojošos vai ieinteresēto valsts institūciju, pašvaldību, plānošanas reģionu, zinātnisko un izglītības organizāciju, kā arī nevalstiskā sektora pārstāvji un uzņēmēji.

Konferences otrajā dienā (1.decembrī) būs iespēja apmeklēt vienu no diviem piedāvātajiem maršrutiem Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā: «Sedas purvs» vai «Kultūras mantojuma pieturas».

Pieteikšanās konferencei līdz 24. novembrim, izmantojot interneta platformu  elektroniski.

KONFERENCES PROGRAMMA

EKSKURSIJU APRAKSTI

Papildu informācija:
Laura Taube
Dabas aizsardzības pārvaldes
Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta koordinatore
Tālrunis: 28322436,
laura.taube@daba.gov.lv
Skatīt vairāk
 

Aicina pieteikties pārus, kuri atīzmē Zelta kāzu jubileju

  2. decembrī (2017) 
...

Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļa 2.decembrī plkst.13.00 organizēs pasākumu pāriem, kuri 2017.gadā svin Zelta kāzu jubileju - laulībā nodzīvoti 50 gadi - un kuri ir Valmieras pilsētas iedzīvotāji.

Aicinām pārus pieteikties Dzimtsarakstu nodaļā līdz 10.novembrim. Kontakttālrunis - 64225313, 25620055.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā skanēs spāņu un čigānu mūzikas koncerts

  15. decembrī (2017) 
15.decembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs spāņu un čigānu mūzikas koncerts. Koncertā uzstāsies Marlēna Keine (soprāns), Agnese Egliņa (klavieres) un Kristīne Balanas (vijole). Koncertprogrammā skanēs Pablo Sarasates, Džoakīno Rosīni, Fransisko Barbjeri, Astora Pjacollas, Hosē Serano,...

15.decembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs spāņu un čigānu mūzikas koncerts. Koncertā uzstāsies Marlēna Keine (soprāns), Agnese Egliņa (klavieres) un Kristīne Balanas (vijole). Koncertprogrammā skanēs Pablo Sarasates, Džoakīno Rosīni, Fransisko Barbjeri, Astora Pjacollas, Hosē Serano, Morisa Ravela, Ksavjera Montsalvatges u. c. komponistu skaņdarbi.

„Tik skaists ir šis brīdis, lai dejotu, to mīlnieks neviens garām nelaidīs”, skan vārdi Džoakīno Rosīni neapolitāņu tarantellā. Aicinājums uz kaislīgu deju, saulē sakarsusi smeldze un robežu nepazīstošs dzīvesprieks valda koncertprogrammā „Spāņu un čigānu mūzika”. Čigānu melodijas pierakstījis un Žorža Bizē „Karmenas” kaislības savam instrumentam pārlicis spāņu vijolvirtuozs Pablo Sarasate; brīvai un eksotiskai fantāzijai skaņdarbā vijolei „Čigāniete” ļāvies francūzis ar basku saknēm Moriss Ravels.

 

Lappusēs no sarsuelām, kanconās, romancē un dienvidnieku dzejas temperamentā iekrāsosies dzirkstošais un skanīgais Marlēnas Keines soprāns. Čigāniski virtuozais muzicēšanas spars un melodiska dziedājuma daiļums būs dzirdams jaunās un talantīgās Kristīnes Balanas vijoļspēlē. Vien spāņiem raksturīgie ritmi un harmonijas, kastaņešu sitieni un tamburīna šķindoņa skanēs klavierpavadījumā pianistes Agneses Egliņas meistarīgajā, smalkām niansēm bagātajā interpretācijā.

Marlēna Keine mācījusies J. Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, Krišjāņa Norveļa vokālajā klasē, studējusi Tallinas Mūzikas un teātra akadēmijā, kuras maģistrantūru absolvējusi ar izcilību, papildinājusies Berlīnes Hansa Eislera Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā. Marlēna Keine ir vairāku konkursu laureāte, tostarp Hansa Gabora starptautiskā Belvederes konkursa fināliste, Ineses Galantes konkursa lautreāte, Latvijas publikai pazīstama arī kā LTV konkursa „Radīti mūzikai 2014" dalībniece.

