A A A

Pasākumi

 

Valmieras Viestura vidusskolā norisināsies telpu orientēšanās

  24. februārī (2018) 
24.februārī no plkst.11.30 Valmieras Viestura vidusskolā norisināsies telpu orientēšanās. Aicināts piedalīties ikviens interesents. Programma: Plkst.11:30 reģistrācija sacensību centrā 12:00 – 14:00 dalībnieku starti brīvi izvēlētā starta laikā 14:30 tiek slēgts finišs 14:45...

24.februārī no plkst.11.30 Valmieras Viestura vidusskolā norisināsies telpu orientēšanās. Aicināts piedalīties ikviens interesents.

Programma:

 • Plkst.11:30 reģistrācija sacensību centrā
 • 12:00 – 14:00 dalībnieku starti brīvi izvēlētā starta laikā
 • 14:30 tiek slēgts finišs
 • 14:45 apbalvošana 

Pieteikšanās līdz 20.februārim šeit.

Distance jāveic kartē norādītajā kārtībā. Starts ir apzīmēts ar trijstūri, kontrolpunkti ir kā aplīši, un finišs ir dubults aplītis. Katram kontrolpunktam ir viņa kārtas numurs distancē. Katrā kontrolpunktā atrodas stacija, kurā jāatzīmējas ar piešķirto SportIdent čipu, sagaidot skaņas signālu. 

Sacensību nolikums lasāms šeit.

Skatīt vairāk
 

Tikšanās ar filmas “Paradīze 89” režisori Madaru Dišleri

  24. februārī (2018) 
No 23.februāra Kino “Gaisma” / 3D Cinema aicina noskatīties režisores Madaras Dišleres jauno ģimenes spēlfilmu “Paradīze 89”, kas tapusi kā viena no Latvijas simtgades filmām. Savukārt 24.februārī pēc seansa, kas notiks plkst.17.00, kinoteātrī norisināsies tikšanās...

No 23.februāra Kino “Gaisma” / 3D Cinema aicina noskatīties režisores Madaras Dišleres jauno ģimenes spēlfilmu “Paradīze 89”, kas tapusi kā viena no Latvijas simtgades filmām. Savukārt 24.februārī pēc seansa, kas notiks plkst.17.00, kinoteātrī norisināsies tikšanās ar filmas režisori Madaru Dišleri un filmas galvenajiem varoņiem. Filmas scenārijs tapis, balstoties uz režisores bērnības atmiņām, un tās mērķis ir raisīt atmiņas 80.gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi. 

Filmas "Paradīze 89" galveno lomu atveidotāji ir bērni, kuru meklējumi notika visā Latvijā. Pēc atkārtotām aktieru foto un videoprovēm galvenajām lomām no 1000 pretendentēm tika izvēlētas četras 7 līdz 12 gadus vecas meitenes: Magda Lote Auziņa, Līva Ločmele, Marta Ģertrūde Auzāne un Evelīna Ozola. Epizodiskās lomās filmā būs redzami vairāki Latvijā pazīstami aktieri: Guna Zariņa, Gatis Gāga, Nauris Puntulis, Inga Apine, Kaspars Gods un Ģirts Rāviņš.
 
Rīdzinieces Paula un Laurēns vasaras brīvlaikā ierodas pie māsīcām Maijas un Lindas, kuras dzīvo idilliskā mazpilsētā. Pieaugušo nepieskatītā četru meiteņu komanda bauda brīvību, iztēlojoties, kā ir būt pieaugušām. Paulai pēc telefona sarunas ar savu māti rodas sajūta, ka arī viņas vecāki šķiras, viņa ir apjukusi. Spriedzi kāpina televīzijas ziņas par satraucošiem notikumiem, un meiteņu attiecības kļūst saspīlētas. Paulā aug kareivīgums, un viņa nolemj rīkoties, cerot, ja Latvija atgūs brīvību, jaunā situācija izvērsīsies par labu visiem – māsīcu māte Ieva atgriezīsies pie savām meitām, nejaušam paziņam, lietuvietim Jonasam nebūs jāslēpjas no iesaukuma Padomju Savienības armijā un viņa ar Laurēnu tiks mājās un saglābs brūkošo ģimeni. Televīzija sludina ārkārtas stāvokli valstī. Ar cerību Paula viena dodas uz “Baltijas ceļu”.
 
Šīs filmas vajadzībām ceļa posmā no Cēsīm uz Valmieru norisinājās leģendārā Baltijas ceļa rekonstrukcija, kā arī tika rekonstruēta Latvijas Tautas frontes priekšsēdētāja Daiņa Īvāna vēsturiskā “Baltijas ceļa” laika radio runa.
 
Informācija par seansu laikiem - www.3dcinema.lv, tālr. nr.: 64222641.
 
Informāciju sagatavoja:
Kino “Gaisma”/3D Cinema
Skatīt vairāk
 

Notiks “Valdeko ziemas karnevāls”

  25. februārī (2018) 
Svētdien, 25.februārī, pie DUS “Valdeko” un atpūtas parka “Avoti” jau trešo gadu pēc kārtas būs iespēja pārvērsties par ezi, vilku, lapsu, feju vai citu tēlu, jo plkst. 12.00 notiks “Valdeko ziemas karnevāls” - pasākums ar masku parādi un atrakcijām visai ģimenei,...

Svētdien, 25.februārī, pie DUS “Valdeko” un atpūtas parka “Avoti” jau trešo gadu pēc kārtas būs iespēja pārvērsties par ezi, vilku, lapsu, feju vai citu tēlu, jo plkst. 12.00 notiks “Valdeko ziemas karnevāls” - pasākums ar masku parādi un atrakcijām visai ģimenei, informē organizatori - biedrība “Esi aktīvs ziemā un vasarā”.

“Tradīcijas ir jāveido un jākopj! Ar prieku jau trešo gadu organizējam un atbalstam Valdeko ziemas karnevālu, kas ir krāsains pasākumus ar aktivitātēm visai ģimenei.” stāsta DUS Valdeko vadītājs Jānis Matisons jr..

Svētdien plkst.12.00 paredzēta apmeklētāju pulcēšanās un pasākuma atklāšana. Turpinājumā sekos masku parāde, kurā dalībnieki tiks aicināti demonstrēt savas radītās maskas un sagatavotos tērpus. Parādi vēros labvēlīgi noskaņota žūrija, lai noteiktu oriģinālākos veikumus un noteiktu uzvarētājus dažādās kategorijās: bērnu, pieaugušo un ģimeņu – krāsainākie un oriģinālākie tēli.

Kad maskas un tērpi būs atrādīti, apmeklētāji tiks aicināti piedalīties foto-orientēšanās spēlē, dažādās atrakcijās visai ģimenei, kas notiks DUS “Valdeko” un atpūtas kompleksa “Avoti” teritorijā.

Karnevāls noslēgsies plkst. 14.00 ar izlozi, kurā iespēja iegūt gardas atbalstītāju sagatavotas balvas būs visiem, kuri būs piedalījušies pasākuma aktivitātēs.  Protams, tiks apbalvoti arī karnevāla košākie un oriģinālākie tēli. Gadījumā, ja būs ziemai netipiski laikapstākļi pasākums notiks BMX muzeja telpās atpūtas parkā “Avoti”.

Organizatori būs sarūpējuši ugunskuru, jautru mūziku un pārsteiguma balvas no pasākuma atbalstītājiem DUS “Valdeko”, atpūtas parka “Avoti”, “Cido”, “Laima”, “Ādažu čipsi”, “Selga”, “Unilever”, būvmateriālu veikala “BŪVE” un būvuzņēmuma “SCO Centrs”.

Pasākums apmeklētājiem tiek piedāvāts bez maksas.  Tiek gaidīti visi interesenti, kuri nedēļas nogali vēlas pavadīt radoši un aktīvi.

Informāciju sagatavoja:
Kristaps Matisons
www.facebook.com/ValdekoLV
www.valdeko.lv
 
Skatīt vairāk
 

Valmieras 1. Līgas komanda sezonu noslēgs mājās

  25. februārī (2018) 
25. februārī, svētdien, “Valmieras HK/BSS/ViA” hokejisti aizvadīs 2017./18. gada sezonas pēdējo spēli, mājas hallē uzņemot HK “Zemgale/JLSS” komandu. Spēles sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā pulksten 14:05. Šī būs abu komandu otrā tikšanās reize sezonā. Pērnā...

25. februārī, svētdien, “Valmieras HK/BSS/ViA” hokejisti aizvadīs 2017./18. gada sezonas pēdējo spēli, mājas hallē uzņemot HK “Zemgale/JLSS” komandu. Spēles sākums Vidzemes Olimpiskajā centrā pulksten 14:05.

Šī būs abu komandu otrā tikšanās reize sezonā. Pērnā gada nogalē, kad valmierieši devās uz Zemgales komandas mājas halli, sīvā cīņā pārāka izrādījās Valmieras komanda, kas svinēja uzvaru ar 3:2.

Jāatzīmē, ka šī spēle īpaša būs “Valmieras HK/BSS/ViA” aizsargam Krišjānim Reinfeldam, kas hokeja pamatus ieguva tieši Jelgavā, un līdz 16 gadiem pārstāvēja tieši šo klubu. Par gaidāmo spēli Krišjānis saka: “Cīņa būs sīva, pretinieku spēlētāji ir labi. Ceram, ka skatītāji ieradīsies, lai mūs atbalstītu.”

Arī pretiniekiem šī būs sezonas noslēdzošā spēle. Pirms tās viņi turnīra tabulā ar 12 gūtiem punktiem ieņem 8., priekšpēdējo, vietu, savukārt valmierieši ar 16 punktiem ieņem 6. vietu, kas nozīmē, ka izslēgšanas spēlēs šogad iekļūt nav izdevies abām no komandām.

Nāc un atbalsti savējos sezonas noslēgumā. Spēlētājiem skatītāju atbalsts ir īpaši svarīgs cīņā par uzvaru!

Sagatavoja: Edīte Mežciema

Skatīt vairāk
 

VALMIERA GLASS VIA aizvadīs pēdējo spēli pirms izslēgšanas spēlēm

  25. februārī (2018) 
Svētdien, 25. februārī, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” savā laukumā, Vidzemes Olimpiskajā centrā, ar spēli pret FK “Raba” noslēgs 2017./18. gada Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) “Optibet” Virslīgas regulāro sezonu. Spēles sākums pulksten 17:00. Kamēr gaidāmā...

Svētdien, 25. februārī, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” savā laukumā, Vidzemes Olimpiskajā centrā, ar spēli pret FK “Raba” noslēgs 2017./18. gada Latvijas Telpu futbola asociācijas (LTFA) “Optibet” Virslīgas regulāro sezonu. Spēles sākums pulksten 17:00.

Kamēr gaidāmā spēle vēl var izšķirt FK “Raba” pozīciju, jau pirms tās ir zināms, ka “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sezonu noslēgs kopvērtējuma septītajā jeb priekšpēdējā vietā, jo tā nevar panākt priekšā esošo “New Project Tente” vienību, kas ir priekšā par desmit punktiem, kā arī nevar būt aiz SK “Monarhs”, kas šobrīd no valmieriešiem atpaliek par pieciem punktiem.

