A A A

Pasākumi

 

Ceļotāju stāstu vakarā – purvu noslēpumi

  29. martā (2017) 
29.martā plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) notiks ceļotāju stāstu vakars par vienu no Latvijas bagātībām – purviem. Klausītājus interesantā un aizraujošā stāstu ceļojumā vedīs Kristaps Lamsters, purvu pazinējs un gids. Purvu izzināšanas vakarā...

29.martā plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10) notiks ceļotāju stāstu vakars par vienu no Latvijas bagātībām – purviem. Klausītājus interesantā un aizraujošā stāstu ceļojumā vedīs Kristaps Lamsters, purvu pazinējs un gids.

Purvu izzināšanas vakarā K.Lamsters stāstīs, kādus noslēpumus šī dabas bagātība glabā, tāpat tiks “šķetināti” dažādi mīti. Klausītājiem vērtīga būs arī pieredzē balstīta informācija par drošu pārvietošanos purvā un par ekspedīciju iespējām. Tāpat varēs uzzināt par pārgājienu maršrutu tapšanu un kā veiksmīgāk atrast neparastus un interesantus apskates objektus.

K.Lamsters runās un labprāt atbildēs uz jautājumiem par mitrājiem un to nozīmi dabā, par purvu veidošanos, kā arī kūdras ieguvi. Purvu izpētes entuziastiem un tajā esošo bagātību meklētājiem saistoša būs informācija par pārgājienu organizētājiem “Purvu bridēji”.

Dalība stāstu vakarā ir bez maksas. Tā kā vietu skaits ir ierobežots, interesenti aicināti pieteikties savlaicīgi, rakstot e-pastu tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 26332213.

Informāciju par turpmāko Ceļotāju stāstu vakaru tēmām būs pieejama vortālā visit.valmiera.lv.

Foto autors: purvubrideji.lv

Skatīt vairāk
 

„Valmiera/ORDO” uzņems „Jūrmala/Fēnikss”

  29. martā (2017) 
Trešdien, 29.martā plkst.18.30 „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas spēlē „Valmiera/ORDO” (18-10) savā laukumā uzņems turnīra tabulā 7.vietā esošo „Jūrmala/Fēnikss” (11-16). „Valmiera/ORDO” ar spēli pret „Jūrmala/Fēnikss” uzsāks noslēdzošo...

Trešdien, 29.martā plkst.18.30 „OlyBet” Latvijas Basketbola līgas spēlē „Valmiera/ORDO” (18-10) savā laukumā uzņems turnīra tabulā 7.vietā esošo „Jūrmala/Fēnikss” (11-16). „Valmiera/ORDO” ar spēli pret „Jūrmala/Fēnikss” uzsāks noslēdzošo mājas spēļu sēriju regulārajā sezonā (vēl jāuzņem „Ogre/Kumho Tyre” un BK „Jēkabpils”),  bet regulārās sezonas pēdējo spēli valmierieši aizvadīs 17.aprīlī izbraukumā pret „Barons kvartāls” komandu.

Uvja Helmaņa vadītā „Valmiera/ORDO” marta mēnesī izcīnījusi trīs uzvaras piecās aizvadītajās spēlēs. Pēc marta sākumā izbraukuma spēlē piedzīvotā zaudējuma pret BK „Jēkabpils” (72:86) mēneša turpinājumā savā laukumā tika pārspētas „LU” (92:80) un „Barons kvartāls” (80:62) komandas, bet izbraukumā pievienota uzvara pār „Liepāja/Triobet” (86:79). Savu pēdējo spēli valmierieši aizvadīja  25.martā, kad izbraukuma spēlē saspringtā galotnē ar rezultātu 84:89  tika atzīts „OlyBet” LBL līdervienības BK „Ventspils” pārākums. Valmieriešiem līdz regulārās sezonas noslēgumam atlikušas četras spēles, no kurām divas jāaizvada pret komandām, kuras atrodas „OlyBet” LBL izslēgšanas spēļu zonā - BK „Jēkabpils” (pēc sestdien izcīnītas uzvaras jēkabpilieši garantējuši vietu izslēgšanas turnīrā) un „Barons kvartāls”, kā arī divas pret komandām, kuras joprojām saglabā izredzes uz iekļūšanu izslēgšanas turnīrā - „Jūrmala/Fēnikss” un „Ogre/Kumho Tyre”.

Arņa Vecvagara vadītā „Jūrmala/Fēnikss” marta mēnesī aizvadījusi tikai divas spēles, no kurām pirmajā ar rezultātu 87:69 pārliecinoši tika pārspēta „Ogre/Kumho Tyre” komanda, bet 11.martā dramatiskā spēles galotnē ļoti svarīgajā izbraukuma spēlē tika atzīts „Liepāja/Triobet” pārākums (66:69). Jūrmalnieki vairāk kā divas nedēļas palikuši bez spēļu prakses un pagaidām grūti pateikt, vai tas kūrorta pilsētas komandai būs nācis par labu (iespēja atvilkt elpu un sadziedēt mikrotraumas) vai, gluži otrādi – par sliktu (izjaukts ierastais spēļu ritms). Jūrmalniekiem līdz „OlyBet” LBL regulārās sezonas noslēgumam atlikušas piecas spēles, no kurām četras jāaizvada pret komandām, kuras jau garantējušas vietu „OlyBet” LBL izslēgšanas turnīrā („Valmiera/ORDO”, BK „Ventspils”, BK „Jēkabpils”) vai kuras cīnās par iekļūšanu tajā („Barons kvartāls”), kā arī viena spēle pret komandu, kura jau zaudējusi izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā („Latvijas Universitāte”).

„Valmiera/ORDO” sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ir amerikāņu saspēles vadītājs Damjērs Pits, kurš vidēji spēlē 15.2 gūtajiem punktiem (otrais labākais rādītājs līgā) pievieno arī 5.8 rezultatīvas piespēles (ceturtais labākais radītājs līgā) un 1.7 pārķertās bumbas (trešais labākais rādītājs līgā). Līgas labākais tālmetienu izpildītājs (47.57%) Mārtiņš Laksa vidēji spēlē pievieno 13.8 punktus, turklāt īpaši veiksmīgi Laksa aizvadījis trīs savstarpējās spēles pret savu bijušo komandu „Jūrmala/Fēnikss” (pārstāvēja 2014./2015.gada sezonā), kurās izcēlies ar vidēji spēlē 21.0 gūto punktu.  Aizsargs Jānis Kaufmanis  vidēji spēlē izceļas ar 13.6 gūtajiem punktiem, bet produktīvākais „Valmiera/ORDO” komandā cīņā zem groziem ir Ervīns Jonāts, kurš papildus 8.2 gūtajiem punktiem izcīna 7.0 atlēkušās bumbas. Divi citi valmieriešu garā gala spēlētāji – komandas kapteinis Artūrs Bērziņš un otrais labākais „OlyBet” LBL divpunktu metienu izpildītājs (62.5%) Lauris Blaus (savainojuma dēļ iepriekšējā spēlē nepiedalījās) vidēji spēlē pievieno attiecīgi 12.8 un 11.7 punktus. Valmieriešu sastāvā veiksmīgi iekļāvies arī komandas pēdējais papildinājums Dors Fišers, kurš pirmajās divās spēlēs vidēji izcēlies ar  14.5 punktiem, 10 atlēkušajām bumbām un 2.5 bloķētajiem metieniem, turklāt rītvakar spēlētājs pirmo reizi dosies laukumā savas komandas mājas spēlē.  

„Jūrmala/Fēnikss” sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ar vidēji spēlē 13.7 gūtajiem punktiem ir komandas kapteinis Edgars Jeromanovs, kurš vidēji spēlē izdara arī 6.4 rezultatīvas piespēles (otrais labākais rādītājs līgā). Jeromanovs pret „Valmiera/ORDO” aizvadījis savas produktīvākās spēles šosezon un aizvadītajās trijās savstarpējās cīņās izcēlies ar vidēji spēlē gūtajiem 17.7 punktiem un 5.0 rezultatīvām piespēlēm. Vieglais uzbrucējs Uģis Pinete, kurš ir īpaši bīstams no tālās distances (40.8%), vidēji spēlē pievieno 12.1 punktu, bet labākais cīņā zem groziem ir no „Valmiera/ORDO” izīrētais centra spēlētājs Viktors Iļjins, kurš vidēji spēlē papildus 10.7 gūtajiem punktiem izcīna arī 8.7 atlēkušās bumbas (trešais labākais rādītājs līgā). Jūrmalnieku komandas panākumos jau otro sezonu būtisku lomu spēlē Rūjienas - Valmieras sporta skolas audzēknis  Edmunds Elksnis, kurš, neskatoties uz šajā sezonā gūtajiem savainojumiem (neliela potītes un plaukstas locītavas trauma), aizvadītajās 16 spēlēs izcēlies vidēji ar 8.6 punktiem un 2.4 rezultatīvām piespēlēm. Ierasti produktīvs ir arī pērnās sezonas finālists „VEF Rīga” komandas sastāvā Artūrs Strēlnieks, kurš jūrmalnieku panākumos vidēji spēlē pievieno 8.7 gūtos punktus un 6.9 atlēkušās bumbas.

Līdzšinējā LBL vēsturē abas komandas kopš jūrmalnieku debijas sezonas (2011./2012.) savā starpā tikušās 27 reizes, no kurām 17 reizes uzvarējuši valmierieši. Šosezon abas komandas aizvadījušas trīs savstarpējās spēles un pie diviem panākumiem tikuši valmierieši. Pirmajā abu komandu tikšanās reizē ar rezultātu 85:78 uzvarēja spēles mājinieki „Valmiera/ORDO”. Tās spēles rezultatīvākais valmieriešiem ar 25 punktiem bija Jānis Kaufmanis, bet jūrmalnieku sastāvā ar 19 punktiem izcēlās Edgars Jeromanovs. Otrajā abu komandu tikšanās reizē savā laukumā jūrmalnieki revanšējās, pārspējot viesus ar rezultātu 76:62. Tovakar mājinieku sastāvā rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Uģis Pinete, bet valmieriešiem Jānis Kaufmanis guva 18 punktus. Abu komandu trešā tikšanās reize arī norisinājās Jūrmalā un valmierieši aizraujošā spēlē pagarinājumā izcīnīja uzvaru ar rezultātu 81:77. Uzvarētāju sastāvā ar 20 punktiem izcēlās Artūrs Bērziņš, bet zaudētājiem  26 punktus guva Edgars Jeromanovs. Salīdzinot ar abu komandu pēdējo tikšanās reizi, jūrmalnieku sastāvā izmaiņas nav notikušas, bet valmierieši papildinājuši sastāvu ar pieredzējušo saspēles vadītāju Kristapu Valteru un centra spēlētāju Doru Fišeru.

Foto: Edgars Vaivads

 

Informāciju sagatavoja:
Lelde Bukovska
"Basketbola kluba Valmiera"
Sabiedrisko attiecību vadītāja
Mob.tālr.: (+371) 28247515
Skatīt vairāk
 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēde 30.03.2017.

  30. martā (2017) 

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks domes kārtējo sēdi sasaucis ceturtdien, 2017.gada 30.martā, plkst.14.00, Lāčplēša ielā 2 (1.stāva zālē).

 

 

 

 

Darba kārtība:

 

Valmierā un Madonā notiks semināri par izmaiņām Publisko iepirkumu likumā

  30. martā (2017) 
Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju aicina apmeklēt bezmaksas informatīvos seminārus par jaunā Publisko iepirkumu likuma piemērošanu.  Semināri tiks organizēti Valmierā un Madonā. Seminārs Valmierā notiks 2017.gada 30.martā (Vidzemes Augstskolā, Tērbatas...

Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju aicina apmeklēt bezmaksas informatīvos seminārus par jaunā Publisko iepirkumu likuma piemērošanu. 

Semināri tiks organizēti Valmierā un Madonā. Seminārs Valmierā notiks 2017.gada 30.martā (Vidzemes Augstskolā, Tērbatas ielā 10), savukārt Madonā – 2017.gada 6.aprīlī (Madonas novada domes ēkā, Saieta laukumā 1, 2.stāva zālē).

Pasākuma dienaskārtībā paredzēti jautājumi par likumā noteiktajām prasībām iepirkumu plānošanā un sagatavošanā, informācija par izmaiņām iepirkumu procedūru  organizēšanā, t.sk. izmaiņas sarunu procedūru organizēšanā. Semināra laikā tiks sniegta informācija par to, kas mainījies  tehnisko specifikāciju sagatavošanas prasībās, kādas izmaiņas veiktas saimnieciski visizdevīgākā piedāvājuma vērtēšanas procesā. Tāpat tiks sniegta arī informācija par papildinātajiem iepirkuma līguma grozīšanas noteikumiem.

Uzmanību! Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus laicīgi pieteikt dalību semināros Vidzemes plānošanas reģiona mājaslapā.

Valmieras semināra dienaskārtība pieejama šeit, reģistrēšanās atvērta līdz 28.martam plkst.10.00. Reģistrēties dalībai pasākumā iespējams šeit.
Madonas semināra dienaskārtība pieejama šeit, reģistrēšanās atvērta līdz 4.aprīlim plkst.10.00. Reģistrēties dalībai pasākumā iespējams šeit.

Atgādinām, ka Vidzemes Uzņēmējdarbības centra rīkotie pasākumi ir bezmaksas!

 

Papildu informācija:
Ina Miķelsone
Vidzemes Uzņēmējdarbības centra vadītāja
Tālr. +371 29289487
E-pasts: ina.mikelsone@vidzeme.lv

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā norisināsies improvizācijas teātra vakars

  30. martā (2017) 
30. martā plkst. 18.30 Valmieras Kultūras centrā norisināsies improvizācijas teātra vakars ar Jāni Kluci un Kristapu Vasarāju no improvizatoru apvienības „ĀrprāTS” un jaunajiem Valmieras improvizatoriem. „Šī ir trešā sezona, kad Valmieras Kultūras centrā notiek improvizācijas...

30. martā plkst. 18.30 Valmieras Kultūras centrā norisināsies improvizācijas teātra vakars ar Jāni Kluci un Kristapu Vasarāju no improvizatoru apvienības „ĀrprāTS” un jaunajiem Valmieras improvizatoriem.

„Šī ir trešā sezona, kad Valmieras Kultūras centrā notiek improvizācijas vakars pilsētas jauniešiem, un tiek piesaistīti improvizācijas profesionāļi. Pasākuma pirmajā daļā, plkst. 16.00 norisināsies meistarklase, kurā jaunieši apgūs improvizācijas mākslu. Pēc meistarklases, plkst. 18.30 Valmieras Kultūras centra kamerzālē skatītāji aicināti apmeklēt improvizācijas vakaru, kura laikā brīvā atmosfērā uzstāsies apvienības „ĀrprāTS” un jaunie Valmieras improvizatori.  Meistarklašu vadītāji un dalībnieki improvizācijas vakaros, kas kļuvuši par tradīciju, rada ļoti pozitīvu atmosfēru, atraisa un iedvesmo,” stāsta Valmieras Kultūras centra kultūras darba organizatore Gita Krūkle.

 

Improvizācijas teātris „ĀrprāTS” izveidots 2015. gada vasarā. Apvienības mērķis ir popularizēt tādu improvizācijas teātra žanru kā teātra sports. Improvizācijas teātra izvirzītais uzdevums ir radīt kvalitatīvu improvizāciju, kas spēj uzjautrināt, aizkustināt un ieintriģēt. Teātra sporta pamatā ir komandas improvizācija, ko papildina sporta elements – sacensība starp komandām un tiesnešu vērtējuma iegūšana. Galvenais spēles uzdevums ir atbilstoši dažādiem noteikumiem improvizēt, nospēlēt īsas etīdes, kurām par pamatu tiek izmantoti skatītāju ierosinājumi un spontāna, neiestudēta aktieru rīcība. Tas ir enerģijas pilns un ļoti interesants pasākums, kur kopā saspēlē intriga, jautrība un aizkustinājums.

 

Improvizācijas teātra vakara apmeklējums ir bez maksas. Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs. Plašāka informācija pieejama Valmieras Kultūras centra mājas lapā www.vkc.lv.

Skatīt vairāk
 

Grupa „Matt Winson” no Nīderlandes pieskandinās Valmiermuižu

  30. martā (2017) 
Ceturtdien, 30.martā, plkst.20.00 Valmiermuižas alus darītavu piepildīs pavisam īpašas mūzikas skaņas, kas būs atceļojušas no Nīderlandes. Šajā vakarā uzstāsies četru puišu grupa „Matt Winson”, kuru sastāvā spēlē arī viens latviešu mūziķis. „Matt...

Ceturtdien, 30.martā, plkst.20.00 Valmiermuižas alus darītavu piepildīs pavisam īpašas mūzikas skaņas, kas būs atceļojušas no Nīderlandes. Šajā vakarā uzstāsies četru puišu grupa „Matt Winson”, kuru sastāvā spēlē arī viens latviešu mūziķis.

„Matt Winson” ir nīderlandiešu/latviešu indie-folk grupa, kas rada progresīvu folkmūziku, izmantojot elementus arī no bluegrass, džeza un popmūzikas. Grupa sākotnēji bija sadarbība starp dziedātāju Matthijs Steur un multi-instrumentālistu Pieter van Winsen (no tās radies arī grupas nosaukums Matt + Winson), kam 2014.gada nogalē pievienojās arī Thomas van Winsen un Magnuss Bauģis.

„Matt Winson” izdeva pirmo īsplati „Glowing Eyes” 2015.gadā, kas tika atvesta arī uz Baltijas valstīm pirmās koncerttūres ietvaros. 2016.gada sākumā grupa ierakstīja savu pirmo pilnapjoma albumu „Woodfalls”; albuma prezentācijai sekoja izvērsta tūre Nīderlandē. Divas dziesmas no albuma – „The River” un „Into Pieces” – guvušas arī uzmanību publiskajā telpā – tās atskaņotas Nīderlandes un Beļģijas vadošajās raidstacijās.

Lai iejustos koncerta gaisotnē, noklausies grupas skanējumu: https://mattwinson.lnk.to/Woodfalls

Ieejas maksa: 5 EUR

Rīko: Valmiermuižas kultūras biedrība.
Atbalsta: Valmiermuižas alus darītava.

                                                                                          

Papildu informācija:
Valmiermuižas kultūras biedrība
tālr.: +371 27337798
kultura@valmiermuiza.lv
Skatīt vairāk
 

Veltījums Somijas valsts simtgadei

  31. martā (2017) 
31. martā plkst. 19.00 Valmieras kultūras centrā un 1. aprīlī plkst.19.00 Jelgavas kultūras namā ar koncertprogrammu „Somija 100 Latvija” uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestris. Pie diriģenta pults - Somijas Aizsardzības spēku galvenais diriģents pulkvežleitnants Jyrki Koskinen.  ...

31. martā plkst. 19.00 Valmieras kultūras centrā un 1. aprīlī plkst.19.00 Jelgavas kultūras namā ar koncertprogrammu „Somija 100 Latvija” uzstāsies Nacionālo bruņoto spēku (NBS) orķestris. Pie diriģenta pults - Somijas Aizsardzības spēku galvenais diriģents pulkvežleitnants Jyrki Koskinen

Šogad savas valsts pastāvēšanas simto gadadienu svinēs Somija, tāpēc nav nejaušība, ka NBS orķestra viesis ir Somijas Aizsardzības spēku diriģents Jurki Koskinens, kurš savu karjeru Somijas Aizsardzības spēku orķestrī uzsācis kā trompetists, bet no 1993. gada pievērsies diriģēšanai, vadījis Somijas Aizsardzības spēku Gvardes orķestri, Dragūnu orķestri, Savo militāro orķestri, Militārās mūzikas skolu, bijis Starptautiskā militārās mūzikas festivāla “Hamina Tatto” ilggadējs mākslinieciskais vadītājs.

Koncertā tiks izpildīti slavenu somu komponistu skaņdarbi. Pats izcilākais un zināmākais autors ir Žans Sibēlius, kura mūzika tiek atskaņota pasaules vislielākajās koncertzālēs un kurš ar savu "Finlandia" ir neoficiālās somu himnas autors. Klausītājus Latvijas koncertzālēs priecēs arī nebijis muzikāls notikums - vēl viena spilgta, pirms Sibēliusa laikmeta izcila autora, klasicisma pārstāvja Bernharda Henrika Krusela kompozīcija. Somu – zviedru autors, kas savā laikā bija ne tikai augsti novērtēts komponists, bet arī izcils klarnetes spēles virtuozs. Ziemeļnieka skatījumu uz amerikāņu populārās mūzikas stilu ar gaišajām harmonijām, piedāvās  pēc Sibēliusa laikmeta viens no spilgtākajiem somu autoriem - E. Engulds. Talantīgais komponists ieguva stipendiju studijām ASV, kur mācījās pie Ā. Koplenda un spēlēja kopā ar L. Bernstainu. Kā jau militārajam orķestrim pienākas, neiztiks arī bez kāda marša, bet īpašs veltījums Latvijas klausītājiem būs paša koncerta viesdiriģenta Jurki Koskinena veidotā somu tautas dziesmas apdare.

Latvijas armijas labākajās tradīcijās, ieeja koncertā par brīvu!

Tiekamies koncertā!

Skatīt vairāk
 

Valmierā viesosies "Tautas Panorāma"

  31. martā (2017) 
 Latvijas Televīzijas Ziņu dienests pirms pašvaldību vēlēšanām īstenos nebijušu akciju - uz visiem 110 Latvijas novadiem un deviņām pilsētām. 31.martā plkst.17:00 pie Valmieras Kultūras centra ar iedzīvotājiem tiksies Toms Bricis. Žurnālisti uzklausīs iedzīvotājus...

 Latvijas Televīzijas Ziņu dienests pirms pašvaldību vēlēšanām īstenos nebijušu akciju - uz visiem 110 Latvijas novadiem un deviņām pilsētām. 31.martā plkst.17:00 pie Valmieras Kultūras centra ar iedzīvotājiem tiksies Toms Bricis.

Žurnālisti uzklausīs iedzīvotājus par padarīto un neizdarīto novados un pilsētās. Materiāls būs skatāms sabiedrisko mediju portālā lsm.lv, kur to papildinās "Defacto" žurnālistu apkopotie fakti par novadu, pilsētu attīstību. Portāls darboties no 27.marta. Iedzīvotāji varēs sniegt komentārus, diskutēt un ievietot viedokļus video formātā. Iedzīvotāju tikšanās laikā tapušais videomateriāls un komentāri tiks rādīti arī LTV Ziņu dienesta raidījumos (Dienas ziņās, Panorāmā un Rīta Panorāmā).

Par pārējiem izbraukumiem informācija šeit.

Skatīt vairāk
 

“Vidzeme Fashion” aicina uz modeļu atlasi

  1. aprīlī (2017) 
Šogad "Vidzeme Fashion show" modeļu atlase norisināsies 1.aprīlī "Galerijā Laipa” (Stacijas ielā 37 Valmierā). Visus interesentus aicinām sekot līdzi informācijai mājaslapā www.vidzemefashion.lv un "Vidzeme Fashion" Facebook lapā. Savukārt, lai jēdziens “modeļu atlase” iegūtu...