Kristīne Balanas bērnībā izbaudījusi ielu muzikantes raibos piedzīvojumus, ar ģimeni, dziedot rokenrolu, apbraukājusi visu Latviju, bet 2014. gadā ar izcilību absolvējusi Londonas Karaliskās mūzikas akadēmijas maģistrantūru. Mācījusies pie izciliem vijolspēles meistariem – R. Šnē, P. Munteanu, Ģ. Pauka, L. Kavakosa un M. Vengerova. Kā soliste uzstājusies kopā ar Sendajas Filharmonisko orķestri, Polijas Kamerfilarmonisko orķestri, Parīzes kamerorķestri, Londonas Karaliskās Mūzikas akadēmijas orķestri un LNSO, „Sinfonietta Rīga” un N. Šnē. Bijusi Bekingemas universitātes rezidējošā māksliniece (2014-2015). 2017.gadā ieguvusi trešo vietu Vācijas starptautiskajā konkursa ARD International Violin Competition kategorijā Vijole. „Kristīnei Balanas piemīt talants sagūstīt klausītājus ar mežonīgām, nepieradinātām un psiholoģiski mainīgām kvalitātēm. Viņa pierāda sevi kā drosmīgu vijolnieci un ir spējīga gan noturēt dramatiskas pauzes, gan vienlīdz efektīvi tās pārtraukt,” raksta kritiķi.

Agneses Egliņas skatuves priekšnesumu raksturo drosmīga temperamenta dzirksts un sievišķīgi smalka iejūtība. Viņa vienlīdz spoži iejūtas solistes, koncertmeistares vai kameransambļa dalībnieces ampluā un prot strauji apvienot sava talanta šķautnes. Agnese dzimusi Liepājā, mūziķu ģimenē, klavierspēli sākusi apgūt piecu gadu vecumā. Saņēmusi augstu novērtējumu Latvijā un starptautiskā mērogā. Diplomus kā labākā koncertmeistare saņēmusi daudzos starptautiskos konkursos. Vairākkārt ieguvusi LR Kultūras ministrijas atzinības rakstus par radošo darbību Latvijas mūzikas kultūras dzīvē un saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2010 kategorijā "Par izcilu darbu ansamblī" u. c. 2009. gadā absolvējusi JVLMA, studējusi prof. A. Zandmaņa klavieru klasē, arī pie prof. I. Villerušas, prof. P. Plakida un prof. A. Liepiņa. Kopš 2004. gada - JVLMA lektore koncertmeistaru katedrā un kopš 2012. gada strādā RPIVA. Kā pianiste sadarbojusies ar LNSO, LNOB orķestri, LSO, arī Latvijas Radio kori, Sinfonietta Rīga u. c. Koncertējusi Eiropā un tālu aiz tās robežām. Regulāri veido koncertprogrammas ar LNO solistiem, arī LNSO mūziķiem un ārzemju solistiem un muzicē vairāku ansambļu sastāvos, kopā ar domubiedriem pirmatskaņojusi vairāku latviešu komponistu opusus un veicinājusi to tapšanu.

 Ieejas maksa: EUR 5-7. Ar Valmieras kultūras karti – 15% atlaide. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv .

Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar VSIA „Latvijas Koncerti".

Pirkt biļetes uz spāņu un čigānu mūzikas koncertu

Skatīt vairāk
 

Sv.Sīmaņa baznīcā koncertēs mūziķu apvienība "Tev tuvumā"

  17. decembrī (2017) 
Ar jaunu programmu 17.decembrī plkst.20.00 Valmiera Sv.Sīmaņa baznīcā koncertēs mūziķu apvienība T"Tev tuvumā". Šogad pamatsolistu statusā būs Artūrs Skrastiņš, Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš un kāds īpašs viesis, bet uz skatuves kāps arī grupa "Putnu...

Ar jaunu programmu 17.decembrī plkst.20.00 Valmiera Sv.Sīmaņa baznīcā koncertēs mūziķu apvienība T"Tev tuvumā".