Savukārt to, kas stāsies pretī izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, varēs uzzināt tikai tad, kad būs noslēdzies pēdējais LTFA "Optibet" Virslīgas spēļu aplis. Lai arī čempionāta kopvērtējuma pirmajā vietā bez pārsteigumiem atrodas FK “Nikars”, notiek sīva cīņa par kopvērtējuma otro pozīciju starp FK “Beitar” un TFK “Rēzekne” vienībām. Šobrīd par vienu punktu priekšā atrodas FK “Beitar” vienība, taču jāatzīmē, ka abas konkurentes tieši savā starpā noskaidros to, kura no abām komandām stāsies pretī “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” telpu futbolistiem.

Regulārās sezonas pēdējā spēlē, iespējams, noskaidrosies arī tas, kurš būs labākais vārtu guvējs šajā sezonā, jo šobrīd ar četriem vārtu guvumiem līderi ir Valdis Veinbergs un Kaspars Bacis, kuriem ar trīs realizētiem sitieniem seko Alvis Jaunzems.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks leļļu izrāde „Sarkangalvīte un Vilks”

  27. februārī (2018) 
2018. gada 27. februārī plkst.10.00 Valmieras Kultūras centrā notiks leļļu izrāde „Sarkangalvīte un Vilks”. Leļļu izrādes galvenā varone Sarkangalvīte nav parasta meitene. Viņa prot karatē, dzied un mācās svešvalodas. Mežā Sarkangalvītei ir daudz draugu, par kuriem viņa rūpējas...
2018. gada 27. februārī plkst.10.00 Valmieras Kultūras centrā notiks leļļu izrāde „Sarkangalvīte un Vilks”. Leļļu izrādes galvenā varone Sarkangalvīte nav parasta meitene. Viņa prot karatē, dzied un mācās svešvalodas. Mežā Sarkangalvītei ir daudz draugu, par kuriem viņa rūpējas un kurus aizstāv. Bet kāpēc ceļš pie vecmāmiņas izrādās tik noslēpumu pilns? Un no kā tad mežā visi īsti baidās? To uzzināsiet jaunajā leļļu izrādē “Sarkangalvīte un Vilks”.

Lelles veidojuši animācijas studijas "Avārijas Brigāde" mākslinieki. Izrādes režisors ir Armands Ekštets, TV seriāla "Sirdsmīļā Monika" un humora raidījuma "Anekdošu šovs" režisors.

 

Muzikālā izrāde paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem. Izrādes ilgums: 45 minūtes.

 

Ieejas maksa: EUR 3. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē". Grupām lūgums pieteikt biļetes iepriekš, zvanot uz Valmieras Kultūras centra kasi pa tālruni 64207207. Pedagogiem, kuri pavada audzēkņu grupu, ieeja bez maksas.

 

Skatīt vairāk
 

Notiks seminārs par mārketinga plānošanu uzņēmumā

  27. februārī (2018) 
Šī gada 27.februārī plkst.13.00-16.30 notiks Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes nodaļas organizēts praktisks seminārs "Mārketinga iespēju izmantošana mazajos un vidējos uzņēmumos".   Seminārs notiks Valmieras integrētās bibliotēkas 2.stāva zālē (217.telpa)...

Šī gada 27.februārī plkst.13.00-16.30 notiks Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes nodaļas organizēts praktisks seminārs "Mārketinga iespēju izmantošana mazajos un vidējos uzņēmumos".

 

Seminārs notiks Valmieras integrētās bibliotēkas 2.stāva zālē (217.telpa) Cēsu ielā 4 Valmierā.

Semināra tēmas:

 • Maza budžeta mārketinga kampaņu organizēšana;
 • Produktu pievienotās vērtības celšana ar mārketinga palīdzību;
 • Mārketinga principu iekļaušana uzņēmumu ikdienas darbā

Seminārā aicināti piedalīties nelielu uzņēmumu īpašnieki vadītāji un vadošie speciālisti bez profesionālas mārketinga izglītības.

Reģistrēšanās semināram līdz 21.februārim šeit.

Dalības maksa:

 • LTRK biedriem: 10.00 EUR + PVN/ par personu;
 • uzņēmumiem, kas nav LTRK biedri: 18.00 EUR + PVN/par personu.

 

PLAŠĀKA INFORMĀCIJA

Skatīt vairāk
 

Notiks Notāru dienas

  27. februārī (2018) 
27. un 28.februārī jau 13.reizi visā Latvjiā norisināsies Notāru dienas. To laikā ikvienam interesentam ir iespēja apmeklēt notāra bezmaksas konsultāciju un iegūt atbildes uz sev interesējošajiem juridiskiem jautājumiem. Šogad Notāru dienās īpaša uzmanība tiks pievērsta gan sabiedrības...

27. un 28.februārī jau 13.reizi visā Latvjiā norisināsies Notāru dienas. To laikā ikvienam interesentam ir iespēja apmeklēt notāra bezmaksas konsultāciju un iegūt atbildes uz sev interesējošajiem juridiskiem jautājumiem. Šogad Notāru dienās īpaša uzmanība tiks pievērsta gan sabiedrības informēšanai par to, kā sevi pasargāt no krāpniekiem, gan arī tam, kā nekļūt par upuri iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Zvērinātu notāru pieredze rāda, ka mūsdienās noziegumu forma un saturs mainās. Ja pirms 10–15 gadiem mēs itin droši varējām runāt par to, ka visbiežāk par krāpnieku upuriem kļūst seniori un vientuļi cilvēki, kuriem ar juridiskām shēmām izkrāpa īpašumus vai finanšu līdzekļus, tad šodien situācija ir kardināli mainījusies. Neviens vairs nav pasargāts un var kļūt par upuri, tādēļ ikvienam no mums ir jābūt sevišķi uzmanīgam.

Šā gada notāru dienas ir īpašas arī tāpēc, ka drīzumā tiks atklāts notāru digitālais portāls. “Par šo jauninājumu esam īpaši gandarīti. Turpmāk ikvienam notāra pakalpojumi būs pieejami arī attālināti; arī tiem Latvijas valstspiederīgajiem, kuri dažādu iemeslu dēļ atrodas ārpus Latvijas,” norāda Jānis Skrastiņš, Latvijas Zvērinātu notāru padomes (LZNP) priekšsēdētājs.

Bezmaksas notāru kosultācijas notiks 27. un 28. februārī no plkst. 10.00 līdz16.00 notāru birojos klātienē. Turklāt uzdot jautājumus notāram varēs arī attālināti, izmantojot Skype (lietotājvārds: Notaru dienas).

Foto: https://www.pexels.com

Informāciju sagatavoja:

Vija Piziča,

LNZP rīkotājdirektore

Skatīt vairāk
 

Valmieras teātris ar komēdiju “Nepabeigtās kāzas” viesosies Rīgas Krievu teātrī

  2. martā (2018) 
Piektdien, 2.martā, plkst.19.00 Valmieras teātris ar komēdiju “Nepabeigtās kāzas” (rež. Varis Brasla) viesosies Rīgas Krievu teātrī.    Par cilvēku krāpšanu policija aizturējusi divus pilsoņus, kuri uzdevās par neesošas firmas darbiniekiem. Krāpnieki slēdza fiktīvus...

Piektdien, 2.martā, plkst.19.00 Valmieras teātris ar komēdiju “Nepabeigtās kāzas” (rež. Varis Brasla) viesosies Rīgas Krievu teātrī.   

Par cilvēku krāpšanu policija aizturējusi divus pilsoņus, kuri uzdevās par neesošas firmas darbiniekiem. Krāpnieki slēdza fiktīvus līgumus par skaitītāju uzstādīšanu, saņēma naudu avansā un nozuda. Izrāde jāskatās ļoti uzmanīgi, varbūt bez profesora Kronīša ģimenes arī jūs esat apkrāpto vidū!

Režisors Varis Brasla par iestudējumu: “Šī nav pirmā reize, kad strādāju ar izcilo kinoscenāristu, kāds viņš ir pirmām kārtām, un dramaturgu Alvi Lapiņu. Man viņa smeķīgais humors vienmēr ir bijis sirdij tuvs. Izrādē nerisināsim globālas pasaules problēmas – vaimonoloģija man ir apnikusi, labāk paskatīsimies, kas notiek mums deguna priekšā vienas ģimenes ietvaros. Tas ir daudz interesantāk.”

Iestudējuma radošajā komandā arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Jurate Silakaktiņa, komponists Emīls Zilberts, video mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis un gaismu mākslinieks Māris Salmanis.

Izrādē piedalās: Januss Johansons, Vizma Kalme, Regīna Devīte, Ģirts Rāviņš, Arnolds Osis, Ilze Pukinska, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Krišjānis Salmiņš, Uldis Sniķers, Baiba Valante un Elīna Dambe vai Madara Bore. 

Biļetes var iegādāties Rīgas Krievu teātra kasē, “Biļešu serviss” kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Skatīt vairāk
 

Atklās izstādi “Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei"

  2. martā (2018) 
No 2.marta interesenti aicināti apmeklēt Valmieras muzeja Izstāžu namu, lai apskatītu Latvijas Dabas muzeja izstādi “Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei". Tā tapusi, gatavojoties Latvijas simtgadei, iepazīstinot ar dabas un klimata pārmaiņām, kas notikušas tagadējā Latvijas...

No 2.marta interesenti aicināti apmeklēt Valmieras muzeja Izstāžu namu, lai apskatītu Latvijas Dabas muzeja izstādi “Latvijas dabas bagātības. No koraļļa līdz virpainītei". Tā tapusi, gatavojoties Latvijas simtgadei, iepazīstinot ar dabas un klimata pārmaiņām, kas notikušas tagadējā Latvijas teritorijā pirms vairāk nekā 400 miljoniem gadu līdz mūsdienām.

Latvijas dabu laika gaitā ir veidojuši dažādi ģeoloģiskie procesi, klimata pārmaiņas un cilvēku darbība. Izstādē interaktīvā veidā stāstīts par dabas attīstības vēsturi, atklāts, kad un kā šajā teritorijā ir ienākušas un izzudušas dažādas augu, dzīvnieku un sēņu sugas, kuras no tām šobrīd uzskatāmas par īpašu Latvijas dabas bagātību, kā arī skaidrots, vai augu un dzīvnieku sugām Latvijā iedzīvoties ir palīdzējuši cilvēki.

Izstādē apkopota informācija gan par laikiem, kad Latvijas teritorija bija klāta ar seno jūru ūdeņiem, kuros dzīvoja koraļļi, gan mūsdienām, kad joprojām zinātnieki katru gadu atklāj jaunas sugas, piemēram, virpainīti, kas 2016.gada rudenī tika atrasta pašā Rīgas centrā.

Aicinām gan dabas draugus, gan tos, kurus interesē, kādas izmaiņas apkārtējā vidē veicinājusi cilvēku rīcība. Jaunākajiem apmeklētājiem sarežģīto tēmu palīdzēs izprast animācijas filma “Laika vilciens”, savukārt pieaugušo auditorijai piedāvās noskatīties 20 minūšu garu dokumentālo filmu par Latvijas dabas bagātībām.