Šogad "Vidzeme Fashion show" modeļu atlase norisināsies 1.aprīlī "Galerijā Laipa” (Stacijas ielā 37 Valmierā). Visus interesentus aicinām sekot līdzi informācijai mājaslapā www.vidzemefashion.lv un "Vidzeme Fashion" Facebook lapā.

Savukārt, lai jēdziens “modeļu atlase” iegūtu dzīvāku izpratni un skaidrojumu, uz sarunu aicinājām "Vidzeme Fashion show" modeļu koordinatori Zani Pēterēnu, kuras pieredze palīdz izskaidrot to, kas ir modeļu atlase un ko tā prasa no dalībniekiem.

Zane uzsver, ka atlasē būtiskākās prasmes ir defilē jeb staigāšana pa mēli un pozēšanas māksla kameras priekšā. Modeļu atlase jeb kastings ir salīdzināms ar darba interviju, uz kuru dodas iepriekš sagatavojoties un apzinoties, ka ne vienmēr tā noslēgsies ar apstiprinošu atbildi. Lai gan katru gadu "Vidzeme Fashion" kastingos piedalās apbrīnojami iznesīgas meitenes un talantīgi bērni, tomēr žūrijas izvēli stingri nosaka dizaineru dotie izmēri un norādījumi, pēc kuriem tiek izraudzīti modeļi. Domājot par bērnu modeļiem, Zane saka: “No sirds iesaku vecākiem apdomāt, vai bērns spēs izturēt spriedzi, ko rada lielā konkurence, jo modeļu atlase ir viena simtā daļa no tā, ko prasa modes šovs kopumā.”

Noslēgumā Zane piebilst: “Jau 3. gadu esot "Vidzeme Fashion Show" modeļu koordinatorei, man ir liels prieks skatīties uz jaunajām meitenēm, kuras modes pasaulē “izaugušas”, pateicoties tieši  "Vidzeme Fashion show", un guvušas panākumus ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Tādēļ uzskatu, ka katram ir jāizmanto šī lieliskā iespēja, jo pieredze, ko var gūt šajā šovā, ir neizmērojama.”

Informāciju sagatavoja:

Sintija Milberga,

"Vidzeme Fashion Show"

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks tautas deju kolektīvu koncerts „Labi dejot savējiem”

  1. aprīlī (2017) 
1.aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks „Latviešu dejas skolas 6” absolventu vadīto tautas deju kolektīvu koncerts „Labi dejot savējiem”. Koncertā piedalīsies Kristīnes Kārkliņas vadītie kolektīvi – tautas deju ansamblis (TDA) „Banga”, jauniešu...

1.aprīlī plkst.17.00 Valmieras Kultūras centrā notiks „Latviešu dejas skolas 6” absolventu vadīto tautas deju kolektīvu koncerts „Labi dejot savējiem”. Koncertā piedalīsies Kristīnes Kārkliņas vadītie kolektīvi – tautas deju ansamblis (TDA) „Banga”, jauniešu deju kolektīvs (JDK) „Spārni” un vidējās paaudzes deju kolektīvs „Bandzenieki” no Liepājas, Reiņa Rešetina vadītais VPDK „Ieviņa” no Smiltenes, kā arī TDA „Svīta” no Tukuma (vadītājs Gatis Konrads) un VPDK „Artava” no Rīgas ar vadītājiem Baibu Miķelsoni un Ēvaldu Ābelskalnu, JDK „Sadancis” no Saldus novada (vadītājs Dzintars Kaksis), VPDK „Savieši” no Kocēnu novada ar vadītāju Ilonu Miglu un VPDK „Pastalnieki” (vadītājs Jānis Psjuks), TDA „Gauja” (vadītāja Evita Kaķīte-Brasa) no Valmieras. Koncerta viesi - JDK „Sadancis” no Burtnieku novada (vadītāja Ieva Adāviča).

2011. gadā vidējās paaudzes deju kolektīva „Pastalnieki” vadītājs Jānis Psjuks uzsāka mācības „Latviešu dejas skolā 6”, ko veiksmīgi absolvēja 2012. gada vasarā. Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrā deju kolektīvu vadītāji un horeogrāfi no dažādiem Latvijas novadiem saņēma sertifikātus par iegūto kvalifikāciju „Dejas vadīšanas menedžments”. Mācību procesā iegūtās zināšanas un kontakti ir mudinājuši absolventus radīt jaunu, ikgadēju tradīciju, kuras ietvaros ik gadu tiek organizēti „Latviešu deju skolas 6” absolventu vadīto kolektīvu koncerti visās to pārstāvētājās pilsētās.

VPDK „Pastalnieki” par gaidāmo koncertu stāsta: „2012. gadā notika pirmais „Latviešu dejas skolas 6” absolventu vadīto deju kolektīvu koncerts „Labi dejot savējiem”. Tas norisinājās Skrundā, un koncertā piedalījās seši deju kolektīvi. Ar katru nākamo gadu dalībnieku skaits palielinājās – 2013. gadā koncertā Saldū piedalījās jau 11 kolektīvi, tai skaitā arī divi kolektīvi no Valmieras – „Pastalnieki” un TDA „Gauja” (vadītāja Evita Kaķīte-Brasa). Nākamajā koncertā dalībniekiem piepulcējās vēl viens kolektīvs no Valmieras puses – VPDK „Savieši” (vadītāja Ilona Migla). Koncertu norises vieta ik gadu mainās, tā tiek noteikta izlozes kārtībā. Pasākums ir pierādījis tradīcijas stiprumu un šis būs jau piektais koncerts „Labi dejot savējiem”. Jāsaka, ka ar katru gadu koncerta kvalitāte aug un tas gūst atzinību gan dejotāju, gan skatītāju vidū. Priecājamies šogad uzņemt šo pasākumu Valmierā!”.

Ieejas maksa: EUR 3,-. Ar Valmieras kultūras karti: EUR 2,-. Biļetes var iegādāties Valmieras Kultūras centra kasē.

Koncerta norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, Kocēnu novada dome, Valmieras Kultūras centrs, ziedu salons „Vētras”, „Valmiermuižas alus” un „Saules kliņģeris”.

 

Skatīt vairāk
 

Dažādas izstādes bagātinās Mākslas dienas

  1. aprīlī (2017) 
No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā notiks Mākslas dienas, radošās norises apvienojot tematikā “Mākslas dārzs”. Tajā starp koncertiem, izrādēm, tērpu kolekcijām, lekcijām, radošām darbnīcām un citām aktivitātēm “uzziedēs” arī vairākas izstādes. Valmieras integrētajā...

No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā notiks Mākslas dienas, radošās norises apvienojot tematikā “Mākslas dārzs”. Tajā starp koncertiem, izrādēm, tērpu kolekcijām, lekcijām, radošām darbnīcām un citām aktivitātēm “uzziedēs” arī vairākas izstādes.

Valmieras integrētajā bibliotēkā Cēsu ielā 4 no 31.marta būs apskatāma Karine Paronyanc gleznu izstāde “Ilūziju dārzs”. “Māksliniecei ir īpaša attieksme pret krāsu un ziemeļu zemei neraksturīgs temperaments. Armēņu un krievu gēni, “apaugļoti” ar mūsu mākslas skolas valodu, devuši lielisku rezultātu. Spilgti sarkans, zaļš, balts, rozā un zelts. Taču pamatu pamats ir ornaments. Tas ir viens no galvenajiem izteiksmes līdzekļiem un darbojas kā universāls informācijas nesējs – vispārinājums, simbols, maģija, vēsture, tilts no pagātnes uz tagadni. Karine glezno uz apdrukātiem palagiem – raksts kā mandala, iespēja abstrahēties no realitātes. Uz šāda audekla “dzīvo” viņas tēlu pasaule – kaudžu kaudzēs salikti arbūzi, mīlas, kaisles, seksa simbols. Vēderainas, ziediem apgleznotas tējkannas kā no Kustodijeva bildēm, pasaku ziedi. Pilnasinīgā saldi rūgtā dzīve, kur blakus sadzīvo citrons, asais pipars un arbūzu sēkliņa – atmiņas par saldkaisles brīdi. Šie tēli jau saistās ar jaunās mākslinieces vārdu,” raksta mākslas zinātnes maģistre Sarmīte Sīle.

Karines temperaments un īpatnējais glezniecības rokraksts gan iedvesmo, gan aizrauj citā pasaulē, pat kultūrā. Māksliniecei ir maģistra grāds. 2007.gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, izglītojusies arī Itālijā.

Izstāde apmeklētājiem būs atvērta līdz 31.maijam.

1.aprīlī plkst.16.00 Valmiermuižas stallī (Valmiermuižā, Dzirnavu ielā 15) atklās Kaspara Podnieka personālizstādi “Laidars”. Tā vēstīs par sakarībām starp cilvēka rīcību un procesiem dabā. Darboties var gan mērķtiecīgi, gan postoši, gan palikt starp malā stāvētājiem. Pasaule ir veselums, kurā katra detaļa ir neaizvietojama.

Skatītāji varēs aplūkot kinētisko instalāciju – objektu kopumu, mijiedarbojoties kokam, metālam, lauksaimniecības inventāram. To papildinās foto un video materiālos iemūžināta daba, ar tehniskiem paņēmieniem kadrā panākot vizuāli mānīgu efektu, pretēju dabas likumiem. Turklāt darbu realizācijā tiks iesaistīti zirgi.

Izstāde apskatāma līdz 7.maijam.

3.aprīlī Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” pagalms pārvērtīsies par neparastu dārzu. Tajā sadarbībā ar SIA “ZAAO” būs iesakņojušies no otrreizējās pārstrādes materiāliem veidoti koki. “Selekcionāru” amatu, radot līdz šim neredzētas koku sugas, izmēģinās pirmsskolas un skolas vecuma bērni un jaunieši, kā arī studenti.

Tāpat no 3. līdz 13.aprīlim Valmieras Kultūras centrā būs Valmieras un apkārtējo novadu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa darbu izstāde “Latvijas novadu toņi un pustoņi". Konkursa mērķis ir stiprināt bērnu un jauniešu patriotismu un valstisko apziņu, bagātināt kultūrvēsturisko pieredzi, veicināt radošo spēju attīstību, iniciatīvu, izteikt sevi ar vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas izteiksmes līdzekļiem. Organizē VJC "Vinda" un Kocēnu novada Izglītības pārvalde.

Mākslas dienās radoši “dārza darbi” notiks arī Valmieras Mākslas vidusskolā. Galerijā “K2” 4.aprīlī plkst.15.00 interesenti aicināti uz Lienas Bondares izstādes atklāšanu. Tā būs skatāma līdz 1.maijam. Savukārt audzēkņiem notiks dizaina skicēšanas darbnīca, konkurss “Mākslas dārzs” un tā dalībnieku darbu izstāde. Tāpat ikviens interesents 29.aprīlī no plkst.10.00 gaidīts Atvērto durvju dienā, kur varēs gūt informāciju par iespējām mācīties un pilnveidoties Valmieras Mākslas vidusskolā, aplūkot audzēkņu darbus, kā arī piedalīties radošajās darbnīcās.  

Valmieras muzeja Izstāžu namā 7.aprīlī plkst.16.00 atklās Rituma Ivanova darbu izstādi “Kadri 4”. Tajā būs Valmierai izveidota kolekcija, aicinot “tikties” ar izteiksmīgiem kadriem uz lieliem audekliem.