Šogad pamatsolistu statusā būs Artūrs Skrastiņš, Aija Andrejeva, Marts Kristiāns Kalniņš un kāds īpašs viesis, bet uz skatuves kāps arī grupa "Putnu Balle", Agate Ozoliņa (čells), Jānis Miltiņš (klavieres), Valters Sprūdžs (bass) un Kaspars Kurdeko (sitamie intrsumenti).

Ik gadu Ziemassvētku laiks ir tas brīdis, kad mēs varam kļūt gaišāki, garīgāki un iejūtīgāki pret cilvēkiem, kuri ir mums līdzās. Arī šogad Latvijas mūziķi turpinās sadarbību projektā "Tev tuvumā" un aicinās ikkatru no mums sajust sirds siltumu, sniegt to visiem, kas pēc šī siltuma ilgojas, un atcerēties, ka patiesībā tas ir nepieciešams ik dienu visu gada garumā!

Projekts "Tev tuvumā" izpildīs Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Aivara Hermaņa, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Ulda Marhilēviča, Igo, Aigara Voitišķa un citu latviešu komponistu skaistākās Ziemassvētku dziesmas. Kā pārsteigums būs speciāli šim projektam radītas dziesmas un to pirmatskaņojumi.

Plašāka informācija, zvanot pa telefonu 26596522.

Biļetes var iegādāties Valmieras Kultūras centrā, Valmieras Drāmas teātrī un "Biļešu paradīze"

 

Skatīt vairāk
 

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”

  21. decembrī (2017) 
Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze”...

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.  

Kopā ar režisori Indru Rogu svētku programmu veido muzikālais vadītājs Emīls Zilberts, scenogrāfs Valters Kristbergs un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone. Piedalās VDT aktieri - Elīna Dambe, Rūta Dišlere, Pauls Iklāvs, Januss Johansons, Kārlis Neimanis, Uldis Sniķers un Elīna Vāne.

Koncerts “Latviešu romantiķi” būs 21., 22., 23., 27., 28.decembrī. Pēc koncerta 29.decembrī notiks ikgadējā Valmieras teātra apbalvošanas ceremonija, kurā sveiks labākos pagājušās sezonas māksliniekus.

Šīs gadumijas koncerta izejas punkts ir dzeja - mīlas lirika, kuras saplūsme ar melodiju 19./20.gs. mijā radījusi vienu no skaistākajiem akadēmiskās kamermūzikas žanriem - solodziesmu.

Ceļojot caur trīs gadsimtiem, koncerta 1.daļā skanēs latviešu akadēmiskās mūzikas simbolu J.Vītola, E.Dārziņa, J.Mediņa, kā arī A.Žilinska, P.Plakida, R.Kalsona u.c. komponistu skaņdarbi ar J.Poruka, F.Bārdas, V.Plūdoņa, E.Veidenbauma, O.Vācieša u.c. dzejas vārdiem, bet koncerta 2.daļa sildīs ar dziesmām no mūsu laikabiedru, komponistu J.Lūsēna, Z.Liepiņa, U.Marhilēviča u.c. leģendārajiem mūzikliem un populārajām rokoperām - “Tobago”, “Sfinksa”, “Lāčplēsis”, “Pūt, vējiņi”...

Koncerta programmā iekļautās dziesmas ir tapušas dažādos laikmetos, bet to melodijas un dzeja glabā jaunības trauksmi, šaubas, prieku, cerības, bet visam pāri - ticību mīlestības spēkam.

Foto: M.Markovskis

Informāciju sagatavoja:

Zane Ceriņa,

Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Skatīt vairāk
 

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”

  22. decembrī (2017) 
Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze”...

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.  

 Kopā ar režisori Indru Rogu svētku programmu veido muzikālais vadītājs Emīls Zilberts, scenogrāfs Valters Kristbergs un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone. Piedalās VDT aktieri - Elīna Dambe, Rūta Dišlere, Pauls Iklāvs, Januss Johansons, Kārlis Neimanis, Uldis Sniķers un Elīna Vāne.

Koncerts “Latviešu romantiķi” būs 21., 22., 23., 27., 28.decembrī. Pēc koncerta 29.decembrī notiks ikgadējā Valmieras teātra apbalvošanas ceremonija, kurā sveiks labākos pagājušās sezonas māksliniekus.