Ekspozīcija tapusi projekta “Ceļojošā izstāde “Latvijas dabas bagātības”" laikā un tiek īstenota ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu. Projektu realizē Dabas muzeja atbalsta biedrība sadarbībā ar Latvijas Dabas muzeju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Izstāde Valmieras muzejā būs apskatāma līdz 31.martam.

Skatīt vairāk
 

Atklās personālizstādi “Būs jārunā”

  2. martā (2018) 
Valmieras muzeja Izstāžu namā no 2.marta būs skatāma Sandras Krastiņas personālizstāde “Būs jārunā”. Izstādē apvienotas pēdējo trīs gadu laikā tapušas gleznas. Viena tēma ierosina nākamo, un tādējādi jaunā tēma patiesībā “dīgusi” un “nobriedusi” jau...

Valmieras muzeja Izstāžu namā no 2.marta būs skatāma Sandras Krastiņas personālizstāde “Būs jārunā”.

Izstādē apvienotas pēdējo trīs gadu laikā tapušas gleznas. Viena tēma ierosina nākamo, un tādējādi jaunā tēma patiesībā “dīgusi” un “nobriedusi” jau iepriekšējās izstādes laikā.

“Izstādē “Būs jārunā” būs skatāmas gleznas, kas bijušas piederīgas personālizstāžu “Vīrs. Un vārds.”, “Civilisti”, “#dienasvaronis" tematiskajam lokam. Šoreiz mani interesē, kā gleznojumi no vairākām izstādēm, kurās vienojošā stāstījuma ass ir indivīda vietas un sociālo lomu meklējumi dzīves piedāvātajos spēles noteikumos, savstarpēji mijiedarbojas un papildina cits citu vai, iespējams, uzņem vēl kāda rakursa pavedienu. Manis izvēlētais izteiksmes līdzeklis ir glezniecība. Tā spēj notvert laiku. Audekla, krāsu materialitātes pretestība un gleznotāja nepastarpinātā žesta mijiedarbība ir sazobe, kuras rezultātā top nosacīta vides kapsula, kur gaistošajai šodienai pārtapt un saglabāties ilgstošajā tagadnē,” stāsta māksliniece Sandra Krastiņa.

Pazīstamā gleznotāja Sandra Krastiņa savu radošo izpausmju un mākslinieciskā rokraksta ziņā ir daudzpusīga personība. Māksliniece priekšplānā izvirza tēmu, kas viņai ir bijusi būtiska kopš radošās darbības uzsākšanas – indivīda un notikumu attiecības. Kā cilvēks pozicionējas dažādās vēsturiskās, politiskās un kultūras situācijās, kā izjūt sevi apdzīvotā vidē un norisēs? Tematiskus jautājumus autore risina mākslinieciski tehniskā līmenī, lai glezniecībā notvertu fragmentētu, tomēr dinamiski virzītu laika un izjūtu kustību. Sandra Krastiņa glezniecības un mākslas uzdevumu saskata spējā formulēt tēlus, kas izsaka plašu laikmeta kontekstu, nepazaudējot saikni ar noteiktu vietas mentalitāti. 

Sandra Krastiņa (1957) mācījusies Latvijas Mākslas akadēmijas Monumentālās glezniecības nodaļā (1976-1982) profesora Eduarda Kalniņa meistardarbnīcā (1982-1986). Bijusi pedagogs Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā. Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izveidotāja un vadītāja (2001–2006), apgāda “Neputns” žurnāla “Dizaina Studija” galvenā redaktore (2006-2012). Darbojusies arī grafikā un animācijā, veidojusi dizainu Latvijas Bankas kolekciju monētām.

Izstādēs piedalās kopš 1980.gada. Regulāri rīko personālizstādes Rīgā, citviet Latvijā, arī ārvalstīs. Autores darbi glabājas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (Rīga), Ludviga muzejā Ķelnē (Vācija), Valsts Tretjakova mākslas galerijas Maskavā (Krievija) krājumā, kā arī daudzās citās muzeju un privātās kolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Izstāde būs skatāma līdz 31.martam.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks grupas "Līvi" akustiskais koncerts "Bez štepseļiem"

  3. martā (2018) 
Martā Latvijā sāksies grupas “Līvi” akustisko koncertu sērija. Tā sekos pagājušā gada nogalē notikušajam koncertierakstam “Bez štepseļiem”, kas marta sākumā nonāks pie klausītājiem. Grupas "Līvi" koncerts Valmieras Kultūras centrā notiks 3. martā plkst.19.00. ...

Martā Latvijā sāksies grupas “Līvi” akustisko koncertu sērija. Tā sekos pagājušā gada nogalē notikušajam koncertierakstam “Bez štepseļiem”, kas marta sākumā nonāks pie klausītājiem. Grupas "Līvi" koncerts Valmieras Kultūras centrā notiks 3. martā plkst.19.00.

“Līvi” turpina dzīvot ar savu leģendāro vārdu, apstiprina mūziķis Ainars Virga. Kopš koncertieraksta Jānis Buķelis jeb Buks nu ir kļuvis par pastāvīgu grupas daļu un pārliecinošu vokālistu. Grupā  “Līvi” turpina spēlēt Guntars Mucenieks (taustiņi), kā arī Henrijs Mucenieks (ģitāra). Akustiskajā programmā piedalās arī Edgars Silacērps (basģitāra), Māris Zīlmanis (bungas), Aleksejs Balinskis jeb Alex (pūšaminstrumenti, perkusijas), Dzintars Beitāns (vijole) un stīgu kvartets. Šis sastāvs arī atklāj, ka “Līvu” gars un muzikālā kvalitāte tiek nodota no paaudzes paaudzē.

Liepājā pērn veiktais akustiskais koncertieraksts ir pierādījis, ka leģenda turpinās. Muzikantiem ir jāspēlē, un to viņi dara. Tas apliecina Ainara Virgas teikto, ka grupas dzīvē sācies jauns posms.

“Bez štepseļiem” nav ierastā “Līvu” smaguma, taču klāt nākušas jaunas un īpašas nianses, kas arī zināmās dziesmas ļauj sadzirdēt citādāk un no jauna.

“”Līvu” fani nebūs vīlušies, klausoties šo albumu un apmeklējot koncertus,” apstiprina kompānijas “Mikrofona ieraksti” pārstāvis Guntars Račs. “Līvi” ir dzīvi.
Koncerti notiks Valmierā, Jelgavā, Talsos, Valkā, Kuldīgā,Ventspilī, Rīgā,Krustpilī, Liepājā.

 

Biļetes iepriekšpārdošanā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/performances/performance/15106

Skatīt vairāk
 

Vidzemes čempionātā hokejā notiks Zvaigžņu spēles

  3. martā (2018) 
3.martā no plkst.15:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies Vidzemes čempionāta  hokejā (VČH) 1. un 2.līgas zvaigžņu spēles. Kā pirmie konkursos uz ledus dosies 2.līgas pārstāvji. 1.līgas zvaigžņu spēles sākums paredzēts 18:30. Šobrīd vēl notiek komandu sastāvu noteikšana....

3.martā no plkst.15:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies Vidzemes čempionāta  hokejā (VČH) 1. un 2.līgas zvaigžņu spēles. Kā pirmie konkursos uz ledus dosies 2.līgas pārstāvji. 1.līgas zvaigžņu spēles sākums paredzēts 18:30.

Šobrīd vēl notiek komandu sastāvu noteikšana. VČH organizatori komandu pārstāvjiem ir lūguši līdz 23.02 iesūtīt savas komandas izvēlētus zvaigžņu spēles dalībniekus (1.līgā – 7+1 (vārtsargs), 2.līgā - 5+1 no katras komandas). Šogad balsošanas nebūs - katra komanda to veic patstāvīgi. No komandu iesūtītajiem dalībniekiem VČH organizatori,  sekretariāts un tiesneši pēc vairākiem kritērijiem noteiks starta pieciniekus un zvaigžņu komandas sastāvus katrā līgā.

2.līgas “Balto” komandu veidos spēlētāji no komandām: Biko-Logi, Cēsis, Vilki, Alūksne, Cēsu auto/Stingers.

2.līgas “Melno” komandu veidos spēlētāji no komandām: Skorpions, HK Smiltene’09, Ledus vilki, SCO Centrs un SK Pārgauja komandām.

1.līgas “Balto” komandu veidos spēlētāji no komandām: Woltec, Raunas bruģakmens, HK Buta.

1.līgas “Melno” komandu veidos spēlētāji no komandām: Inflekss, Vijciems, Smiltenes vanagi.

Informāciju sagatavoja:
Lelde Bukovska
+371 28247515

Skatīt vairāk
 

Aicina uz tikšanos ar fitoterapeitu Artūru Tereško

  6. martā (2018) 
6. martā plkst.18.30 aicinām uz tikšanos ar fitoterapeitu Artūru Tereško Valmieras Kultūras centrā. Tikšanās laikā Artūrs Tereško stāstīs par fitoterapijas iespējām un sasniegumiem, par osteopātiju mājas apstākļos, kā arī atbildēs uz klātesošo jautājumiem. Pēdējā...

6. martā plkst.18.30 aicinām uz tikšanos ar fitoterapeitu Artūru Tereško Valmieras Kultūras centrā. Tikšanās laikā Artūrs Tereško stāstīs par fitoterapijas iespējām un sasniegumiem, par osteopātiju mājas apstākļos, kā arī atbildēs uz klātesošo jautājumiem.

Pēdējā laikā arvien vairāk pieaug interese par dažādiem dabiskas izcelsmes preparātiem, bieži minot vārdu fitoterapija. Fitoterapijā izmanto dažādas augu daļas – ziedus, lakstus, mizu, saknes, pumpurus, sulu –, arī sūnas, aļģes un ķērpjus.

 

Artūrs Tereško ir fitoterapeits un uzņēmuma „Dr.Tereško tējas” dibinātājs. Dr. Tereško tējas ir pazīstamas Latvijā kopš 1995. gada, kad ārstu ģimene Artūrs un Baiba Tereško pēc kvalifikācijas celšanas kursiem Maskavas Ārstniecības augu un garšvielu izpētes institūtā nodibināja “Dr. Tereško tējas”. Produktu klāstu laika gaitā papildinājušas ikdienas tējas, ķermeņa un matu kopšanas līdzekļi, vannas saišķīši masāžai, uztura bagātinātāji veselības uzlabošanai.

 

Uzrādot Valmieras kultūras karti, pasākuma apmeklējums ir bez maksas. Ar vienu karti pasākumu var apmeklēt 2 personas. Interesentiem, kuri vēlas apmeklēt pasākumu, bet kuriem vēl nav Valmieras kultūras kartes, ieejas maksa ir EUR 3.  Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzē”.

 

Lai veicinātu kultūras pasākumu apmeklētību un akcentētu Valmieru kā pilsētu ar daudzveidīgu un kvalitatīvu kultūras piedāvājumu, Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valmieras pilsētas un tuvākās apkārtnes kultūras iestādēm 2012.gadā izveidoja unikālu kultūras produktu „Valmieras kultūras karte”. Kultūras kartes īpašnieku priekšrocība ir gan iespēja iegādāties biļetes uz pasākumiem izdevīgāk, gan arī apmeklēt īpašos pasākumus – tikšanās ar radošām personībām. Līdz šim izsniegtas 902 personalizētas Valmieras kultūras kartes.