Ritums Ivanovs tiek uzskatīts par vienu no Latvijas pamanāmākajiem māksliniekiem, kurš guvis starptautisku atzinību. Caur popkultūras, erotikas un nāves simbolikas aspektiem mākslinieks novēro dažādus cilvēka emociju un būtības stāvokļus. Viņš strādā pašradītā svītrojuma un triepienu tehnikā, kas apvieno popārta un reālisma glezniecības tradīcijas.

Izstāde apskatāma līdz 6.maijam.

No 7.aprīļa plkst.20.00 Valmieras muzeja Pilskalna ielas Garšaugu dārzs pārtaps "Gaismas pilienu dārzā". Izstādes veidotāji ir mākslinieki Krišjānis Strazdīts un Ieva Lapiņa-Strazdīte. Viņi uzsver, ka gaisma ir īpašs vides dizaina objekts, ko veido vairāku elementu kopums: skatuve, scenogrāfija, režija, kā arī mākslinieka un vides saspēle. Muzeja viduslaiku un ārstniecisko augu dārzu mākslinieki pārvērtīs skatuvē, kas tikai aprīlī “nopurinās” ziemas segu. Tikmēr skatītāji rosināti izmantot iztēli, lai gaismas spēlē ieraudzītu pavasari un fantāzijas augus. Ziediem līdzīgos objektus iecerēts izvietot garšaugu dārza dobēs, zālājos, bet lietus lāšu virtenes – zem jumtu un balkonu korēm. Vides objektu izveidē izmantos arī slīpēta stikla kristālus, kas spēlēsies ar dažādu krāsu gaismām, ļaujot tajās saskatīt pat baldriānu un ķimeņu ziedu kopas. Sajūtas pastiprinās atbilstoša mūzika.

Gaismas dizaina izstāde būs aplūkojama līdz 7.maijam.

Savukārt dažādu tautu tradīcijas un unikālā kultūra būs skatāma Elizabetes Rancānes fotogrāfiju sērijā “Pāri robežām” Valmieras Valsts ģimnāzijas mākslas galerijā “Ledus pagrabs”. Izstādes atklāšana – 10.aprīlī plkst.12.00. Fotogrāfijās iemūžināti pāri, kuru saknes ir dažādās kultūrās. Māksliniece pēta identitātes jautājumus, atšķirības un māju sajūtu. Projekts ir trijās daļās. Pirmajā pāri atainoti savas piederības valsts nacionālajā vai tradicionālajā apģērbā. “Tam bija ne tikai estētisks nolūks, bet arī vēlme ilustrēt viņu kultūras mantojumu. Nacionālie tērpi tika izmantoti kā līdzeklis, lai izceltu dažādību un katras personas unikalitāti,” stāsta Elizabete Rancāne. Otra fotosērijas daļa demonstrē dziļākus globalizācijas un starpkultūru pētījumus. Pāri iemūžināti mājās, lai aplūkotu starpkultūru attiecības no cita skatupunkta un sniegtu skatītājam intīmāku iespaidu par šo cilvēku dzīvi. “Mākslas darbu katrs “nolasa” atšķirīgi, taču mani iedvesmo tas, kā atšķirīgas kultūras un tradīcijas sajaucas kopā, lai radītu ko jaunu,” norāda autore. Fotosērijas trešā daļa akcentē mainīgo izpratni par rasi un etnisko piederību, portretējot cilvēkus, kuru vecāki pārstāv dažādas etniskās grupas.

Izstāde skatāma līdz 31.maijam.

Kas ir pieneņu putenis un kā to saredz Signe Vanadziņa, varēs uzzināt, apmeklējot gleznotājas personālizstādi “Kurš gadalaiks?” – “Pieneņu putenis!”. To mākslas “Galerijā Laipa” atklās 13.aprīlī plkst.17.00.

Māksliniece pārsteidz ar dzīvespriecīgo pasaules redzējumu un sulīgo krāsu izmantojumu. Pāri dominējošiem krāsu laukumiem ir Signei raksturīgās švīkas un līnijas. Radītā noskaņa ir kontrastu pilna, koša un optimistiska.

S.Vanadziņai ir tuvs klusās dabas un ainavas žanrs, lai gan pēdējā laikā kompozīcijas arvien vairāk vienkāršojas, formās un saturā kļūstot vairāk abstraktas, saglabājot vien noskaņu, kas bieži attiecināma uz kādu no gadalaikiem.

Izstāde apskatāma līdz 17.maijam.

Jāpiemin, ka Mākslas dienās, tāpat kā pērn, piedalīsies arī Valmieras cietuma ieslodzītie. Viņu sagatavoto darbu izstāde Valmieras Tūrisma informācijas centrā būs aplūkojama no 10. līdz 24.aprīlim.

Valmieras Mākslas dienu programma skatāma Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Kultūra” un tūrisma vortālā www.visit.valmiera.lv.

Mākslas dienas organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru, Valmieras muzeju, Valmieras integrēto bibliotēku, Valmieras Mākslas vidusskolu, Valmieras Mūzikas skolu, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcu, Valmieras Valsts ģimnāziju, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, Valmieras Drāmas teātri, mākslas “Galeriju Laipa”, kinoteātri “Gaisma”, “Valmiermuižas alus” darītavu, Valmiermuižas kultūras biedrību, biedrību “Kultūras logs” un citiem partneriem.

Foto no Elizabetes Rancānes fotosērijas

Skatīt vairāk
 

Valmierā uzziedēs “Mākslas dārzs”

  1. aprīlī (2017) 
No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā ikviens interesents aicināts piedalīties Mākslas dienu aktivitātēs – radošās norisēs, kurām izvēlēta tematika “Mākslas dārzs”. Tāpat kā dārzs aicina baudīt dažādas garšas un smaržas, dzen saknes, diedzē asnus un dāvina ražu, arī...

No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā ikviens interesents aicināts piedalīties Mākslas dienu aktivitātēs – radošās norisēs, kurām izvēlēta tematika “Mākslas dārzs”.

Tāpat kā dārzs aicina baudīt dažādas garšas un smaržas, dzen saknes, diedzē asnus un dāvina ražu, arī Mākslas dienu aktivitātēs katrs varēs rast sev saistošākās nodarbes.

Mākslas dienas tiks atklātas ar vairākām izstādēm. Valmieras muzejā no 7.aprīļa būs skatāma Rituma Ivanova darbu izstāde “Kadri 4”. Mākslinieks ir viens no populārākajiem latviešu jaunās paaudzes gleznotājiem, strādā paša radītā tehnikā, guvis starptautisku atzinību. No 1.aprīļa Valmiermuižas stallī (Valmiermuižā, Dzirnavu ielā 15) Kaspara Podnieka personālizstāde “Laidars” aicinās padomāt par cilvēka izraisītām pārmaiņām dabā. Sadarbībā ar mākslas “Galeriju Laipa” Valmieras integrētajā bibliotēkā no 1.aprīļa būs skatāma mākslinieces Karine Paronyanc gleznu izstāde “Ilūziju dārzs”. Savukārt kontrastu pilnu, spraigu, optimismu rosinošu un dabas iedvesmotu “rokrakstu” mākslas “Galerijā Laipa” personālizstādē “Pieneņu putenis” no 13.aprīļa demonstrēs māksliniece Signe Vanadziņa.

Par nozīmīgu notikumu, kas “iesakņojies” Mākslas dienās, kļuvis “Vidzeme Fashion Show” – Latvijā radītas aktuālās sezonas apģērbu un aksesuāru kolekcijas. Tas šogad notiks 22.aprīlī.

Arī šogad turpinās pērn aizsākto tradīciju – mākslinieku apgleznotu soliņu atklāšanu pilsētvidē. Kādu noskaņu mākslinieki Paula Zariņa-Zēmane, Juris Dimiters un Andris Vītoliņš būs piešķīruši soliņiem pie Valmieras Mūzikas skolas, uzzināsim 22.aprīlī.

Ierasts, ka Mākslas dienās iesaistās izglītības iestādes. Valmieras Valsts ģimnāzijas galerijā “Ledus pagrabs” no 10.aprīļa būs skatāma Elizabetes Rancānes foto izstāde. Valmieras Mākslas vidusskolā 4.aprīlī viesosies māksliniece Liena Bondare, atklājot savu darbu izstādi, kā arī vadot nodarbības topošajiem māksliniekiem. Audzēkņu darbu izstādi atklās 29.aprīlī, tāpat ikviens interesants aicināts apmeklēt “Atvērtās durvis”. Savukārt Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda” 3.aprīlī taps eko dārzs ar neparastiem kokiem – veidotiem no otrreizējās pārstrādes materiāliem.

“Mākslas dārzā” jaunus “asnus dzīs” Valmieras Drāmas teātris, 8.aprīlī uzņemot režisoru Dāvidu Džovanzanu (Davide Giovanzana) un Latvijas Kultūras akadēmijas jaunos aktierus ar izrādi “Ričards III. Aklā zarna”. Tā, izmantojot Šekspīra lugas “Ričards III” struktūru, vēsta par mehānismiem cilvēkā, kas liek tiekties pēc varas un pārākuma, kā arī pēta, kas ir manipulācija. Valmierā 5.aprīlī būs skatāma arī Karlosa Martinesa (Carlos Martinez) izrāde – pantomīma “Laiks svinēt”. Tā ved skatītāju priecīgā ceļojumā, aicinot pārvarēt klusuma robežas un ļauties fantāzijai, attaisnojot aktiera 35 gadus seno un pamatīgo lēmumu kļūt par pantomīmas mākslinieku.

Jaunums būs arī forums “Māksla būt uzņēmējam”, kas norisināsies 20.aprīlī (dalība bez maksas, iepriekš reģistrējoties www.makslabutuznemejam.lv). Plašāku ieskatu par investīcijām, atbalsta iespējām un labās prakses piemēriem ekspertu prezentācijās un paneļdiskusijās aicināti uzzināt esošie un topošie uzņēmēji.

Tā kā Rīgas – Gaujas reģions, kurā ir arī Valmiera, šogad nes Eiropas gastronomijas reģiona titulu, Mākslas dienu laikā godā tiks celti Latvijas mežos, pļavās un ūdeņos atrodamie gardumi. Tos sajust, atrast un izmantot, lai, liekot sastāvdaļu pie sastāvdaļas, nonāktu pie neatkārtojamās garšu pieredzes, 8.aprīlī aicinās Valmiermuižas alus virtuves šefpavārs Dzintars Kristovskis.

Īpašu dāvanu “Mākslas dārza” apmeklētājiem pasniegs izcilais pianists Vestards Šimkus, Valmieras Kultūras centrā 29.aprīlī izpildot paša komponēto koncertizrādi “Novecento” pēc Alesandro Bariko darba motīviem. Savukārt klasiskās mūzikas “huligāni” – grupa “DaGamba” – 8.aprīlī Valmieras Kultūras centrā aicina uz elpu aizraujošu un netradicionālu muzikālo priekšnesumu, piedāvājot komponista Antonio Vivaldi koncertu ciklu “Gadalaiki” jaunā sniegumā. Savukārt ģimenes ar bērniem 8.aprīlī plkst.12.00 tiek aicinātas uz koncertizrādi “Sīpoliņa jaunie piedzīvojumi”. Koncertizrādē piedalīsies Sergejs Jēgers (kontrtenors), Agnese Egliņa (klavieres), Guna Šnē (čells), Elīna Endzele (sitaminstrumenti), Vadims Lukjančuks (cirka mākslinieks), kā arī Rīgas Doma kora skolas, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņi. 11.aprīlī “Mākslas dārzā” rodamo mierīgo noskaņu baudīt aicinām Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcā Džovanni Batistas Pegolezi “Stabat Mater” garīgās mūzikas koncertā.

