A A A

Pirmo klašu skolēni Lucas skvērā stāda dekoratīvos krūmus 

Drukāt
13.09.2017

Iestādot 66 dekoratīvo krūmu stādus, Valmieras 5.vidusskolas pirmo klašu skolēni kopā ar vecākiem 12.septembrī Lucas skvērā Valmierā svinēja skolas gaitu sākumu, kā arī ar moto “Kopā nākotnes mežam!” mācījās par Latvijas mežos sastopamajiem kokiem, personisko un ugunsdrošību mežā.

 

Košumkrūmi ar maigi rozā ziediem skvēra apmeklētājus turpmāk priecēs no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Arī bērniem, kuri skolas gaitās devušies vēl tikai otro nedēļu, šī būs vieta, kur atnākt un atcerēties pirmajā klasē pavadīto laiku.

Jauniestādītos krūmiņus palīdzēja aplaistīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) glābēji, izmantojot ūdeni no ugunsdzēšamajām automašīnām. Pēc tam turpat, Lucas skvērā, notika divas vides izglītības nodarbības. Mežsaimniecības inženieris–vides eksperts Vilnis Velde bērnus iepazīstināja gan ar Latvijā visbiežāk sastopamajiem kokiem – priedi, bērzu un egli – gan dzeltenajiem bērziem, kas, saskaņā ar 2016.gadā SIA “Koku eksperts” veikto dendroloģisko inventarizāciju, ir dendroloģiski visvērtīgākie stādījumi Lucas skvērā. Bērni mācījās arī, kas ir dižkoki un kā noteikt koku vecumu pēc gadskārtu apļiem uz nozāģēta koka stumbra. VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākās speciāliste Sandra Vējiņa pirmklasniekus iepazīstināja ar drošības nosacījumiem, kā nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos mežā, kā neapmaldīties un kādēļ kūlas dedzināšana ir bīstama. 

Bērni dekoratīvo krūmu dobē iestādīja klinšu rozes, hortenzijas, lielās fotergilas, gludmalu kārkla un bārbeles stādiņus. Dobē turpmāk augs arī “Ābeļzieds” un “Hansa” šķirņu parka rozes. Skvērā tiks rekonstruēti arī esošie puķu stādījumi. Savukārt, lai nodalītu skvēru no apkārt esošajām ielām, tas tiks papildināts ar Amūras ceriņa, Krāšņās veigelas un jasmīnu krūmiem, kā arī mikrobiotām un Ķīnas kadiķiem. Tiks iestādīti arī pīlādži.  

Valmieras pilsētas pašvaldība saņēma iespēju iegādāties dekoratīvo krūmu un koku stādus, piedaloties Latvijas Pašvaldību savienības realizētajā projektā “Pašvaldību labie darbi parkos Latvijas simtgadei”, kas paredz “Meža dienu 2017” organizēšanu. Projektu finansē Lauku atbalsta dienests, un Valmierai bija iespēja iegādāties koku un krūmu stādiņus 500 eiro vērtībā.

FOTOGALERIJA