 

 

Skatīt vairāk
 

Valmierā skanēs Aijas Andrejevas koncerts "Mēs pārejam uz Tu"

  9. martā (2018) 
9.martā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs Aijas Andrejevas jaunā albuma "Mēs pārejam uz Tu" prezentācijas koncerts, kurā tiks izdzīvotas un izspēlētas dziesmas gan no jaunā albuma, taču arī visu sen iemīļotas dziesmas netiks turētas zem pūra, bet, kā saka Aija, tās iegūs citu krāsu...

9.martā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā skanēs Aijas Andrejevas jaunā albuma "Mēs pārejam uz Tu" prezentācijas koncerts, kurā tiks izdzīvotas un izspēlētas dziesmas gan no jaunā albuma, taču arī visu sen iemīļotas dziesmas netiks turētas zem pūra, bet, kā saka Aija, tās iegūs citu krāsu un skanējumu.

„Jaunais albums „Mēs pārejam uz Tu” ir mans pārdzīvojums un piedzīvojums. Tas ir stāsts par vienu manas dzīves nodaļu, ar kuru gribu dalīties. Tās ir manas pārdomas, pieredze, mani sāpīgie un tumšie brīži, absolūta laime un ekstāze; tā ir mīlestība un ticība; tas ir izaicinājums būt drosmīgai un godīgai attiecībās ar cilvēkiem, un galvenokārt – ar sevi pašu. Tas ir ceļš pie sevis, pie saknēm. Dabisks process, kas notiek ar katru no mums.

Šis albums ir maratons, tā ir garā distance. Lai kā arī vēlējos to izdot, jau sākot no 2015.gada, taču to nācās atlikt par vienu, diviem un beigās – par trim gadiem, jo tāda ir dzīve, kā slavenajā teicienā „Cilvēks domā, Dieviņš dara”. Nupat jau gribas teikt, ka albums ir gatavs, un ar to noslēgsies viens ārkārtīgi būtisks manas dzīves posms; vismaz es to tā izjūtu. Sāksies jauna nodaļa, jau atkal citā kvalitātē, būs cita Aija, bet galvenais: būtībā – tā pati es! Drosmīga, atbildīga, ar dzīvu iekšējo bērnu – mazo huligānu, sievišķīgu un pilnu sirdi mīlestības!

Man viens draugs reiz jautāja: „Aija, ko tu gribi pateikt ar savu mūziku, ko gribi dot cilvēkiem? Lai cik tas varbūt banāli izklausītos, es gribu dalīties mīlestībā. Caur mūziku un būšanu uz skatuves es varu dot mīlestību un vairot to citos. Tas ir mans galvenais uzdevums.”

Jaunā albuma prezentācijas koncertos uz skatuves Aija kāps kopā ar jaunu pavadošo sastāvu: Kaspars Ansons (ģitāra), Jānis Kalniņš (ģitāra), Kaspars Pļavnieks (bungas), Toms Veismanis (basģitāra), Toms Mikāls (taustiņi), Anna Zankovska un Santa Šillere (piebalsis).

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs. Ieejas maksa: EUR 8-15. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzē".

Skatīt vairāk
 

Pirmo reizi uz latviešu teātra skatuves – Semjuela Beketa „Laimīgās dienas”

  9. martā (2018) 
Režisore Inese Pudža Valmieras drāmas teātrī iestudē vienu no Semjuela Beketa slavenās triloģijas viencēlieniem – „Laimīgās dienas”. Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Berta Vilipsone, komponists Mārtiņš Jansons un gaismu mākslinieks Mareks...

Režisore Inese Pudža Valmieras drāmas teātrī iestudē vienu no Semjuela Beketa slavenās triloģijas viencēlieniem – „Laimīgās dienas”. Izrādes radošajā komandā arī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Berta Vilipsone, komponists Mārtiņš Jansons un gaismu mākslinieks Mareks Lužinskis. Galvenajās lomās – Lelde Kalēja un Ingus Kniploks. Pirmizrāde LMT Mansardā notiks 9.martā.

„Laimīgās dienas” iestudējums Valmieras teātrī ir aktrises Leldes Kalējas ilgi lolots sapnis, ko viņai ar vēlējumu “Noteikti iestudēt” pirms vairākiem gadiem atstāja režisors Evalds Hermakila. Par krāšņo ampluā – Vinnijas lomu – Lelde Kalēja saka: “Neskatoties uz to, ka mēs esam iestiguši ikdienas smagajos sīkumos un raizēs, mēs varam un mums ir jāprot priecāties par dzīvi un šo pasauli. Vinnijai ir neizsīkstošs prieks par iespēju elpot, redzēt, dzirdēt un runāt ar cilvēkiem, vienkārši sakot – dzīvot”.

Īru dramaturgs, novelists, dzejnieks un Nobela prēmijas laureāts Semjuels Bekets (1906-1989) pasaules ievērību un apbrīnu guva ar savu ekstravaganto humora izjūtu un pesimismu attiecībā uz cilvēka esamību. Viņa absurdā un traģikomiskā dzīves uztvere nopietni ietekmēja viņa minimālisma stilā ieturētos darbus, padarot tos arvien mistiskākus un noslēpumainākus.

Par viņa prozu un dramaturģiju latviešu profesionālajā teātrī interesi ir izrādījis vien retais – režisori Imants Jaunzems un Juris Rijnieks. Dž.Dž.Džilindžers vēl „Nepanesamā Teātra Arteļa” laikos ar panākumiem iestudēja Beketa populāro romānu „Mollojs”. Režisors Arnis Ozols 1993. gadā Dailes teātrī iestudēja „Gaidot Godo”, bet 1994. gadā lugu – „Beigu spēle” Jaunajā Rīgas teātrī, kuram pie absurda dramaturģijas iestudēšanas Latvijas teātrī ir vislielākie nopelni.

Ar „Laimīgo dienu” iestudējumu Valmieras teātrī režisore Inese Pudža pievienojas šo režisoru pulkam. Par topošo iestudējumu viņa saka: „Katrā absurdā ir sava jēga, kuru ir vērts izdzīvot. Katram tā ir sava un atbildes uz dzīves jautājumiem ir dažādas, kā saka Vinnija lugā: Nu labi, dabas likumi, katram sava daba. Ar to ir tāpat, kā ar visu. Atkarīgs no tā, kāds Tu esi piedzimis.”

Tuvākās izrādes 10., 11. un 20.martā.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks Pavasara balle ar grupu „Rumbas kvartets”

  10. martā (2018) 
10. martā no plkst.21.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Pavasara balle. Par lustīgu noskaņojumu ballē rūpēsies grupa "Rumbas kvartets". Grupa „Rumbas kvartets” izveidota 2013. gadā, kad kopā sanāca četri vīri ar domu uzstāties vienā konkrētā pasākumā. Taču muzicēšana ar šo...

10. martā no plkst.21.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Pavasara balle. Par lustīgu noskaņojumu ballē rūpēsies grupa "Rumbas kvartets".

Grupa „Rumbas kvartets” izveidota 2013. gadā, kad kopā sanāca četri vīri ar domu uzstāties vienā konkrētā pasākumā. Taču muzicēšana ar šo pasākumu tikai uzņēma apgriezienus – četru gadu laikā grupa „Rumbas kvartets” uzstājusies ne vien zaļumballēs un citos saviesīgos pasākumos, bet ieguvuši godalgotas vietas LTV raidījumā „Latvijas sirdsdziesma” un „Latvijas šlāgeraptauja”, un nomināciju  mūzikas gada balvā „Zelta mikrofons". „Rumbas kvarteta” mērķis ir popularizēt dzīvo instrumentu mūziku, kā arī neļaut aizmirst „vecās labās” ziņģes un galda dziesmas. Grupas dalībnieki ir īsti kurzemnieki no Kurzemes pērles Kuldīgas - grupā muzicē Guntis Stucers, Artis Šimpermanis, Rolands Stucers un Kristers Hartmanis.

Ieejas biļete uz balli: EUR 5, savukārt pie galdiņa - EUR 10. Ar Valmieras kultūras karti atlaide 1 EUR atlaide no biļetes cenas. Biļetes pie galdiņiem būs iespējams iegādāties līdz 8. martam. Aicinām līdzi ņemt groziņu! Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv .

Iegādāties biļetes

Skatīt vairāk
 

Valmierā notiks cirka izrāde ar transformeru

  10. martā (2018) 
Nākotne jau ir iestājusies. Tikko kļuva zināms, ka Latviju apmeklēs robots-transformers. Tas notiks 2018. gada martā. No kurienes viņš atnāca, un kas viņš ir, šie jautājumi paliek atklāti. Bet robots ir draudzīgs, viņš ieradās, lai atrastu jaunus draugus. Transformers ir 2,5...
Nākotne jau ir iestājusies. Tikko kļuva zināms, ka Latviju apmeklēs robots-transformers. Tas notiks 2018. gada martā. No kurienes viņš atnāca, un kas viņš ir, šie jautājumi paliek atklāti. Bet robots ir draudzīgs, viņš ieradās, lai atrastu jaunus draugus. Transformers ir 2,5 metrus augsts. Liels šāvējs, LED apgaismojums, skaņas un gaismas speciālie efekti. Tas neatstās nevienu bērnu vienaldzīgu. Ļoti aizraujoši. Ikviens, kas atnāks, varēs iepazīties ar transformeru un uztaisīt piemiņas foto bez maksas.

Turklāt jaunajā programmā jūs redzēsiet gan klasiskus cirka mākslas numurus, gan jaunus trikus. Vingrošanas un akrobātu veiklību, temperamentīgu un aizraujošu hula-hup deju, kas patiks gan pieaugušajiem, gan bērniem. Un, protams, neviens cirks nevar iztikt bez smieklīgiem jokiem. Klauni no Santktpeterburgas izklaidēs jebkuru, pat visnopietnāko skatītāju!

Laipni lūdzam fantastiskajā pasakā! Mēs gaidām Jūs!

Izrāde notiks Valmieras Kultūras centrā, 10. martā, 13:00

• Izrādes ilgums ir 1,5 stunda, ar vienu pārtraukumu.
• Izrāde notiek “cirka” valodā – saprotama un skaidri uztverama gan latviešu, gan krievu publikai.
• Bērniem līdz 3 gadu vecumam bezmaksas, bez atsevišķas sēdvietas. No 3 gadu vecuma – pilna biļetes maksa.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs un www.bilesuparadize.lv

Skatīt vairāk
 

10.martā Valmierā būs vasara

  10. martā (2018) 
10.martā Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā notiks vēl nebijis pasākums “Vasarai ziemā būt”. Tajā uzstāsies populāri mūziķi, gatavos iecienīti šefpavāri un konditori un ikviena vecuma apmeklētājam būs iespēja iesaistīties dažādās vasarīgās aktivitātēs, kopumā gūstot pilnvērtīgu...

