A A A

Valmierā būs ekskursija vācu valodā 

Drukāt
17.10.2017

No 17. līdz 19.oktobrim visā Latvijā pirmo reizi notiek Vācu valodas dienas, aicinot interesi par vācu valodu parādīt dažādās norisēs. Valmierā 19.oktobrī tiks organizēta pilsētas ekskursija vācu valodā.

 

Mārīte Jēkabsone ir vācu valodas skolotāja Valmieras Valsts ģimnāzijā. Pirms trim gadiem piedalījusies Valmieras Tūrisma informācijas centra rīkotajos gidu kursos. Brīvajā laikā ekskursantu grupas iepazīstina ar Valmieru. Izlasot Gētes institūta aicinājumu pieteikt aktivitāti Vācu valodas dienām, pirmā doma bijusi, kāpēc gan lai tā nebūtu ekskursija, bet šoreiz vācu valodā. “Strādājot skolā, var just, ka interese par vācu valodu nedaudz mazinājusies. Šī valoda paver daudz iespēju, Vācijai ir spēcīga ietekme Eiropā un pasaulē. Ja redzam Latviju kā Eiropas sastāvdaļu, tad vācu valodas zināšanas noteikti noderēs. Turklāt vairākās valstīs zināt vācu valodu pašlaik ir modes tendence. Tāpat valodas mācīšanās paver iespējas doties pieredzes apmaiņas braucienos. Savukārt galvenais mērķis ekskursijai ir, lai vācu valoda izskanētu, lai tā būtu vēl viena iespēja iesaistīties. Protams, mazliet citādāk paskatīsimies uz ierastām vietām Valmierā. Būs arī daži uzdevumi ar iespēju laimēt balviņas,” stāsta M.Jēkabsone.

Valmiera bijusi vāciska pilsēta, “mantojums” ir saglabājies līdz mūsdienām, piemēram, Valmieras iesaistīšanās Hanzas savienībā viduslaikos. Arī šis ir viens no iemesliem, kāpēc Valmierai būtu jāpiedalās Vācu valodas dienu aktivitātēs. “Man tā būs laba pieredze. Strādājot skolā, nav iespējams sniegt gida pakalpojumu tik bieži, cik vēlētos. Tāpēc šī būs papildu iespēja darboties ar dažāda vecuma cilvēku grupu, kuriem ir interese par vācu valodu. Tā man būs arī stāstniecības prasmes trenēšana,” piebilst M.Jēkabsone.

Piedalīties aicināti visi interesenti – gan skolēni, gan pieaugušie – ar priekšzināšanām vācu valodā. Ekskursija sākums – 19.oktobrī plkst.14.00 pie Valmieras Tūrisma informācijas centra. Ekskursijas ilgums ar pieturvietām pie Dzirnavu ezeriņa, Valmieras teātra, pašvaldības ēkas, Valterkalniņa, Valmieras Mūzikas skolas u.c. būs aptuveni pusotra stunda. Dalība – bez maksas.