Šīs gadumijas koncerta izejas punkts ir dzeja - mīlas lirika, kuras saplūsme ar melodiju 19./20.gs. mijā radījusi vienu no skaistākajiem akadēmiskās kamermūzikas žanriem - solodziesmu.

Ceļojot caur trīs gadsimtiem, koncerta 1.daļā skanēs latviešu akadēmiskās mūzikas simbolu J.Vītola, E.Dārziņa, J.Mediņa, kā arī A.Žilinska, P.Plakida, R.Kalsona u.c. komponistu skaņdarbi ar J.Poruka, F.Bārdas, V.Plūdoņa, E.Veidenbauma, O.Vācieša u.c. dzejas vārdiem, bet koncerta 2.daļa sildīs ar dziesmām no mūsu laikabiedru, komponistu J.Lūsēna, Z.Liepiņa, U.Marhilēviča u.c. leģendārajiem mūzikliem un populārajām rokoperām - “Tobago”, “Sfinksa”, “Lāčplēsis”, “Pūt, vējiņi”...

Koncerta programmā iekļautās dziesmas ir tapušas dažādos laikmetos, bet to melodijas un dzeja glabā jaunības trauksmi, šaubas, prieku, cerības, bet visam pāri - ticību mīlestības spēkam.

Foto: M.Markovskis

Informāciju sagatavoja:

Zane Ceriņa,

Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Skatīt vairāk
 

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”

  23. decembrī (2017) 
Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze”...

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.  

 Kopā ar režisori Indru Rogu svētku programmu veido muzikālais vadītājs Emīls Zilberts, scenogrāfs Valters Kristbergs un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone. Piedalās VDT aktieri - Elīna Dambe, Rūta Dišlere, Pauls Iklāvs, Januss Johansons, Kārlis Neimanis, Uldis Sniķers un Elīna Vāne.

Koncerts “Latviešu romantiķi” būs 21., 22., 23., 27., 28.decembrī. Pēc koncerta 29.decembrī notiks ikgadējā Valmieras teātra apbalvošanas ceremonija, kurā sveiks labākos pagājušās sezonas māksliniekus.

Šīs gadumijas koncerta izejas punkts ir dzeja - mīlas lirika, kuras saplūsme ar melodiju 19./20.gs. mijā radījusi vienu no skaistākajiem akadēmiskās kamermūzikas žanriem - solodziesmu.

Ceļojot caur trīs gadsimtiem, koncerta 1.daļā skanēs latviešu akadēmiskās mūzikas simbolu J.Vītola, E.Dārziņa, J.Mediņa, kā arī A.Žilinska, P.Plakida, R.Kalsona u.c. komponistu skaņdarbi ar J.Poruka, F.Bārdas, V.Plūdoņa, E.Veidenbauma, O.Vācieša u.c. dzejas vārdiem, bet koncerta 2.daļa sildīs ar dziesmām no mūsu laikabiedru, komponistu J.Lūsēna, Z.Liepiņa, U.Marhilēviča u.c. leģendārajiem mūzikliem un populārajām rokoperām - “Tobago”, “Sfinksa”, “Lāčplēsis”, “Pūt, vējiņi”...

Koncerta programmā iekļautās dziesmas ir tapušas dažādos laikmetos, bet to melodijas un dzeja glabā jaunības trauksmi, šaubas, prieku, cerības, bet visam pāri - ticību mīlestības spēkam.

Foto: M.Markovskis

Informāciju sagatavoja:

Zane Ceriņa,

Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Skatīt vairāk
 

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”

  27. decembrī (2017) 
Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze”...

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.  

 

Kopā ar režisori Indru Rogu svētku programmu veido muzikālais vadītājs Emīls Zilberts, scenogrāfs Valters Kristbergs un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone. Piedalās VDT aktieri - Elīna Dambe, Rūta Dišlere, Pauls Iklāvs, Januss Johansons, Kārlis Neimanis, Uldis Sniķers un Elīna Vāne.

Koncerts “Latviešu romantiķi” būs 21., 22., 23., 27., 28.decembrī. Pēc koncerta 29.decembrī notiks ikgadējā Valmieras teātra apbalvošanas ceremonija, kurā sveiks labākos pagājušās sezonas māksliniekus.