10.martā Valmierā, Vidzemes Olimpiskajā centrā notiks vēl nebijis pasākums “Vasarai ziemā būt”. Tajā uzstāsies populāri mūziķi, gatavos iecienīti šefpavāri un konditori un ikviena vecuma apmeklētājam būs iespēja iesaistīties dažādās vasarīgās aktivitātēs, kopumā gūstot pilnvērtīgu vasaras festivāla sajūtu.

Pasākuma “Vasarai ziemā būt” laikā Vidzemes Olimpiskā centra universālā zāle pārvērtīsies līdz nepazīšanai. Vasarīgas mūzikas pavadībā pasākuma apmeklētājiem būs iespējams atpūsties vairākās vasarīgās noskaņās iekārtotās atpūtas zonās un baudīt dažādus gastronomijas meistardarbus. Par muzikālo noformējumu parūpēsies vairāki Latvijā pazīstami mūziķi un grupas, bet ar Latvijas vasaras garšu meistardarbiem cienās gardēžu pasaulē atzīti meistari un uzņēmumi, kuri augstu vērtē Latvijas garšu buķetes.

Par muzikālo noformējumu “Vasarai ziemā būt” pasākumā gādās mūziķis Goran Gora, Latvijas pirmā X-faktora uzvarētājs Artūrs Gruzdiņš, grupa “Electric Elza” un muzikālā apvienība "Riga Reggae" (RR), kurā muzicē pazīstamie mūziķi Horens Stalbe un Ints "Speiss" Ķergalvis. Ar Latvijas vasaras garšu meistardarbiem pasākuma apmeklētājus cienās restorāna “Valtera restorāns” saimnieks un šefpavārs Valters Zirdziņš, topošā restorāna “KEST” līdzīpašnieks un šefpavārs Māris Jansons, titula "Labākais pavārs 2015" ieguvēja, konditore Ina Poliščenko, augstu popularitāti guvusī Eklērnīca “Raunas dārzs”, “Valmiermuižas alus’’ un Teātra Vīna Bārs.

Pirmo biļešu cenas, sākot no 10 eiro. Biļetes iegādājamas Biļešu Serviss tīklā, kā arī Vidzemes Olimpiskā centra kasē. Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas!

Vairāk par pasākumu šeit.

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Lelde Bukovska

Skatīt vairāk
 

Aicina uzņēmējus pieteikties praktiskam divu dienu eksporta semināram koksnes un mēbeļu nozarei

  14. martā (2018) 
Meklējat veidus, kā attīstīt savu biznesu un rīkus ātrākai eksporta tirgu apgūšanai? Instrumentu loks ir plašs, izmantojiet iespēju un jau šodien piesakieties eksporta semināram, lai izstrādātu rīcības plānu un uzzinātu, kā sākt pārdot ārvalstu tirgos, piesaistot eksporta speciālistus...

Meklējat veidus, kā attīstīt savu biznesu un rīkus ātrākai eksporta tirgu apgūšanai? Instrumentu loks ir plašs, izmantojiet iespēju un jau šodien piesakieties eksporta semināram, lai izstrādātu rīcības plānu un uzzinātu, kā sākt pārdot ārvalstu tirgos, piesaistot eksporta speciālistus ārpakalpojumā. Koksnes un mēbeļu nozares pārstāvjiem iespēja piedalīties vienā no divu dienu eksporta semināriem, kas norisināsies no 12. - 13. martam Vaimelā (Igaunijā) un no 14. - 15. martam Valmierā.

Plānojot uzsākt eksportu, jāsaskaras ar virkni jautājumu, sākot ar nepieciešamību pēc analīzes par uzņēmuma un produkta gatavību eksportam, prioritāšu izšķiršanu, nereti arī atduroties pret ierobežotiem resursiem uzņēmuma iekšienē. Lai ģenerētu pārdošanas rezultātus, pastāv iespēja meklēt kompetences ārpus uzņēmuma, nododot eksporta pārdošanu speciālistiem ārpakalpojumā. Kādas ir iespējas un riski šādai sadarbībai? Iegūt atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, modelēt sava uzņēmuma eksporta iespējas, apgūt praktiskus rīkus, lai strādātu ar eksporta speciālistiem ārpakalpojumā, varēs divu dienu intensīvā eksporta seminārā.

Seminārā Vaimelā (12.-13. marts) aicināti piedalīties koka mēbeļu ražotāji, savukārt seminārā Valmierā (14.-15. marts) tematiski tiks vērsta uzmanība koka ēku un koka būvniecības produktu uzņēmumu segmentam. 

PROGRAMMA: ŠEIT

Seminārā ar pieredzi dalīsies:

 • Jakob Saks – 20 gadu pieredze eksporta projektu vadībā dažādos uzņēmumos, attīstot vairākus zīmolus no to pirmsākumiem līdz pasaules tirgiem (Rabaconda u.c.). Dalīsies pieredzē kā strādāt ar eksporta speciālistiem ārpakalpojumā.
 • “Gateway & Partners” – vadošais eksporta konsultants Baltijā. Ar septiņu gadu pieredzi, konsultējot kuplu skaitu uzņēmumu koka ēku un mēbeļu ražošanas segmentā, dalīsies eksporta konsultante Krista Pētersone.

REĢISTRĒŠANĀS (Seminārs MVU ir saskaņā ar De Minimis noteikumiem, lūdzu, reģistrācijas formā aizpildiet nepieciešamo informāciju)

 • Eksporta seminārs Vaimelā (Igaunija): ŠEIT
 • Eksporta seminārs Valmierā: ŠEIT

Darba valoda: angļu (nodrošināts tulkojums latviešu valodā)

Ieeja: bez maksas

Papildu informācija sociālos tīklos:

12.-13. marts, Vaimela (Igaunija): Facebook

14.-15. marts, Valmiera:  Facebook

Papildu informācija: Laima Engere, +371 28376912, laima.engere@vidzeme.lv un Lauri Semevsky, +372 57704045, lauri@tsenter.ee.

Semināru organizē Vidzemes plānošanas reģions un Kokapstrādes un mēbeļu ražošanas centrs Igaunijā (Tsenter - Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskus) projektā "Kokapstrādes un mēbeļu industrijas produktu inovācijas un eksports Veru apgabalā un Vidzemes plānošanas reģionā", Latvijas-Igaunijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Bīviņa
Vidzemes plānošanas reģiona
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: +371 28674617
E-pasts: ieva.bivina@vidzeme.lv

 

Skatīt vairāk
 

Norisināsies mācības jauniešiem uzņēmējspēju attīstīšanai

  14. martā (2018) 
14.martā Valmieras Jauniešu mājā Mākslinieku ielā 2 norisināsies mācības jauniešiem uzņēmējspēju attīstīšanai - radošums, prezentēšanas prasme, sarunu vešana, ideju plānošana, īstenošana u.c. Šīs prasmes ir nepieciešamas veiksmīgas...

14.martā Valmieras Jauniešu mājā Mākslinieku ielā 2 norisināsies mācības jauniešiem uzņēmējspēju attīstīšanai - radošums, prezentēšanas prasme, sarunu vešana, ideju plānošana, īstenošana u.c. Šīs prasmes ir nepieciešamas veiksmīgas uzņēmējdarbības uzsākšanai, kā arī noderēs, pilnveidojot sevi kā personību.

 • Nodarbības ilgums - trīs stundas (laiks tiks precizēts).
 • Nodarbību vadītāja - Jolanta Priede, karjeras un mazā biznesa konsultante, koučinga spēļu "Point of You" trenere.

Mācībās iespējams piedalīties 25 jauniešiem vecumā 13-25 gadiem.

Pieteikšanās līdz 9.martam šeit.

Dalībnieki pēc pieteikuma termiņa beigām saņems apstiprinošu atbildi ar dienas programmu.

Dalība - bez maksas.

Koučings norisinās projekta "Strukturētā dialoga vietējo konsultāciju nodrošināšana” ietvaros “Jauniešu nākotne uzņēmējdarbībā”. Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Kristīne Lāce,

Valmieras Jaunatnes centra "Vinda"
jaunatnes lietu speciāliste

Skatīt vairāk
 

Ar labdarības koncertu Valmierā viesosies pūšaminstrumentu virtuozi no ASV

  15. martā (2018) 
15. martā plkst. 18:30 Valmieras Kultūras centrā notiks krāšņs labdarības koncerts, kurā uzstāsies pūšaminstrumentu virtuozi no ASV – Mērijas Hārdinas-Beilora universitātes pūtēju orķestris diriģenta Nila Landsberga vadībā. Koncertā viņiem pievienosies Valmieras pūtēju orķestris...

15. martā plkst. 18:30 Valmieras Kultūras centrā notiks krāšņs labdarības koncerts, kurā uzstāsies pūšaminstrumentu virtuozi no ASV – Mērijas Hārdinas-Beilora universitātes pūtēju orķestris diriģenta Nila Landsberga vadībā. Koncertā viņiem pievienosies Valmieras pūtēju orķestris SIGNĀLS diriģenta Mārtiņa Birņa vadībā. Pateicoties labdaru atbalstam, ieeja koncertā būs bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Koncertā baudīsim mūslaiku amerikāņu komponistu krāšņākos skaņdarbus pūšaminstrumentiem, kas balstīti labākajās amerikāņu džeza tradīcijās.

 

Mērijas Hārdinas-Beilora Universitātes pūtēju orķestris ir augstas raudzes instrumentālais kolektīvs ar bagātām tradīcijām un ievērojamu vēsturi, kurā spēlē labākie Mērijas Hārdinas-Beilora universitātes pūšaminstumetālisti. Kolektīva repertuārs aptver dažādus mūzikas stilus, bet tā pamats ir labākie amerikāņu džeza un bigbenda skaņdarbi. Orķestra mūziķi drosmīgi dodas arī jauno un mūsdienu komponistu pūšaminstrumentu skaņdarbu pasaulē, pasūtot un pirmatskaņojot jaundarbus. 2017. gadā ASV Nacionālā Koledžu pūtēju orķestru vadītāju asociācija (CBDNA) atzina Mērijas Hārdinas-Beilora Universitātes pūtēju orķestri par vienu no labākajiem pūtēju orķestriem ASV, 40 orķestru konkurencē.

 

Koncertam Latvijā mūziķi kopīgi ar pūtēju orķestri SIGNĀLS gatavo krāšņu programmu, kurā dzirdēsim tādus skaņdarbus kā Vinsenta Persičeti “Divertisments pūtēju orķestrim”, Džona Filipa Sousa “Baltā roze”, Stīvena Braienta “Krēsla”, Gustava Holsta “Otrā svīta Fa mažorā”, Frenka Tičeli “Patvērums” un Deivida Gilingema “Pamati”, kas turklāt būs šī skaņdarba Eiropas pirmatskaņojums.

 

Īpaši koncertam Latvijā pūšaminstrumentālisti no ASV būs sagatavojuši arī leģendārā latviešu komponista un latviešu pūtēju orķestra mūsdienu skolas pamatlicēja Gunāra Ordelovska skaņdarbu “Parādes maršs”.