Tāpat Mākslas dienu laikā būs skatāmas dažādas izstādes, izrādes bērniem, notiks radošās darbnīcas, ar lekciju par vienu no savrupākajiem latviešu māksliniekiem – Teodoru Ūderu – uzstāsies mākslas zinātnieks Aivars Leitis. Dārzā atrodamo krāsu toņu daudzveidību skatītāji aicināti ieraudzīt, apmeklējot filmu “Gleznojot mūsdienu dārzu: no Monē līdz Matisam” kinoteātrī “Gaisma”, kā arī piedaloties vēl citās “Mākslas dārza” aktivitātēs.

Valmieras Mākslas dienu programma skatāma Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Kultūra” un Valmieras Tūrisma informācijas centra mājaslapā www.visit.valmiera.lv.

Mākslas dienas organizē Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Kultūras centru, Valmieras muzeju, Valmieras integrēto bibliotēku, Valmieras Mākslas vidusskolu, Valmieras Mūzikas skolu, Valmieras Sv.Sīmaņa baznīcu, Valmieras Valsts ģimnāziju, Valmieras Jaunatnes centru “Vinda”, Valmieras Drāmas teātri, mākslas “Galeriju Laipa”, kinoteātri “Gaisma”, “Valmiermuižas alus” darītavu, Valmiermuižas kultūras biedrību, biedrību “Kultūras logs” un citiem partneriem.

Foto: Karlīne Cercina

Skatīt vairāk
 

Valmierā uzstāsies spāņu pantomīmas meistars Karloss Martiness

  5. aprīlī (2017) 
5.aprīlī plkst.18.30 Valmieras Drāmas teātrī ar izrādi "Laiks svinēt" Latvijas tūres laikā Valmieras Mākslas dienās uzstāsies pasaulē pazīstamais spāņu pantomīmas režisors, aktieris un pasniedzējs Karloss Martiness (Carlos Martíness). Kopš 1982.gada Karloss Martiness ir...

5.aprīlī plkst.18.30 Valmieras Drāmas teātrī ar izrādi "Laiks svinēt" Latvijas tūres laikā Valmieras Mākslas dienās uzstāsies pasaulē pazīstamais spāņu pantomīmas režisors, aktieris un pasniedzējs Karloss Martiness (Carlos Martíness).

Kopš 1982.gada Karloss Martiness ir attīstījis teātra valodu, kurā klasisko pantomīmas tehniku savienojis ar temperamentu un māksliniecisko niansētību. Kā aizrautīgs cilvēku vērotājs viņš uz skatuves izgaismo šķietami nesvarīgas satikšanās, kurās ieraugām paši savu atspulgu. Ar amatnieka prasmi un mākslinieka iedziļināšanos aktieris pārvērš ikdienišķas darbības neparastā izrādē, kas atraisa skatītāju cilvēcisko spēju smieties un raudāt vienlaicīgi.

Izrādes “Laiks svinēt” pirmajā daļā Karloss Martiness piedāvā savu raksturīgāko etīžu izlasi. Tomēr tikai norises dienā, sastopoties ar publiku, viņš izvēlēsies, kurus stāstus no savas "slīpēto dārgakmeņu kolekcijas" viņš parādīs uz skatuves: draiski lidojošo tauriņu vai kabatas pulksteni, kas izstāsta ģimenes hroniku, vai nenovīdīgo nemiernieku bārddzini.

Otrajā programmas daļā tiek attīstīta tēma, kas vienmēr intriģējusi mākslinieku - tēma par Laiku. Karloss Martiness pieiet šai transcendentālajai tēmai ar ironiju un humoru, kas atver durvis cerībai.

“Laiks svinēt” ir izrāde, kas ved skatītāju priecīgā ceļojumā, aicinot pārvarēt klusuma robežas un ļaujoties neapturamām fantāzijas iedomām, vienlaicīgi attaisnojot aktiera 35 gadu seno un pamatīgo lēmumu kļūt par pantomīmas mākslinieku.

Karloss Martiness Latvijā viesojies jau vairākkārt, šo gadu laikā kļūstot par skatītāju iemīļotu aktieri. Šajā viesošanās reizē aktieris ar izrādēm uzstāsies ne tikai Valmierā, bet arī Rīgā, Jēkabpilī, Morē, Mārupē, Liepājā un Ventspilī. Teātra mākslas cienītājiem no 1. līdz 8.aprīlim būs iespēja apmeklēt divus dažādus priekšnesumus – "Maģiskā klusuma pasaule" un "Laiks svinēt".

Izrādes norisi Valmierā atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Karloss Martiness dzimis 1955.gadā Prāvijas (Pravia) pilsētā Spānijā, un liktenis viņu uz mūžu saistījis ar žestu valodu, ko mākslinieks ir izkopis un attīstījis, lai brīvi un viegli sazinātos jebkurā kultūrā un tautā. Viņu pazīst ne tikai Eiropā, bet arī citviet pasaulē, viņš uzstājies teātros, skolās, draudzēs, organizācijās un televīzijās. Viņa māksla iesaista skatītāju sirsnīgā un atvērtā sarunā. Savukārt izsmalcinātā tehnika mīmam ļauj radīt visdažādākos pretstatu tēlus.

Vairāk informācijas šeit.

Informāciju sagatavoja:

Katrīna Vastlāve,

Biedrība “Kultūras logs”

Skatīt vairāk
 

"Tautas Harmonijas Centrā" būs improvizācijas vakars

  6. aprīlī (2017) 
Sagaidot pavasari, Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris "ViAGars” organizē improvizācijas vakaru, lai smīdinātu un radītu pozitīvas emocijas ikvienam pasākuma apmeklētājam. Improvizācijas vakars notiks neformālā atmosfērā "Tautas Harmonijas Centrā", Linarda Laicena ielā 2a ceturtdien, 6.aprīlī,...

Sagaidot pavasari, Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris "ViAGars” organizē improvizācijas vakaru, lai smīdinātu un radītu pozitīvas emocijas ikvienam pasākuma apmeklētājam. Improvizācijas vakars notiks neformālā atmosfērā "Tautas Harmonijas Centrā", Linarda Laicena ielā 2a ceturtdien, 6.aprīlī, plkst.18:00. Ieeja par ziedojumiem.

Aprīlis tiek saukts par joku mēnesi, un jokus jūs noteikti varēsiet sagaidīt. Norise pavasara pirmajā pusē tiek organizēta jau otro gadu, lai ar improvizētiem priekšnesumiem bez iepriekšēja scenārija, bet ar skatītāju ieteikumiem dotu pozitīvisma lādiņu klātesošajiem.

"ViAGars” ir Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris, kurā darbojas atraktīvi un radoši jaunieši. Improvizācijas teātra galvenais mērķis ir radīt pozitīvo emociju lādiņu, gan sev, gan arī apkārtējiem. Atcerieties, ņemiet līdzi labu garastāvokli un spilgtas idejas!

Foto: Rūta Kristena Bukava

Informāciju sagatavoja:

Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātris "ViAGars”

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks koncertizrāde bērniem "Sīpoliņa jaunie piedzīvojumi"

  8. aprīlī (2017) 
8. aprīlī plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncertizrāde bērniem „Sīpoliņa jaunie piedzīvojumi”. Koncertizrādē piedalīsies Sergejs Jēgers (kontrtenors), Agnese Egliņa (klavieres), Guna Šnē (čells), Elīna Endzele (sitaminstrumenti), Vadims Lukjančuks (cirka mākslinieks),...


8. aprīlī plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncertizrāde bērniem „Sīpoliņa jaunie piedzīvojumi”. Koncertizrādē piedalīsies Sergejs Jēgers (kontrtenors), Agnese Egliņa (klavieres), Guna Šnē (čells), Elīna Endzele (sitaminstrumenti), Vadims Lukjančuks (cirka mākslinieks), kā arī Rīgas Doma kora skolas, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkņi. Koncertizrādi vadīs Karina Bērziņa.

 

Par koncertizrādi:

Mazais un drosmīgais Sīpoliņš grib atbrīvot no cietuma visus netaisnīgi ieslodzītos. Bet, lai to izdarītu, viņam būs jāsadraudzējas ar Ķirsēnu, Zemenīti un labo Kurmieni. Viņš satiks arī Ķirbīti, Mellenīti, raudulīgo Hercogu Mandarīnu, dusmīgo Bruņinieku Tomātu, nejaukās grāfienes Ķirses un neizlēmīgo Advokātu Zirni. Kā viss risināsies, uzzināsiet, noklausoties koncertuzvedumu „Sīpoliņa jaunie piedzīvojumi”, kurā izskanēs gan skaistā un aizrautīgā itāļu mūzika, gan pa kādam tango, tarantellai un pat ļoti populārai latviešu dziesmai.

Pasākums norisināsies „Mākslas mēnesis 2017” ietvaros. To organizē Valmieras Kultūras centrs un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar VSIA „Latvijas Koncerti”.

 Ieejas maksa: EUR 4-8. Biļetes iepriekšpārdošanā „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv . Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide no biļetes cenas.

 

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks grupas „DAGAMBA” koncerts „Vivaldi Rocks”

  8. aprīlī (2017) 
8. aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks grupas „DAGAMBA” koncerts „Vivaldi Rocks”. Klasiskās mūzikas huligāni – grupa „DAGAMBA" - aicina uz elpu aizraujošu un netradicionālu muzikālo priekšnesumu, kurā piedāvās pasaulē iemīļotā itāļu komponista...

8. aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks grupas „DAGAMBA” koncerts „Vivaldi Rocks”. Klasiskās mūzikas huligāni – grupa „DAGAMBA" - aicina uz elpu aizraujošu un netradicionālu muzikālo priekšnesumu, kurā piedāvās pasaulē iemīļotā itāļu komponista Antonio Vivaldi koncertu ciklu „Gadalaiki", kas izskanēs jaunā un nebijušā sniegumā. „Mums milzīgs prieks beidzot uzstāties Valmierā, jo vēl nekad neesam šajā pilsētā uzstājušies ar savu solokoncertu", atzīst Valters Pūce, grupas „DAGAMBA” līderis.

„Gadalaiki" ir zināmākais Vivaldi darbs. Mēs to izpildām tā, kā tas nekad agrāk nav skanējis. Tas nav vienkārši, jo oriģinālā „Gadalaiki" komponēti vijolei,” uzsver grupas solists, čellists Valters Pūce, kuram Vivaldi „Gadalaiki" patikuši jau bērnībā. Koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt arī tādu izcilu komponistu kā Johana Sebastiana Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Fredija Merkūrija, Sergeja Prokofjeva, Ludviga van Bēthovena un citu pasaulslavenu komponistu skaņdarbus jaunās interpretācijās.

Grupas „DAGAMBA” mūzikā tiek apvienotas Austrumu un Rietumu mūzikas tradīcijas, kā arī radīts jauns, aizraujošs un spēcīgs skanējums, izmantojot netradicionālu instrumentu salikumu. Mūziķi drosmīgi dodas vēl neapgūtās mūzikas pasaulēs, kas piešķir grupas muzikālajam izpildījumam neatkārtojamu dinamiku un vitalitāti. 2011. gadā starptautisko mūzikas grupu „DAGAMBA” izveidoja latviešu čellists Valters Pūce, kuram pievienojās viņa bērnības draugs Antons Trocjuks (čells), sākotnēji esot grupai divu mūziķu sastāvā. „DAGAMBA” kaislīgā mīlestība pret mūziku piesaistīja irāņu perkusionistu Hamidreza Rahbaralam un lietuviešu pianistu Daini Teni, kā arī grupas jauno dalībnieku  - bundzinieku Artūru Jermaku. Šobrīd grupas sastāvs ir internacionāls, apvienojot piecus dažādu nāciju mūziķus. „DAGAMBA”  aizraujošie muzikālie eksperimenti un radošie risinājumi, sākot ar Bēthovenu un beidzot ar U2, apvieno mūziku no visas pasaules – roks, pops un  klasiskā mūzika. 