Šīs gadumijas koncerta izejas punkts ir dzeja - mīlas lirika, kuras saplūsme ar melodiju 19./20.gs. mijā radījusi vienu no skaistākajiem akadēmiskās kamermūzikas žanriem - solodziesmu.

Ceļojot caur trīs gadsimtiem, koncerta 1.daļā skanēs latviešu akadēmiskās mūzikas simbolu J.Vītola, E.Dārziņa, J.Mediņa, kā arī A.Žilinska, P.Plakida, R.Kalsona u.c. komponistu skaņdarbi ar J.Poruka, F.Bārdas, V.Plūdoņa, E.Veidenbauma, O.Vācieša u.c. dzejas vārdiem, bet koncerta 2.daļa sildīs ar dziesmām no mūsu laikabiedru, komponistu J.Lūsēna, Z.Liepiņa, U.Marhilēviča u.c. leģendārajiem mūzikliem un populārajām rokoperām - “Tobago”, “Sfinksa”, “Lāčplēsis”, “Pūt, vējiņi”...

Koncerta programmā iekļautās dziesmas ir tapušas dažādos laikmetos, bet to melodijas un dzeja glabā jaunības trauksmi, šaubas, prieku, cerības, bet visam pāri - ticību mīlestības spēkam.

Foto: M.Markovskis

Informāciju sagatavoja:

Zane Ceriņa,

Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Skatīt vairāk
 

“Savādi gan!” komanda gatavojas Jaungada šoviem un ielūdz uz 18 gadu svinībām!

  28. decembrī (2017) 
Decembrī Latvijas lielākajās pilsētās ikviens tiek aicināts uz TV3 Jaungada šovu, kas būs veltīts leģendārajam TV raidījumam “Savādi gan!”, kas šogad svin 18 gadu jubileju. Pirmo šovu būs iespējams noskatīties jau 27.decembrī Latgales vēstniecībā “GORS”, pēc...

Decembrī Latvijas lielākajās pilsētās ikviens tiek aicināts uz TV3 Jaungada šovu, kas būs veltīts leģendārajam TV raidījumam “Savādi gan!”, kas šogad svin 18 gadu jubileju. Pirmo šovu būs iespējams noskatīties jau 27.decembrī Latgales vēstniecībā “GORS”, pēc tam – 28.decembrī Valmieras Kultūras centrā, 29.decembrī – Jelgavā, Zemgales olimpiskajā centrā, 30.decembrī – Liepājas Olimpiskajā centrā, bet 31.decembrī – atjaunotajā VEF Kultūras pilī.

Tā būs lieliska iespēja vienuviet satikt visus kādreizējos raidījuma veidotājus un kopā pasmieties par šīs dienas aktualitātēm. Kā saka Zuarguss (Viesturs Dūle), šova režisors: “Savulaik, kad veidojām raidījumu “Savādi gan!”, dominēja uzskats, ka latvieši nav asprātīgi, taču pēc saviem paziņām pavisam droši varēju spriest, ka – un vēl kā! - latvieši ir gan asprātīgi. Toreiz tautas asprātību visnotaļ veiksmīgi mēģinājām dabūt televīzijā, un dabūjām arī. Kāpēc to tagad mēģinām atkal? Man liekas, ka tas varētu būt kā mazs, foršs klases salidojums, kur sanāks kopā cilvēki, kuriem savulaik kopā ir bijis ļoti labi, un, taisot raidījumu, klājies visnotaļ jautri. Protams, mēs kā cilvēki pa šiem gadiem esam mainījušies (piemēram, es esmu pilnībā aizgājis uz izglītības sfēru), taču joprojām no saviem bijušajiem kolēģiem sajūtu sirsnību un atceros tos laikus, kad savā starpā bijām sirsnīgi un atbalstoši. Un kur nu vēl atklātība, kas vienam otram piemita tīri daudz… Gadiem ejot, esmu konstatējis, ka manā dzīvē tās ir divas svarīgākās vērtības: sirsnība un atklātība. Ir arī viens “mīnuss”: esmu aplipis ar to, ka man visu laiku gribas jokoties un ir iepatikušies joki. Tāpēc, ja cilvēkiem šīs lietas patīk, tad lai viņi pavisam droši nāk uz mūsu Jaungada šovu! Turklāt – kas ir pats svarīgākais – mēs kopā ar skatītājiem svinēsim šova 18 gadu jubileju.”