 

Koncertu organizē "Baltic Breeze Travel"

 

Informāciju sagatavoja:

Mārtiņš Pučka 

Skatīt vairāk
 

Stanislav Yudin & Asnate Rancane turpina „SVIESTA kulšanas” koncertu sēriju Valmiermuižā

  16. martā (2018) 
Nākamajā „SVIESTA kulšanas” koncertā, kas norisināsies 16. martā plkst. 20.00 Valmiermuižas alus darītavā, uzstāsies duets „Stanislav Yudin & Asnate Rancane” ar programmu „Op.2”. Koncerti tiek rīkoti, lai ieskandinātu starptautisko etnofestivālu „SVIESTS 2018”,...

Nākamajā „SVIESTA kulšanas” koncertā, kas norisināsies 16. martā plkst. 20.00 Valmiermuižas alus darītavā, uzstāsies duets „Stanislav Yudin & Asnate Rancane” ar programmu „Op.2”. Koncerti tiek rīkoti, lai ieskandinātu starptautisko etnofestivālu „SVIESTS 2018”, kas gaidāms jau šajā vasarā.

 

Duets „Stanislav Yudin & Asnate Rancane” radies no idejas apvienot atšķirīgās muzikālās pieredzes. Kopskaņa rodas, savienojot Staņislava Judina improvizācijas un kompozīcijas ar Asnates Rancānes zināšanām par etnisko mūziku un folkloru. Oriģinālmūziku ar tautas tekstiem dueta repertuārā papildina tautas melodiju apdares, kā rezultātā tapis albums „Op.2”. Tajā iekļautas astoņas folkloras kompozīcijas – četras latviešu tautasdziesmas, kas izpildītas dažādos dialektos, kā arī bulgāru, ukraiņu, lietuviešu un krievu tautasdziesmas.

Staņislavs visvairāk zināms kā džeza un improvizācijas mūzikas kontrabasists, kurš bieži piedalās dažādos eksperimentālās mūzikas projektos. Viņš arvien vairāk pievēršas kompozīcijai, brīvai improvizācijai un ir pārliecināts, ka iedvesmu iespējams rast tepat dzimtajā zemē. Asnate Rancāne ir etniskās mūzikas pētniece, multiinstrumentāliste un tautas mūzikas grupas „Tautumeitas” vadītāja. Tradicionālajā mūzikā viņa iesaistījusies jau kopš bērnības un meklē iedvesmu improvizācijā, kuras radīšanā izmanto zināšanas un pieredzi, kas gūta, strādājot ar folkloras mantojumu.

2018. gada 16.jūnijā Valmiermuižā notiks etnofestivāls "SVIESTS”, kas šogad atzīts kā valstiski nozīmīgs kultūras pasākums. Festivāla, kurš sakrīt ar Latvijas simtgades svinībām, tēma ir „baltu ciltis”, kas atspoguļosies mūzikā, amatniecībā un kulinārijā. Papildu labākajām latviešu etnogrupām uzstāsies arī dienvidu kaimiņtautu mūziķi, kuru valstis atrodas bijušajās baltu cilšu teritorijās – Lietuvā, Krievijā un Baltkrievijā.

Etnofestivāls „SVIESTS” atspoguļo tradicionālo kultūru un dažādas tās izpausmes – mūziku, amatniecību, arī kulināriju – viss, kas balstās savā tiešajā vidē un tradīcijā, un līdz ar to var būt saprotams un baudāms arī mūsdienu cilvēkiem, kuri dzīvo šajā pašā vidē, teritorijā. Festivālā skan mūzika, kas ir balstīta senatnes tradīcijās un izturējusi laika pārbaudi, šodienas klausītājam skan autentiski un baudāmi. Baltu ciltis visos laikos ir bagātīgi apcerētas mītos un leģendās . Gan folklorā, gan arī arheoloģiskajos izrakumos veiktie atradumi liecina par bagātu tautas kultūru un paražām, kas lielā mērā ir mūsu sabiedrības pamatā vēl šodien.

Nākamais „SVIESTA kulšanas” koncerts: LEILALI – Samtainā tumsa (13.aprīlī plkst. 20.00).

Pasākumu rīko Valmiermuižas kultūras biedrība un Kultūras menedžmenta centrs „Lauska”. Atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Valmiermuižas alus darītava.

Plašāka informācija:
Valmiermuižas kultūras biedrība,
kultura@valmiermuiza.lv, tālr. nr.: 27337798.
Skatīt vairāk
 

Valmierā ar koncertu "Cits Pauls" uzstāsies Ralfs Eilands & Latvijas Radio Bigbends

  17. martā (2018) 
"CITS PAULS" ir pirmā, lielākā un nozīmīgākā programma, kas iesāk Ralfa Eilanda koncertdarbību Latvijas 100 gades gadā. Mūžīgas melodijas - "Tai pilsētai", "Zilais Karbunkulis", "Ērģeles naktī", "Varavīksne", "Viss nāk un aiziet tālumā" u.c., moderns džeza un fanka aranžējums ar spēcinošu...

"CITS PAULS" ir pirmā, lielākā un nozīmīgākā programma, kas iesāk Ralfa Eilanda koncertdarbību Latvijas 100 gades gadā. Mūžīgas melodijas - "Tai pilsētai", "Zilais Karbunkulis", "Ērģeles naktī", "Varavīksne", "Viss nāk un aiziet tālumā" u.c., moderns džeza un fanka aranžējums ar spēcinošu enerģiju, jaunības degsmi un azartu. Tas ir "CITS PAULS", Ralfa Eilanda un Latvijas Radio Bigbenda izpildījumā. Koncerts Valmieras Kultūras centrā notiks 2018. gada 17. martā.

Koncertprogrammas “Cits Pauls” ideja un aizsākumi meklējami Latvijas Televīzijas un Radio Vecgada vakara programmā, kad Ralfs Eilands kopā ar Latvijas Radio bigbendu izpildīja Raimonda Paula skaņdarbu “Karuseļa zirgs” bigbenda pianista Viktora Ritova aranžējumā, kas ieturēts “Electro Deluxe Big Band” muzikālajā stilā.

Latvijas Radio bigbendam 51, Maestro Raimondam Paulam nesen svinējām 81. jubileju – pievienojot šo nozīmīgo notikumu vēsturiskajam svaram Ralfa enerģiju un degsmi, šīs visiem tik ļoti zināmās un iemīļotās dziesmas ar savu unikālo un tai pat laikā universālo vēstījumu spēs iedvesmot un iekustināt arī citu paaudžu, kultūru un valstu pārstāvjus.

Programmā “Cits Pauls” mūzikas mīļotājiem būs iespēja dzirdēt maestro skaņdarbus jaunos aranžējumos, Ralfa Eilanda orģinālmūziku, kā arī funk un soul mūzikas korifeju kompozīcijas.

“Šie mūziķi ir vienā līmenī ar jebkuru citu šīs planētas bigbendu! Katra no sekcijām spēlēja un skanēja lieliski, svingojoša ritma sekcija un efektīvas solo partijas, neviena vāja punkta!” – 6 Grammy balvu ieguvējs, trompetists Rendijs Brekers (Randy Brecker)

“Mūzikas tīrradnis,” – mūzikas žurnālists Uldis Rudaks par Ralfu Eilandu.

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs un www.bilesuparadize.lv

Skatīt vairāk
 

Aicina pilnveidot Valmieras karti

  17. martā (2018) 
Valmierā ir teātris, augstskola un basketbola komanda. Valmierā vēl nav bijis OpenStreetMap kartēšanas pasākums. Sestdien, 17.martā, Valmierā būs nebijusi aktivitāte – Tu varēsi radīt un pilnveidot karti. Cik bieži Tu izmanto karti? Nokļūsti no punkta A uz punktu B? Varbūt karte Tev ir...

Valmierā ir teātris, augstskola un basketbola komanda. Valmierā vēl nav bijis OpenStreetMap kartēšanas pasākums. Sestdien, 17.martā, Valmierā būs nebijusi aktivitāte – Tu varēsi radīt un pilnveidot karti.

Cik bieži Tu izmanto karti? Nokļūsti no punkta A uz punktu B? Varbūt karte Tev ir instruments, palīgs, sabiedrotais, vai varbūt Tu kartēs skaties kā Rotko gleznās?

Iespējams, Tu jautāsi – kā var zīmēt karti? Nekas, ja neesi profesionāls kartogrāfs, topogrāfs vai karšugrāfs. Tu esi valmierietis – tikai Tu vislabāk zini, kur kas atrodas. Tu noteikti pamani, kā Tavā pilsētā rodas jauni ceļi, jauni veikali un kafejnīcas. Tieši tāpat Tu pamani, kā Tava pilsēta mainās – veikals nomaina veikalu vai kafejnīca sporta klubu. OpenStreetMap ir projekts, kurš jebkuram entuziastam ļauj izjust kartes zīmēšanas prieku.

Kas ir OpenStreetMap?

OpenStreetMap (OSM) karte un dati ir pieejami internetā un to var izmantot bez maksas. Šī karte tiek veidota pēc tādiem pašiem principiem kā Vikipēdija – to kopīgiem spēkiem brīvprātīgi rada un uzlabo sabiedrība. OSM kartes priekšrocība ir iespēja to operatīvi rediģēt. OpenStreetMap ir vispasaules brīvprātīgo projekts, kas dibināts 2004.gadā. OpenStreetMap karti un datus plaši izmanto pasaulē labi zināmos projektos kā Geocaching, Foursquare, u.c., mobilajās lietotnēs MAPS.ME un Osmand.

OpenStreetMap ir attīstījies un šobrīd ir vislabākā atvērtā ģeogrāfisko datu kopa pasaulē. 2004.gadā Valmieras OSM datos nebija, bet 2008.gadā bija tikai dažas lielākās ielas. 10 gadu laikā šīs ielas ir papildinātas:

Kā notiek karšu zīmēšana?

Vai karšu zīmēšana Tev šķiet sarežģīta? Šī ir brīnišķīga iespēja atklāt, ka tā patiesībā ir ļoti vienkārša. OSM kartēšanas pasākumā būs iespēja gan radīt karti, gan doties kopīgā pastaigā pa Valmieru. Mēs precizēsim Valmieras un apkārtnes adreses, ēkas, ielas un objektus – un papildināsim informāciju OpenStreetMap. Būs pieejami dažādi Valmieras un apkārtnes novadu dati, un mēs kopā pētīsim, kā šos datus izmantot kartes uzlabošanā.

Īpaši aicinām iesaistīties:

 • Tūrisma objektu īpašniekus un pārvaldītājus – iezīmē un dalies ar labākajām vietām pilsētā
 • Uzņēmumu pārstāvjus – iezīmē savu uzņēmumu kartē (veikalu, kafejnīcu, sporta klubu u.c.)
 • Skolēnus, kas vēlas darīt ko patiesi interesantu un pilnveidot zināšanas
 • Studentus, kuriem dati nepieciešami studiju/biznesa izstrādes procesā

Bet ja neesi neviens no šiem, nešaubies ne mirkli. Ja Tu lepojies ar Valmieru un vēlies uzlabot tās tēlu, palīdzēt tūristiem un iesaistīties interesantā projektā, ieraksti kalendārā 17.martu.