Koncerta ieejas maksa: EUR 7-15. Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide no biļetes cenas. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs, informatīvi atbalsta portāls „Valmieras Ziņas” un reklāmas laikraksts Vidzemē „Tava izvēle”.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā norisināsies garīgās mūzikas koncerts

  11. aprīlī (2017) 
11. aprīlī plkst. 18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā norisināsies garīgās mūzikas koncerts, kas ir daļa no koncertu cikla „Lieldienu ieskandināšana Latvijas baznīcās”. Koncertā skanēs viens no populārākajiem un skaistākajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem – itāļu komponista...

11. aprīlī plkst. 18.00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā norisināsies garīgās mūzikas koncerts, kas ir daļa no koncertu cikla „Lieldienu ieskandināšana Latvijas baznīcās”. Koncertā skanēs viens no populārākajiem un skaistākajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem – itāļu komponista Džovanni Batistas Pergolezi (Giovanni Battista Pergolesi) „Stabat Mater".

Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā uzstāsies skatītāju mīlestību ieguvušie skatuves mākslinieki – soprāns Anta Jankovska (Itālija/Latvija), Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste, mecosoprāns Andžella Goba, kā arī Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra un „Sinfonietta Rīga” sastāvā muzicējošais stīgu kvartets ­– Tatjana Ostrovska (vijole), Terēze Zīberte-Ijaba (vijole), Pēteris Trasuns (alts), Magdalēna Ceple (čells).

Skaņdarba „Stabat Mater" pamatā ir Jakopo Benedeti teksts pēc 14. gadsimtā dzīvojušā mūka Jakopones da Todi atklāsmēm par nelielo, bet nozīmīgo Bībeles epizodi, kurā Svētā Jaunava Marija izdzīvo sava Dēla Jēzus Kristus nāvi pie krusta. „Stabat mater” ir 26 gadu vecumā pāragri mirušā komponista Džovanni Batistas Pergolezi pēdējais un slavenākais darbs.

Andžella Goba ir Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste, Lielas mūzikas balvas (1999) ieguvēja, 2011. gadā nominēta Latvijas teātra gada balvai „Spēlmaņu nakts" kategorijā „Gada sasniegums muzikālajā izrādē" par Daces lomu Bruno Skultes operā „Vilkaču mantiniece". Andžella Goba absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālo nodaļu prof. Anitas Garančas klasē un Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru prof.Arvīda Lustes klasē.

Anta Jankovska absolvējusi Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu, dejojusi Latvijas Nacionālajā baletā, bet pēc tam studējusi Parmas konservatorijas (Itālija) vokālajā klasē. Tieši Parmā notika viņas dziedātājas debija Grāfienes lomā Mocarta operā „Figaro kāzas”. Lai gan Anta dzīvo un profesionālo karjeru veido Itālijā, viņa ik pa laikam atgriežas Latvijā, lai priecētu klausītājus ar savu vokālo un aktiermeistarības sniegumu.

Ieejas maksa: EUR 5,-. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze" kasēs un www.bilesuparadize.lv.
 
Pasākums notiek „Mākslas mēnesis 2017” ietvaros. Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs, tā norisi atbalsta Valmieras pilsētas pašvaldība, Jāzepa Vītola Mūzikas Akadēmija, Latvijas Baleta un Dejas ģilde, Frēzija.lv.

Skatīt vairāk
 

Filma “Gleznojot mūsdienu dārzu: no Monē līdz Matisam”

  11. aprīlī (2017) 
Valmieras Mākslas dienu laikā kinoteātrī “Gaisma” 11., 12. un 13.aprīlī būs skatāma 2016.gada dokumentālā filma “Gleznojot mūsdienu dārzu: no Monē līdz Matisam” (“Exhibition On Screen: Painting the Modern Garden – Monet to Matisse”). Ieeja – bez maksas. Seansi...

Valmieras Mākslas dienu laikā kinoteātrī “Gaisma” 11., 12. un 13.aprīlī būs skatāma 2016.gada dokumentālā filma “Gleznojot mūsdienu dārzu: no Monē līdz Matisam” (“Exhibition On Screen: Painting the Modern Garden – Monet to Matisse”). Ieeja – bez maksas.

Seansi Valmierā: 11.aprīlī plkst.15.00, 12.aprīlī plkst.13.00 un 13.aprīlī plkst.13.00.

Tas ir stāsts par Monē, aizrautīgu dārzkopi un, iespējams, ievērojamāko dārzu gleznotāju mākslas vēsturē. Šajā nodarbē viņš nebija vienīgais. Arī tādi mākslinieki kā van Gogs, Bonārs, Pisaro un Matiss savos darbos atainoja dārzu burvību un daudzpusību. Ievērojamo mākslinieku gleznas apskatāmas novatoriskā izstādē, kas piedāvā Klīvlendas Mākslas muzeja un Karaliskās mākslas akadēmijas Londonā kolekcijas.

Dokumentālā filma skatītāju vedīs brīnumu pilnā ceļojumā, lai atklātu, kā mākslinieki izmantojuši mūsdienu dārzu, pētīdami radikālas un jaunas idejas.

Seansus Valmierā piedāvā Karaliskā mākslas akadēmija Londonā un Klīvlendas Mākslas muzejs.

Filma ir angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviski.

Vairāk par filmu šeit, kā arī video šeit.

No 1.aprīļa līdz 1.maijam Valmierā ikviens interesents aicināts piedalīties Mākslas dienu aktivitātēs – radošās norisēs, kurām izvēlēta tematika “Mākslas dārzs”.

Valmieras Mākslas dienu programma skatāma Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Kultūra” un Valmieras Tūrisma informācijas centra vortālā www.visit.valmiera.lv.

Skatīt vairāk
 

Dzīvespriecīga māksla izstādē “Kurš gadalaiks?"/ "Pieneņu putenis!"

  13. aprīlī (2017) 
13.aprīlī plkst.17.00 Valmierā mākslas “Galerijā Laipa” atklās mākslinieces Signes Vanadziņas personālizstādi “Kurš gadalaiks?"/ "Pieneņu putenis!". Signe Vanadziņa mākslas vidē pārliecinoši ienāca deviņdesmito gadu beigās. Vēl studējot Latvijas Mākslas akadēmijā,...

13.aprīlī plkst.17.00 Valmierā mākslas “Galerijā Laipa” atklās mākslinieces Signes Vanadziņas personālizstādi “Kurš gadalaiks?"/ "Pieneņu putenis!".

Signe Vanadziņa mākslas vidē pārliecinoši ienāca deviņdesmito gadu beigās. Vēl studējot Latvijas Mākslas akadēmijā, viņa pārsteidza ar dzīvespriecīgo pasaules redzējumu un sulīgo krāsu izmantojumu. Krāsa “spēlē” galveno raksturlomu Signes darbos. Tā var būt piesātināti­ kontrastaina, citos darbos maiga. Pāri dominējošiem krāsu laukumiem ir Signei raksturīgās švīkas un līnijas, kas iezīmē visai reālu pasauli šajās abstrakcijās. Signes māksla ir dzīvespriecīga – tā ir krāsu eksplozija, kas padara pelēcīgo ikdienu par aizraujošu ceļojumu, stāsta Linda Treija, izstāžu kuratore.

Līdzīgi par Signes darbiem zina teikt izstāžu kurators Māris Čačka: “Kā košs, kontrastains, spraigs triepiens lielākos un mazākos laukumos eksplodē Signes Vanadziņas rokraksta pieskāriens audeklam. Tas ļauj pat pelēkai dienai iemirdzēties ar kāda šķietami sīka, bet optimistisku noti rosinoša tēla, reizēm tikai triepiena vai krāsu laukuma klātbūtni kompozīcijā.”

Māksliniece savā daiļradē ir ļoti dažāda un atšķirīga, radot gan lielformāta kompozīcijas, gan miniatūrformas un kombinējot darbus blokos. S.Vanadziņai ir tuvs klusās dabas un ainavas žanrs, lai gan pēdējā laikā kompozīcijas arvien vairāk vienkāršojas, formās un saturā kļūstot vairāk abstraktas, saglabājot vien noskaņu, kas bieži attiecināma uz kādu no gadalaikiem. Gadalaiku tēma māksliniecei ir tuva, un tā daudzkārt šķetināta vairākās izstādēs. Gleznās dažādi sajūtamas krāsas, formas, tēli un kādreiz sastapto cilvēku silueti.

Signes Vanadziņas darbus atzinīgi novērtējuši daudzi Latvijas un ārvalstu kuratori un mākslas zinātnieki, nosaucot mākslinieci par izcilu koloristi un kontrastu meistari. Kopš 1995.gada māksliniecei ir bijušas vairāk nekā 25 personālizstādes un viņa ir piedalījusies vairāk nekā 50 grupu izstādēs Latvijā, Vācijā, Austrālijā, Lielbritānijā, Somijā, Zviedrijā un citur.

Mākslinieces Signes Vanadziņas izstāde “Kurš gadalaiks” apskatāma no 13. aprīļa līdz 17. maijam Valmierā, mākslas “Galerijā Laipa” (Stacijas ielā 37). Izstādes apmeklējums – 1.00 EUR, pensionāriem, skolēniem, studentiem un Valmieras Kultūras kartes īpašniekiem – 0,75 EUR.

Skatīt vairāk
 

Valmierā uzstāsies Elizabete Zagorska

  13. aprīlī (2017) 
Sagaidot Lieldienas, 13.aprīlī plkst.18:30 koncertzālē "Valmiera" viesosies Elizabete Zagorska ar sirsnīgu pavasara koncertprogrammu “Es mīlu...”.  Elizabete Zagorska kopā ar pavadošo sastāvu - Ēriku Upenieku pie akustiskās ģitāras un taustiņinstrumentālistu Jāni Lemeži, caur...

Sagaidot Lieldienas, 13.aprīlī plkst.18:30 koncertzālē "Valmiera" viesosies Elizabete Zagorska ar sirsnīgu pavasara koncertprogrammu “Es mīlu...”. 

Elizabete Zagorska kopā ar pavadošo sastāvu - Ēriku Upenieku pie akustiskās ģitāras un taustiņinstrumentālistu Jāni Lemeži, caur mūziku un dziesmām klausītājiem pavērs sirdsiltuma un dzīvesprieka enerģiju.

Saules gaisma iesilda sirdis, atver cilvēkus mīlestībai un priekam. Koncertprogramma "Es mīlu.." veidota šim laikam, kad atmostas daba, mīlestībā satuvinās sirdis un saules siltumā kā ziedi atveramies un svinam pavasari.

Dziedātāja Elizabete Zagorska piedalījusies dažādos mūziklos un televīzijas šovos, kā arī Eirovīzijas nacionālajā atlasē, kurā izpildījusi dziesmu "You Are a Star". 

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties bilesuparadize.lv un koncertzāles restorānā "Vecpuisis"

Informāciju sagatavoja:

Koncertzāle "Valmiera"

Skatīt vairāk
 

Notiks forums “Māksla būt uzņēmējam”

  20. aprīlī (2017) 
Valmieras Mākslas dienu laikā pirmo reizi forumā pulcēsies esošie un topošie uzņēmēji. Forums “Māksla būt uzņēmējam” norisināsies 20.aprīlī no plkst.10.00 koncertzālē “Valmiera”. Uzņēmējdarbība ir ne tikai pragmatiski aprēķini ar mērķi gūt peļņu, bet arī...