 

 Pēc režisora domām, būtu garlaicīgi rīkot šovu par dzīvi Paradīzē, kamēr neviens vēl nav iekodies ābolā, čūska nevienu nav kārdinājusi, Aivars, Nils un Solvita vēl neko nav izdarījuši. “Taču, tā kā Latvija ir tieši tik smieklīga, cik mums ir tālu līdz Paradīzei, domāju, ka mums būs, kur izvērsties,” ir pārliecināts režisors.

 

Viņam piebalso arī TV ētera personība Baiba Sipeniece-Gavare, atklājot – viss notiks “Savādi gan!” labākajās tradīcijās, sastāvs būs nemainīgs, un pagājušie gadi darījuši stiprāku projekta veidotāju pārliecību. “Viss, ko agrāk darījām, bija labi un pareizi. Arī tagad būtu grēks klusēt, neko nedarīt, tāpēc metīsimies iekšā ar lielu joni, jo pašreizējā situācija un apstākļi mums neļauj apstāties, iesūnot, stāvēt dīkā un klusēt. Jo – tie prototipi ir tik spilgti, ka prasīties prasās, lai viņus atkal uzliek uz skatuves. Tāpēc nāciet un skatieties, un nebūsiet vīlušies!”

 

Nelielu ieskatu gaidāmajā šovā paver pazīstamais TV šovu vadītājs Valters Krauze, jo, pēc viņa domām, lai cik tas dīvaini neliktos, pašreiz piedāvājumā nav neviena pašmāju humora šova. “Tāpēc paldies Viesturam Dūlem (Zuargusam), kurš toreiz uztaisīja “Savādi gan!” un kur sākumā darbojāmies tikai pieci cilvēki! Raidījumā iejutos daudzās lomās, īpaši jau veidojot parodijas par politiķiem – sākot ar Šķēli un beidzot ar Māri Gaili, lai gan līdzība dažkārt bija apšaubāma. Arī tagad, atklāti sakot, netrūktu tēmu, ko aplūkot – piemēram, nesen aizvadītās pašvaldību vēlēšanas. Šajā TV3 Jaungada šovā abi ar Baibu Sipenieci-Gavari būsim vecīši – “dīvāna eksperti”, kuriem ir viedoklis par visu. Jo, kā jau mūsu valstī ierasts, galvenais ir neko nedarīt, bet par jebko izteikties anonīmos interneta komentāros – sākot no hokeja un beidzot ar “Eirovīziju”, tā ka būs, kur izvērsties.”

Koncerta daļu ar Latvijā populārāko mākslinieku piedalīšanos vadīs Jānis Skutelis.

 

Biļetes uz šovu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

 

Vairāk informācijas:

Sandis Mohovikovs, producents

e-pasts: sandismoh@inbox.lv, mob. tālr. 29131458

Skatīt vairāk
 

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”

  28. decembrī (2017) 
Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze”...

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.  

 

Kopā ar režisori Indru Rogu svētku programmu veido muzikālais vadītājs Emīls Zilberts, scenogrāfs Valters Kristbergs un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone. Piedalās VDT aktieri - Elīna Dambe, Rūta Dišlere, Pauls Iklāvs, Januss Johansons, Kārlis Neimanis, Uldis Sniķers un Elīna Vāne.

Koncerts “Latviešu romantiķi” būs 21., 22., 23., 27., 28.decembrī. Pēc koncerta 29.decembrī notiks ikgadējā Valmieras teātra apbalvošanas ceremonija, kurā sveiks labākos pagājušās sezonas māksliniekus.

Šīs gadumijas koncerta izejas punkts ir dzeja - mīlas lirika, kuras saplūsme ar melodiju 19./20.gs. mijā radījusi vienu no skaistākajiem akadēmiskās kamermūzikas žanriem - solodziesmu.

