A A A

Notiks “Velosipēdistu vasara Valmierā” noslēdzošais posms 

Drukāt
10.10.2017

Straujiem soļiem pietuvojies rudens – laiks, kad vakari kļūst garāki un krēslaināki, rīti miglaināki, un gaisā virmo rudens maģiskā noskaņa. Tas rosina arī meklēt atbildes uz neparastiem jautājumiem – kur Valmieras apkārtnē pulcējas raganas, kas spokojas pilsētas kapos un kā Kauguru saimnieki tikuši galā ar lietuvēnu?  

 

Atbildes uz šiem un citiem interesantiem jautājumiem varēs atrast, dodoties velobraucienā pa Valmieru un tuvākās apkārtnes ceļiem un takām. Velomaršruts vedīs aptuveni 20 km garā maršrutā, tajā pavadot no 3 līdz 4 stundām. Šis piedzīvojums būs noslēdzošais posms ciklā “Velosipēdistu vasara Valmierā”, un starts tam tiks dots 14. oktobrī plkst. 11:00 pie Valmieras Tūrisma informācijas centra (Rīgas iela 10).

Velobraucienu vadīs sporta un aktīvā tūrisma entuziaste Santa Paegle, līdzbraucējus vienlaikus izglītojot un izklaidējot ar stāstījumu un teikām par Simjūda gadatirgu, preču pārsolīšanu, velna veiksmēm un neveiksmēm Valmierā, vietām, kur tas mitinājies, kā arī daudzām citām leģendām.

Braucēju drošībai un ērtībai iesakām lietot velo ķiveres un velo braucēju cimdus. Maršrutā iekļauti gan veloceliņi, gan grumbuļainākas takas. Brauciena laikā atsevišķas atpūtas vietas netiek plānotas, bet spēku atjaunošanai būs iespējams izmantot pieturas punktus pie apskates objektiem. Aicinām ņemt līdzi siltu tēju vai kafiju un uzkodas, kā arī parūpēties par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, bet galvenais – piedzīvojumiem atvērtu un pozitīvu noskaņojumu.

Dalībnieku skaits ekskursijā ir ierobežots, tāpēc interesentus aicinām pieteikties iepriekš, rakstot e-pastu uz tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 26332213. Maksa par dalību velo ekskursijā – EUR 4.00 vienai personai, apmaksu veicot Valmieras Tūrisma informācijas centrā līdz ekskursijas sākumam.