A A A

Aicinām uz Lielo talku pie Ģīmes upītes ietekas Gaujā 

Drukāt
13.04.2017

Sestdien, 22.aprīlī, Valmieras pilsētas pašvaldība aicina uz Ģīmes upītes ietekas Gaujā sakopšanas talku. Tādējādi tiks turpināta jau 2016.gadā Lielajā talkā aizsāktā Gaujas krastu sakopšana. Talkas norise plānota plkst.10.30–12.30, uzsākot upītes attīrīšanu no kritušajiem kokiem, zariem un krūmiem, kā arī sakopjot celiņu gar Gaujas krastā augošajiem lielajiem vītoliem.

 

Gaujas krastus kā pastaigu un velobraucienu maršrutu ir iemīļojuši daudzi valmierieši. Pastaigu taka šķērso arī Ģīmes upīti, pār kuru pagājušā gada Lielajā talkā tika uzbūvēts koka tiltiņš. Taču tās ieteka Gaujā posmā no Leona Paegles ielas turpināja gaidīt sakopšanu, ko plānots uzsākt šī gada Lielajā Talkā.

Upītes krastu talkā iesaistīsies arī pārstāvji no Latvijas Basketbola savienības un Latvijas Jaunatnes basketbola līgas, kā arī aicināti ir Valmieras Bērnu sporta skolas audzēkņi un basketbola entuziasti. Viņi pirms tam, plkst. 9.10, pie Vidzemes Augstskolas un Valmieras skolu dienesta viesnīcām Ausekļa ielā 25 būs atklājuši publisko basketbola grozu, lai tādējādi atbalstītu sportiska dzīvesveida un basketbola kultūras attīstību.

Talkas dalībniekiem tiks nodrošināti darba cimdi un atkritumu maisi. Taču aicinām uz talku līdzi ņemt šķēres zaru griešanai, zāģīšus, kā arī vilkt piemērotu apģērbu un mitrumizturīgus darba apavus. 

Šī talka ir Valmieras pilsētas pašvaldības sadarbībā ar Latvijas Basketbola savienību, Latvijas Jaunatnes basketbola līgu un SIA “Hanzas maiznīca”  ieguldījums SIA “ZAAO”  vides iniciatīvā “100 darbi Latvijai”. Tā veltīta Latvijas simtgadei ar mērķi apvienot iedzīvotāju idejas, resursus un darbaspēku, lai līdz 2018.gada 18.novembrim kopīgiem spēkiem paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides sakopšanā un izdaiļošanās, kā arī vides izglītībā. Aicinām ikvienu, kas meklē iespēju paveikt ko labu sakoptākas Valmieras un Latvijas labā, kā arī vērtīgi pavadīt laiku labā kompānijā, piebiedroties Ģīmes upītes ietekas sakopšanas talkā!

Valmieras pilsētas pašvaldība pateicas iedzīvotāju grupām, uzņēmējiem un organizācijām, kas ir pieteikuši arī individuāli organizētās talkas Valmieras sakopšanai. Pateicoties šīm iniciatīvām, tiks koptas Pauku priedes un mežs gar Brenguļu ielu, Rātes upīte gar Karātavu kalniņu, Kauguru nemiernieku pieminekļa apkārtne, Sajūtu parkam piegulošā teritorija, Gaujas krasti Diakonāta ielas tuvumā, apkārtne ap ozoliem pie Jāņa Daliņa stadiona un memoriāla, kā arī citas publiskas vietas.

Individuāli organizētas talkas publiskās vietās iespējams pieteikt, sazinoties ar Dzintaru Franci pa tālruni 64207862 vai e-pastu dzintars.francis@valmiera.lv, kā arī līdz 20.aprīlim mājaslapā www.talkas.lv. Piesakot talku, būs iespējams saņemt talkas maisus, kā arī vienoties par piepildīto maisu izvešanu. Skolu un klašu kolektīviem tiks nodrošināti arī darba cimdi.