Ceļojot caur trīs gadsimtiem, koncerta 1.daļā skanēs latviešu akadēmiskās mūzikas simbolu J.Vītola, E.Dārziņa, J.Mediņa, kā arī A.Žilinska, P.Plakida, R.Kalsona u.c. komponistu skaņdarbi ar J.Poruka, F.Bārdas, V.Plūdoņa, E.Veidenbauma, O.Vācieša u.c. dzejas vārdiem, bet koncerta 2.daļa sildīs ar dziesmām no mūsu laikabiedru, komponistu J.Lūsēna, Z.Liepiņa, U.Marhilēviča u.c. leģendārajiem mūzikliem un populārajām rokoperām - “Tobago”, “Sfinksa”, “Lāčplēsis”, “Pūt, vējiņi”...

Koncerta programmā iekļautās dziesmas ir tapušas dažādos laikmetos, bet to melodijas un dzeja glabā jaunības trauksmi, šaubas, prieku, cerības, bet visam pāri - ticību mīlestības spēkam.

Foto: M.Markovskis

Informāciju sagatavoja:

Zane Ceriņa,

Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Skatīt vairāk
 

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”

  29. decembrī (2017) 
Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze”...

Valmieras teātris aicina uz gadumijas koncertu “Latviešu romantiķi”, kurā piedalīsies Valmieras teātra aktieri, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestris, pie klavierēm - profesors Ventis Zilberts. Biļetes jau pārdošanā VDT kasē, visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.  

 

Kopā ar režisori Indru Rogu svētku programmu veido muzikālais vadītājs Emīls Zilberts, scenogrāfs Valters Kristbergs un kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone. Piedalās VDT aktieri - Elīna Dambe, Rūta Dišlere, Pauls Iklāvs, Januss Johansons, Kārlis Neimanis, Uldis Sniķers un Elīna Vāne.

Koncerts “Latviešu romantiķi” būs 21., 22., 23., 27., 28.decembrī. Pēc koncerta 29.decembrī notiks ikgadējā Valmieras teātra apbalvošanas ceremonija, kurā sveiks labākos pagājušās sezonas māksliniekus.

Šīs gadumijas koncerta izejas punkts ir dzeja - mīlas lirika, kuras saplūsme ar melodiju 19./20.gs. mijā radījusi vienu no skaistākajiem akadēmiskās kamermūzikas žanriem - solodziesmu.

Ceļojot caur trīs gadsimtiem, koncerta 1.daļā skanēs latviešu akadēmiskās mūzikas simbolu J.Vītola, E.Dārziņa, J.Mediņa, kā arī A.Žilinska, P.Plakida, R.Kalsona u.c. komponistu skaņdarbi ar J.Poruka, F.Bārdas, V.Plūdoņa, E.Veidenbauma, O.Vācieša u.c. dzejas vārdiem, bet koncerta 2.daļa sildīs ar dziesmām no mūsu laikabiedru, komponistu J.Lūsēna, Z.Liepiņa, U.Marhilēviča u.c. leģendārajiem mūzikliem un populārajām rokoperām - “Tobago”, “Sfinksa”, “Lāčplēsis”, “Pūt, vējiņi”...

Koncerta programmā iekļautās dziesmas ir tapušas dažādos laikmetos, bet to melodijas un dzeja glabā jaunības trauksmi, šaubas, prieku, cerības, bet visam pāri - ticību mīlestības spēkam.

Foto: M.Markovskis

Informāciju sagatavoja:

Zane Ceriņa,

Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas speciāliste

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā skanēs vokālās grupas „Latvian Voices” koncerts „Sudrabs”

  9. februārī (2018) 
9. februārī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu "Sudrabs" viesosies vokālā grupa „Latvian Voices". Sudrabs kā briedums un sudrabs kā vienkāršība - tas raksturo jaunāko a capella vokālās grupas „Latvian Voices" koncertprogrammu. „Sudrabs ir ļoti daudzpusīgs...

9. februārī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā ar koncertprogrammu "Sudrabs" viesosies vokālā grupa „Latvian Voices". Sudrabs kā briedums un sudrabs kā vienkāršība - tas raksturo jaunāko a capella vokālās grupas „Latvian Voices" koncertprogrammu.