Valmieras Mākslas dienu laikā pirmo reizi forumā pulcēsies esošie un topošie uzņēmēji. Forums “Māksla būt uzņēmējam” norisināsies 20.aprīlī no plkst.10.00 koncertzālē “Valmiera”.

Uzņēmējdarbība ir ne tikai pragmatiski aprēķini ar mērķi gūt peļņu, bet arī radošu risinājumu meklējumi. Foruma programmā iekļauti temati, kas uzņēmējiem sniegs praktisku informāciju. Tāpat būs pieredzes stāsti, kas dāvās iedvesmu meklēt jaunus ceļus un pieejas, pielāgojoties nākotnes aktualitātēm industrijā.

Foruma laikā dalībnieki dzirdēs profesionāļu viedokli par esošo uzņēmējdarbības vidi, pieejamiem atbalsta instrumentiem uzņēmēju izaugsmei, par izaicinājumiem personālvadībā un darbaspēka izvēlē. Tāpat foruma dalībnieki tiks iepazīstināti ar industrijas nākotnes tendencēm, aktualitātēm tehnoloģiju jomā, pētniecības resursa potenciāla izmantošanu jaunu produktu attīstībā un nākotnē aktuālajiem biznesa modeļiem.

Foruma mērķis ir informēt esošos un topošos uzņēmējus, uzņēmēju atbalsta organizāciju pārstāvjus par “Investīciju plānu Eiropai”, galvenajiem uzdevumiem, kā arī īstenotajām un plānotajām aktivitātēm to izpildei, lai veicinātu nodarbinātību, uzņēmēju izaugsmi un ieguldījumu ekonomikā.

Dalība forumā ir bez maksas, iepriekš reģistrējoties mājaslapā www.makslabutuznemejam.lv.

Forumu “Māksla būt uzņēmējam” organizē “Europe Direct” informācijas centrs Valmierā ar Eiropas Komisijas finansiālu atbalstu.

Eiropas Komisijas galvenā prioritāte ir, neradot jaunus parādus, panākt, ka Eiropā atsākas izaugsme un palielinās darbavietu skaits. Kopš pasaules ekonomiskās un finansiālās krīzes sākuma Eiropas Savienībai (ES) grūtības rada zems investīciju līmenis un augsts bezdarbs. Šīs problēmas risināšanai Eiropas Komisija kopā ar Eiropas Investīciju banku uzsāka “Investīciju plānu Eiropai”.

 “Europe Direct” ir 2005.gadā izveidots Eiropas Komisijas informācijas centru tīkls, kas darbojas visās ES dalībvalstīs. “Europe Direct” sniedz bezmaksas informāciju ikvienam iedzīvotājam par ES darbības jomām, kā arī aicina iesaistīties ES notiekošajos procesos un izmantot iespējas, ko sniedz dalība tajā.

Informāciju sagatavoja:
 
Malva Šķēle,
“Europe Direct” informācijas centrs Valmierā

 

 

 

 

Skatīt vairāk
 

Par informācijas dienu pilsonības pretendentiem

  27. aprīlī (2017) 
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Valmieras nodaļa informē, ka 27.aprīlī plkst. 11.00 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (Zvaigžņu ielā 4) notiks informācijas diena tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā. Informācijas dienā interesenti varēs...

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Valmieras nodaļa informē, ka 27.aprīlī plkst. 11.00 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā (Zvaigžņu ielā 4) notiks informācijas diena tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā.

Informācijas dienā interesenti varēs uzzināt:

  • kādi ir Latvijas pilsonības iegūšanas noteikumi;
  • kādi dokumenti nepieciešami;
  • kādas ir naturalizācijas pārbaužu prasības.

Tāpat Informācijas dienu dalībnieki varēs iepazīties:

  • ar latviešu valodas pārbaudes kārtību – izpildīt klausīšanās un lasīšanas testu un rakstu darba paraugus;
  • ar Pilsonības likumā noteikto zināšanu pārbaudes kārtību – izpildīt Latvijas vēstures un Latvijas Republikas Satversmes testu paraugus.

Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 64231473 vai 64231686, kā arī personīgi ierodoties Valmierā (Meža ielā 7).

Skatīt vairāk
 

Ar velo/kino festivālu “Kino pedālis” aicina atklāt Latvijas festivālu vasaru

  5. maijā (2017) - 7. maijā (2017) 
No 5.-7.maijam velo un kino mīļi aicināti uz Valmieru, kur jau otro gadu norisināsies festivāls “Kino Pedālis”. Maija sākumā Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē norisināsies velo/kino festivāls. Festivāla unikālais formāts ir kino baudīšana pop – up kinoteātros, kuros dalībniekiem...

No 5.-7.maijam velo un kino mīļi aicināti uz Valmieru, kur jau otro gadu norisināsies festivāls “Kino Pedālis”.

Maija sākumā Valmierā un tās tuvākajā apkārtnē norisināsies velo/kino festivāls. Festivāla unikālais formāts ir kino baudīšana pop – up kinoteātros, kuros dalībniekiem iespējams  nokļūt ar velosipēdiem. Šī gada pasākuma krustmāte ir režisore Laila Pakalniņa, ar kuras filmu “Pa Rubika ceļu” tiks iezīmēta festivāla atklāšana.  

Ņemot vērā pērnā gada pieredzi, šī gada festivāla forma pielāgota nedēļas nogalei, aicinot neparasto festivāla gaisotni piedzīvot viesiem no visas Latvijas. Trīs dienu programma veidota tā, lai nodrošinātu iespēju gan baudīt aktīvu atpūtu, gan mūziku, gan dažādas izklaides un piedzīvojumus pašiem mazākajiem.  

Festivāla pirmajā dienā paredzēta “Kino nakts”, ar trim pop-up kinoteātriem, kuri ērti sasniedzamiem ar velosipēdiem. Sestdien festivāla dalībniekus sagaida dažādi paraugdemonstrējumi, velo burziņš, aktivitātes bērniem un īpaša stāstnieku zona, kur velo piedzīvojumos dalīsies Ingvars Leitis, Toms Treimanis, Toms Ērenpreiss , Viesturs Silenieks u.c. Būs atvērti 6 pop – up kinoteātri, ar plašu filmu programmu. Vakarā klātesošos uz lustīgām dejām mudinās grupas “Rīgas Modes” un “Regīna”, kas sevi dēvē par vokāli instrumentālo apvienību, aktieru-profesionāļu, bet mūziķu-diletantu sastāvā.    

Svētdien, ar kopīgu braucienu cauri Valmierai, starts tiks dots 3 dažādiem velo maršrutiem, kuru virziens šogad būs noslēpumu miglā tītais Zilaiskalns. Ikviens varēs atrast sev piemērotāko distanci un, izmantojot īpašu aplikāciju, pārvērst braucienu aizraujošā spēlē. Pēcpusdienā paredzēta svinīgā apbalvošanas ceremonija, suminot gan loterijas, gan filmu konkursa laureātu - konkursa mērķis ir aktualizēt velo kultūru ikdienā, aicinot jaunos režisorus un pieredzējušus kino meistarus iesūtīt savu filmu, kuras sižetā līdzdarbojas velo, cīnoties par galveno balvu – 500 EUR. Filmu konkursam var iesniegt līdz 21.aprīlim.           

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties  www.bezrindas.lv.  

Plašākā informācija par festivālu un filmu konkursu www.kinopedalis.lv

Pasākuma programma:

5.maijs – piektdiena – “Kino nakts” ar 3 pop - up kino teātriem, kuri sasniedzami ar velo un atrodas Valmierā un tuvākajā apkārtnē. Pēc plkst. 23.00 festivāla iesildīšanas ballīte ar dejām filmu mūzikas pavadībā. 

6.maijs – sestdiena (no plkst.12.00) – “Kino un velo burziņš ”  - “Vecpuiša” parkā darbosies “Velo Bazārs”,  paredzētas dažādas aktivitātes bērniem (arī leģendārais DIP DAP brauciens) , velo paraugdemonstrējumi un citas ēverģēlības. Šī gada festivāla jaunpienesums būs  “Pedāļu stāsti”, kur stāstnieku lomā: Ingvars Leitis ar savu ceļojumu “Rīga – Vladivostoka 1975”, Toms Treimanis par velo ceļojumu apkārt Latvijai, Toms Ērenpreiss ar Ērenpreisa stāstu, kā arī Viesturs Silenieks aktualizēs diskusiju “Kāpēc Velo!”.

Pēcpusdienā durvis vērs 6 pop -  up kino teātri, kur kino programmā iekļautas gan pašmāju, gan  ārzemju filmas par un ap velo tēmu: Teodors (2006), Velosipēdu zagļi (1948), Fanatic (2010), Fantadroms (no 1984)  u.c. Īpaša filmu programma priecēs arī pašus mazākos. Vakarā ballīti iegriezīs grupas “Rīgas Modes” un “Regīna”.

  7.maijs – svētdiena –  “Velo brauciens” . Plkst. 12.00 ar kopīgu braucienu cauri Valmierai starts tiks dots 3 dažādiem velo maršrutiem -  “Ģimenes pedālim” (ap 10 km), “Puspedālim ” (ap 20 km) vai “Dižpedālim” (ap 45 km).  Izvēlēto maršrutu ērti varēs izsekot ar aplikācijas palīdzību, kas brauciena laikā piespēlēs jautājumus un uzdevumus. Lielākajās pieturvietās dalībniekus sagaidīs dažādas aktivitātes un pārsteigumi. Spēlē sakrātos punktus finišā dalībnieki varēs samainīt pret festivāla suvenīriem. Festivālu svinīgi noslēgs filmu konkursa un festivāla dalībnieku loterija.

Biļešu cenas:

Studentu biļete /uzrādot ISIC karti/ 3 festivāla dienām -  7,00 EUR

Biļete vienai personai/3 festivāla  dienām -  10,00 EUR

Draugu biļete/ 4 personām/ 3 festivāla dienām –  33,00 EUR

Ģimenes biļete 1/ 2 pieaugušie, 1 un vairāk bērni līdz 18g.v/3 festivāla dienām – 25,00 EUR

www.bezrindas.lv

Seko līdzi arī:  

Facebook:KinoPedalis 

Instagram: KinoPedalis  

www.kinopedalis.lv

Pasākumu rīko aktīvā tūrisma centrs “Eži” ciešā sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, Kocēnu novada pašvaldību, Burtnieku novada pašvaldību un “Valmiermuižas alus”  darītavu.

Skatīt vairāk
 

Sajūtu parkā “Maģisko sajūtu nakts” norisināsies 6.maijā

  6. maijā (2017) 
Sestdien, 6.maijā, Valmierā, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā otro gadu notiksjaunās sezonas atklāšana “Maģisko sajūtu nakts”. Tajā no plkst. 21:00 ikviens apmeklētājs varēs baudīt gaismas, skaņas, garšas un krāsas maģisko saspēli dabā.  “Maģisko...

Sestdien, 6.maijā, Valmierā, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā otro gadu notiksjaunās sezonas atklāšana “Maģisko sajūtu nakts”. Tajā no plkst. 21:00 ikviens apmeklētājs varēs baudīt gaismas, skaņas, garšas un krāsas maģisko saspēli dabā. 