Informāciju sagatavoja:

http://osm.lv/

Skatīt vairāk
 

Aicina pieteikties mazo vokālistu konkursam „Cālis 2018”

  18. martā (2018) 
18. martā plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies mazo vokālistu konkurss „Cālis 2018”. Lai veicinātu pirmsskolas vecuma bērnu muzikālo spēju attīstību, Valmieras Kultūras centrs jau vairākus gadus organizē šādu konkursu, aicinot piedalīties Valmieras pilsētas un citu novadu...

18. martā plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies mazo vokālistu konkurss „Cālis 2018”. Lai veicinātu pirmsskolas vecuma bērnu muzikālo spēju attīstību, Valmieras Kultūras centrs jau vairākus gadus organizē šādu konkursu, aicinot piedalīties Valmieras pilsētas un citu novadu mazos vokālistus līdz 5 gadu vecumam (ieskaitot).

Konkursa dalībniekiem repertuārā jāiekļauj viena dziesma pēc brīvas izvēles, to izvēloties atbilstoši izpildītāja vecumam un balss spējām. Konkursanti sagatavoto dziesmu varēs izpildīt a capella, mūzikas instrumentu vai fonogrammas pavadījumā.

Dalībnieku sniegumu vērtēs žūrija, pievēršot uzmanību izvēlētā priekšnesuma sarežģītības pakāpei, mākslinieciskajai kvalitātei un dalībnieku vizuālajam tēlam. Veiksmīgākais vokālists iegūs galveno balvu „Cālis 2018”, savukārt piemiņas balvas saņems ikviens konkursa dalībnieks.

Vecāki un pedagogi dalībniekus konkursam aicināti pieteikt līdz 12. martam, aizpildot pieteikuma anketu un nosūtot to uz e-pastu: evija.dzvinko@valmiera.lv. Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 26899787 (Evija).

Pagājušajā gadā konkursā „Cālis 2017” piedalījās 21 mazais vokālists. Žūrija par skanīgākās balss īpašnieci un titula „Cālis 2017” ieguvēju atzina Taminu Robertu.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzvedums „Lieldienu Zaķa skola Čučumuižā”

  20. martā (2018) 
20. martā plkst.10.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzvedums bērniem „Lieldienu Zaķa skola Čučumuižā”. Lieldienu gaidīšana Čučumuižā sākas jau Pūpolsvētdienā, kad arī rūķiem tiek pūpolpēriens, lai visu gadu tie būtu veseli un rosīgi. Bet kādas lietas vēl jāpaspēj...

20. martā plkst.10.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzvedums bērniem „Lieldienu Zaķa skola Čučumuižā”. Lieldienu gaidīšana Čučumuižā sākas jau Pūpolsvētdienā, kad arī rūķiem tiek pūpolpēriens, lai visu gadu tie būtu veseli un rosīgi. Bet kādas lietas vēl jāpaspēj izdarīt līdz Lieldienām, lai svētki tiktu sagaidīti godam? To kopā ar rūķiem, Krustmāmiņu un Lieldienu Zaķi uzzināsim koncertuzvedumā „Lieldienu Zaķa skola Čučumuižā".

Ieejas maksa: EUR 3,-. Pedagogiem, kuri pavada bērnu grupu (10 vai vairāk personas), ieeja bez maksas. Biļetes grupām iepriekš var rezervēt Valmieras Kultūras centra kasē, zvanot pa tālruni 64207207.

 

Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs. Plašāka informācija: www.vkc.lv .

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks izrāde bērniem „Blēņas un pasakas”

  28. martā (2018) 
28. martā plkst. 18.30 Valmieras Kultūras centrā notiks izrāde bērniem „Blēņas un pasakas”. Tas būs ceļojums Imanta Ziedoņa fantastiskajā pasaku pasaulē, kur šķietami parasti priekšmeti iegūst spilgtus raksturus un iekuļas dažādās negaidītās dēkas. Tā būs gan jautra rotaļa...

28. martā plkst. 18.30 Valmieras Kultūras centrā notiks izrāde bērniem „Blēņas un pasakas”. Tas būs ceļojums Imanta Ziedoņa fantastiskajā pasaku pasaulē, kur šķietami parasti priekšmeti iegūst spilgtus raksturus un iekuļas dažādās negaidītās dēkas. Tā būs gan jautra rotaļa bērniem, gan meistarklase vecākiem, gan piedzīvojums ar pārsteidzošu mūziku un instrumentiem, blēņām un pekstiņiem.

Vai zināji, ka ikviens mums apkārt esošs priekšmets patiesībā dzīvo savu, mums apslēptu dzīvi? Tikai ne vienmēr mēs protam to ieraudzīt… Izrāde veidota objektu un leļļu teātra estētikā. Pogas, zobu birstes, uzpirksteņi un vēl daudzi citi priekšmeti aktieru rokās kļūs par izrādes varoņiem, aicinot mazo un lielo skatītāju iedarbināt arī savu izdomu un palūkoties uz lietām vērīgāk.

 

Izrādes režisors ir Ģirts Šolis. scenogrāfs - Reinis Pētersons, mūzikas autors - Mikus Frišfelds, aktieri - Ance Muižniece, Valdis Vanags, Mikus Frišfelds.

 

Izrādes ilgums – 1 stunda un 20 minūtes. Biļetes cena: EUR 5-8. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv .

 

Pasākumu organizē Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar Dirty Deal Teatro.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā skanēs koncertstāsts „Ellija Forsele un Janis Rozentāls”

  4. aprīlī (2018) 
4. aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā aicinām uz koncertstāstu "Ellija Forsele un Janis Rozentāls". Koncertprogramma ir caur mūziku, vēstulēm un laikabiedru atmiņām gleznots mīlasstāsts starp latviešu glezniecības klasiķi Jani Rozentālu un somu dziedātāju Elliju Forseli. Pianiste Agnese...

4. aprīlī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā aicinām uz koncertstāstu "Ellija Forsele un Janis Rozentāls". Koncertprogramma ir caur mūziku, vēstulēm un laikabiedru atmiņām gleznots mīlasstāsts starp latviešu glezniecības klasiķi Jani Rozentālu un somu dziedātāju Elliju Forseli.

Pianiste Agnese Egliņa un dziedātāja Evija Martinsone līdz ar video un gaismas mākslinieku Gunti Lēmani vēstī par abu mākslinieku dzīvēm, viņu acīm tverto laikmetu, Latvijas un Somijas vēsturi, zīmē cilvēku vaibstus un viņu pieredzēto no Ellijas - dziedātājas, mūzikas, sievas, mātes, meitas - skatupunkta, caur viņai tuvajām, viņas dziedātajām dziesmām. Somu un latviešu, arī Rietumeiropas izcilāko komponistu vokālā lirika, tostarp arī atbilde uz jautājumu: kā skan Žana Sibēliusa dziesma "Melnās rozes", kuru dzirdot, Janim Rozentālam vairs nebija šaubu par mīlestību pret Elliju...

Koncertprogrammā skanēs Oskars Merikanto, Georgs Frīdrihs Hendelis, Volfgangs Amadejs Mocarts, Roberts Šūmanis, Evards Grīgs, Žans Sibēliuss, Jāzeps Mediņš, Alfrēds Kalniņš, Emīls Dārziņš.

Ieejas maksa: EUR 5-10. Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide no biļetes cenas, savukārt lietotnes „Mana Valmiera” lietotājiem – 10% atlaide. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzē”. Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti". Pasākums notiek "Mākslas mēnesis 2018" ietvaros.

Skatīt vairāk
 

Par Informācijas dienu pilsonības pretendentiem

  16. aprīlī (2018) 
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Valmieras nodaļa informē, ka 16.aprīlī, plkst. 11.00, Valmierā, Pārgaujas ģimnāzijā, Zvaigžņu ielā 4 notiks Informācijas diena tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā. Lūgums informēt klientus (Latvijas nepilsoņus...

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Valmieras nodaļa informē, ka 16.aprīlī, plkst. 11.00, Valmierā, Pārgaujas ģimnāzijā, Zvaigžņu ielā 4 notiks Informācijas diena tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā. Lūgums informēt klientus (Latvijas nepilsoņus un ārzemniekus) par Informācijas dienu.

 

 

 

Informācijas dienā interesenti varēs uzzināt:

 • kādi ir Latvijas pilsonības iegūšanas noteikumi,
 • kādi dokumenti nepieciešami,
 • kādas ir naturalizācijas pārbaužu prasības.

 

Tāpat Informācijas dienu dalībnieki varēs iepazīties:

 • ar latviešu valodas pārbaudes kārtību – izpildīt klausīšanās un lasīšanas testu un rakstu darba paraugus,
 • ar Pilsonības likumā noteikto zināšanu pārbaudes kārtību – izpildīt Latvijas vēstures un Latvijas Republikas Satversmes testu paraugus.

Pieteikties Valmieras nodaļā pa tālruņiem 64231473, 64231686 vai ierodoties personīgi Valmierā Meža ielā 7.

Skatīt vairāk
 

Par Informācijas dienu pilsonības pretendentiem

  16. aprīlī (2018) 
Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Valmieras nodaļa informē, ka 16.aprīlī plkst. 11.00 Pārgaujas ģimnāzijā (Zvaigžņu ielā 4) notiks Informācijas diena tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā. Informācijas dienā interesenti varēs uzzināt: kādi...

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Valmieras nodaļa informē, ka 16.aprīlī plkst. 11.00 Pārgaujas ģimnāzijā (Zvaigžņu ielā 4) notiks Informācijas diena tiem Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas iegūt Latvijas pilsonību naturalizācijas kārtībā.

Informācijas dienā interesenti varēs uzzināt:

 • kādi ir Latvijas pilsonības iegūšanas noteikumi,
 • kādi dokumenti nepieciešami,
 • kādas ir naturalizācijas pārbaužu prasības.

Tāpat Informācijas dienu dalībnieki varēs iepazīties:

 • ar latviešu valodas pārbaudes kārtību – izpildīt klausīšanās un lasīšanas testu un rakstu darba paraugus,
 • ar Pilsonības likumā noteikto zināšanu pārbaudes kārtību – izpildīt Latvijas vēstures un Latvijas Republikas Satversmes testu paraugus.

Pieteikties iespējams PMLP Valmieras nodaļā, zvanot pa tālruni 64231473, 64231686 vai ierodoties personīgi Valmierā, Meža ielā 7.

Skatīt vairāk
 

Valmierā koncertēs Dons

  21. aprīlī (2018) 
21. aprīlī mūziķis Dons ar koncertu “Pa Ceļam" viesosies Valmieras Kultūras centrā. “Jūtos bezgala gandarīts, ka Latvijas simtgadē būs iespēja apceļot Latviju, tikties ar klausītājiem un vienoties kopīgā dziesmā,” - tā par gaidāmo koncertu saka Dons. Koncerttūrē “Pa Ceļam”...

21. aprīlī mūziķis Dons ar koncertu “Pa Ceļam" viesosies Valmieras Kultūras centrā. “Jūtos bezgala gandarīts, ka Latvijas simtgadē būs iespēja apceļot Latviju, tikties ar klausītājiem un vienoties kopīgā dziesmā,” - tā par gaidāmo koncertu saka Dons. Koncerttūrē “Pa Ceļam” Dons atskaņos gan klausītāju iemīļotas dziesmas, gan programmu no jaunā albuma “Pa Ceļam”, kas iznāks 2018. 14. februārī.