„Sudrabs ir ļoti daudzpusīgs materiāls. Tam tiek piedēvēta spēja attīrīt, kā arī spēja uzglabāt enerģētisko informāciju. Varbūt tieši tādēļ sudrabs bieži tiek saistīts ar cilvēka emocionālo un garīgo briedumu. Katrā ziņā, ir interesanti, ka mēs kā grupa vienprātīgi sajutām sudrabu kā simbolu savai šī brīža muzikālajai identitātei," stāsta grupas dalībnieces.

 

Koncertprogrammā ir iekļautas vairākas „Latvian Voices" radītas oriģināldziesmas, kuru stāstos tiek izdziedātas dažādas sudraba nokrāsas. Neatņemama koncerta sastāvdaļa būs arī latviešu folkmūzikas melodijas grupas dalībnieču veidotos aranžējumos.

 

Koncertā „Sudrabs" klausītājiem būs iespēja pārliecināties par to, ka cilvēka balss spēj aizstāt gandrīz jebkuru mūzikas instrumentu. Meitenes izpildīs līdz šim pasaulē un Latvijā atzītas populārās mūzikas melodijas, kā piemēram „Piekūns skrien debesīs" (Jauns Mēness), „Kiss from the Rose" (Seal), kā arī daudzas citas.

 

Ieejas maksa: EUR 8-15. Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide no biļetes cenas. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Bērni līdz 7 gadu vecumam pasākumā netiks ielaisti.

 

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs. Plašāka informācija: www.vkc.lv

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks Starptautiskā teātra koncerts „Čigānu mūzikas virpulī”

  11. februārī (2018) 
Tikai 11. februārī plkst.17:00 Valmieras Kultūras centrā notiks Starptautiskais teātra koncerts „Čigānu mūzikas virpulī”. Koncertā piedalīsies dzīvās mūzikas orķestris “Giunter Light Orchestra” (Vācija), solisti – zelta balss īpašnieki Ištvans Kvik (Lietuva):...

Tikai 11. februārī plkst.17:00 Valmieras Kultūras centrā notiks Starptautiskais teātra koncerts „Čigānu mūzikas virpulī”. Koncertā piedalīsies dzīvās mūzikas orķestris “Giunter Light Orchestra” (Vācija), solisti – zelta balss īpašnieki Ištvans Kvik (Lietuva): Roze Coldaros (Zviedrija) ir Aļona Mihaja (Ukraina) un ģitāras -virtuozi: Artūrs Sabilo (Lietuva) un Armans Isojan (Armēnija), kā arī perkusijas meistars Viktors Krasovskis(Baltkrievija).

Šo koncertu izveidojis populārais mūzikas producents Viktoras Prapras (Lietuva ), kurš 2015-2016. gadā jau iepazīstināja mūs  mūziklu “Čigānu Barons”  un  “Čigānu Princese”, kas aizritēja ar lieliem panākumiem skatītāju pārpildītās zālēs visā Latvijā.

Šis koncerts - dziesmas, dejas un mūzikas “fiesta”, kurā apvienoti pasaules skaistākie skaņdarbi, kas tiek izpildīti čigānu, krieviski un pat latviešu valodā  (dziesma ”Paldies Tev Draugs”- autori : A.Sabilo un V.Prapras ), un kas savaldzinājuši cienītāju sirdis visā Eiropā. Neierasto ainu uz skatuves pavadīs vēl neredzēti labs noskaņojums, jo izpildītāji tā aizrauj publiku, ka skatītāji nevar mierīgi nosēdēt savās vietās un kopā ar māksliniekiem iejūtas noskaņā uzstāšanās laikā. Izpildītāji ved līdzi 30 dažādus tērpus, 5 tonnas krāsainu dekorāciju, specefektu un gaismas tehnikas. Nepalaidiet garām iespēju apmeklēt šo brīnišķīgo pasākumu! Labs noskaņojums – garantēts!

Informācija un biļešu izplatīšana: www.bilesuparadize.lv un Kultūras centra kasēs

Skatīt vairāk