“Maģisko sajūtu naktī” parka apmeklētāji dosies tūkstošiem sveču gaismu un krāsu pasaulē. Romantiskas mūzikas un dzejas skaņas, brīnumainās gaismu spēles un gardi smaržīgās gastronomijas veltes priecēs visas cilvēka maņas. Vakars Gaujas Stāvajos krastos noteikti ļaus aizmirst ikdienas rutīnu un sniegs iespēju pilnībā ļauties sajūtām, jo gaisma un skaņa mežā, debesīs un uz ūdens ļaus pieskarties neatkārtojamai maģijas vēsmai.

Muzikanti kokos un Latvijā pazīstami mūziķi uz plosta Gaujas ūdeņos radīs neaizmirstamu atmosfēru, kas raksturīga tikai Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkam. Garšas kārpiņas iepriecinās Valters Zirdziņš ar sajūtu degustāciju. Tāpat Eiropas gastronomijas reģiona vēstnesis Dzintars Kristovskis sniegs ieskatu reģiona gastronomijas daudzveidībā, “Ar dabu šķīvī” būs iespējams izprast un atklāt Latvijas dabas garšu.

Teātra izrāde “Mauglis”, ziedu burvība, noslēpumainā mākslas pasaule, pasakainās smaržas un uguņošana Gaujas Stāvajos krastos apmeklētājiem padarīs “Maģisko sajūtu nakti” spilgtāku, bagātāku un vēl vairāk atmiņā paliekošu.

Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parks gatavojas jaunai sezonai, kura tiks atklāta “Maģisko sajūtu naktī” 6.maijā. Šajā sezonā Sajūtu parka apmeklētājus sagaida vairāki jaunumi. Enerģiski uzlādējoša baskāju taka, pilnveidota taka kokos, kura tiks pagarināta uz pusi un papildināta ar dažādiem dizaina elementiem, kā arī ar jauniem nobraucieniem pāri Gaujai.

Visas maģiskās sajūtas 6. maijā no plkst. 21:00 Gaujas stāvo krastu Sajūtu parkā Valmierā.  Pie ieejas apmeklētāji varēs saņemt pasākuma plānu, jo aktivitātes norisināsies vairākās vietās un dažādos laikos. Jau pavisam drīz ieejas biļetes būs iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā. Tās varēs iegādāties arī pasākuma dienā uz vietas, taču tad tās būs dārgākas.

Turpinot veiksmīgi uzsākto sadarbību ar partneriem pērn, “Maģisko sajūtu nakti” organizē SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs”.  Sajūtu parka atpūtas komplekss ir SIA “Vidzemes Olimpiskais centrs” struktūrvienība.

Informāciju sagatavoja:

Vidzemes Olimpiskais centrs

Skatīt vairāk
 

"Sus Dungo" muzicēs "Maģisko sajūtu naktī"

  6. maijā (2017) 
Sestdien, 6.maijā, Valmierā, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā otro reizi notiks "Maģisko sajūtu nakts", sezonas atklāšana, kurā no plkst.21:00 ikviens apmeklētājs varēs baudīt skaņas, garšas gaismas un krāsas maģisko spēli dabā. Skaistas, maģiskas muzikālās sajūtas sniegs...

Sestdien, 6.maijā, Valmierā, Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā otro reizi notiks "Maģisko sajūtu nakts", sezonas atklāšana, kurā no plkst.21:00 ikviens apmeklētājs varēs baudīt skaņas, garšas gaismas un krāsas maģisko spēli dabā. Skaistas, maģiskas muzikālās sajūtas sniegs skaņām bagātā grupa "Sus Dungo".

Grupas sastāvā ir sešas jaunas dāmas, kuras sniegs muzikālu baudīju ikvienam "Maģisko sajūtu nakts" apmeklētājam. Meitenes spēlē tādus instrumentus kā elektrisko un basa ģitāru, flautu, akordeonu, ukuleli, kahonu un citus. Visas šīs instrumentu skaņas, papildinot ar pasakaini dzidrām meiteņu balsīm, darina maģisku mūziku, kas ir bauda ausīm un ļaus aizmirsties no ikdienas rūpēm.

Meitenes satikušās nejauši, bet ar vēlmi dalīties savām mūzikas sajūtām. Tas nozīmē sešas dažādas sajūtas savītas vienā skaistā kopumā.

Nosaukums "Sus Dungo" radies dabiskā ceļā. "Sus" ir  grupas dalībnieces Diānas pirmās ģitāras vārds un nu viņas pašas mīļvārdiņš. Un "Dungo" ir viens no skaistajiem veidiem, kā izpaust mūziku - dungojot. "Es vienmēr esmu bijusi aizkustināta par šādu skaņas izpaušanas veidu, kas iziet cauri visam ķermenim. Šādas skaņas iespējams dzirdēt zem ūdens, un dungošana ir viena no zīmēm, kas liecina, ka cilvēks ir laimīgs un spēj justies brīvi," saka Diāna, grupas dalībniece.

Grupā muzicē sešas meitenes: Diāna Sus, Anneli Arro, Marika Arro, Marta Trofimova, Elizabete Balčus un Liene Grosa. Visas spēlē kādu mūzikas instrumentu.

Maģiskās sajūtas 6.maijā no plkst.21:00 Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā, Valmierā. Pie ieejas apmeklētāji varēs saņemt pasākuma plānu, jo aktivitātes norisināsies vairākās vietās un dažādos laikos. Jau pavisam drīz ieejas biļetes būs iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā. Tās varēs iegādāties arī pasākuma dienā uz vietas, taču tās būs dārgākas.

Informāciju sagatavoja:

Vidzemes Olimpiskais centrs

Skatīt vairāk
 

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad būs veltīts ģimenēm un bērniem

  4. augustā (2017) 
Valmieras vasaras teātra festivāls šogad notiks no 4. līdz 6. augustam un būs veltīts ģimenēm un bērniem. Lai gan sākotnēji festivālu bija iecerēts rīkot reizi divos gados, lielās atsaucības dēļ šogad nolemts radīt festivāla "mazo brāli” – teātra mākslas svētkus ģimenēm...

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad notiks no 4. līdz 6. augustam un būs veltīts ģimenēm un bērniem. Lai gan sākotnēji festivālu bija iecerēts rīkot reizi divos gados, lielās atsaucības dēļ šogad nolemts radīt festivāla "mazo brāli” – teātra mākslas svētkus ģimenēm un bērniem. Daļu no festivālā tapušajiem darbiem plānots iekļaut 2018. gada programmā, kas būs veltīta un tiks rīkota Latvijas simtgades svinību ietvaros.

Trīs dienu laikā Valmieras pilsēta pārvērtīsies par bērniem draudzīgāko vietu Latvijā – programmas pamatā būs 8 izrādes, no tām septiņi jaundarbi, kas tiks radīti speciāli festivālam un izrādīti dažādās vietās pilsētvidē. Kopumā skatītājiem tiks piedāvāti 40 dažādi notikumi, izrāžu programmu papildinās ģimenes filmu vakari sadarbībā ar Rīgas Starptautisko kino festivālu (Riga IFF), būs arī sētas spēļu čempionāts, radošās meistardarbnīcas, gastronomiskie piedzīvojumi, kā arī profesionāļu un pašu bērnu diskusijas par viņiem veltīto izrāžu saturu, kvalitāti un pieejamību Latvijā.  

           

Festivāla mākslinieku vidū arī šogad būs nozares profesionāļi, kas jau iepriekš sevi pierādījuši, veidojot izrādes bērniem un jauniešiem – Kārlis Krūmiņš, Inga Tropa, Kristīne Brīniņa, Paula Pļavniece, Elmārs Seņkovs un vēl citi. Programmu nu jau tradicionāli papildinās arī viesi no Igaunijas – "Sõltumatu Tantsu Lava”, kas izrādi veidos kopā ar Latvijas teātra profesionāļiem.

Valmieras vasaras teātra festivāls 2016. gadā notika pirmo reizi, Valmieras teātrim sadarbojoties ar Valmieras pilsētas pašvaldību. Trīs dienās vairāk nekā 5000 apmeklētāju noskatījās 20 notikumu – teātra izrādes, kino un koncertus – dažādās vietās pilsētvidē Valmierā un Valmiermuižā. Festivāls tika atzinīgi novērtēts gan profesionāļu, gan skatītāju vidū, tas saņēmis arī Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvu "Kilograms kultūras 2016” kategorijā "Gada pārsteigums”.

Informāciju sagatavoja:

Lija Ozoliņa,

Valmieras vasaras teātra festivāls

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centra rudens koncertsezonu atklās akustisko ģitāru trio „AG 3'o”

  21. septembrī (2017) 
21. septembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centra rudens koncertsezonu atklās akustisko ģitāristu trio  „AG 3'o” koncerts.  Koncertprogrammā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš. Iedvesmojoties...

21. septembrī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centra rudens koncertsezonu atklās akustisko ģitāristu trio  „AG 3'o” koncerts.  Koncertprogrammā apvienojušies Latvijā pazīstamākie un izcilākie ģitāristi - Aivars Hermanis, Kaspars Zemītis un Mārcis Auziņš.

Iedvesmojoties no pasaules slaveno ģitāras virtuozu Al Di Meola, John McLaughlin and Paco De Lucia, sākotnēji - 2011. gadā - mūziķi izveidoja apvienību - akustisko ģitāru trio, ar mērķi 2011. gada vasarā piedalīties Siguldas džeza festivālā. Tā aizsākās profesionālo un izcilo ģitāristu - Aivara Hermaņa, Kaspara Zemīša un Mārča Auziņa radošā sadarbība.


Akustisko ģitāru trio „ AG 3'o” programmā ģitāristu trio atskaņo pasaulē populāru autoru, kā arī pašu kompozīcijas mūziķu aranžējumos. Koncertā Valmieras Kultūras centrā izskanēs flamenko stila skaņdarbi, mūzika Latīņamerikas ritmos un džeza manierē, kā arī ģitāristu radītas kompozīcijas. Lai arī „AG 3’o” dalībnieki katrs individuāli ir pieprasīti studiju un koncertu mākslinieki un regulāri piedalās un muzicē daudzos klausītājiem zināmos muzikālos projektos, trio radis unikālu iespēju apvienoties kopējā muzicēšanas priekā sev un klausītājiem.

 

Aivars Hermanis absolvējis Emila Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolu klasiskās ģitāras, tautas instrumentu orķestra diriģenta un mūzikas pedagoga specialitātē. Viņš bijis ģitārists grupās „Suvenīrs", „Tip-Top", „Modo", „Opus", „Remix", kā arī maestro Raimonda Paula ansamblī, Latvijas Valsts Televīzijas un Radio orķestrī, G. Rozenberga bigbendā, „Stabu ielas džess" orķestrī, kā arī Laimas Vaikules grupā.

 

Kaspars Zemītis ieguvis bakalaura un maģistra grādu klasiskajā ģitārspēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. K. Zemītis šobrīd  ir atzīts ģitārspēles pedagogs, kā arī daudzpusīgs un pieprasīts mūziķis, kas muzicē dažādos žanros un sastāvos. Viņš spēlējis pavadījumu tādiem dziedātājiem kā Lindai Leen, Intaram Busulim un Renāram Kauperam, kā arī uzstājies kopā ar Latvijas Radio kori un Latvijas Valsts Akadēmisko kori.

 

Mārcis Auziņš absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu. Viņš spēlē ģitāru Daumanta Kalniņa kvintetā, grupā „Zodiac”, kā arī regulāri sadarbojas ar maestro Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Kārli Lāci, Laimu Vaikuli, Intaru Busuli un citiem latviešu mūziķiem.

 

Ieejas maksa: EUR 7 – EUR 15. Ar Valmieras Kultūras karti 15% atlaide no biļetes cenas. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs vai elektroniski www.bilesuparadize.lv. Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs.

Skatīt vairāk