Biļetes var iegādāties www.ekase.lv un Valmieras Kultūras centra kasē.

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzvedums bērniem „Mīļdziesmiņas”

  22. aprīlī (2018) 
22. aprīlī plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzveums bērniem "Mīļdziesmiņas". Koncertā piedalīsies Aija Andrejeva, Marts Kristians Kalniņš, Goran Gora, Jānis Miltiņš, Mārtiņš Miļevskis un Karina Bērziņa. Latviešu tautas dziesmas, Imants Kalniņš un...

22. aprīlī plkst.12.00 Valmieras Kultūras centrā notiks koncertuzveums bērniem "Mīļdziesmiņas". Koncertā piedalīsies Aija Andrejeva, Marts Kristians Kalniņš, Goran Gora, Jānis Miltiņš, Mārtiņš Miļevskis un Karina Bērziņa.

Latviešu tautas dziesmas, Imants Kalniņš un Raimonds Pauls, Renārs Kaupers un Valts Pūce - raibā virknītē saliekas dziesmiņas. Dziesmiņas - mīļdziesmiņas. Par saulīti un mīļu dienu, par zaķīšiem pirtiņā, māsiņu un putniņu, lelli, kurai skaistākā jaka, par vilciņu, kas jēros apmaldījies. Par raibo pasauli, kurā katram sava vieta.

Koncerta auditorija - bērni no 3 gadu vecuma, ģimenes, jaunāko klašu skolēni.

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti". Biļetes cena: EUR 5-8. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzē”. Ar Valmieras kultūras karti 15% atlaide no biļetes cenas. Lietotnes „Mana Valmiera” lietotājiem 10% atlaide no biļetes cenas, pērkot biļetes „Biļešu paradīze” kasē Valmieras Kultūras centrā.

Plašāka informācija www.vkc.lv .

Skatīt vairāk
 

Izrāde “Labie bērni” Valmierā – obligātā skatāmviela vidusskolēniem

  23. aprīlī (2018) 
Pateicoties lielajai skatītāju interesei, izrāde jauniešiem “Labie bērni” tiks spēlēta Valmierā 23. aprīlī plkst.14.00 un 18.30. Biļetes var iegādāties Valmieras teātra kasē, visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Teātra blogere Marta Sondare: "“Labie...

Pateicoties lielajai skatītāju interesei, izrāde jauniešiem “Labie bērni” tiks spēlēta Valmierā 23. aprīlī plkst.14.00 un 18.30. Biļetes var iegādāties Valmieras teātra kasē, visās “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Teātra blogere Marta Sondare: "“Labie bērni” - aktīvi un auditorijai saistoši par svarīgām tēmām. Iesakiet un vediet savus jauniešus!”. Viņa izrādi arī ierindojusi savā 2017. gada izrāžu TOP 8.

“Izrāde, ko noteikti ir vērts redzēt jauniešiem. It īpaši vidusskolēniem. Lieliska aktierspēle!” tā teātra blogere Sigita Paula Cepleviča.

Naomi Iizukas luga “Labie bērni”, kas balstīta uz patiesiem notikumiem, pēta atgadījumu Amerikā, kas noticis ar vidusskolnieci Hloju sestdienas vakara ballītē. Pati Hloja neko neatceras, bet skolā visi sačukstas. Sociālajos tīklos sāk parādīties komentāri, vēlāk bildes un video. Izrādās, ka Hloja ir cietusi nodarījumā, ko veikuši viņas vienaudži. Notikums ir nofilmēts, safotografēts un negaidīti tiek publiskots.

Latvijas Kultūras akadēmijas studentu diplomdarba izrādē, kas iekļauta arī Valmieras teātra repertuārā, vienaudži sarunājas ar vienaudžiem viņiem saprotamā valodā - atklāti, nedaudz skarbi un pārdomas mudinoši. Latvijas teātros tā visa taču ir tik maz! Valmieras teātris tāpēc piedāvā izņēmumu – mēs dzirdam un uzrunājam visus padsmitniekus un viņu vecākus.

Izrāde režisors ir Reinis Suhanovs.

Lomās: Elīna Avotiņa, Anna Nele Āboliņa, Alise Danovska, Ilva Centere, Elīna Dambe, Aminata Grieta Diarra, Madara Bore, Klinta Leja, Toms Veličko, Andris Gindra, Pauls Iklāvs, Emīls Krūmiņš, Oskars Vīksne.

Informāciju sagatavoja: 

Zane Ceriņa,

Valmieras drāmas teātra sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja

Skatīt vairāk
 

Valmieras Kultūras centrā koncertēs etno mūzikas grupa „Tautumeitas”

  4. maijā (2018) 
4. maijā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks etno mūzikas grupas "Tautumeitas" koncerts. Etno mūzikas grupa „Tautumeitas" sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas. "Taču, jo tuvāk gājām dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca mums, līdz kamēr...

4. maijā plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks etno mūzikas grupas "Tautumeitas" koncerts. Etno mūzikas grupa „Tautumeitas" sāka ar tradicionālās mūzikas dziedāšanu, mēģinot pietuvoties un atdarināt teicējas.

"Taču, jo tuvāk gājām dziesmām, jo tuvāk dziesmas nāca mums, līdz kamēr šķita dabiski tās apvienot ar visu pārējo, ko šajā pasaulē esam dzirdējušas un sajutušas kā savu. Tagad tautasdziesmas izspēlējam, izmantojot savas balsis un tembrāli piesaistošus instrumentus, skanējumā ietverot arī savus uzskatus par laiku, telpu un tautumeitas izjūtām tajos," saka grupas dalībnieces. Grupas sastāvā ir Asnate Rancāne, Laura Marta Arāja, Aurēlija Rancāne, Lauma Bērza, Ilona Dzērve un Laura Liepiņa.

 

Ieejas maksa: EUR 8-12. Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Ar Valmieras kultūras karti EUR 1,- atlaide, savukārt lietotnes „Mana Valmiera” lietotājiem 10% atlaide no biļetes cenas (pērkot biļetes „Biļešu paradīze” kasē Valmieras Kultūras centrā).

 

 

Skatīt vairāk
 

Vasaras izskaņā norisināsies militārās mācības “Namejs 2018”

  20. augustā (2018) 
No 2018.gada 20.augusta līdz 2. septembrim saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgumu, visā Latvijas teritorijā notiks līdz šim lielākās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības “Namejs 2018”,...

No 2018.gada 20.augusta līdz 2. septembrim saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku četru gadu apvienotā militārā mācību cikla noslēgumu, visā Latvijas teritorijā notiks līdz šim lielākās Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku organizētās militārās mācības “Namejs 2018”, kurās piedalīsies ne tikai Latvijas un sabiedroto spēku karavīri un zemessargi, bet arī rezerves karavīri un Iekšlietu ministrijas struktūru personāls.

Lai stiprinātu nacionālās aizsardzības spējas, lauka taktisko mācību “Namejs 2018” norise tiek plānota ne tikai militārajos poligonos, bet arī ārpus tiem – pilsētās, pagastu centros vai infrastruktūras objektu tuvumā. Mācību norises vietas un aktivitātes iepriekš tiks saskaņotas ar iesaistīto pašvaldību vadību, un tuvojoties mācībām, par tām tiks informēta arī sabiedrība.

2017. gadā Latvijā norisinājās vairāk nekā 30 dažāda līmeņa un intensitātes militārās mācības un vingrinājumi. Latvijas novadu un pilsētu pašvaldību atbalsts šo mācību norisei ir devis neatsveramu ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā, veicinot arī sabiedrības izpratni par Latvijas un sabiedroto bruņotajiem spēkiem un to iesaisti mūsu valsts aizsardzībā.

Pērn Latvijas teritorijā pirmo reizi notika militārās mācības “Saber Strike 2017” ar tik lielu Latvijas un sabiedroto spēku vienību karavīru un bruņutehnikas iesaisti ārpus Ādažu poligona. mācību laikā Amatas, Mālpils, Ogres, Ropažu, Salaspils, Siguldas un Stopiņu novados bruņutehnikas un kājnieku vienības veica militāro mācību uzdevumus, iepriekš to saskaņojot ar zemju īpašniekiem. Arī 2017.gada rudenī militāro mācību “Mazais Namejs 2017” uzdevumu īstenošana notika valsts un pašvaldību teritorijās.

Informāciju sagatavoja:

Aizsardzības ministrija

Skatīt vairāk
 

1. septembrī Valmierā notiks Gacho koncerts #PirmaisValmierā

  1. septembrī (2018) 
1.septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Gacho koncerts #PirmaisValmierā. Gacho ir viens no Latvijas elektroniskās mūzikas skatuves skaļākajiem vārdiem. Gacho izpildītās mūzikas žanru caurstrāvo hip hopa, elektroniskās mūzikas un pankroka elementu sakausējums, kas kopā ar izpildītāja...

1.septembrī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā notiks Gacho koncerts #PirmaisValmierā. Gacho ir viens no Latvijas elektroniskās mūzikas skatuves skaļākajiem vārdiem. Gacho izpildītās mūzikas žanru caurstrāvo hip hopa, elektroniskās mūzikas un pankroka elementu sakausējums, kas kopā ar izpildītāja harizmu viņa koncertiem piešķir milzu enerģijas lādiņu, kas uzlādē katru apmeklētāju.1.septembrī Gacho ar savu komandu kāps uz Valmieras Kultūras centra skatuves ar saviem populārākajiem un arī jaunajiem hitiem.

Ieejas maksa EUR 12-15. Pirmās 100 stāvvietas par īpašu cenu: 10 EUR! Biļetes var iegādāties „Biļešu paradīzē” un www.bilesuparadize.lv. Lietotnes „Mana Valmiera” lietotāji biļetes var iegādāties ar 10% atlaidi, pērkot biļetes „Biļešu paradīze” kasē Valmieras Kultūras centrā.

Koncertu organizē Valmieras Kultūras centrs.

 

Skatīt vairāk
 

SPORTLAT Valmieras maratons 2018

  16. septembrī (2018) 
16.septembrī jau 12. reizi pēc kārtas Valmierā notika viens no lielākajiem sporta pasākumiem reģionā – SPORTLAT Valmieras maratons - tradīcijām bagāts un īpašs posms Bigbank Skrien Latvija kalendārā. Piesakoties Valmieras Maratonam, ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko distanci - 6,2...

16.septembrī jau 12. reizi pēc kārtas Valmierā notika viens no lielākajiem sporta pasākumiem reģionā – SPORTLAT Valmieras maratons - tradīcijām bagāts un īpašs posms Bigbank Skrien Latvija kalendārā.

Piesakoties Valmieras Maratonam, ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko distanci - 6,2 km skrējiens, 10,55 km skrējiens, pusmaratons - 21,0975 km un nūjošana -  7,5km -, bet izturīgākie var sacensties maratona -  42,195 km distancē.

Pieteikties maratonam iespējams ŠEIT.

Skatīt vairāk